Avond over 'Knielen op een bed violen' Jazz session club 'Vredeburg' presenteert swing en Foursome samen 'rijk' Rie Leek-Valkering exposeert in bibliotheek H E I L O O Gooi een bal, bouw een \1ieger, vang een vis kfUfJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop March of the Penguins BOEK VAN DE WEEK BB Big band sluit zeer succesvol seizoen af Audities Oebele in theater de vest Enschede's Byzantijns Kozakken Koor Gooi een bal, bouw een vlieger, vang een vis UITKIJKPOST 3 MEI 2006 March of the Penguins (La mar- che de l'empereur) van de Fransman Luc Jacquet documen teert die zware eerste maanden van het pinguïngezin, waarbij een sterke nadruk op de zware tochten over het ijs wordt gelegd. De schoonheid van de opnames is onderweg even eenvoudig als volmaakt. De lucht is blauw, het ijs is wit en de vlekkeloos zwart-witte kostuums van de pin- guins, met alleen een beetje kleur bij de ogen, steken er fraai bij af. Het zijn bovendien dieren waarvan elke beweging, elke stap, een verba zingwekkend menselijke expressi viteit heeft. Lopend en struikelend doen ze aan de slapstickkomieken uit de tijd van de zwijgende film denken, en Jacquet laat de kans zel den lopen de film met zulke opna mes toegankelijk te maken. Omdat de kuikens bovendien schitterend donzig zijn, weet de film een opmerkelijke schattigheid te berei ken - al schuwt Jacquet de pijnlijke kanten van het bestaan op de Zuidpool niet door ook de zeelui paarden en roofvogels te laten zien die het familieleven bedreigen en af en toe een van de kuikens in de nek vatten. March of the Penguins bewijst zo vooral dat een film alleen al door overtuigende hoofdperso nen een succes kan worden genoemd. Te zien op vrijdag 5 mei om 19.00 uur, zaterdag 6 mei om 19.00 uur en op zondag 7 mei om 16.30 uur. HEILOO - Woensdag 10 mei is er om 20.00 uur een bijeen komst in de Dorpskerk in Akersloot aan het Dielofs- laantje rond het geruchtmaken de boek van Jan Siebelink Knielen op een bed violen. Het boek zal worden besproken, met een inleiding door ds. Marco Luijk en een gesproken column door pastor Bill van Schie. Er wor den enkele fragmenten gelezen en besproken, en er zal een stukje van een interview met de schrijver te beluisteren zijn. Wat is er aan de hand met dit boek dat zo veel stof doet opwaaien en waarvan er al meer dan 300.000 exemplaren zijn gedrukt? Wat raakt de lezer? Ook daar wil men over in gesprek met elkaar. De leiding van de avond ligt in handen van pastor Bill van Schie en ds. Marco Luijk van de Protestantse Gemeente Uitgeest-Akersloot. Informatie: tel. 072-312388, toe gang 2,50. LIMMEN - Op zondag 7 mei verzorgt om 16.00 uur in de Vredenburg te Limmen De BBBigband een optreden. Deze BBBigband is eigenlijk een soort tweede huisorkest van de Muziekschool in Heiloo, maar zit totaal anders in elkaar. Het enige, wat gelijk is aan de Bigband Heiloo, is de leider, de zeer gedreven Jack Kat. Ofschoon ook dit orkest voor namelijk jazzstandaards speelt van de grote bigbands uit Amerika, zoals Count Basie, Duke Ellington en Benny Goodman, is de bezetting een totaal andere dan van een nor male bigband. Wat te denken van maar liefst zeven saxofoons en twee trompetten als line-up. Daarbij komt dan nog een ritmesectie die van wanten weet. Het lijkt dus niet op een echte bigband, maar het is het. wel. Het is al weer de laatste sessie van het seizoen 2005-2006. Maar de sessie komt terug op zon dag 17 september, voor alweer het achtste seizoen! De toegang is vrij, maar u kimt de Jazz session club steunen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl door Jeffrey Lee voor 16,95 LIMMEN - Op vrijdag 19 mei zullen de zanggroep Foursome en het gemengd koor sWing in een gezamenlijk concert hun muzikale visie geven op het thema 'rijkdom'. Beide groepen zullen afwisselend en in hun eigen stijl inhoud geven aan dit thema dat in de meest ruime zin geïnterpreteerd zal wor den: 4Je hoeft niet rijk te zijn om je rijk te voelen!' Met een karakteristiek eigen geluid brengt Foursome Neder lands- en Engelstalige luisterliedjes en Ierse ballades. Zij begeleiden zichzelf op piano, gitaar, accordeon en pennywhistle. Doorgaans speelt Foursome onversterkt en met hun vierstemmige zang wordt al snel een gevoelige snaar geraakt. Soms is er ook die knipoog naar het al te serieuze, want voor Timon Ytsma, Berna van Rijswijk, Kees Kraakman en Marian van Dam, is zingen voor al een prettige manier van ademha len! Het dertig man tellende gemengd koor sWing, opgericht in 2003, bindt zich niet aan een bepaalde stijlkeuze. Na het vaststel len van een thema wordt passend repertoire gezocht, variërend van popmuziek tot aan vocal jazz en klassiek werk. sWing zal ook tij dens dit concert deze 'Rijkdom' aan variatie tentoonspreiden. Het koor wordt geleid door de dirigente Imme Wassink en begeleid door pianist Kees Borst. Voor extra bege leiding tijdens dit concert zorgen Cor Martini (bas) en Robert Schuster (drums). De muzikale optelsom van sWing en Foursome zal ongetwijfeld voor een rijk gevoel zorgen! Aanvang 20.00 uur (zaal open: 19.45 uur), De Burgerij, hoek Kerkweg - Dusseldorperweg te Limmen. Entree volwassenen: 6,-, kinde ren tot en met 12 jaar: 3,50. Bestellen en info: Foursome, tel. 06-38058920 of sWmg, tel. 072- 5332932. HEILOO - Om het begin van de meimaand een byzonder accent te geven heeft het bestuur van de Stichting Onze Lieve Vrouw ter Nood het Enschede's Byzantijns Kozakken Koor uitgenodigd voor een optreden. Het koor, bekend door de vele concerten in binnen- en buitenland, zingt muziek uit de Russisch-Orthodoxe kerk en Russische volksmuziek. Het pro gramma bestaat uit liederen die zullen worden gezongen tydens de Eucharistieviering. Aansluitend zal het koor nog een klein concert verzorgen. Aanvang: 19.00 uur, in de Grote Kapel, O.L.V ter Nood, Kapellaan, Heiloo. De toegang is gratis, wel zal na afloop een vrij willige bijdrage gevraagd worden om de kosten te kunnen bestrij den. Meer informatie over het Enschede's Byzantijns Kozakken Koor vindt u op wwwebkk.nl. REGIO - In het seizoen 2006/ 2007 komt Oebele! op spectacu laire wijze terug in het theater, in de vorm van een muzikale familie voorstelling. In een speciaal showblok krijgen kinderen uit de regio van het theater de kans om hun talenten te laten zien. Kinderen die mee willen doen en in het showblok hun kunsten wil len laten zien, kunnen zich opge ven voor de audities. Op woens dag 10 mei worden audities gehouden voor de regio Alkmaar, van 13.30 tot 17.00 uur Meer informatie hierover op www.oebe- le.nu. De KRO zal een aantal audi ties komen opnemen en uitzen den in ZAPR Kinderen denken dat volwasse nen alles kunnen. In de praktijk blijkt dit vies tegen te vallen. Iedere ouder weet wel ongeveer hoe een vuurtje gestookt moet worden of hoe een vis gevangen kan worden, maar hoe het precies moet? Jeffrey Lee brengt met zijn boek 'Gooi een bal, bouw een vüeger, vang een vis - het nieuwe jonge-vadersboek verlossing voor alle ouders die deze belangrijke kinderbezigheden zelf niet meer zo goed beheersen. Jeffrey Lee zet 21 vaardigheden voor kinderen op speelse, maar zeer heldere wijze uiteen. Stap voor stap leer je als lezer hoe je op de juiste wijze een boom plant, een zandkasteel bouwt, een papieren vliegtuigje vouwt of een appeltaart bakt. HEILOO - Rie Leek-Valkering tekent en schildert met veel plezier. Na het behalen van een N-akte (tex tiele werkvormen) was ze enige jaren werkzaam in het onderwijs. Na een cursus wandkleden maken bij Ineke Watzema is ze onder haar begeleiding gaan schilderen. Door deze schilderlessen is een groep ontstaan, die door meerdere kun stenaars is begeleid. Op dit moment werkt Rie Leek-Valkering in Alkmaar bij 'IBIS', onder begelei ding van Ingeborg van Bleisem. Een keuze uit haar werk, in diverse technieken, is gedurende de maan den mei en juni te zien in de exposi tieruimte van Bibliotheek Heiloo. Op vrijdag 19 mei zullen de zanggroep Foursome en het gemengd koor sWing in een gezamenlijk concert hun muzikale visie geven op het thema 'rijkdom'. Eigen foto m^^H Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM wMHi naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11