Timmer en Zwerver in Cl000 Ypenstein Huis Moen deelt mooie prijzen uit Zomers sap en tassen in de Wereldwinkel Palmpasen in de Ter Coulsterkerlc Stap op de paastrein! H E I L O O 18 DIERENBESCHERMING KERK DIENSTEN INGEZONDEN MEDEDELINGEN OUD PAPIER UITKIJKPOST 5 APRIL 2006 HEILOO - In Cl000 Ypenstein gaan Marianne Timmer en Ron Zwerver, twee gouden Olympische Kampioenen uit deze wijk, gaan de strijd aan om binnen de gouden tijd van Marianne (1:16'05) zoveel mogelijk boodschap pen binnen te halen. Twee giganten in een ludieke strijd. Zijn het de snelle eerste meters, het strakke bochtenwerk en de ideale tijd voor Marianne, bepalend voor de winst, of is het toch inzicht en de grote stappen die de winst voor Ron bepalen? U zult het zien op woensdag 12 april om 19.00 uur in Cl000 Ypestein. Voorafgaand heeft C1000 voor de jeugd een unieke tak van sport bedacht: de 25 meter sprint met winkelwagen, open voor alle groepen van de basisscholen in Ypenstein. Start is vanaf 13.30 uur met groep 1waarna alle groepen tot en met groep 8 volgen. Inschrijfformulieren voor deze unieke sprint zijn bij de winkel af te halen. Voor elke deelnemer is er sportdrank, een zakje chips en een broodje knak worst om de weggevloeide krachten aan te vullen. Foto: Irene Broekema HEILOO - Op zaterdag 11 februari werd de prachtige nieuwe winkel van Huis Moen in winkelhof 't Loo geopend. Die dag maakten de bezoekers van het Open Huis van Moen, tegen inlevering van de advertentie in de Uitkijkpost, kans op een make over door Leco van Zadelhoff en een gratis bril. Ook kon een dinercheque van restaurant de Loocatie in Heiloo tér waarde van honderd euro worden gewonnen. Zaterdag 18 maart werden deze cheques uitgereikt door Gaby van Warmerdam (samen met Cees Rats eigenaar van Huis Moen, rechts op de foto) aan (v.l.n.r:) Petra Veen, Conny Bosch, Monique van Alfen, Popi Koutouzi. Karin Verhoogt heeft ook een dinercheque gewonnen, maar kon helaas niet aanwezig zijn. De make over is gewonnen door Corine Brouwer. Zij is op zaterdag 25 maart door Leco Zadelhoff verrast met een make over! HEILOO - De zon laat zich wel zien maar koud is het, ook al is de lente toch echt begonnen! Haal zelf het zonnetje in huis met de nieuwe sappen van Flair Trade: lekker, voor extra weerstand en met vitamines. De beste appelsoorten uit Zuid-Afrika met een verfrissend vleugje Lemon en Lime: de smaakvolle ingrediënten van het nieuwe African Original appelsap. De bestaande sappen zijn vernieuwd, de Latin Original Sinaasappelsap is nog lekkerder gemaakt met mango uit Cuba en het Asian Original Tropische sap is met zoete ananas uit India aangevuld. Drie verrassende smaken vol fruit en zon. Probeer in april deze drie nieuwe smaken met onze sappige aanbie ding: 3,50 voor drie pakken naar keuze. Dat is dus drie halen en maar twee betalen! Kom snel langs, want op=op! Met de aankoop van het nieuwe African Original Appelsap steunt u de Vuki plantage en de Lebanon Fruit Farm. Beide bedrijven liggen in de plaats Grabouw in de Elgin Vallei in Zuid Afrika. Zowel bij de Vuki plantage als bij de Lebanon Fruit Farm komen de opbrengsten direct ten goede aan de arbeiders zelf. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: infó@dierenbeschermingalk- maar.nl, www.dierenbeschermingalk- maar.nl. Egelopvang: 072-5814889 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, bgg: 5337280, e-mail: info@ knaagdierencentrum.nl, internet: www. knaagdierencentrumnl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierenasielalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Vermist Cyperse poes, witte bef, voor witte teentjes, achter witte sokjes: De Oude Werf, Heiloo. Groot, roodbruin/grijs knijn met witte kin, hals, buik en poten: Pagelaan, Limmen Informatie Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879 Castricum: RiaDol, 0251-658504 Zaterdag Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huis-actie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmer-verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Dinsdag Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huis-actie tussen Spoorlijn- Zeeweg-Pastoor van Muijenweg-Het Malevoort (incl. Harrelaers en De Rietvink)-De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg vóór 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan .Van maandag t/m vrijdag tijdens ope ningstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1 tussen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Zie alle dagelijkse acties op www.uitkijkpost.nl Alle Pair Trade Food producten zullen in de komende tijd een nieuwe naam en verpakking krijgen: Fair Trade Originals. Al uw vertrouwde producten in de Wereldwinkel krij gen dus een nieuw jasje: zo weet u zeker dat u de originele Fhir Trade producten koopt. Deze maand krijgt u naast korting op al die heerlijke sappen ook 10% voorjaarskorting op alle manden en tassen uit ons assorti ment. Dit jaar zijn etnische sieraden dé trend volgens alle trendwatchers. De Wereldwinkel heeft veel nieuwe Indiase sieraden binnen, dus neem een kijkje en proef het voorjaar in de Wereldwinkel, Stationsweg 105. HEILOO - Zondag 9 april wordt in de Ter Coulsterkerk Palm pasen gevierd. Net zoals vorig jaar gaat de kin- dernevendienst met alle kinderen een palmpaasstok maken met van alles er aan: een broodhaantje, wat snoepjes, een rozijnenketting et cetera. Als je vorig jaar ook geweest bent en je hebt nog een stok, dan neem je die gewoon mee. Heb je nog geen stok, dan krijg je die in de kerk, of als je een beetje handig bent, kun je natuurlijk ook zelf een stok in elkaar zetten! De organisatie hoopt heel veel kihderèn te zien op zondag 9 april (10.00 uur) zodat het een gezellige morgen wordt. Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds F.J. van der Wind. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds C.G. van Geluk uit Huizen. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: woord-en commu nieviering (palmzondag mmv Intermezzo, voorganger pastor M.J. Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en com munieviering met dames- en heren koor, voorganger pastor W van Schie. Zondag 10.00 uur: familieviering met kinderkoor, voorganger H. Helsloot. Maandag 19.30 uur: viering van boete en verzoening met Cantores, voorgan ger H. Helsloot. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en com munieviering met dames- en heren koor. Viering met palmpasenoptocht en uitvoering van deel 1 van de paas- musical, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor. Voor gegaan door pastores J. Oiling en R. Visser. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22, Heiloo. Info 072- 5113535. Voor kinderen is er een aparte dienst. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Woman Aglow Interkerkelijke wereldwijde organisatie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand bijeenkomst, om 9.15 uur in het Open Huis, tegen over de Witte Kerk, 't Loo 22. Kinderopvang tijdelijk niet aanwezig. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: eucharistieviering met Hosanna. Maandag vanaf 16.00 uur: biechtgelegenheid. Maandag 19.15 uur: viering van de verzoening mmv Jubilate. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur: gebedsdienst met Hoeverture. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met kinderkoor. Dinsdag 19.00 uur: viering van de ver zoening mmv Soli' Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zondag 10.00 uur: communieviering met kinderkoor Toontje Hoger. Woensdag 19.00 uur: viering van de verzoening mmv st. Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Palmpasen Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger R Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Zondag 10.00 uur: voorganger ds C.H. Cornelissen, Alkmaar. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Uitgeest, 10.00 uur: voorganger ds M.J. Luijk. St. Jacobus Major Akersloot Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met koor Aquarius, voorgegaan door pastor H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: familieviering met kinderkoor, voorgegaan door pastor W van Schie. HEILOO - Kerken in Heiloo, Akersloot, Limmen en de Egmonden van start met 'Intercity bestemming Pasen'. In de week voor Pasen, de 'Goede' of 'Stille' week, vertelt de kerk haar beste verhaal. Maar het is een verhaal dat steeds minder mensen kennen. Daarom nodigen de kerken in de regio voor de komende Paasweek actief men sen uit om (weer eens) kennis te komen maken. Wat gebeurt er eigenlijk achter de deuren van dat gebouw? Wat betekenen die woor den en rituelen? En: wat is Pasen eigenlijk? Ook in Heiloo, Akersloot, Limmen en de Egmonden doen de kerken dit jaar mee aan de lande lijke actie 'Intercity bestemming Pasen'. Deze actie, die door acht kerkge nootschappen wordt gesteund, is erop gericht belangstellenden ken nis te laten maken met wat er nu eigenlijk in een kerk te beleven valt. Gekozen is voor de Goede Week, de week voor Pasen, waarin de kerk op haar 'paasbest' is. De manier waar op mensen worden uitgenodigd, is simpel: kerkgangers vragen hun vrienden, kennissen of collega's mee. Wat voor vieringen zijn er, hoe zitten ze in elkaar, wat beleef je en wat heb je er eigenlijk aan? Aan wie kun je dat beter vragen dan aan een gewone kerkganger? Daarnaast kan de bezoeker - om wegwijs te worden - een 'reisgids voor de Goede Week' aanschaffen. Dit boekje vertelt het verhaal van de laatste dagen van Jezus in Jeruzalem als een treinreis langs de verschillende 'stations'. Beginnend bij het feest van Palmzondag, via het laatste avondmaal, het verraad in de tuin van Gethsemane, de verhoren en de kruisiging op Golgotha, tot aan de Paasmorgen als de steen van het graf is gerold en het graf van Jezus leeg is. Het boekje geeft de structuur van de Goede Week weer, is geschreven in begrijpelijke taal en prachtig vormgegeven. De kerken die meedoen aan de actie 'Intercity bestemming Pasen' zijn: Protestantse Kerk te Heiloo en Limmen, Protestantse Gemeente Uitgeest-Akersloot, Protestantse Gemeente Egmond, Oud Katholieke Parochie van de H. Agnes te Egmond aan Zee, Parochie van Onze Lieve Vrouw Onbevlekt ont vangen te Egmond aan Zee, Parochie van de Heilige Margaretha Maria Alacoque te Egmond aan den Hoef, Parochie St. Adelbert te Egmond-Binnen, Parochie St. Jacobus de Meerdere te Akersloot, St. Corneliusparochie te Limmen, Willibrordusparochie te Heiloo. Op www.intercitypasen.nl zijn de vieringen van de meeste van deze kerken te vinden, waar bezoekers kunnen rekenen op een gastvrij ont haal. Ook staan veel vieringen ver meld in deze Uitkijkpost en die van de volgende week. Wie op eigen ini tiatief een viering wil bijwonen, of het boekje wil bestellen, kan hier voor op de website terecht. De kosten zijn vijf euro, inclusief ver zendkosten. De Actie 'Intercity bestemming Pasen' is een initiatief van de Raad van Kerken en wordt ondersteund door de Protestantse Kerk in Nederland, de Rooms-Katholieke Kerk, de Vrijzinnige Geloofs gemeenschap NPB, het Leger des Heils, de Bond van Evangelische Gemeenten, de Algemene Doopsgezinde Sociëteit, de Basisbeweging en de Oud-Katho lieke Kerk van Nederland.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 18