Dier Plus, voor viervoeters en baasjes Broodwisseldieet komt terug 'Zoek je een huisdierbel Niaud' HEILOO - Sinds kort is Heiloo een bemiddelingsorganisatie rijker. Een relatiebureau, maar dan voor ouderen en een trouwe viervoeter. In de meeste gevallen een hond, maar ook katten koppelt Maud van Gijssel aan een nieuw baasje. De doelen van Dier Plus zijn om een zaamheid bij oudere mensen te bestrijden én om oude(re)/kansarme huisdieren op te vangen en te herplaatsen van mensen die door ziek te, ouderdom of overlijden niet meer voor dit dier kunnen zorgen. Tevens is tijdelijke opvang van huisdieren van mensen die moeten worden opgenomen in een ziekenhuis een doel. Reden voor de Uitkijkpost om eens op bezoek te gaan en uit te zoeken wat dit soort relatiebemiddeling precies inhoudt. Maud opent de deur en hond Basu komt me al enthousiast tegemoet lopen, kwis pelend en enthousiast begroetend met geblaf. Basu is zich niet bewust dat zij eigenlijk de aanleiding geweest is voor het opzetten van Dier Plus. „Want", zo legt Maud uit „Ik heb Basu in 2004 uit Spanje gehaald via de Stichting Dierenhulp Zonder Grenzen. Basu is een afkor ting van Basura, wat vuilnis in het Spaans betekent. Dit is niet alleen haar ras, maar ze heeft er zelfs tot twee keer toe in gedumpt gelegen." Ik besloot een paar maanden later zelf vrijwilliger te worden bij deze stichting en deed de telefoondienst. Mensen die een huisdier zochten, meestal een hond, belden mij dan en ik ging op zoek naar een hond in het buitenland. Dat hoefde geen rashond te zijn, maar wel hun type hond. Dat is sowieso mijn instelling: ik hoef het geen leuke hond te vin den, maar het moet klikken met de toekomstige baas." Ik heb echter halverwege 2005 besloten te stop pen. Er werden te veel zwerfhonden met onbekende achtergrond uit het buitenland, Spanje en Griekenland, gehaald." Maar de ervaring en voor al het plezier van het bij elkaar bren gen van een gelukkig honden/bezit- terpaar bleef kriebelen. Per slot van rekening had Maud tientallen 'stel letjes' gekoppeld. In de kennissen kring ging al snel de leus: Zoek je een hond, bel Maud. Zo hielp zij haar buurvrouw aan een volwassen Cavalier (de bekende Pim Fortuynhond) en een oudere dame in Schoorl aan een kruising Duitse Staander van ruim 8 jaar. „Die dame is 79 en dan is het zaak om samen te zoeken naar een passend type hond, goed te kijken naar mogelijkheden om uit te laten, of de hond veel alleen moet zijn of juist niet, leeftijd van de hond e.d. Ik heb een goeie match voor haar gevonden en het is zo'n leuk stel geworden! Zowel mevrouw als de hond zijn helemaal opgebloeid" Het zijn over het alge meen ouderen waarvoor Dier Plus de bemiddeling inzet. Daarom is er ook samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen in Heiloo gezocht en staat Dier Plus op hun website. Maud zet het een en ander uiteen over de positieve effec ten van het hebben van een huis dier: 'Bekend is het eenzaamheids probleem bij veel ouderen. Eventuele partner en leeftijdgeno ten vallen steeds vaker weg. Vaak is in die gevallen een huisdier de vaste en trouwe steun en toeverlaat. Echter als dit dier op zeker moment komt te overlijden blijft het baasje ook in dit geval met een lege plek achter. Door de bezorgdheid wat er met een huisdier moet gebeuren als men zelf niet meer in staat is voor het dier te zorgen, kiest men ervoor geen nieuw huisdier aan te schaffen. Terwijl toch uit onderzoek duidelijk is geworden dat het hebben van een huisdier een duidelijk positieve invloed heeft op de lichamelijke en psychische gezondheid. Zo verminderen huisdieren een zaamheid en depressies. Ze geven afleiding, gezelschap, en vervullen de behoefte om te zorgen. Daarnaast daalt tijdens het aaien van een (vriendelijk uitziende) hond de bloeddruk en werken huisdieren stressreducerend. Geïnspireerd door Maud van Gijssel met hond Basu. al deze positieve gevolgen wil Dier Plus zich inzetten voor de ouder(e) mensen die toch graag een huisdier zouden willen, maar dit niet aandur ven.' Maud laat een aantal boeken zien die ze net gelezen heeft, over haar grote favoriet, de sledehond of Husky. „Ik ben zelf helemaal gek van dieren en het lijkt me vreselijk als je ouder bent en je wilt graag een huis dier, maar je durft dat niet vanwege je leeftijd. Dan ben ik zo blij als ik die mensen aan een juiste hond of kat kan helpen. Ook maakt Dier Plas het mogelijk om een koppeling te maken tussen mensen die een hond willen en mensen die er een moeten afstaan omdat ze naar een verzor- gings- of verpleeghuis moeten. Je kunt zo'n, meestal oudere, hond dan wel naar het asiel brengen, maar dat is zo zielig. Ze missen dan een eigen baasje. Men zet ook wel eens in het testament dat de hond goed terecht moet komen na overlij den. Daar kan ik ook voor zorgen." Gastgezinnen worden nog steeds volop gezocht. Mocht u dus denken, ik wil wel tijdelijk of wellicht perma nent voor een hond of kat zorgen, neemt u dan contact op. Dier Plus (Foto: Uitkijkpost) (de naam komt van termen als 55 of 60+ en het staat voor dier plus mens) werkt nauw samen met de volgende stichtingen: Stichting Hulp en Herplaatsing Huisdier (www.shhh.nl) en Poezenopvang (www.poezenop- vang.nl). U kunt voor informatie, of om u aan te melden, terecht bij Dier Plus, Maud van Gijssel, tel. 072-5338193 of via een mail naar dierplus@hetnet.nl of bij de Stichting Welzijn Ouderen in het Trefpunt, tel. 072-5331297. Last but not least: ook jongere mensen mogen zich inschrijven bij Dier Plus! Het -broodwisseldieet komt terug. Het Voorlichtingsbureau Brood heeft een nieuwe consumentenfol der gemaakt waarin het befaamde Broodwisseldieet wordt geherintro duceerd. Dit dieet dat ongeveer twintig jaar geleden een hype werd, is onderbouwd met de feiten waarom het zo goed werkt. Afvallen met brood is gemakkelijk, goedkoop, goed vol te houden en het werkt direct. Twee kilo kwijtra ken per week is haalbaar. Brood is echt wat je noemt een basisproduct. Lekker, gezond van samenstelling en daardoor een goede basis voor elke maaltijd. Niet voor niets beveelt het Voedings centrum aan veel brood te eten: vijf tot zeven sneetjes per dag voor vol wassenen. Maar als het gaat over de slanke lijn, komt brood er niet altijd even goed af. Veel mensen denken dat brood een dikmaker is. Het tegendeel is echter waar. Brood heeft juist de perfecte eigenschap pen om overgewicht te helpen voorkomen en tegen te gaan. Brood is namelijk rijk aan vezels en voedingsstoffen, terwijl het maar weinig vet bevat. De nieuwe folder 'Met brood in balans' geeft aan waarom brood een perfect product is om mee af te vallen. In de folder wordt het Brood wisseldieet geherintroduceerd. Dit is een heel gemakkelijke manier om snel wat kilo's kwijt te raken. Het principe is heel simpel. De ene dag eet je alleen maar brood, het liefst de donkere broodsoorten zoals vol koren en meergranen. De andere dag eet je 'normaal' en gevarieerd. De 'gewone' dagen en de broodda- gen wissel je af. Op die manier eet je gemiddeld gedurende een week veel minder en val je af, wel tot twee kilo per week. Het Broodwisseldieet is geen nieu we dieethype. Het is een dieet dat zijn succes al ruimschoots bewezen heeft. In de jaren tachtig is het ont wikkeld door dr. C.M. de Vos. Ruim een miljoen mensen hebben sinds dien het dieet gevolgd en velen met goed resultaat. Onderzoek toont aan dat het volgen van dit dieet gedurende zes weken leidt tot gewichtsverlies zonder dat er tekorten aan vitamines en minera len optreden. Het Broodwisseldieet is succesvol omdat het zo gemakke lijk is: geen ingewikkelde menu's, geen aparte producten en geen punten of calorieën tellen. Het is gewoon een kwestie van om de dag alleen brood eten, wat het dieet ook nog eens goedkoop maakt. Brood eten is immers niet duur. En tenslotte is het dieet heel goed vol te houden omdat je om de andere dag 'gewoon' mag eten. De 12 pagina's tellende folder 'Met brood in balans' is bij veel bakkers verkrijgbaar. Heeft de bakker de folder niet (meer), dan kan de fol der ook gratis bij het Voorlichtings bureau Brood worden besteld. Dat kan telefonisch via 031-7471222 of per e-mail (brood@nbc.nl).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 56