Marianne Timmer is blij met Heiloo BB IB B BB BB O mm B 'Het is zo leul< te merken dat iedereen zo meeleeft' we hebben ook zoveel kaarten, cadeautjes en bloemen gekregen, daar wil ik de bewoners van Heiloo nog wel voor bedanken" Foto: Ronald Snijders HEILOO - Zo trots als de inwoners zijn op hun beroemde dorpsgenoot en gouden medaillewinnares Marianne Timmer, zo blij is Marianne met Heiloo. Dit vertelt de Olympisch kampioene in een ongedwongen gesprek met de Uitkijkpost. Gelukkig heeft ze tijd gevonden om na alle aandacht van de pers toch ook haar verhaal te doen in haar eigen dorpskrant. Om 09.30 uur stapt ze Grand Café Koekebier bin nen. „Handig om hier af te spreken, want Henk (Timmer, AZ-keeper, red.) is hiernaast aan het trainen en dan kunnen we straks nog even hardlo pen." Genietend van een kopje koffie ver keerd vertelt Marianne Timmer hoe ze de huldiging in Heiloo beleefd heeft. „Het was een onvergetelijke dag! Het is zo leuk te merken, voor Henk en voor mij, dat het zo leeft. Langs de weg stonden niet zo veel mensen, maar toen we bij het gemeentehuis kwamen, druk! Ik vond het ook super georganiseerd, ook aan onze families was aandacht besteed. Echt heel goed gelukt. Het was alleen zo koud op die arrenslee en dat paard was wild, joh! Ik dacht al, zou weer wat voor mij wezen dat ik uiteindelijk in Limmen uitkom", lacht Marianne. Het wonen in Heiloo bevalt haar prima hoewel het in het begin even wennen was: „Henk had hier al zijn club en contacten, ik had helemaal niks. Toen ik hierheen ver huisde moest ik alles leren kennen, zoals nieuwe fietsroutes, een sport school, ijsuren. Ik kan niet zo snel meer bij mijn ouders langs (woon achtig in Sappermeer, red.) Maar we hebben bijvoorbeeld hele leuke buren, ze leven allemaal mee en staan allemaal klaar voor ons. We hebben ook zoveel kaarten, cadeau tjes en bloemen gekregen. Daar wil ik de bewoners van Heiloo nog wel voor bedanken. Bij de buren hebben we vaasjes geleend!" En of ze de Uitkijkpost leest? „Ja, die krijgen wij ook en af en toe lees ik hem. Mijn oma plakt alles in. Henk verzamelt dan de knipsels voor haar. Dus dit inter view gaat ook wel weer naar haar toe!" Uiteraard komt het gesprek al snel op schaatsen en het debacle van de valse start op de 500 meter. „Die valse start, dat was zo onterecht. Ik dacht van die starter: wat wil je nou? Het leek een strijd tussen hem en een sporter. Ik was teleurgesteld en boos. Je staat daar, één en al adre naline, en dan kun je gewoon je spullen weer aan. Maar ik dacht meteen: ik laat die vent mijn toer nooi niet verpesten. Na de overwin ning heeft ie me wel gefeliciteerd." Intuïtie speelt een grote rol in haar voorbereiding. Naast een vast ritueel Marianne nog steeds in actie te vin den. Hardlopen, skeeleren of fietsen staan dan op het lijstje. Ik hou van actieve rust, ik moet altijd even bewegen. Anders gaat mijn lichaam zeer doen. Als we op vakantie zijn kan ik ook geen uren op het strand liggen. Henk wel. Dat vind ik zonde van je tijd! Ik wil altijd wel wat doen of bekijken." De schaatsvragen volgen elkaar in rap tempo op: wat was er nou met dat nieuwe wedstrijdpak? „Dat nieuwe pak was van dat zwem pakspul, je moest zowat bijpassend ondergoed aan en dan hadden ze er ook nog van alles op genaaid. Wij vonden het maar niks en toen heb ben ze toch maar weer pakken gemaakt van het oude materiaal." Anni Friesinger? „Anni is een toffe meid. Dat is een vriendschap die altijd zal blijven. WK allround en ploegenachtervolging? „Ik ga niet naar Calgary, ik ben geen allrounder, van een uur tevoren aanwezig zijn, een half uur lopen, rekken en strek ken, honderd keer naar het toilet, dan je pak aan en op scherp staan, weet Marianne op gevoel wat haar te wachten staat. „Ik heb een goed voorgevoel, weet dan: ik moet nu meer dat en dat gaan doen. Mijn lichaam ken ik ook heel goed." In haar spaarzame vrije tijd (ze traint één tot twee keer per dag) is maar een sprinter en de ploegenach tervolging op de Olympische Spelen heb ik niet gedaan, want anders doe je te veel versnipperd. Ik ging voor een individuele prestatie. Daarom denk ik ook dat Anni Friesinger te veel energie verspild heeft, zodat haar individuele prestatie minder was." Al snel druppelen er meer bezoekers binnen, maar Marianne let er niet zo op. „Ik heb geen last van alle glamour. Natuurlijk word ik wel veel herkend, maar ik zit al tien jaar in dit wereldje en ik zie het niet eens meer. Ik krijg ook hele leuke reacties. Als wij in winkelcentrum 't Loo lopen bij voorbeeld reageren mensen erg enthousiast. Ze feliciteren ons en leven mee. "En al die medailles en bekers, waar berg je dat allemaal op? „Die liggen gewoon op zolder. Maar de medaille van de Olympische Spelen bijvoorbeeld heb ik wel op een speciale plek." Door haar relatie met AZ-keeper Henk Timmer zou je verwachten dat het AZ bloed ook bij Marianne door de aderen stroomt, maar dat is niet helemaal waar. „AZ moet de eerste plaats op mijn voorkeurslijstje delen met FC Groningen, want ik kom uit die streek. Maar AZ is een erg mooie club dus we zijn blij dat we de over gang naar het nieuwe stadion mee kunnen maken. Ik rij er vaak langs als ik naar Heerenveen ga. Het wordt een bijzondere entree voor Alkmaar." Tot slot rijst de vraag hoe de schaats- vedette de toekomst ziet. „Rooskleurig!", antwoordt ze reso luut. „Ik heb alles gewonnen wat er te winnen viel, het gaat dus heel goed. Vroeger wilde ik altijd kapster worden, maar nu kan ik terugkijken op een succesvolle schaatscarrière. Maar ik ga nog even door, hoewel het mentaal wel veel vergt. Sport is mooi, beweging is mooi. Misschien ga ik wel jeugd trainen." Na nog een foto schieten van Marianne met de schaatsen waar het allemaal op gebeurd is, neemt de sympathieke inwoonster van Heiloo afscheid, op naar de hardloopschoe nen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 42