Populair rapduo The Opposites voor de helft van bodem 'Wij maken buitenlandse funk met een oerhollandse flavour' HEILOO - 'Slaap, en doe je ogen toe, want je weet dat je nu gaan dro men moet. En je ziet alles maar je haat de pijn, maar jouw leven hoeft niet hard te zijn' zijn woorden die nu regelmatig te horen zijn op radio en tv. Het is de tekst van de hit van The Opposites: Slaap. Hiphopliefhebbers kennen het duo als Willy, met een grap ooit eens de Polderneger genoemd, en Big 2, samen The Opposites. Big 2 is afkom stig uit Heiloo en heet eigenlijk Twan van Steenhoven (20). Het duo heet Opposites omdat Twan lang en blank is en Willy klein en donker. In de keuken van zijn ouderlijk huis in Heiloo vertelt Big 2 met cd-cover- model hond Gijs op de achtergrond^ ,,Willy, eigenlijk Willem de Bruin, en ik kennen elkaar van de Berger scho lengemeenschap. Vanaf de brugklas hadden we dezelfde interesses in hiphopmuziek. Aan het einde van de brugklas, begin tweede is het als grap begonnen om samen te rappen en we zijn niet meer gestopt. We traden wel op op open dagen en modeshowtjes. Mijn naam, Big 2, is ontstaan omdat ik heel lang klein geweest ben en ik altijd zei: 'Wacht maar, later word ik groot!' Ik heet Twan, oftewel in het Engels two one. Die 1 is eraf gevallen." Big 2 voltooide zijn VWO opleiding en in die tijd was Willy al werkzaam in Amsterdam bij een urban kleding zaak. Daar leerde hij een aantal mensen kennen uit de hiphopwereld, die hem verder hielpen. Het eerste album dat de twee samen maakte heette Youngsters, een Engelstalige plaat, maar uiteindelijk kozen Willy en Big2 voor hun moerstaal. Op Straatremixes deel II en III, en in het NPS televisieprogramma DeBattle lieten The Opposites al horen waar ze goed in zijn; rauwe, recht voor z'n raap lyrics combineren met een gezond gevoel voor humor, hier en daar aangevuld door melodieuze refreintjes ingezongen door Willy. Big2 produceert bovendien alle beats zelf. In het begin stonden The Opposites onder contract bij Mastermind Records, het label dat ook het eerste werk van Lange Frans en Baas BD-Men uitbracht. Nu droppen ze op TopNotch, het groot ste hiphoplabel, waar ze een deal voor drie platen hebben, waaronder hun Nederlandstalige debuutalbum De Fik Erin. Op de vraag hoe het nou zit met het immense succes van hun singel Slaap antwoordt Big 2: „In januari is de clip heel veel aangevraagd op The Box. Om het uur werd ie gedraaid, en gekozen tot 'Box Bom'. Toen werd de clip superclip bij TMF en sindsdien heeft hij drie weken lang in de dag top 5 op nummer één gestaan." En hoe het zit met die clip? „Voor de film het Schnitzelparadijs was een nieuw nummer en filmpje nodig om de verkoop van de dvd te promoten en dat is Slaap geworden. De acteurs Tygo Gernandt en Yahya Gaier spe len ons. Niet erg, hoor, want het gaat om onze muziek en wij komen aan het eind even in beeld. Het was te gek dat de regisseur van Schnit zelparadijs deze clip heeft gedaan. Dat hadden we zelf niet kunnen betalen. Voor tweederde is de clip nu door Universal gefinancierd. Maar onze andere clips zijn gescho ten door de bekende clipschieters 100% Halal en Habbekratz uit Amsterdam en die zijn ook erg goed! De kinderen, Shawnmay en Damian, in de clip zijn nu heel pop ulair, vooral het jongetje: alle meis jes willen met hem trouwen!" Dat de tekst van Slaap zo maat schappelijk gekleurd is, is bewust. Big 2: „Ik zat op mijn kamer muziek te maken met Willy en hij zat een beetje te relaxen. Willy zei: het zou leuk zijn als je een clip maakt over kinderen naar bed brengen en dat die dan allerlei vragen gaan stellen. Maar het moet dan wel ergens over gaan! Oew Oew is vrij inhoudsloos, maar daar is juist weer gestoeid met woorden en flows en zo. Heiloo is goed op de kaart gezet door The Opposites. De dip van Oew Oew is in Heiloo opgenomen. „Ik ga in Amsterdam wonen, maar ik zal Heiloo natuurlijk niet vergeten. Het is waar ik vandaan kom en in elke song noem ik het wel. Ook leuk dat nu ook de cd zaken in Heiloo ons album De Fik Erin hebben liggen. Dat is wel mooi! De nummers op De Fik Erin zijn trouwens niet allemaal zo lief als Slaap. Het is een debuutal bum voor de grote massa, dus hij is rauw. Maar het is een goeie plaat. We hebben ons best er voor gedaan." Het succes is aan alle kanten zicht baar, zo heeft het rapduo al opge treden in Top of the Pops, bij TMF, Radio 3 FM, Yorin FM. Ook zijn ze te zien geweest op het jeugdjournaal en heeft Katja Schuurman aandacht aan de twee besteed in Zomer gasten. „Er zijn nu ook al mensen die sites over ons maken en al onze nummers die we ooit gemaakt heb ben daarop zetten. Alles slingert nu op het internet rond."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 30