mö^cotte mö^cotte Heilooër 'quizprof' wint fortuin met tv-spelletjes om/, de unieJte ccdieelie wMvJ/lMbccMe/Jlode 7k ben onwijs competatief' Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum Aki Marc Cain Girbaud Armani Jeans Cambio Closed 1 Airfield Creenstone Essentiel IKKS Orwell Rosner Sarah Pacini Stills e.v.a. merken HEILOO - „Ik ben net op de tv, moet je even kijken. Bij That's the question", seint Jaap Rozemeijer ons in als we hem bellen voor een interview. De 23-jarige HBO-stu- dent HEBO (Hogere Europese Beroepen Opleidingen) is al sinds vier jaar succesvol in het tv-spelletjescircuit. Wat als een lol letje in de snackbar begon heeft hem inmiddels een aardig bedrag op zijn bank rekening opgeleverd en hij denkt nog lang niet aan stoppen. Heb je inmiddels al een bijnaam in het dorp, de spelletjesman of zo?, is de eerste vraag die rijst. Maar Jaap is zich hier niet van bewust en focust meer op deelname aan een volgende kennisquiz opTle beeldbuis. „Het is eigenlijk begonnen toen we met de jongens van de basketball, Flashing, gingen Trivianten op fotoplaycomputers in de snackbar. Dat ging goed en toen ik Weekend Miljonairs zag, dacht ik: dat kan ik ook wel." Het telefoon nummer voor aanmelding kwam in beeld en Jaap greep zijn kans en de telefoon. Het bleek nog niet zo eenvoudig om contact te krijgen met SBS 6. „Maar na zo'n twintig euro verbel len lukte het en kreeg ik per computer een drietal meerkeuzevragen. Anderhalve week later werd ik teruggebeld met de mededeling dat ik was uitgekozen voor de voorrondes. Uiteindelijk heb ik dan gestreden met tien kandidaten en de 'vliegensvlugge vraag' die luidde: Zet de volgende cosmetische ingrepen in goede volgorde. Tja, die "had ik als eerste goed en mocht toen door naar de stoel." Daar kwam Jaap tot vraag 13 dat hem 125.000 euro opleverde. „Ik weet 't nog precies, elke vraag, de leuke sfeer." Vorig jaar wist hij weer 50.000 euro te winnen door de code van de kluis te kraken met het winnende geldbedrag in Bankgeheim. De volgende stap in zijn 'quiz'- carrière was het programma 1 tegen 100 in 2003 met Caroline Tensen. „Dat is niks gewor den, daar doen zoveel mensen aan mee." De finale van That's the question Om aan de weet te komen welk tv-spel letjes aanbod er is, waar je op moet letten, hoe de screening is, maakt Jaap gebruik van Community on line, een quizclub en forum van de echte quizfanaten. „Die bestaat uit ongeveer honderd man, die naar quizzen gaan. Letterlijk honderd man, want mannen vormen zo'n tachtig procent van de deelne mers. Waarom? Misschien omdat die meer geldingsdrang hebben?" lacht Jaap. Het blijkt onderhand bijna een vast clubje spelletjes- gekken te zijn die elkaar ontmoeten in de stu dio's. „Je ziet zo vaak dezelfde mensen terug. Je kunt ook zoveel winnen. Ik ga er dan wel voor en je moet wel oefenen. Ik zie dat veel mensen dat toch niet doen. Zo was er bij Weekend Miljonairs een man die elke keer één van de tien was, maar zei: ik weet niets van computers, maar ik vind het gewoon een gezellig dagje", zo vertelt de verwonderde spelletjeskoning. Inmiddels is het tijd voor de herhaling van That's the question in de huis kamer van Rozemeijer. De uitzending waarin 'Spelletjesman' Jaap Rozenmeijer: „Kijk even mee, ik ben net op TV!' Jaap wel de finale haalde, maar net de laatste vraag niet wist te beantwoorden. Jaap durft nog steeds niet te kijken als dat moment weer op het scherm verschijnt. 'Wie schreef the old man and the sea? Het juiste antwoord, Hemmingway, had Jaap helaas niet paraat. „Ik wist het achteraf ook niet. De spanning en het dan niet weten, ik ben er nog een beetje verdrietig van. Als ik het nu weer zie, is het weer balen. Maar ja, ik heb gelukkig geen domme fout gemaakt." Het lucratieve mid dagje (er gaan zes opnames per dag door) leverde Jaap wel 1000 euro op (in plaats van de gekoesterde 4000). Eigen reisverslag? Op tafel liggen naast de Uitkijkpost een aan tal kennistijdschriften. „Ik lees heel veel en heel makkelijk en dan vooral kleine, korte dingen. Weekbladen en vooral een naslag werk als Het aanzien van... Daar leer ik veel van en ik heb gemerkt dat het niet zozeer zit in rijtjes uitje hoofd leren, maar bijvoorbeeld een kort reisverslag te lezen en daar dan informatie uit te halen." Of hij dan ook zijn eigen reisverslag bedoelt is de vraag, want het verdiende geld het lieve sommetje van 176.000 euro) besteedt de Heilooër 'quizprof' voornamelijk aan reizen. Zo heeft hij vorig jaar een half jaar in New York gezeten, heeft China, West-Afrika, Aruba en Dubai bezocht en is zo'n beetje heel Europa doorgetrokken. Nu eerst maar weer concentreren op de volgende quizpijlen op zijn boog: de '80-'90 quiz, Mes op tafel en in de toekomst Per seconde wijzer. „Nu nog een beetje te moeilijk voor mij, maar aan Per seconde wil ik ook graag nog een keer meedoen." Houd de naam dus in de gaten als u 'nietsvermoedend' met de koffie op schoot voor de buis zit: Jaap Rozemeijer uit Heiloo!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 32