Lasergamen voor een goed doel Schaal opgemaakt met bollen Vier studentes ipabo op onderwijsexpeditie naar Ethiopië van 2,95 vöpr 1,50 %eere^A/eg 24% 551 KZ Helloo-tjoj N .m LIMMEN - Vier studentes van de Ipabo Alkmaar, Berdien Oiling, Astrid Groot, Margot Mulder en Tammy Keurslag zullen 24 april naar Ethiopië afreizen. Tijdens hun opleiding kregen ze een lezing van Edukans over het onderwijs in Ethiopië. De toekomstige leerkrach ten trokken zich de omstandigheden binnen het land en onderwijs erg aan en besloten mee te gaan op de onderwijsexpeditie. Berdien legt uit wat hen te wachten staat in Ethiopië: „In Ethiopië zullen we op scholen gaan kijken, bij men sen thuis, we zullen een spellendag voor straatkinderen organiseren en zelf twee lessen in het Engels geven! We verwachten, dat de beel den die we gaan zien een grote impact gaan maken en dat het een hele grote ervaring gaat worden." Ethiopië is namelijk één van de meest onderontwikkelde landen van de wereld. Het gemiddelde inkomen van het land is zo'n 10 a 30 eurocent per dag. Tussen de drie en vier miljoen mensen in Ethiopië zijn aangewezen op voedselhulp en de levensverwachting is er gemiddeld 43 jaar! Tachtig procent van de bevolking werkt in de landbouw en deze is vooral bedoeld voor de productie voor eigen gebruik. De economie in het land wordt zwaar bemoeilijkt door binnenlandse onrust en door de droogte. Door de droogte is men namelijk niet in staat om meer te produceren dan voor eigen gebruik en valt er dus ook niks te handelen. Om hier bovenop te komen is goed onderwijs noodzakelijk. Helaas laat het onderwijs in Ethiopië veel te wensen over. Zo gaat meer dan de helft van de kin deren niet naar school, omdat het te duur is of omdat de ouders de kinderen thuis nodig hebben om geld in het laatje te kunnen krijgen. De kinderen die wel naar school gaan, zitten met vijftig tot zeventig kinderen in de klas. Goed materiaal is er vaak niet, dus de kinderen zit ten met veel te veel kinderen op één bank. „Soms zitten er zelfs twee klassen in één lokaal! Dit, de ondervoeding en de stress om een beter bestaan, zorgt ervoor dat de kinderen zich moeilijk kunnen concentreren op het leren. Ook het onderwijs is heel anders dan in Nederland. De kinde ren willen graag naar school en zul len dus goed opletten en heel stil zijn, zodat ze alles kunnen ver staan. De leerkracht geeft les door de kinderen zichzelf na te laten zeggen. Dit beeld zal je in Nederland niet vaak terug vinden. We zullen daarom onze ogen uit kijken en we denken dat alles wat we daar gaan zien een bijdrage zal leveren aan onze blik op het onderwijs hier in Nederland. We zijn erg blij dat Edukans ons de kans geeft om dit mee te mogen maken." De studentes hopen dat een ieder zich graag wil inzetten voor een beter bestaan voor de Ethiopische kinderen. Daarom hadden zij een avond lasergamen georganiseerd om geld op te halen. Op 14 maart Vier studentes 'in de aanslag' voor het goede doel werd bij een amusementcenter in Limmen de gehele avond de laser- game-ruimte tot de beschikking gesteld van de Ipabo-ers voor dit goede doel. „Veel vrienden en familie waren bereid een gezellige avond te beleven en daarmee de Ethiopische kinderen te steunen. Dit alles heeft tot een opbrengst van 1230,- geleid. Een bedrag waar veel door veranderd kan wor den. Door het grote succes van deze avond, zijn wij extra gemoti veerd om door te gaan met geld ophalen. Daarom hebben wij nog een avond lasergamen georgani seerd. We hopen zo ook onze leef tijdsgenoten bereid te vinden om iets te doen voor een goed doel." Opgeven kan door een mail te stu ren naar: expeditie-ethiopie@ hotmail.com. Voor meer informatie over de reis of de omstandigheden in Ethiopië (Eigen foto) kunt u kijken op de website: www.expeditie-ethiopie.tk. Berdien, Astrid, Margot en Tammy kijken uit naar hun reis, die elke week dichterbij komt en meer spanning oplevert. U gaat zeker nog iets van deze dames horen! Mocht u helaas verhinderd zijn om te komen lasergamen, maar u wilt ze wel graag steunen, kan dit door een bijdrage te storten op rekeningnummer: P4883523.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 34