Scholen voetbaltoernooi, al meer dan dertig jaar kicken! 'Tijger van Heiloo' wil stokje overdragen Voorjaarsexpositie bij Silhouet Silhouet is vernieuwd! Reden voor Silhouet om kun stenares Anna Noordhoff-Loos uit Bergen, uit te nodigen om met haar schilderijen de vernieuwde zaak in de bloemetjes te zetten. Tal van kleurrijke bloem- en tuin schilderijen op (oude) panelen, luiken, deuren en op doek zullen tentoongesteld worden. Anna, een autodidact, maakt haar schilderijen niet alleen voor binnen maar ook voor buiten. Het is eigenaren Pieter Duyneveld en Kees Schermerhorn dan ook een groot genoegen u uit te nodigen voor deze voorjaarsexpositie. De officiële opening zal verricht worden op zaterdag 1 april om 15.00 uur door 'groen'-redactrice, Loes Langedijk, zij werkt onder andere voor Libelle en RTV Noord-Holland. Silhouet is om 09.00 uur al open. Vanaf 15.00 uur kunt u, onder het genot van 'Italiaanse' hapjes en een drankje, persoonlijk kenni smaken met de kunstenares. Een muzikaal optreden zal worden verzorgt door de Italiaanse zanger Arnaldo Galli. U vindt Silhouet aan de Kennemerstraatweg 99-103 in Heiloo, tel. 072-5331199. Zomaar wat foto's uit het omvangrijke schoolvoetbalarchief van Pim. Pim was altijd present als vaste begeleider. HEILOO - Op de eerste verdieping van openbare basisschool de Springschans locatie Oost stuit men al gauw op een klaslokaal waar je niet om heen kunt. Waar men ook kijkt, het is thema Sport wat er blinkt. Tientallen wed strijdbekers sieren de raampos ten, nog meer foto's van sport activiteiten aan een immens prikbord en wat de versiering van het plafond betreft hebben hier de Olympische Spelen ook rondgewaard. Daarnaast hier en daar een tijgerbeker, tijgerre clamebord, brooddeegtijger en tijgertekening. Een uiting van waardering van (ex) leerlingen van groep 7/8 voor de Tijger van Heiloo, oftewel meester Bronkhorst. De Uitkijkpost is te gast bij Pim Bronkhorst en zijn combinatieklas groep 7/8. Sinds 1970 is hij werkzaam op de Springschans, voorheen Hasebroek. Als kind had hij de wens om sportleraar te worden, maar hij kwam terecht in het basisonderwijs. Het bloed kroop echter waar het niet gaan kon en met het opstarten van het scholenvoetbaltoernooi kon Pim zijn liefde voor de sport kwijt. De leerlingen zijn nog druk met het maken van de laatste taak in het werkboek op het moment van het interview. „Zou leuk zijn om in mijn 'sportieve' klas met de kinderen op de foto te gaan", had Pim al gezegd. Zo gezegd, zo gedaan en in een mum van tijd staan de zevende en achtste groepers klaar met de wedstrijdbe kers uit de klas. Het zijn bekers van het scholenvoetbaltoernooi, basket ball, peanutbal, schaken et cetera. Het is 15.30 uur als de leerlingen huiswaarts gaan en Pim zijn relaas begint over het scholenvoetbaltoer nooi. „Ik ben er in 1972 mee begon nen bij mijn eerste directeur de heer Runeman. Hij organiseerde de schoolsportdagen en vroeg mij of ik het voetballen er niet bij wilde doen. Sportdagen en voetbal vormen immers een mooie aanvulling op elkaar. Ik heb destijds alle scholen, dat waren er zo'n beetje tien, aange schreven en die waren enthousiast." Er werd gespeeld in die tijd op het Heiloose Bedrijfs Voetbal terrein (HBV). Later is dat overgeheveld naar afwisselend het De Foresters-, HSV- en Terriërsterrein. Het toernooi was een onderlinge competitie, waar dan uiteindelijk de kampioen van Heiloo uit rolde. De winnaar mocht dan deelnemen aan een vervolgtoernooi. Wij speelden dat in Amsterdam en dat was heel moeilijk, die leerlingen zijn fysiek sterker. Veel allochtonen en dus vaak ouder dan onze leerlin gen van groep zes bijvoorbeeld. Maar de meisjes van de Zuidwester hebben het ooit redelijk ver geschopt." ,Zou leuk zijn om'in mijn 'sportieve' klas met de kinderen op de foto te gaan", had Pim al gezegd. Zo gezegd, zo gedaan! Een hoop sportieve lol In totaal betekent het nog steeds voor zo'n driehonderd schoolkinderen twee avonden van 16.30 tot 19.00 uur een hoop sportieve lol. Twaalf jon gensteams en twaalf meisjesteams strijden op de kans op het vervolg toernooi, maar in ieder geval is er voor elk team' een mooie beker. „Vroeger was het wel 'positief rom meliger"', zo meent Pim. „Nu werken we met scheidsrechters die ook fluiten bij de competitie. Alles is professione ler en strakker geworden. Het toer nooi is ook groter, er doen nu ook veel meisjesteams mee. Maar er liggen mooie herinneringen, ik heb nog jon gens die nu in het eerste van Foresters en HSV spelen in de teams gehad." Zoeken naar opvolging Pim is al jaren het gezicht van het toernooi. Dat klopt ook wel, want 22 jaar lang heeft hij de organisatie in zijn eentje op zich genomen. Bescheiden als hij is, wil hij toch ook de nodige waardering uitspreken voor Ruud Raats en Guus Seignette (vakdocent gym), die van 1994 tot 1998 hun steentje bijgedragen heb ben in de voorbereiding. Vanaf '98 wordt het geheel georganiseerd door de Schoolsportcommissie bestaande uit Bert Westrus (direc teur van de Zuidwester), Sandra Kapteyn en Maurijn de Wit (beiden vakdocent gym) en tot slot Pim. „Bert Westrus is echt mijn maatje, mijn gabber, dat mag je best vermel den. Het is altijd leuk geweest om dit met hem op te zetten. Maar na vol gend jaar stoppen we ermee en we zoeken dus naar opvolging. Het liefst mensen uit het onderwijs, want op het moment dat het verkeerd gaat liggen de verantwoordelijkheden van een ouder toch anders dan van een leerkracht. Als dat niet lukt gaan wellicht de verenigingen HSV en de Foresters het overnemen." Tijger van Heiloo niet meer aan het roer Dat het een gemis zal zijn als de tij ger van Heiloo niet meer aan het roer staat, is een ding dat zeker is. Pim is per slot van rekening een bekend figuur in Heiloo met een breed netwerk aan contacten. Zo kon hij zorgen voor sponsoring van de kleding van de teams van zijn school en vond een sponsor in een metaalbedrijf in Uitgeest. Zijn net werk zal wel blijven voortbestaan zo makkelijk als zijn leerlingen nog binnenlopen in klas 7/8 van de Springschans. „Dan kijken ze of een bepaalde foto er nog hangt of ze gaan nog even in de schoolbank zitten." Voor diegene (uit het onderwijs) die graag wat meer wil weten over het toernooi om zich later wellicht aan te bieden als organisator, u kunt bellen met tel. 072-5331550 (school). Basketballtoernooi.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 58