Smitveld outdoor Vanaf 30 april weer zwemmen in Het Baafje Jong versus oud Jeu de Boules Restaurant de Willibrord H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 EHK Klaverjasclub Gerrit Zeeman op Beat FM Laatste dansmiddag op zondag Afwijkende openingstijden bibliotheek POLITIEBERICHTEN Poging inbraak in personenauto Poging inbraak Insluipingen woningen UITKIJKPOST 26 APRIL 2006 •MM In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO -Op 1 mei houdt E.H.K. weer een Open Drive. Iedereen is, met of zonder partner, welkom in het Open Huis in 't Loo. Start is om 20.00 uur tot ongeveer 23.00 uur. Inlichtingen bij D. Leurink, tel. 072-5334366 of by K. Knegt, tel. 072- 5334056. HEILOO - Op donderdag 27 april is de heer Zeeman te gast bij Beat FM in het radioprogramma Heiloo Centraal. In gesprek met presen tator Bob van Unnik zal hij uitvoe rig ingaan op het ontstaan en de ontwikkelingen van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, deze bestaat dit jaar twintig jaar. De uitzending is van 20.00 tot 21.00 uur. Aansluitend op dit programma zal er een uur klassiek te horen zijn. BeatFM is te beluisteren via de kabel op 96,5 FM en via de ether op 106.3 FM. HEILOO - Op 30 april wordt het daiisseizoen van het Inter-Ned Kwartet afgesloten met een gezel lig Oranjebal. Er wordt gerekend op een grote opkomstwant het is voorlopig de laatste keer. De mid dag is in het Open Huis, van 14.00 tot 17.00 uur met muziek van bovengenoemd kwartet. De entree is 4,-. HEILOO - Bibliotheek Heiloo is op zaterdag 29 april en vrijdag 5 mei gesloten. Donderdag 4 mei is de bibliotheek tot 18.00 uur geo pend. De uitleenpost Ypestein is in verband met de meivakantie gesloten op woensdag 3 en 10 mei. HEILOO - In de nacht van woens dag 5 op donderdag 6 april werd getracht in te breken in een perso nenauto van het merk Peugeot type 307 die in Baetenburg stond geparkeerd. Een van de portierslo- ten werd geforceerd. Omdat men niet in de auto is geweest wordt er niets vermist. HEILOO - Tussen donderdag avond 20 en vrijdagochtend 21 april werd gepoogd in te breken in een bedrijfspand aan de Westerweg. Getracht werd het slot van het pand te forceren. Omdat het bij een poging is gebleven wordt er niets vermist. HEILOO - Het aantal meldingen van insluipingen in woningen in Heiloo is de laatste tijd drastisch afgenomen. De politie blijft hier toch alert op en probeert zo veel mogelijk extra in de avonduren te surveilleren. Het publiek wordt verzocht om bij verdachte situaties direct te bellen, via 0900-8844. Gevonden voorwerpen van 10 tot en met 23 april: enkele sleu tels, bril blauw montuur, kinder fiets blauw/paars oranje letters, GSM Nokia blauw/wit - goudkleu rige ketting. Smitveld vindt u aan de Stetweg 39 in Castricum, tel. 0251 -670173, www.smitveld.nl. Smitveld vouwwagens en outdoor te Castricum slechts een 'kampeer- winkel' noemen, zou het ernstig tekort doen. Want het assortiment is indrukwekken; meer dan 10000 artikelen sieren de enorme winkel. „En deze ruimte bleek nog niet genoeg te zijn", aldus een van de twee eigena ren José Veldt. „Mijn man Theo Smit en ik hebben namelijk grootse plan nen om in Heemskerk een prachtige zaak te openen. In 2007 zal langs de A9 ons nieuwe pand verschijnen, vlak bij de windmolen. De locatie daar is nog beter geschikt om de vouwwagens en ons assortiment te kunnen tonen. Maar eerst maken er nog een prachtig seizoen in Castricum van. We hebben de winkel weer mooier en overzichtelijker gemaakt, en het assorti ment uitgebreid." Comfortabele vouwwagens De Smitveld vouwwagen, daar is het eigenlijk allemaal mee begonnen. Dit unieke product hebben Theo en José namelijk zelf ontwikkeld, in 1997. Naar aanleiding van eigen kampeervakanties waarin ze steeds tegen dezelfde problemen aanliepen. „Het opbergen van alle bagage bijvoor beeld. In een Smitveld vouwwagen zit heel veel extra ruimte, ook als deze is ingevouwen. In de bak kun je dan nog rustig al je spullen kwijt. Daarnaast is deze vouwwagen erg makkelijk op te zetten. Het is een kwestie van een paar handelingen en dan staat ie eigenlijk al. De tent heeft een uitgekiend frame dat ervoor zorgt dat er geen stokken hoeven worden uitgezocht. De Smitveld vouwwagen bestaat uit zeer degelijk materiaal, zowel de stokken als de tentdoek zijn eigenlyk onverwoestbaar." Qua uiter lijk is er ook een groot verschil, omdat de vouwwagen een veel sportieve re uitstraling heeft dan de meeste vouwwagenmerken. „De tent van de vouwwagen wordt in ons eigen atelier in elkaar gezet en de wagen wordt hier in de werkplaats gemaakt. Onze vouwwagens zijn verder uniek door het aanritsbare kuipgrondzeil. Nooit meer natte spullen na een regenbui!" Slapen gaat ook erg goed in een Smitveld vouwwagen, lekkere' dikke matrassen op een lattenbodem zorgen ook voor dat comfort. Geen kampeerfreak Overigens hoef je echt geen 'kampeerfreak te zijn om te kunnen shop pen bij Smitveld. De benedenverdieping is voor een groot deel ingericht met kleding en jassen. Voor volwassenen, maar ook voor kinderen. Voor de sportieve, maar modebewuste dames hangen tegenwoordig zelfs topjes met voorgevormde cups in de rekken, in diverse dessins uitgevoerd. Maar ook mooie jassen van het onverwoestbare merk The North Face, sneldro gende spijkerbroeken voor de wandelaar (maar ook handig als je dagelijks naar je werk moet fietsen), de echte Noorse truien, fleece jacks van Nomad, Vaude en Fjallraven, dus van uitstekende kwaliteit, capribroeken, afritsbroeken en zelfs afritsrokken hangen in de rekken. Daarnaast is een grote afdeling met schoenen te vinden, van schoenen voor een stevige wandeling in de duinen tot schoenen voor het stevigere bergwandelwerk van degelijk Duits fabrikaat uit de familiebedrijven Lowa, Meindl en Hanwag. Ook de schoenen die worden gedragen bij het populaire Nordic Walking worden door Smitveld verkocht, net als de bekende Teva sandalen die gewoon erg lekker lopen, maar daarnaast zo zijn gemaakt dat ze zeer snel drogen, en er. vooral fantastisch uitzien door een variatie aan kleuren en motieven. Even verder in de winkel zien we een indrukwekkende collec tie slaapzakken, rugtassen en tenten in alle soorten en maten. Campingstoelen, -tafels, servies in de nieuwste modekleuren en zelfs elek trische apparaten die ook op vakantie handig kunnen zijn. Eigenlijk kun je het zo gek niet bedenken op kampeer- of outdoorgebied of Smitveld heeft het. HEILOO - Op zondag 30 april kan iedereen weer naar het opgefriste zwembad Het Baafje aan De Omloop. Dit jaar vinden geen openingshandelingen plaats op deze eerste zwemdag. Op vrijdag 5 mei des te meer, als het zwemseizoen 2006 beestachtig goed wordt geo pend. Het personeel van Het Baafje organiseert op 5 mei a.s. voor alle kinderen uit Heiloo tussen 13.00 en 17.00 uur het 'ffaafje Beestfeest'. Kinderen kunnen individueel of in teams deelnemen aan diverse spel letjes die allemaal een dierenthema hebben. Naast deze spelletjes, die worden afgesloten met een grote beestachtige finale, is er ook een popcorn-kar en kan iedereen weer meedoen aan het succesvolle aqua- robic in het ondiepe bad. Woensdag 26 en donderdag 27 april a.s. kun nen de abonnementen voor het nieu we seizoen worden afgehaald en betaald bij de kassa van het zwem bad. Op zondag 21 mei 2006 wordt door de volleybalvereniging Effect een gras-volleybaltoernooi georgani seerd. Later in het seizoen is er vanaf van maandag 10 juli tot en met vrijdag 14 juli 2006 de jaarlijkse zwemvierdaagse met gratis deelna me voor de abonnementshouders. HEILOO - In de meivakantie organiseert Buk Buk in samen werking met Stichting Ouderenwerk Heiloo in het kader van de generatiemix, drie middagen Jeu de Boules. Deze activiteit wordt georgani seerd in samenwerking met jeu de boulesvereniging Trefzeker. Zij zor gen voor zowel het materiaal als de ervaring en de kennis. Het is dus meer dan alleen een competitie tussen oud en jong Heiloo. Er kan ook nog wat tech niek (bij)geleerd worden, voor som migen onder ons geen overbodige luxe. Deze vooral ongedwongen competitie is voor iedereen toegan kelijk, inschrijving ter plaatse is gratis. Na afloop is er natuurlijk gelegenheid om de overwinning te vieren of de teleurstelling weg te drinken in Buk Buk. De open 'wedstrijden' vinden plaats op woensdag 3, donderdag 4 en op vrijdag 5 mei. Om 16.00 uur kun nen alle deelnemers en belangstel lenden verzamelen bij het Jeu de boules veldje naast het Trefpunt aan de kant van de Pastoor van Muyenweg. Meer informatie: www.bukbuk.nl of mail Sophie: s.louter@ahk.nl. Foto: Mario Sacksioni Begin maart is in groep 8 van de Willibrordschool gestart met een project waarbij 'eten' centraal stond. Eigen foto gezond eten en hoeveel suiker er in verschillende frisdranken zit. De leerlingen zijn ook naar restaurant 'de Loocatie' geweest om de kok allerlei vragen te stellen. Nadat er drie gezonde menu's waren uitge kozen, is er in de supermarkt uitge rekend wat zo'n menu nu gaat kosten. Na de kostprijsberekening is er een keuze gemaakt voor het goedkoopste, gezondste menu. Dit menu is dinsdag 18 april door de kinderen voor hun ouders gekookt. Eerst zelf boodschappen gedaan, daarna zelf alle ingrediënten gehakt en gesneden en gebraden (dat viel soms niet mee voor 54 personen!). De aula van de Willibrordschool was die avond voor even veranderd in een echt restaurant. Jassen wer den er aangenomen, ouders werden naar de plaatsen gebracht, alle gan gen werden uitgeserveerd. Het was een groot (smakeüjk) succes. HEILOO -v Begin maart is in groep 8 van de Willibrord school gestart met een project van verhalend ontwerpen waar bij 'eten' centraal stond. Verhalend ontwerpen is een vorm van het nieuwe leren. In het verhaal stond Jamie Oliver, de Engelse televisiekok, cen traal. Er werd telkens een episode van het verhaal verteld waarbij de kin deren zelfstandig allerlei activitei ten bedachten en uitvoerden. De kinderen onderzochten daarbij of er een kantinekeuken op school kon worden gemaakt en waar die dan zou moeten komen. Maar ook wat keukenapparatuur en de kleding voor alle koks zou gaan kosten moest haarfijn worden uitgezocht. Er is een diëtiste op school geweest die alles vertelde over

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 5