Moments Musea terrein GGZ open tijdens museumweekend H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 oments Het kunstwerk moet de hofmuren van het kasteel uitbeelden KORTOM Alcoholcontrole Man overvallen bij Hoekstuk Computer en auto verdwenen na inbraak Inbraak in personenauto Parkeercontrole UITKIJKPOST 5 APRIL 2006 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. MaR/A Schoonheidssalon en pedicure Moments, Jill van der Velden, Ratelaar 6 1906 HJ Limmen, tel. 072-5052246, saionmoments@planet.nl Na tien jaar gewerkt te hebben voor verschillende bedrijven, vroeg Jill van der Velden uit Limmen zich af of ze zich nog twintig jaar wilde bezig houden met personeelszaken en verzekeringen. Het antwoord werd nee. ,,Ik wilde graag een baan waar ik meer voldoening uit kon halen", vertelt Jill. Sinds november 2005 is ze bij haar thuis de schoonheidssalon en pedicure Moments begonnen. Iets heel anders. Via haar moeder werd haar interesse gewekt voor de opleiding tot pedicure. „Dat beviel erg goed, maar tijdens de opleiding begon ik me wel af te vragen of ik het leuk zou vinden om dag in dag uit met voeten bezig te zijn. Daarom besloot ik er ook de opleiding tot schoonheidsspecialiste naast te doen", aldus Jill. Maria Galland Binnen een jaar waren alle diploma's gehaald en kon de kersverse schoonheidsspecialiste en pedicure op zoek naar een passend merk om mee te werken. „Ik ben veel op beurzen geweest en heb verschillende ver tegenwoordigers van merken uitgenodigd voor een gesprek. Uiteindelijk had ik bij het merk Maria Galland het gevoel van 'ja'. Maria Galland is een kwalitatief zeer hoogstaand huidverzorgingsmerk dat al meer dan veertig jaar bestaat en ik ben er heel enthousiast over", aldus Jill. Nadat de salon helemaal was geïnstalleerd, werd het tijd voor de eerste klanten. „Ik ging adverteren en na mijn eerste advertentie had ik verwacht dat de eerste klanten binnen zouden druppelen. Er reageerde echter helemaal niemand. Toen dacht ik echt; waar ben ik aan begonnen?" Die twijfel was gelukkig van korte duur, want op de advertentie van een week later, stroomden de reacties met grote getale binnen. „Ik wilde in eerste instantie myn naam niet bij de advertentie vermelden. Mensen moesten komen omdat de advertentie ze aansprak, niet vanwege mij. Toen ik die eerste week geen reacties kreeg ben ik van gedachten veranderd", aldus Jill. Inmiddels heeft Moments een aardige klantenkring die uit zowel mannen als vrouwen bestaat. „Ik heb meer vrouwelijke klanten, maar het aantal mannen groeit. Het gebeurt regelmatig dat een vrouw een afspraak voor haar man maakt. Bij binnenkomst zijn de mannen niet altijd enthousiast, ze vinden het maar niks. Ik stel ze op hun gemak en stel voor dat ze het gewoon moeten ondervinden. Na de behandeling vinden ze het helemaal te gek, dat vind ik zo leuk", vertelt Jill. Een moment van ontspanning en rust De combinatie van pedicure en schoonheidsspecialiste vindt Jill een perfecte afwisseling. „Het ene moment help ik iemand bij problemen aan de voeten, het andere moment geef ik een gezichtsbehandeling. Het is allemaal heel dankbaar werk", vertelt Jill. De gezichtsbehandelingen vindt ze echter het leukst om te doen. „Er zijn allerlei behandelingen voor ver schillende huidtypes. Zo heb ik bijvoorbeeld een zichzelf verwarmend mineraalmasker, een verkoelend powermasker en een behandeling waar het gezicht in een cocon van gaas en schuim gereinigd wordt. Het is echt leuk om mensen te adviseren over hun huid, zodat ze er iets aan hebben", aldus de schoonheidsspecialiste. Jill vindt dat een behandeling voor de klant vooral een moment van rust en ontspanning moet zyn. „Persoonlijke aandacht vind ik heel belangrijk. Ik plan mijn klanten altijd heel ruim in zodat het nooit gebeurt dat de volgende klant al op de stoep staat", vertelt Jill van der Velden. HEILOO - Tijdens het museum weekend op 8 en 9 april 2006 zijn er op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord (voorma lig Willibrord) twee musea geo pend: museum Sint Willi- brordus en de expositie van Stichting Regionale Archeo logie Baduhenna. Ook de kapel op het terrein is voor bezoekers geopend. Beide musea en de kapel zijn op zaterdag en zondag van 11.00 uur tot 16.30 uur te bezoeken. De toegang is gra tis. De musea bevinden zich in de souterrains van het hoofdgebouw op het terrein van GGZ Noord- Holland-Noord, Kennemerstraat- weg 464 in Heiloo. Als u een van beide poorten onderdoorgaat, vindt u direct aan de linkerkant na deze poorten de entrees. Het thema van het museumweekend is dit jaar 'de kunst van het weten'. Museum Sint Willibrordus Het museum Sint Willibrordus exposeert voorwerpen die te maken hebben met de geschiedenis van de psychiatrie en in het bijzonder over de geschiedenis van de Sint Willi- brordusstichting en zijn broeders die hier in 1929 een psychiatrische inrichting voor mannen startten. Vele medewerkers van de Sint Willibrordusstichting onderkenden het belang van het bewaken van de geschiedenis. Door de voorwerpen te verzamelen en te bewaren die bepalend waren voor het tijdsbeeld, is in de loop der jaren het museum ontstaan. Dankzij deze inspannin gen beschikt het museum over een zeer uitgebreide collectie. Het museum wordt gerund door vrijwilligers, die allemaal in dienst zijn of zijn geweest by Willibord, later GGZ Noord-Holland-Noord. Daardoor weten deze vrijwilligers uit eigen ervaring u veel over de geschiedenis van de psychiatrie te vertellen. Het thema van dit jaar past daar goed bij. Stichting Regionale Archeologie Baduhenna Stichting Regionale Archeologie Baduhenna (SRAB) heeft een inte ressante expositie samengesteld van bodemvondsten uit Heiloo en omgeving. Sinds de oprichting van de archeologische' werkgroep zyn er tal van prehistorische vindplaat sen ontdekt waaruit blijkt dat Heiloo al ruim voor het begin van de jaartelling bewoond werd. Er kunnen nog oudere vondsten ver wacht worden, want de strandwal waarop Heiloo ligt, is al ruim 4000 jaar oud. Er is op de locatie waar SRAB de resten van de funderingen van het voormalig kasteel Ypestein heeft teruggevonden, door middel van een kunstwerk een openluchtpodi um verrezen. Het kunstwerk moet de voormalige hofmuren met kante len van het kasteel uitbeelden. Kapel Tijdens de bouw van de kapel is gekozen voor een ronde kerk omdat deze vorm het best past bij de cen trumfunctie van de kapel. De kapel bezit een waardige eenvoud en rust verkregen door de fraaie ruimte werking, harmonie van de kleuren en de toegepaste materialen. De kapel bestaat uit een gemet seld gewelf, bekroond door een koepeltoren. In de kapel zijn beeld houwwerk, houtsnijwerk, fresco's (schilderingen in natte kalk), smeedwerk en iconen in glas in lood te zien. Ook is er in de kapel een pijporgel dat in 1950 gebouwd is. Op dit moment is er in de kapel een expositie met als titel 'Cursisten in Beeld'. Te zien zijn schilderijen en beelden van was, steen en keramiek, gemaakt door cursisten van H. Mazurel, T. Keijzer en V Verzijlenberg. Zondag is er in de kapel een dienst, na 12.00 uur kunt u terecht voor de bezichtiging. HEILOO - Op zondag 2 april omstreeks 17.45 uur werd een 66-jarige man uit Heiloo op de Vennewatersweg in zijn woon plaats gecontroleerd. De automo bilist bleek alcohol te hebben gebruikt. Hij bües 485 ug/L Dat is ruim twee maal het wettelijk toe gestane maximum van 220 ug/1 (microgram alcohol per liter uit geademde lucht). De man kreeg een proces-verbaal. HEILOO - Een 25-jarige man uit Heiloo is zaterdag 1 april rond 4.00 uur overvallen bij het Hoekstuk. Hij was na een cafébe zoek meegereden met de auto van een kennis. Die stopte echter ter hoogte van Het Hoekstuk en daar sprong een man de auto in die het slachtoffer bedreigde. Het slacht offer verzette zich en wilde ver volgens wegrijden in de auto, maar werd tegengehouden door nog eens vier daders. Onder bedreiging van een vuurwapen moest de man zijn geld afstaan. De mannen gingen er lopend van door over het Malevoort richting de Zeeweg. Het slachtoffer zag ze even later met een auto uit de Harrelaers wegrijden. De ver dachten waren negroïde mannen. Mensen die hen hebben zien rij den of rennen over het Malevoort of getuige zijn geweest van deze overval, worden verzocht contact op te nemen met de politie in Heiloo, tel: 0900-8844 (lokaal tarief). HEILOO - In de nacht van woens dag op donderdag 30 maart werd ingebroken in een woning aan de Vredenoord. Men kwam in het huis door het vernielen van een kozijn (het boren van gaten) waarna een raam kon worden geopend. Vanuit de woning werd een laptop computer weggeno men en de sleutels van een perso nenauto die bij de woning gepar keerd stond. De eigenaar zag dat de auto was verdwenen. Het gaat om een Audi, type A4 Avant TDI. De auto is grijs van kleur en voor zien van het kenteken 40-ND-TG. HEILOO - Op maandag 27 maart werd aangifte gedaan van inbraak in een personenauto. De inbraak in de zwarte Honda Accord werd gepleegd in de nacht van zaterdag op zondag 25-26 maart terwijl de auto geparkeerd stond op een parkeerplaats aan de De Omloop. Nadat een tweetal portiersloten werden geforceerd werd uit de auto de autoradiocdspeler ont vreemd. HEILOO - Op woensdag 29 maart werd 's morgens en 's middags gecontroleerd in het parkeerzone- gebied rond het winkelcentrum 't Loo. In totaal werden 16 bekeu ringen uitgeschreven. Op donder dag 3 0 maart werd gecontro leerd in het parkeerzonegebied van de De Kreek. Er werden 9 bekeuringen uitgeschreven. Gevonden voorwerpen van 27 maart tot en met 2 april: Enkele sleutels, kinderjas maat 92. Het museum exposeert voorwerpen die te maken hebben met de geschiedenis van de psychiatrie. Archieffoto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5