Doek valt definitief voor Zeevogels Actieve infodag voor gehandicapten Fabrice de Boer derde in Frankrijk SPORTNIEUWS UIT DE REGIO sport 23 Kampioensfeest HSV 8 groot succes r HSV Limmen nieuws Persoonlijk drama voor keeper Lesley Groot SpM 3 MEI 2006 HEILOO - Het achtste team van HSV is kampioen geworden. De meeste goals voor, de minste goals tegen, de minste verliespartijen en het beste voetbal zorgden ervoor dat de roodgele club er een nieuwe trots bij heeft. De titel was één wedstrijd voor het einde van de compe titie al binnen, maar afgelopen zondag werd dit heuglijke feit gevierd. De voorbereidingen op een groots feest waren van te voren getrof fen. Kampioensshirts en een kampioensschaal zorgden samen met een met zonovergoten rondrit op de platte kar van Gerard Pranger door Heiloo voor een mooie middag. Helaas was de eigenaresse van de sponsor verhinderd en liep zo hét feest van dit voetbalseizoen mis. Chauffeur Ben van Tricht navigeerde de vedettes langs sportpark Het Vennewater waar de roodwitte voetbalbuur vriendelijk werd begroet. Na de rondrit werden de kampioenen gehuldigd in het eigen clubhuis. Daar bleef het dankzij het geblèr van de kersverse titel houder nog lange tijd onrustig. Foto Mario Sacksioni LIMMEN - De witviscompetitie is van start gegaan. De A-groep ging vissen in de Kromme Sloot te Akersloot, de B-groep in het Stet. Beide groepen waren zes man sterk. Het weer werkte erg mee, het was aangenaam met veel zon. Helaas draaide de wind naar oost gedurende de wedstrijd, en dat is voor de visvangst een slechte zaak. Bij de A-vissers was het kampioen Gerrit Tuijn, die ook de nieuwe reeks goed inzette met winst. Vanaf de kopstek viste hy 2780 gram aan voorns bij elkaar. Peter van der Heijdt gebruikte zijn beproefde methode van de matchhengel om tweede te worden met 1290 gram, enkele bleien, voorns en een kleine brasem. Jan Walta werd derde met de vaste stok. Op zijn stek stond niet veel meer dan 50 centimeter water, moeilijk om hier een fatsoenlijke vis te haken. Hij moest het met 940 gram voorns stellen. De totale vangst overschreed maar net de 5 kilo. De B-groep zat heerlijk aan het Limmer Stet. Het ging erom zo groot mogelijke aantallen te vangen. De vaste hengel is hier verplichte techniek. Rene Levering, kampioen van vorig jaar, was het nog niet ver leerd. Vanaf stek zes by het haventje viste hij liefst 67 stuks uit het water. De verrassing'was de vangst van Joop Baltus. Joop wist in het verle den zelden de laatste plaatsen te ontstijgen, maar was met 23 stuks keurig tweede. Op stek drie eindigde Jan Kaandorp met twintig stuks. Voor Meindert Bakkum was het goed dat het een thuiswedstrijd was, want hij was zijn visspullen verge ten. Uitslag: A-groep: 1. G. Tuijn 2780 gram, 2. Peter van der Heijdt 1290, 3. J. Walta 940, 4. S. van der Linden 750, 5. R. Jak 310, 6. C. Bakker 250. B'-groep: 1. R. Levering 67, 2. J. Baltus 23, 3. J. Kaandorp 20, 4. C. Levering 19, 5. M. Bakkum 18, 6. A. Kroon 12. De volgende wedstrijd is op zondag 28 mei in de Ringvaart van Heerhugowaard. VOETBAL EGMOND - Na één jaar vierde klasserschap moet Zeevogels weer een stap terug doeii. Na de 3-2 nederlaag bij LSW zit het seizoen erop. Tenminste, dinsdag staat nog de bekerwed strijd tegen Elinkwijk (Utrecht) op het programma, maar daar zullen weinig Hoevers nog zin in hebben nu de degradatie naar de vijfde klasse een feit is geworden. In Langedijk was het een wed strijd met veel gezichten, maar weinig goede. Van de hel in de hemel en weer terug in de hel. Zo moest keeper Lesley Groot zich hebben gevoeld na afloop van de wedstrijd tegen het plaatselijke LSW Immers, na een 2-0 achterstand kwam de ploeg van trainer Jan Oldenhove vlak voor tijd terug tot 2-2. Een lange blessuretijd werd de ploeg uiteinde lijk toch nog noodlottig, en keeper Lesley Groot eigenlijk nog het meest. Een ogenschijnlijk niet zo moeilijke bal kreeg de tot dan prima keepende Groot niet goed onder controle en tergend langzaam ver dween de bal onder hem door als nog over de doellijn. En dat bete kende met nog slechts zeer kort te spelen dat het doek was gevallen voor de Egmonders. Een triest einde van een moei zaam en rommelig seizoen. Na een rommelige en onzekere start liet Zeevogels het initiatief langzaam maar zeker aan LSW Bij een gelijke stand zouden de ploegen nog een keer tegen elkaar moeten uitkomen om degradatie te ontlopen en er werd langs de lijn al overlegd waar dat dan zou moeten gebeuren. Maar hoe anders zou het verlopen. Dik in de tijd die arbiter Verploegh erbij deed vanwege de vele vooral voor Zeevogels irritante - onderbrekin gen, sloeg het noodlot toe. De zoveelste vrije trap die de leidsman toekende in het voordeel van LSW volgde, nadat hij in dit geval grens rechter Cees Glas luttele seconden ervoor onterecht had laten staan voor een buitenspelgeval. De Langedijker aanvaller nam zijn aan loop, schoot de bal hoog in, die daalde in de doelmond en Lesley Groot leek de zaak onder controle te hebben, totdat tot ieders afgrij zen de bal onder de doelman uit weer verder rolde....over de doel lijn. Dat betekende 3-2, definitief de hel en het einde voor de Hoevers. De minuten die er toen nog volgden waren - uiteraard - niet genoeg om de geknakte geesten weer op het juiste spoor krijgen. Zeevogels begint volgend jaar, het jaar waarin het het 75-jarig bestaan viert, opnieuw in de vijfde klasse. En in de kantine van LSW was het nog lang onrustig. Nagenoeg alle vijf honderd toeschouwers dronken op het lijfsbehoud. HEILOO - De 4 Sportlijf.'-infodag op 24 mei in Heiloo laat mensen met een handicap kennismaken met balsporten. Voetbalclub De Foresters, tennisclub Het Venne water en hockeyclub De Terriërs stellen him accommodatie en sportvelden ter beschikking. Organisator Patrick Rupsam heeft een dynamisch programma gemaakt: „Sport en beweging zyn de belang rijkste pijlers voor mijn huidige werk als zelfstandig persoonlijk begeleider. Mijn doel is dat de cliënt zich pretti ger voelt en zelfstandiger wordt." Met 'Sportlijf' beweegt Patrick Rupsam mensen met een handicap tot bewe gen. Hij biedt individuele ondersteu ning op maat, maar krijgt ook regel matig aandacht voor bewegen met evenementen voor groepen. Hij legt uit: „Sporten is niet alleen goed voor je gezondheid. Je leert ook jezelf te vertrouwen en grenzen te verleggen. Maar er zitten ook sociale aspecten aan en daarom ga ik graag af en. toe met groepen aan de slag. Denk maar aan het samenwerken met'anderen en het leren omgaan met winnen en verliezen." 24 mei wordt geen 'spel letjesdag'. Patrick: „Er worden drie heuse clinics gegeven door ervaren mensen op het gebied van voetbal, tennis en hockey. Verder zullen een aantal studenten van het Nova-colle ge uit Alkmaar en vrijwilligers van Sportlijf assisteren." In de toekomst zijn er meer evenementen van 'Sportlijf' te verwachten. Patrick: „Onder andere bereiden we nog een rondleiding door het nieuwe AZ-sta- dion voor. Concreet kan ik niet meer toezeggen dan dat het gaat gebeu ren." Deelnemers vanaf 10 jaar kunnen zich aanmelden tot en met 8 mei via e-mail p.rupsam@freeler.nl of via tel. 06-22428108. Vermeld je leeftijd en of je al in bezit bent van een tennis racket of hockeystick. Kijk ook eens op www.sportlijf.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 21