Portretten paus in Heilooër Oesdom Verrassend goed Vooijaarsconcert Eensgezindheid Center Disc H E I L O O VtüfA deutekom Corso Bioscoop CD VAN DE WEEK GARY MOORE FRIENDS ONE NIGHT IN DUBLIN A TRIBUTE TO PHIL LYNOTT BOEK VAN DE WEEK Architecture Inspirations One night in Dublin door Gary Moore friends voor 17,95 The Cave of the yellow dog Koninginnedag De Vriendschap Van Schuilkerk naar Studio Architecture Inspirations One night in Dublin door Gary Moore friends UITKIJKPOST 4 JANUARI 2006 BRIAN DOWNEY BRIAN ROBERTSON SCOTT QORHAM ERIC SEU. Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl Heerenweg 67-69.1851 KL Heiloo KflH naast Winkelhof't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl voor 79*95 van 24,95 In de schitterende weidsheid van het Mongoolse landschap leeft een nomadenfamilie met zijn kudde schapen. De oudste dochter Nansal vindt in een grot een zwerfhond die ze Zochor noemt. Ze houdt hem, tegen de wil van haar vader die bang is dat hij contact met wolven heeft gehad. Op een dag verdwaalt Nansal op de steppe en ze komt bij een oude vrouw die haar de regels van reïncarnatie uitlegt: de ziel ver huist van lichaam naar lichaam tot ze een hond wordt om daarna, in zeldzame gevallen, als mens gebo ren te worden. Moet hond Zochor zo meteen alleen achterblijven, als het gezin zijn tenten opbreekt en verder trekt? Na haar vorige succesdocumentaire The story of the weeping camel keerde de regisseuse terug naar haar geboorteland om een speelfilm te maken met een nomadenfamilie in de Altai, het noordwesten van Mongolië. Een prachtige film voor alle leeftijden! Binnenkort in Corso Bioscoop, zie www.corsobioscoop.nl. AKERSLOOT - Zaterdagavond 29 april speelt deze roemruchte for matie in café de Vriendschap ter ere van Koninginnedag. Vijf ouwe rotten in het vak vormen deze for matie en hun repertoire is erg veelzijdig, van heuse rock 'n roll tot de beste gouwe ouwe hits uit de jaren tachtig met af en toe een zijsprongetje naar de beste num mers uit beginjaren '90. De aan vang van dit optreden is 21.00 uur en de toegang is geheel gratis. REGIO - Ut Mannühkoor presen teert zich zaterdagavond 13 mei op twee locaties. Het koor legt zich al vele jaren toe op het zin gen van zowel klassieke als popu laire werken. Om 20.15 uur start het koor in de Remonstrantse Schuilkerk (Fnidsen) met het klassieke repertoire. Vanaf 22.30 uur wordt het populaire genre gezongen in het theater café van de Vest de Studio. Nadere infor matie: trico@daxis.n HEILOO - De portretten van Paus Johannes Paulus II, wiens sterfdag op 2 april onlangs nog wereldwijd met grote bezieling werd herdacht, worden momenteel gedurende enkele maanden tentoongesteld in het ontmoetingscentrum Oesdom in het bedevaartspark van het genade-oord Onze Lieve Vrouw ter Nood aan de Kapellaan in Heiloo. Het gaat om 15 portretten in olieverf, die de in Heerhugowaard wonende kunstschilder Rien van Holland direct na het overlijden van paus Johannes Paulus op het doek bracht. Hij wist zich al lange tijd geboeid door de persoonlijkheid en uitstraling van de alom geliefde paus. Als in een doorgaande vlaag van inspiratie bracht Rien van Holland de paus in diverse markan te omstandigheden in beeld. Het ontmoetingscentrum Oesdom, dat toegankelijk is tijdens de vele bedevaartsdagen (te bevra- Dit omvangrijke werk van maar liefst 29 x 29 centimeter bevat meer dan 700 pagina's met foto's van architectonische voorbeelden en vormt daarmee een musthave voor liefhebbers van architectuur. Moderne architectuur is een afspiegeling van de maatschappij met de bijbehorende sociale en economische veranderingen. Deze zijn terug te vinden in de 75 woningen die voor het boek Architecture Inspirations zijn gefo tografeerd. In het boek staan afbeeldingen van een grote diver siteit aan woningen, juist om zowel de laatste trends op interieurge bied met designelementen, als klassieke elementen te laten zien. Hierdoor is het boek een grote bron van inspiratie voor de geïnte resseerde lezer. De projecten in dit boek zijn bovendien gegroepeerd op geografische locatie zoals stad of dorp, op land. bergachtig land schap of waterrijke omgeving. Uitgever Daab is gespecialiseerd in de uitgave van architectonische literatuur en gaf eerder Glass Design, Mexican Design, Airport Design, en nog vele andere wer ken, uit. Op 20 augustus 2005, wat zijn 56ste verjaardag zou zijn geweest, werd een standbeeld van Phil Lynott aan het publiek onthuld door zijn moeder. Ook diverse leden van Thin Lizzy waren hierbij aanwezig. Later die avond stonden ze samen op het podium onder lei ding van Gary Moore voor een con cert om de herinnering aan Phil Lynott in ere te houden. De 'huis- 'band van Gary Moore, Jethro Tuil bassist Jonathan Noyce en Thin Lizzy's enige drummer Brian Downey werden aangevuld door de geweldige gitaristen Brian Robertson, Scott Gorham en Eric Bell voor een set met Thin Lizzy and Gary Moore klassiekers. Het bonusmateriaal bestaat uit een der tig minuten durende 'behind the scenes' film inclusief de onthulling van het standbeeld en interviews met alle ex-Thin Lizzy leden. Daarnaast vindt u een grote fanba- se voor Thin Lizzy, inclusief klassie kers als Jailbreak, Don't Believe A Word, Still In Love With You, Black Rose, Whiskey In The Jar, en de Lynott/Moore smash hit. HEILOO - Ondanks het feit dat er het afgelopen weekend maar even een voorjaarszonnetje te zien is geweest, viel er zaterdagavond op het Vooijaarsconcert van de Heilooër Muziekvereniging Eensgezindheid al volop voorjaar- smuziek te beluisteren. Onder lei ding van dirigent Cees Brugman en muzikaal leider Jaap Winder verzorgden Eensgezindheid en de Alkmaarse Bigband een voor velen zeer aangename avond vol met kwalitatief hoogstaande en prettig in het gehoor liggende werken variërend van bewerkin gen van klassieke muziek, origine le composities, lichte muziek en uiteraard ook soli met orkestbe geleiding. Eensgezindheid heeft in de afge lopen periode een enorme muzikale groei doorstaan waardoor het uit vijftig man en vrouw bestaande orkest ongekende mogelijkheden heeft gekregen. Zo werd het geheel uit vrouwen bestaande Damesorkest gepresenteerd met het debuut van 'The Teddy Bear's Picnic' wat zeer speels en lichtvoe tig werd gespeeld. Ook het Kattenduet gearrangeerd voor orkest en twee solisten van Rosinni werd prima vertolkt door de twee als kat verklede dames Lissanne Nieuwland op sopraansaxofoon en Ingrid Rehms op euphonium. Op komisch doch geïnspireerde wijze werd in een speciale act vertolkt hoe twee katten met elkaar een conversatie houden. Geheel boven verwachting was ook de prima uit gevoerde 'The Phantom of the Opera' dat het groot-orkest Vlak voor de pauze speelde. Met afwisselende stemmingen en bekende songs werden onder ande re de songs 'Angel of Music', 'The musici of the Night' 'Think of me', 'All I ask of You' en uiteraard het hoofdthema 'The Phantom of the Opera' gespeeld. Na de pauze trad het groot-orkest op in een aparte show-opstelling, waarbij het publiek het orkest van een geheel andere kant kon bekijken en luiste ren. In een Non-Stop-Show werd er afwisselend met de Alkmaarse Bigband gespeeld. Geopend werd er met de 'St. Louis Blues', ooit bekend geworden door het legen darische orkest van Glenn Miller. De 'Varazioni in Blue' werd door het publiek ook erg gewaardeerd. In dit werk van Jacob de Haan, met veel melodische blues-elemen ten, werden achtereenvolgens ver schillende stijlen gespeeld, Bijzonder swingend werd ook het 'Hit the Road Jack' gespeeld, bekend van de film 'Ray', en ooit uitgevoerd door de onvergetelijke Ray Charles. Voor iedereen die dit concert gemist heeft wordt er een tweede kans gegeven om vooral het lichte repertoire nog eens te komen beluisteren tijdens de Avondvierdaagse in Heiloo op don derdag 15 en vrijdag 16 juni, maar ook tijdens het Openluchtconcert bij de Ruïnekerk op zaterdag 17 juni in Bergen NH (aanvang 11.00 uur). gen bij de pastorie 072 - 5051288) en natuurlijk ook tijdens de brade riedag van zaterdag 24 juni 2006. deze dag, waarop kunstschilder en portret-tekenaar Rien van Holland (een academisch geschoolde leer ling van de beroemde schilder Jan Sluijters) ook aanwezig zal zijn om ter plekke (vooral) kinder-portret- ten te tekenen. Rien van Holland hoopt, dat spe ciaal de zondagse kapel-gangers en veel bedevaartgangers van zijn Paus JP II - portretten kennis zul len nemen en met hem het gevoel zullen kunnen delen, dat Paus Johannes Paulus II niet zomaar een Paus was, maar vooral ook een per soon om van te houden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11