1 1 O i HEILOO - Rob Offerman, eigenaar van kapsalon Styles is nog steeds onder de ir\druk van het succes dat hij in Japan heeft gehad. In februari van dit jaar werd hij als lid van het International Artistic Team, tot zijn verrassing, uitgezonden naar Japan. Daar heeft hij twee presentaties gegeven, in Osaka en Tokyo, om Japanse collega's van zijn kennis en technieken op de hoogte te brengen. Rob en Styles hebben nu ook hun naam gevestigd in het oosten, want het publiek bleek razend enthousiast! „Ik was natuurlijk al eens voor Davines, het product waar ik mee werk, naar Madrid en Kopenhagen geweest. Ik ken Londen, Italië en Spanje, maar Japan is wel heel wat anders! Ik vroeg me af, vinden ze het daar wat zoals ik te werk ga. Tevoren had ik wel wat sites van Japanse kappers bekeken, maar ik kreeg geen duidelijk beeld van yvat ze wilden zien. Dus dacht ik, ik ga volgens mijn eigen manier te werk. Maar gelukkig houden de Japanners wel van extreme din gen en vonden ze alles goed wat ik deed." Vele honderden VIPklanten van Japanse Davineskappers en het educatieteam waren aanwezig om te zien hoe Rob zijn acht modellen naar een totaal andere look wist te transformeren. Altijd wél een die bij de persoon past, want dat staat volgens Rob buiten kijf. Rob kon naar hartenlust zijn ideeën over knip- en slyzetechnieken 'uitproberen' in de presentatie. „Omdat ze totaal ander; dik haar hebben zijn ze geneigd het haar uit te dunnen, maar dat is zo zonde, dan is de valling van het haar weg. Ik heb ze de door mij ontwikkelde slyzetechniek laten zien. Dit is een combi van knippen en snijden met de schaar. Ze leerden zo een totaal nieuwe manie om hun eigen haartype te benaderen". De reacties "ze bogen als een knipschaar" gaven wel aan dat men in Rob de meester erkende. Voor de klanten hier levert het uiteraard op dat de fijne kneepjes van de slyzetechniek Rob nu nog beter in de vingers zitten. Waar het in Osaka vooral slyzen was, verbaasde Rob in Tokyo het publiek door een van zijn modellen na tweeëneenhalf uur om te toveren in een diva met een enorme bos krullen. „Dat ik merkte dat men enthousiast was bleek niet uit de lucht gegrepen, want de evaluatie die naderhand vanuit Italië is verstuurd bleek ook top." Datzelfde enthousiasme maakt dat het hoofdkantoor van Davines in Italië Rob graag op korte termijn naar Maleisië en Dubai zou sturen om de know how van hun product te promoten, maar Rob heeft zijn Styles- klanten bovenaan het lijstje staan. Wel neemt Rob zitting namens Davines in het Azian artistic team. Een enorm compliment natuurlijk. Een nieuwe lente, een nieuwe look Wilt u weer helemaal bij zijn met een nieuwe look deze lente dan is de nieuwe trend de Bob-lijn. Een oude bekende, maar dan in een nieuw jasje: strak in de nek en zachter van structuur langs de zijkanten, een combi van scherpe en softe lijnen. Wat de haarkleur betreft, luidt het het komende seizoen: geen grote kleurverschillen. Subtiel te werk gaan is het devies. De donkere kleuren van de winter (onder andere violet en bruin) kunt u langzaam aan voorbereiden op lichte tinten. Dat betekent veel highlights en zachtere kopertinten als favoriet

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 36