De Gele Roos Van afval naar spreekbeurt 22-ste Leerlingen Orkesten Festival Heiloo Fietsenveiling politie H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 I - M111/1 - §l®^ Parkeercontrole Snelheidscontroles Verkeerscontrole Verkeerscontrole Diefstal portemonnee Het is te verwachten dat er dit jaar nog beter wordt gepresteerd UITKIJKPOST 29 MAART 2006 ïfflnïg toctöjjg HEILOO - 15 bekeuringen wer den woensdag 22 maart uitge schreven tijdens een parkeer controle in het parkeerzonegebied rond het win kelcentrum 't Loo. - Op zaterdag 25 maart werd gecontroleerd in het parkeerzo negebied rond het winkelcentrum 't Loo en het Stationsgebied. In totaal werden twaalf bekeurin gen uitgeschreven. HEILOO - Op de Omloop werd maandagmiddag 20 maart tussen 14.00 en 15.00 uur een snel heidscontrole gehouden. Er werden vijf processen verbaal opgemaakt voor het overschrij den van de maximumsnelheid van 50 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 82 kilometer per uur. Verder werd een bestuurder geverbali seerd voor het niet handsfree bel len en werd één proces verbaal opgemaakt voor het niet dragen van de autogordel. - Van 13.45 tot 14.45 uur werd donderdag 23 maart op de Ypesteinerlaan gecontroleerd. Tijdens deze controle werden twee processen verbaal opge maakt voor het overschrijden van de maximumsnelheid van 50 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 67 kilometer per uur. Verder werd een automobilist bekeurd voor het niet dragen van de autogor del. Hierna werd van 15.30 tot 16.15 op de Ewisweg gecontroleerd op snelheid. Tijdens deze controle werden geen overtreding gecon stateerd. HEILOO - Op donderdag 23 maart werd een verkeerscontrole gehouden op de Kennemer- straatweg. De controle was met name gericht op bromfietsen. Er werden in totaal 18 bromfiet sen gecontroleerd. Dit had als resultaat dat er driemaal proces verbaal werd op gemaakt voor een te hoog vermogen en een maal voor het ontbreken van gele stickers. Verder werden tijdens de controle drie automobilisten bekeurd voor verschillende over tredingen. HEILOO - Tussen 07.30 en 08.30 uur werd een roodlicht controle gehouden op de kruising van de Ringweg met de Zeeweg. De con trole werd mede gehouden in verband met de stroom leerlin gen naar het PCC aan de Dors. Er werd vier maal proces verbaal opgemaakt voor het negeren van het rode licht waarvan één voor een leerling van het PCC. Opvallend was wel dat de leerlin gen zich keurig aan het rode licht hielden. HEILOO - Tijdens het doen van inkopen in het winkelcentrum 't Loo werd woensdagmiddag 22 maart een portemonnee uit een tas ontvreemd. In de portemon nee bevond zich een geldbedrag alsmede enkele (bank)pasjes. Gevonden voorwerpen van 20 tot en met 26 maart: Enkele sleutels - boodschappen tas in verpakking - sportschoe nen en kleding - zilveren bedel armband In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Irene Broekema Tekstbureau De Gele Roos, Nijverheidsweg 19a, 1851 NW Heiloo, tel. 072-5323103. Internet: www.de-gele-roos.nl, e-mail: info@de-gele-roos.nl. HEILOO - Het is boeken, boeken en nog eens boeken wat je ziet bij binnenkomst van het kantoor van De Gele Roos. Niet verwonderlijk, want we zijn hier bij een bureau voor tekstproductie, redactie schrijfcursus sen. Jaap-Wim van der Horst, auteur en redacteur, is eigenaar van De Gele Roos. Na zijn opleiding aan de Frederik Muller Academie, een opleiding tot bibliothecaris en documentalist, werd hij redacteur bij de Uitkijkpost. Daar heeft hij ruim 13 jaar gewerkt en besloot in '96 een jaar te gaan rei zen. Voor het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen verzorgde hij vervolgens het schrijvende gedeelte van de PR. Daarna werd uitgeverij Kluitman, bekend van de kinderboeken, zijn werkgever. Het was daar dat zyn voor liefde voor kinderboeken tot volle bloei kon komen. Hij redigeerde series als Op zoek naar Dolfijnen, Waanzinnig om te Weten en Deltora. Helaas moest hij vanwege een reorganisatie Kluitman verlaten en startte in 2005 zijn eigen onderneming. Plezier in lezen Omdat hij goed zag waar behoefte aan was in kinderboekenland, nam hij de pen ter hand en begon zelf met het schrijven van kinderboeken. Inmiddels heeft hij er een flink aantal op zijn naam staan. Zo schreef hij de serie voetbalboeken over FC Oostwijk, het zeilverhaal Alle hens aan dek, het elfde deel van Op zoek naar dolfijnen, oorspronkelijk van Lucy Daniels, en het boek van de tweede Pietje Bell-film. Jaap-Wim legt uit: ,,Het boek is eigenlijk een vervolg op de film, dus een film verboekt kun je zeggen. Door dat verleden bij Kluitman ben ik veel met het schrijven voor kinderen bezig en vertel bijvoorbeeld op scho len hoe een boek tot stand komt." Binnenkort ligt 'Voetbal is kicken' in de boekwinkels. Een informatief boek met allerlei weetjes over het Nederlandse voetbal. ,,Ik vind het belangrijk dat mensen lezen wat ze leuk vinden, of dat nou boeketreeks is of literatuur. Het plezier in lezen moet voorop staan. Zo geldt dat ook voor kinderen. De invloed van tv, compu ters, internet moet niet ontkend worden, maar bij het lezen van een boek kan de lezer nog meer zijn eigen fantasie gebruiken." Eind jaren '80 kwam al zijn eerste boek tot stand 'Geheimen in de nacht' met verhalen uit Heiloo. Een autobiografisch boek, omdat Jaap- Wim ,,het leuk vindt om verhalen te vertellen en veel mensen het leuk vin den om verhalen te horen." Redigeren, corrigeren en schrijfcursussen De Gele Roos kent meerdere kanten. Naast het schrijven van boeken doet Jaap-Wim opdrachten voor anderen, zoals vertalen (de nieuwste titel uit de serie 'Kippenvel' bijvoorbeeld), redigeren en is hij corrector van allerlei literaire en informatieve boeken voor jeugd en volwassenen. De opdrachten zijn heel divers. Een belangrijk onderdeel van De Gele Roos zijn de schrijfcursussen. Een daarvan is de cursus Schrijven voor kinde ren, maar dan wel bedoeld voor volwassenen. Acht lessen waarin begin ners die hun fantasie op papier willen zetten, begeleid worden door Jaap- Wim. Na de zomer start weer een cursus. Het is daarna mogelijk verder te gaan met manuscriptbegeleiding. Nieuw is de cursus voor met name ouderen die hun levensverhaal of herinneringen willen opschrijven en daarbij wat hulp kunnen gebruiken. Ook deze cursus start in het najaar. HEILOO - Een spreekbeurt houden op school is voor kinde ren soms een hele opgave. Een onderwerp kiezen, informatie zoeken, een presentatie maken en dan uiteindelijk in de klas erover praten. De afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) van de gemeente Heiloo kwam op het idee om kinderen te helpen met zo'n spreekbeurt. De BOR weet namelijk alles van afvalverwerking en recycling en wilde ze graag helpen. Kinderen die het leuk zouden vinden hun spreek beurt te houden over een afvalthe- ma, konden zich opgeven via de website van de gemeente Heiloo. Vervolgens zijn er vijf leerlingen uit gekozen die vanmiddag op stap zijn geweest met Rob Reijners van de BOR. De kinderen namen daar deel aan een educatief programma en kregen een kijkje in de keuken. Na afloop van de rondleiding kregen ze informatie mee naar huis, zodat ze hun spreekbeurt kunnen voorberei den. Volgende week kunt u de foto 's en een verslag over deze dag in de Uitkijkpost lezen. Voor het schooljaar 2005/2006 staat deze maand het thema papier, en voor eind mei het thema GFT op de agenda. De overige vier afvalthema's zul len in het schooljaar 2006/2007 aan bod komen. HEILOO - Op zaterdag 1 april vindt op het politiebureau van Heiloo de periodieke fietsen veiling plaats. De veiling begint om 10.30 uur. Om 10.00 uur kan men de aange boden fietsen bekijken. De verkoop is bedoeld voor benadeelden die aangifte hebben gedaan van diefstal van hun niet verzekerde fiets en die bij de aangifte een zogenaamde 'aankoopcertificaat' uitgereikt heb ben gekregen. HEILOO - Op 1 en 2 april is het weer zover: dan houdt Harmonie orkest Caecilia zijn Leerlingen Orkesten Festival. Het festival wordt voor de tweeëntwintigste keer gehou den. Het LOF is niet meer weg te den ken uit de muziekwereld in Noord- Holland. Dit jaar laten veertien leer lingenorkesten hier horen wat zij in hun mars hebben. Zij werken er dan ook met veel enthousiasme naar toe. Er hebben zich dit jaar orkesten ingeschreven van Bussum tot Egmond en Andijk. De mededin gers die naar de mening van een professionele jury de muziek op de beste wijze vertolken, ontvangen een wisselbeker uit handen van de jury. Uiteraard wordt rekening gehouden met de samenstelling van het orkest. Een leerlingenorkest kan bestaan uit hele jonge mensen die nog maar een paar jaar spelen maar ook een diverse groep zijn waarin al behoorlijk ervaren muzi kanten zitten. De orkesten zullen zich niet alleen instrumentaal pre senteren. Verschillenden hebben een stuk ingestudeerd waarbij een zangsolist optreedt. De solist komt meestal ook uit de gelederen van het orkest en daarnaast ook leerling zang. Het is een bijzondere presta tie: orkest en zang moeten goed op elkaar ingespeeld zijn. Voor de zanger of zangeres - en ook voor het orkest is dat een heel erg nuttige ervaring. Ook op ander vlak kunnen de orkesten zich pre senteren, het wordt aangemoedigd om ook wat meer aan de show te doen. Vorig jaar is voor het eerst met kleding, film en andere midde len gewerkt. Men was er enthousi ast over en het is te verwachten dat er dit jaar ook op dit vlak nog beter wordt gepresteerd. Al met al wor den het twee hele leuke dagen voor alle medewerkenden en bezoekers. Het LOF wordt gehouden in de muziekschool aan Het Veld, de orkesten treden op tussen 11.00 en 16.00 uur. Concert van het leerlingenorkest van Caecilia. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5