Stichting Ouderenwerk Heiloo 20 jaar! Onvergetelijke dag voor zaalvoetballers HSV H E I L O O 3 Het Trefpunt is een plaats geworden waar mensen elkaar ontmoeten De heer Roemer krijgt het versiersel opgespeld voor lidmaatschap Kaprion Eigenlijk zijn wij al ziende blind' UITKIJKPOST 29 MAART 2006 HEILOO - Vrijdag 24 maart was het precies twintig jaar geleden dat de Stichting Ouderenwerk Heiloo werd opgericht. Dat gebeurde in 1986, tijdens een feestelijke bijeenkomst in het gemeentehuis, voorgezeten door de toenmalige wethouder mevr. A. Willemse-van der Ploeg, die het eerste bestuur installeerde. Begonnen als een 'eenmanszaak' heeft de Stichting Ouderenwerk Heiloo zich vanaf die tijd tot heden ontwikkeld tot een dynamische organisatie met tien medewerkers, een grote groep vakdocenten en meer dan 250 vrijwilligers. Vooral de ingebruikname in 1998 van het nieuwe Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 vormde een stimulans zich te ontwikkelen tot een centrum voor zelfstandig wonende ouderen, met een breed aanbod op het gebied van Informatie en advies, Sociaal Culturele Activiteiten, Ontmoeting en Dienstverlening. Het Trefpunt is een plaats gewor den waar veel mensen elkaar ont moeten, waar een onafhankelijke ouderenadviseur informatief advies verstrekt of op huisbezoek komt, waar WonenPlus Heiloo gevestigd is, de Gezelschapsbank haar acti viteiten organiseert, Randstad spe ciaal voor senioren om de 14 dagen kantoor houdt, de GGZ Noord- Holland Noord adviezen geeft, waar een gratis Internetcafé is, waar talen, computercursussen, lezingen, creatieve activiteiten georganiseerd worden, waarvan uit Tafeltje Dekje geleverd wordt en Graag Gedaan haar vrijwilligersdiensten coördin eert, waar je terecht kunt voor de belastingdienst, voor Administra tieve Ondersteuning, bijvoorbeeld voor het invullen van formulieren of het opruimen van die lades vol met oude rekeningen, waar je altijd wel kom bent om je talenten te ont plooien als vrijwilliger, waar het Groot Trefpunt Dictee van Heiloo een sportieve wedstrijd werd tussen oud en jong, waar je Personen Alarmering kunt aanvragen, of maandelijks gezamenlijk met vele anderen een driegangenmenu ge bruikt, maar ook waar je je verdriet met- anderen kunt delen in een Rouwgroep, of je oude boeken en platen kunt brengen, of nu ja, en nog veel meer door een nog jonge Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerd. En het mag gezegd: dat alles was niet mogelijk geweest zonder ande- ren: een gemeentebestuur en -raad die - als voorbeeld - de noodzaak inzagen extra subsidie te verstrek ken voor een ouderenadviseur, een ambtelijke organisatie die mee dacht, adviezen gaf. De ouderen bonden, die als belangenbeharti gers soms een spiegel voorhielden. Net als Heiloo zelf, is de stichting al die jaren zelfstandig gebleven, niet meegegaan in fusiegolven, en mede daardoor een flexibele organisatie gebleven, die inspeelt op verande ringen van de vraag van de groeien de groep ouderen en op ontwikke lingen in de maatschappij. De vlag hing uit, er was taart, en alle bezoe kers aan het Trefpunt en cursisten van de activiteiten kregen afge lopen vrijdag een paasei bij de kof fie. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-pYijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.001/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Zaterdag 25 maart werd voor de zaalvoetballers van de HSV veteranen en hun gasten een bijzondere en onver getelijke dag. Begin januari 2006 organiseerde Ard Oudhuis voor zijn teamgenoten een heil dronk op het nieuwe jaar. Dat de avond niet alleen om de gezelligheid ging wist niemand van tevoren. Ard vertelde over zijn jeugd en over zijn vader die al vroeg in zijn huwelijk blind werd. Met dat gege ven wilde hij nu samen met zijn teamgenoten iets doen. Het idee was om een dag te organiseren voor een groep blinden. Een dag samen optrekken en een dag samen genieten van beeldende kunst. Het werd een inspirerende avond met gekke ideeën en het project 'visuali seren door gevoel' werd geboren. Na drie maanden van voorberei ding was het afgelopen zaterdag dan eindelijk zover. Op de mooie locatie bij de stallen van Ton en Erica van Leeuwen in Bakkum (zie www.debuitenkans.com) was alles tot in de puntjes georganiseerd. Bij aankomst werden twaalf visueel gehandicapte gasten ontvangen met koffie en gebak en kon iedereen met elkaar kennis maken. De gasten kwamen uit de hele regio: van Avenhorn tot Zaandam. De voetballers hadden hun partners, kinderen, vrienden en kennissen ingeschakeld bij de organisatie. Ook werd er een beroep gedaan op bevriende sponsors om de kosten van de dag te dekken. Truce, Ria, Marga en Lizbet van kunstenaars groep De Verbeelding waren aanwe zig om de dag inhoudelijk in goede banen te leiden. Iedereen was onder de indruk van de prachtige locatie en na het welkomstwoord van Ard Oudhuis werd iedere gast gekop peld aan een ziende begeleider. Rond de klok van half twaalf werd er verzameld in een van de paardenstallen. Hier hadden de kunstenaars een expositie opge steld van dertien stenen beelden. Er zaten abstracte beelden tussen met namen als Black Hole, De Opening en Eb Vloed. En ook waren er herkenbare beelden als een uil, een ram, een paard en een vrouwelijk torso. Na een korte uitleg gingen de gasten langs de beelden. Per beeld werd enkele minuten stilgestaan en werd het materiaal (de steensoort) en de vorm van het beeld uitvoerig 'gevoeld'. De begeleiders schreven de reacties van de gasten op. Na ongeveer een uur werden de erva ringen besproken. Het was opval lend hoe goed de gasten konden lezen met hun handen. Het gevoel dat de kunstenaars in hun werk hadden gelegd werd er vaak door de gasten uitgehaald. Soms was de beschrijving een op een gelijk aan de titel van het werk en het toege paste materiaal. Na de lunch werden de gasten onder begeleiding zelf aan het werk gezet met speksteen. Dit is een zachte steensoort die relatief mak kelijk is te bewerken. Met raspen, vijlen en soms zelfs beitels werden De heer Roemer ontving de onderscheiding ter gelegenheid van zijn 25-jarig lidmaatschap tijdens het directieberaad van de Stichting. De heer EH.M. Roemer (53) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij ontving deze onderscheiding op grond van zijn professionele invulling van het bestuurslidmaatschap van de Stichting R.K. Schoolbestuur Heiloo vanaf 1981 en met name het voor zitterschap vanaf 1996 van de opvolger van deze stichting, de Stichting Kaprion. De heer Roemer oefent zijn func ties met veel enthousiasme, zorg vuldigheid en gevoel voor mense lijke verhoudingen uit. Het voorzitterschap van de Stichting Kaprion brengt een grote verant woordelijkheid met zich mee gezien de omvang van de organisatie: 16 basisscholen, 3500 leerlingen en 300 personeelsleden in de gemeen ten Heiloo, Bergen, Castricum, Beemster, Schermer er\ Graft de De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Vlnr: Nel en Peter (beiden blind), Peter (begeleider, vriend van Ard) en Truce (kunstenares). zijn vrije tijd gekost. Hij ontvangt voor het vervullen van de functies slechts een zeer geringe financiële compensatie. De heer Roemer is werkzaam als docent bij het Stedeüjk Dalton College te Alkmaar in de functie van directeur personeel en organi satie en hij maakt deel uit van het managementteam van de school. Burgemeester Romeyn spelt het versiersel op bij de heer Roemer Foto: Irene Broekema als het gaat om het bekijken van kunst, met al onze werkende zintui gen kijken we erg oppervlakkig en hebben we al snel een mening'. De kunstenaarsgroep gaf daarna aan dat zij bij het maken en afwerken van beelden vaak met de ogen dicht werken. Na het bedanken van alle betrokkenen werd het stokje voor het organiseren van een nieuw bij zonder evenement door Ard door gegeven aan teammaat Paul Stokman! HEILOO - Op donderdag 23 maart heeft burgemeester T.J. Romeyn een Koninklijke onder scheiding uitgereikt aan de heer P.H.M. Roemer. Hij kreeg het versiersel opgespeld voor zijn lidmaatschap van het schoolbestuur van de Stichting R.K. Schoolbestuur Heiloo en later het voorzitterschap van de Stichting Kaprion. Rijp. Een schoolbestuur heeft ook een grote maatschappelijke verant woordelijkheid in het maatschappe lijke krachtenveld. De heer Roemer toont een opmerkelijke betrokken heid met een grote verantwoorde lijkheid als voorzitter over een lange periode van 25 jaar. De werk zaamheden hebben de heer Roemer vele uren, avonden en dagen van de ruwe stenen bewerkt. Er werden 12 kunstwerken gemaakt die gepo lijst en al in de was werden gezet. Harde bewijsstukken voor thuis als herinnering aan een bijzondere dag. De dag met vele ontroerende momenten werd afgerond met een gezamenlijke maaltijd, een saxo foon/klarinet-optreden en prachtige nabeschouwingen door de gasten en gastheren. Een rake opmerking kwam van de kant van de gasthe ren: 'eigenlijk zijn wij ziende blind

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3