Limmerpoldercup Basisklassewedstrij d succes voor GTH Handbaldames Meervogels halen slechts een punt in twee wedstrijden Schaakvereniging Oppositie speelt ronde 24 Instapturnsters TIOS veroveren alle medailles 1 SPORT 25 Jubileum bowlingvereniging bereikt hoogtepunt Gerrit Zeeman bijna kampioen UITKIJKPOST 12 APRIL 2006 HEILOO - In het Bowling- en Partycenter Heiloo heeft het geza menlijk dertigjarig jubileum van het bowlinghuis en de bowling vereniging, een hoogtepunt beleefd. Ton Ransijn uit Heerhugowaard presteerde het om in de drie games 'scratch huis- league' op donderdagavond zijn tweede 'Perfect Game' te scoren (twaalf strikes achtereen). Zijn eerste 300 game gooide hij op 20 december 2004 in het De Deel Kersttoernooi. In het dertigjarig bestaan van de bowlingvereniging is dit slechts de vijfde keer dat een 300 game is gescoord. De eerste werd in 1993 gegooid door Jan Buitenhuis uit Heiloo, de tweede en de derde in 1996 door respectievelijk Gerard de Koe uit Heerhugowaard en de Belg Chris Vandamme en in 2004 door Ton Ransijn (op foto). Eigen foto LIMMEN - Zondag 9 april werd de tweede ronde gevist van de Limmerpoldercup. Viswater was het Noordhollands kanaal nabij Akersloot waar twaalf man op kwam dagen. Een stevi ge koude westenwind zorgde met de opkomende zon voor slecht zicht en veel onrust op het water. De dobberhenge laars hadden hier veruit het meeste last van. De vis was traag met aanbijten en door het slechte zicht werden veel vissen verloren doordat ze niet vol doende gehaakt waren. Later in de wedstrijd werden de omstandighe den beter en het laatste uur was er zelfs sprake van redelijke vangsten. Op de kopstek zat Gerrit Tuijn, die met de voerkorf een meter of drie uit de overkant vandaan viste. Hij had veel beet maar had moeite deze beten te verzilveren. Toch wist hij de wedstrijd te winnen met bijna zeven kilo vis, waarbij er in het laat ste uur vijf brasems werden gevan gen. Op de staartstek viste Co Duinmeyer. Ook hij viste behoorlijk ver weg met een korfje en kreeg vooral in het tweede deel van de wedstrijd de vis er goed op. Met net geen vijf kilo was hij tweede, en winnaar van zijn vak. Op stek twe viste Peter van der Heijdt. Na twee uur torrenpikken met een korte hengel was hij vyf voorntjes ryker. Toen de zon eenmaal geen hinder meer gaf pakte hij de matchhengel en wist met een schuifpennetje vier brasempjes en een voorn aan zijn totaal toe te voegen, goed voor de tweede plek in het vak en derde overall. De voor Limmen uitkomende Sjors van der Linden wist met een korfje op circa 15 meter uit de kant ook de nodige vissen te verschal ken. Zijn zeven vissen waren goed voor de tweede plek in zijn vak. By de ploegen werd Limmen eerste voor HVCastricum. T U R N E N HEILOO - Zondagochtend heb ben zeven pré instappers (geboortejaar 1998) van GTH hun allereerste echte wedstrijd geturnd en hoe! GTH kwam uit op twee niveaus, level 12 en 13. In level 13 turnden Eline Koenz, Lieke Kampstra en Merle van Dokkum. Eline Sibma was door een ongelukkige botsing op school afge lopen week geblesseerd geraakt en kon helaas niet meedoen. In een deelnemersveld van 25 wist Merle iedereen achter zich te laten door met een puntentotaal van maar liefst 38.15 le te worden! Merle had op de balk en brug de hoogste score. Eline en Lieke, werden respectievelijk 7e en 11e. Eline had een erg mooie sprong (9.70) en Lieke het naast een goede sprong ook- een prima vloeroe fening (9.15) zien. Priscilla Zijp, Minke Hopman, Julia van der Haagen en Sanne van de Velde turnden in level 12. In deze categorie deden 14 turnsters mee. Julia had wat pech met de balkoefe- ning Normaal kan ze erg mooi balk turnen, gelukkig gingen de andere onderdelen goed. Priscilla heeft het keurig gedaan met een mooie 7e plaats, deze had zij mede te danken aan haar goede vloeroefening (9.10)! Minke en Sanne konden een medaille mee naar huis nemen. Om hun nek(jes) hingen tijdens de prijsuitrei king respectievelijk brons en goud! Minke het een goede brugoefening zien (9,55). Haar puntentotaal bedraagt 35,50. Sanne heeft zelfs een puntentotaal van 37,0. Sanne turnde zo goed dat zij op de sprong, de balk (8,90) en de vloer de hoogste score had. Prima prestaties. De totale uitslag is terug te vinden op de web site. www.selectiegth.tk. Op zaterdag 8 april heeft GTH gymjuf Leontine Warmer zich bij het trampolinesprin gen weten te plaatsen voor het Nederlands Kampioenschap. HANDBAL AKERSLOOT - Afgelopen week hadden de handbaldames uit Akersloot een dubbel program ma. Vorige week woensdag namen zij het op tegen koplo per DTS'48 en afgelopen zon dag kwamen de dames van Meteoor in Akersloot op bezoek. Tegen de koploper wisten de dames nog een gelijk spel af te dwingen, tegen Meteoor werd tegen een 15-14 nederlaag aangelopen. Vorige week woensdag begonnen de handbaldames goed aan hun wedstrijd in Westwoud. Het was erg koud, maar wel droog wat het spel ten goede kwam. De dames konden in de eerste helft een hchte voor sprong opbouw zodat er werd gerust met een 9-7 stand. In de tweede helft waren er enkele beslis singen van de scheidsrechter waardoor het ritme van de Akerslootse werd verstoord. DTS'48 profiteerde hier goed van en kwam zelfs nog op voorsprong. Karin Broersen kon de gelijkmaker binnenschieten zodat de eindstand 14-14 werd. Afgelopen zondag speelden de dames tegen Meteoor. In een wed stryd waarin twee zeer verschillen de helften werd gespeeld trokken de gasten aan het langste eind. De le helft werd er zeer slecht gespeeld. De kansen werden om zeer geholpen en Meteoor mocht veelvuldig via de breakout tot sco ren komen. In de rust was de achterstand maar liefst opgelopen tot 6-13. In de tweede helft was een inhaalslag noodzakelijk om toch nog tevreden naar huis te kunnen gaan. Dit lukte de handbaldames van Meervogels aardig. Waar in de eerste helft de tegenstander nog 13 keer mocht scoren kwamen de gasten in de tweede helft slechts tweemaal tot scoren. Meervogels wist acht doelpunten te maken in de tweede helft, maar kwam uiteinde lijk nog één doelpunt tekort om een punt te kunnen pakken. SCHAKEN HEILOO - Na vorig jaar het kampioenschap aan nieuwko mer Lourens van Veelen te moe ten laten, is de kampioen van 2004, Gerrit Zeeman, (bijna) weer terug van weggeweest. Gerrit schaakt weer degelijk, solide, laat de tegenstanders in de opening en het vroege middenspel rustig 'uitrazen', om vervolgens in het eindspel de zaken naar zijn hand te zetten. Ook de tegenstander van deze week, veelvuldig oud-kampioen van Egmond, Simon Smit, maakte op deze wijze kennis met Gerrit. Hy probeerde aan te vallen, maar dit kostte niet alleen zeeën van tijd, maar ook de party. Nummer drie van de ranglijst, Kees Jongkind, stond tegen Beryamin Plaggenborg onder zware druk. De zwartspeler(Beryamin) organiseerde met twee torens en een dame een ultieme aanval op de centraal gepo sitioneerde koningsstelling van Kees, maar kwam er toch niet door: remise. Tom van Ham ontpopt zich de laatste weken als 'de koning van het koningsgambiet'. Ook tegen Cor van Etten ging het van een (glad) leien dakje (1-0). Paul Vonk zat erg in z'n maag met de vrijpion op de A- lijn van Frits van der Werff en dolf uiteindelijk het onderspit. 'Houwdegen' Aart van den Brink, de f2-f4-expert, en Jeroen Prins speel den bloeddorstig naar gecompliceer de stellingen, doch ook hier zege vierde het verstand en werd remise gegeven. Jan de Jong het door de gecombineerde dame-torenaanval van Ton Roodbol zo van de wys brengen, dat (een beetje vroegty- dig?) opgaf. 'Dameskampioene' Shannon Vlaar behandelde de opening niet al te best, het in het toreneindspel met twee pionnen (vrijpionnen boven dien) minder, haar beiden torens afruilen, en dan met een koning een vrijpion op de c-lyn én de h-lyn tegenhouden, dat lukt niet! Uitslagen: Zeeman - Smit 1-0; Jongkind - Plaggenborg rem.; Van Ham - Van Etten 1-0; Maas - Smith remise; Woudstra - Limmen remise; Bosma - Shannon Vlaar 1-0; Van den Brink - Prins remise; Sauer - Folkertsma remise; Vonk - Van der Werff 0-1; De Jong - Roodbol 0-1; De Jager - Tiffany ('zusje van.Vlaar 1- 0; Jonkheer - Kraayenbrink 1-0. - TURNEN HEILOO - Zaterdag 8 april werd de laatste competitiewedstrijd van het seizoen gehouden in sporthal d'Enterij in Limmen. Han Ying Min, Lotte Koot en Jin li Droog van sportvereniging TIOS mochten om 08.30 uur al inturnen. Hun eerste onderdeel was de vloer, waar Han Ying meteen al liet zien wat ze kon. Haar oefening draaide ze uiterst nefjes en ze werd dan ook beloond met een 9.40. Ook Jin li het een fraaie oefening zien en verdiende een 9.25. Op sprong en brug behaalden alledrie de turnsters cijfers boven de negen waarbij zeker de 9.85 genoemd mag worden voor de brugoefening van Han Ying. Op de balk was Lotte het sterkste en behaalde het hoogste cy- fer (8.20) van de groep. De meisjes hadden het uitstekend gedaan, wat wel bleek uit de resultaten. Jin h op de derde plaats, Lotte op de tweede plaats en het goud was voor Han Ying. Ook in het totaal klassement mochten de meisjes het podium betreden en wel precies in dezelfde volgorde zodat een ieder twee medailles om de nek had hangen. In de tweede wedstrijd was Amy Vleugel helaas geblesseerd. Zy moest de strijd overlaten aan Maaike Talsma en Daniëhe Dam. Ook deze meisjes mochten bij de vloer beginnen. Daniëhe turnde een mooie oefening (9.45), maar bij Maaike mislukte helaas de hand- standdoorrol (8.15). Maaike maakte dat echter meer dan goed door op de brug een 10.0! te scoren. Ook bij de balk scoorde ze hoog (8.55). Haar totaal aantal punten waren goed voor een zevende plaats. Daniëhe eindigde op de vijfde plaats. In het totaal klassement mocht zy echter wel het podium betreden om de bronzen medaille in ontvangst te nemen. Als laatste kwamen de twee oud ste meisjes aan de beurt: Nienke Oiling en Sanne Pepping. Sanne deed voor het eerste de flickflack op de vloer alleen en het een prachtige brugoefening zien waar ze het hoog ste voor scoorde(8.30). Ze eindigde op de vyfde plaats waar ze ook in het totaal klassement op terecht kwam. Nienke toucheerde de lage hgger by de salto af waardoor ze genoegen moest nemen met een 8.20. Wel scoorde ze het hoogste cijfer bij de vloer (8.35) wat haar op een zilveren positie bracht. In het totaal klassement verdiende ze er nog een zilveren plak by zodat ook zij met twee medailles naar huis ging. Een succesvohe dag voor de trainster van TIOS. Voor sportvere niging TIOS rest nog de onderlinge wedstrijden die gehouden worden op 22 april in sporthal d'Enterij. Jin li op de derde plaats, Lotte op de tweede plaats en het goud was voor Han Ying Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 25