Onderscheiding voor Rode Kruis vrijwilligers Kunst in de Hobbyfarm voor kinderen H E I L O O KORTOM Geslaagd De dames kregen hun onderscheiding voor twintig jaar en tien jaar als vrijwilliger Drie jubilarissen gehuldigd Harmonie Caecilia INGEZONDEN BRIEF Heiloo, het was zo mooi Schitterende diapresentatie Kleurenpracht Workshop ketting maken Lentekriebels, tijd om op te ruimen UITKIJKPOST 29 MAART 2006 Tijdens de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van de afde ling Heiloo van het Nederlandse Rode Kruis werd aan een aantal vrijwilligers een onderscheiding uitgereikt. De dames B. Biersteker en T. de Groot kregen hun onderschei ding voor respectievelijk twin tig jaar en tien jaar als vrijwil liger. Het lintje en de bronzen draag- speld werden opgespeld door de districtsvoorzitter de heer Poelstra, die de daarbij behorende oorkonde overhandigde namens het bestuur van de Landelijke Vereniging Het Rode Kruis te Den Haag. Voorafgaand had mevrouw Visser van de Afdeling Heiloo een per soonlijk woordje gesproken en een toepasselijk gedicht voorgedragen.. Mevrouw Biersteker is al twintig jaar actief als medewerkster van de Speel-O-theek, de uitleen van spel materialen ten behoeve van jonge kinderen en aangepaste spellen voor mindervalide ouderen. Mw. de Groot heeft de aangepaste vakan ties georganiseerd naar de speciale vakantiehuizen van het Rode Kruis voor inwoners uit Heiloo, die niet meer zelfstandig met vakantie kun nen, al dan niet vergezeld van hun partner. Ook is Mw. de Groot al die jaren actief geweest als vrijwillig ster op de vakantieboot de Henry Dunant. Ook mevrouw L. van Riel kwam in aanmerking voor de onderscheiding van 10 jaar vrijwilli ger bij de Speel-O-theek, maar zij kon door ziekte helaas niet aanwe zig zijn. Zij krijgt de onderscheiding in eigen kring alsnog uitgereikt. Vice-voorzitter Van der Schuyt benadrukte nog eens het grote belang van al onze vrijwilligers voor de inwoners van Heiloo. "Het Rode Kruis wordt vaak geassocieerd met rampen en hulpverlening in het bui tenland. De plaatselijke activiteiten zijn niet altijd even goed bekend bij de Heiloose gemeenschap, maar daarom niet minder waardevol. Zo kent de afdeling Heiloo ook de Telefooncirkel, een dagelijkse bel- ronde met en door senioren, waar bij het sociale contact een belangrij ke factor is. Dat geldt zeker ook voor de activiteiten van de Welfare, die zich vooral bezig houdt met cre atief handwerken." Hij bedankte alle vrijwilligers voor him inzet en wenste hen veel plezier bij hun acti viteiten in het nieuwe seizoen. Daarnaast deed hij een hartstochte lijk beroep op alle aanwezigen nog eens in eigen kring na te gaan of er niet een geschikte kandidaat voor het voorzitterschap te vinden is voor de afdeling Heiloo. Na de pauze was er een interes sante presentatie van het Klimaatcentrum van het Nederlandse Rode Kruis over de gevolgen van de klimaatveranderin gen in de risicogebieden van de wereld, maar ook voor ons land. Het aantal weergerelateerde natuur rampen neemt toe. Het KNMI ver wacht meer hittegolven. Ook in Nederland. Vooral kwetsbare men sen zoals ouderen en zieken hebben last van tropische temperaturen. Wie houdt er bijv. een oogje in het zeil als uw ouders of buren alleen zijn tijdens de vakantie??? Ook hier ligt een taak voor de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. Vocht, bescherming, rust, koelte, zorg. Simpele maatregelen maken dan een groot verschil. Wilt u meer HEILOO - Op 18 maart jl. verzorgde de Harmonie Caecilia haar jaarlijkse Voorjaarsconcert. Tijdens dit concert werden drie jubila rissen gehuldigd. Gerard Sengers voor zijn 25-jarig lidmaatschap van Caecilia en Cees Schoutsen voor zijn 50 jaar als actief muzi kant. Op de foto bedankt Piet Dijkstra de leden van Caecilia en het publiek voor de aan hem gegeven bloemen. Na meer dan 70 jaar musiceren bij vele verenigingen in en om Heiloo stopt Piet als lid van het A-orkest. Wel blijft Piet Dijkstra, 86 jaar oud en ook bekend als "Opa bas" spelen bij het Jeugdorkest van Caecilia want "muziek maken houdt je jong". informatie, dan kunt u bellen met het Servicebureau van het Nederlandse Rode Kruis, tel. 070 - 4455888, of kijken op: www.rode- kruis.nl Natuurlijk kunt ook con tact opnemen met het secretariaat van de afdeling Heiloo, tel. 5338686 met name voor plaatse lijke activiteiten. De districtsvoorzitter Dhr. Poelstra heeft zojuist de onderscheidin gen uitgereikt aan de vrijwilligers Mw. Biersteker (1) en Mw. De Groot (r) Eigen foto HEILOO - Het wordt weer tijd voor een nieuwe cursus in de lokalen van de Hobbyfarm voor de kinderen van 6 tot 13 jaar uit Heiloo en omstreken! Helemaal uitleven op een stukje steen en er dan ineens een beeld van maken is wel heel spannend om te doen. Of met een stuk was kne den en modelleren zoals een echte kunstenaar dat doet, is ook niet mis. Als je wilt kan je deze later door een bronsgieterij in brons laten gieten. Antoinette, Truda en Trudy staan dan ook al te popelen om deze workshops te geven. Kinderworkshop beeldhouwen in speksteen of in was (vijf vrijdag middagen van 16.00 tot 17.30 uur), start 21 april. Natuurlijk wordt ook deze workshop afgesloten met een expositie van jullie beelden waar jullie al je vrienden, familie, oma's en opa's voor kunnen uitnodigen! Een echt spekstenen of een wassen beeld van eigen hand, lijkt je dat wat? Reageer dan voor 21 april en geef je op! Dat kun je doen bij: Truda Tervoort, tel. 072-5336717, Antoinette Bontje, tel. 072- 5338968 of Trudy Keyzer, tel. 072- 5337293. Tekenen en schilderen voor jong volwassenen (zes woensdagavon den van 19.00 tot 21.00 uur), start op 19 april. Helemaal nieuw is deze cursus tekenen en schilderen voor jongvolwassenen van 14 jaar tot 20 jaar. Deze cursus bestaat uit 6 les sen op de woensdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. De cursisten worden begeleid bij het leren opzetten en uitwerken van een onderwerp tot een tekening of schildering. Dit kan op papier, kar ton en schildersdoek zijn. Er zijn vele technieken mogelijk in het schildersvak, waarvan een aantal in deze cursus behandeld zullen wor- "den. Voor het materiaal, waar je mee aan de slag kunt gaan, wordt gezorgd. De cursus wordt gegeven door kunstenaar Trudy Keyzer en zij wordt geassisteerd door Truda en Antoinette. Bij voldoende deel name worden er ook vervolgcursus sen gestart. Ik ben opgegroeid in een dorp (toen nog 5500 inwoners) waar overal boerderijen stonden, zoals bijvoorbeeld op de Heerenweg, Westerweg en Bayershoffweg. Overal liepen kippen en af en toe kraaide een haan. Ik dacht dat het goed was. Maar het dorp is gegroeid en daarmee is de ambtenarij nog harder meegegroeid. Zo is daar ene heer van der Jagt die als een Don Quichotte met zijn hulp Sancho (de heer Rückert) strijden voor een beter leefmilieu en daar past geen haan in. 's Nachts portieren dicht slaan mag, een zaterdagmiddag met een elektrische zaag open haardhout zagen mag, dat is tenslot te milieubewust, maar een haan!! dat kan niet. Zo kon het gebeuren dat Sancho met nog een ambtenaar en een politieagent op de stoep stonden, melden dat ze een haan hoorde kraaien en doorstormden naar mijn kippenhok. Daar ter plek ke constateerden dat ze geen haan zagen en het gekraai nog steeds te horen was. Mijn haan is als zodanig moeilijk te herkennen en kraait ook zelden. Erger is dat het tuig in mijn vakantie (een week later) ingebro ken heeft en alsnog mijn haan heeft meegenomen. Het leefmilieu zal nu wel verbeterd zijn, want de open haard met afvalhout van mijn buur man brandt nog steeds. Naam en adres bekend bij de redactie HEILOO - Onze oud-plaatsge noot Janwillem Hekman heeft op 23 maart jl met zijn scriptie 'Board structure and director's ownership of poor performing UK listed firms' zijn tweede Bul behaald aan de Fhculteit Bedrijfskunde van de Erasmus Universiteit te Rotterdam. De nieuwe doctorandus was in 2001 al afgestudeerd als Werktuigkundig ingenieur aan de Technische Universiteit te Delft en mag vanaf nu dus drs. ir. voor zijn naam zetten. HEILO - Op dinsdag 4 april is weer de contactavond van vogel vereniging Kleurenpracht. Het bestuur heeft de heer Jan Castricum uit Limmen uitgeno digd om een schitterende diapre sentatie te verzorgen over: 'Natuur in onze Omgeving'. Via deze weg zijn ook niet leden uit genodigd. Aanvang is 20.00 uur in het verenigingsgebouw gele gen aan het Zevenhuizen 50 (achter de sporthal 't Vennewater) te Heiloo. HEILOO - Het Nivon Heiloo organiseert op maandagavond 3 april van 19.30 uur tot 22.00 uur een workshop ketting maken onder leiding van docente Sabrina Schaaper. De materiaal kosten zijn afhankelijk van de keuze van uw ketting (vanaf 5 euro). Kosten workshop: 6.50 euro en Nivonleden krijgen reductie. Plaats: Open Huis te Heiloo (boven winkelcentrum 't Loo). Mocht u interesse hebben, dan kunt p zich opgeven bij Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Daisy Groenland, tel. Ö72- 5330088. HEILOO - De bolletjes steken hun kopjes boven de grond en de zon doet alweer zijn best om het warm te maken. En dat geeft veel mensen lentekriebels, zodat zij hun huis willen gaan oprui men of opknappen. Vooral voor ouderen is dat een flinke klus, waarbij zij best wat hulp kunnen gebruiken. Daarom heeft WonenPlus (één van de projec ten van Stichting Ouderenwerk Heiloo) voor abonnees een nieu we dienst ontwikkeld. In het kader van KlussenPlus komen twee of drie jonge vrijwilligers met een begeleider helpen en het zware werk uit handen nemen. Zij kunnen een zolder, rommelka mer, garage of misschien de tuin opruimen. Een andere mogelijk heid is het verplaatsen en/of ver huizen van kasten, meubelstuk ken of andere zaken als die van eigenaar verwisselen of de kamer een opknapbeurt krijgt. De jongelui zijn vanaf half april beschikbaar op woensdagmor gen of -middag tegen een kleine vergoeding. Voor de kleine klus sen in en om het huis, die niet langer dan een uur duren heeft GraagGedaan natuurlijk vrijwilli gers beschikbaar. Voor meer informatie of het maken van een afspraak kan contact worden opgenomen met het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tel. 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7