Goede vangst voor HSV Kennemerland Foresters 5 eindelijk kampioen Succesvolle en gezellige AA-race Capoeira workshop in Castricum SPORT 23 Fabrice de Boer derde in Frankrijk KORTOM Limmen Bi kampioen van eerste klasse U ITKIJ KPOST 3 MEI 2006 HEILOO - Karateka Fabrice de Boer heeft zondag 30 april de tweede plaats veroverd bij het toernooi om de Samourai d'Or in de franse plaats Cambrai. Het 12-jarige talent van karatevereniging Funakoshi weerde zich prima tussen de bijna 800 deelnemers aan het internationale toernooi. Overtuigend bereikte hij de finale. Daarin leek hij aanvankelijk een licht overwicht te hebben met zijn flitsende technieken, maar uiteindelijk verloor hij de eindstrijd met 2-1. Toch kan Fabrice de Boer nu al terugkijken op een geslaagd seizoen met prijzen bij internationale toernooien in België, Duitsland en Frankrijk. Op de foto Fabrice de Boer met zijn beker. Eigen foto Staand v.l.n.r. Remco de Marie, Dave Blakbom, Bart vd Molen, Martijn Haring, Frank vd Pol, Mark Bakker, Jasper Kers, Ton Pekel (sponsor La Strada), zittend (v.l.n.r:) Ivar Sarelse, Mark Eijbergen, Rob vd Pol, Wouter Stam, Rogier Kooijman, Robin Vos, Willem Stapel. Afwezig op de foto: Marten Gegenwarth, Sebastiaan Graas. Eigen foto HEILOO - Eindelijk is het dan gelukt. Het vijfde senioren elf tal van de Foresters is op zon dag 23 april kampioen gewor den van de reserve klasse 603. Afgelopen seizoenen is dit elf tal vaak tweede geworden waar gehoopt werd op een kampioenschap. Dit jaar verliep het seizoen echter voortvaren der. Na twee verliespartijen aan het begin van het seizoen werd er ver volgens 12 keer op rij gewonnen alvorens op 2e paasdag met 3-3 gelijk te spelen tegen Apollo'68 2. Na deze wedstrijd stond de beslis sende wedstrijd tegen titel concur rent Alkmaarsche Boys 5 gepland. Doordat deze uitwedstrijd met 2-1 werd gewonnen was de titel een feit. Volgend seizoen in de reserve vijfde klasse is de doelstelling om ZEILEN AKERSLOOT - Op zondag 23 april jl. is voor de 23e maal de AA-race gehouden door de ARZV (de Alkmaarsche Roei-en Zeilvereeniging). Deze roei- wedstrijd van 6,5 kilometer voor heren en 5 kilometer voor dames en junioren van Akersloot naar Alkmaar op het Noordhollands Kanaal is suc cesvol en in zeer goede sfeer gevaren. Er deden 90 boten met in totaal ruim 500 deelnemers mee uit heel Nederland. Daarnaast roeiden ook een team uit Bath (de engelse zusterstad van Alkmaar) en 2 teams uit Bulgarije mee. In 20-30 minuten roeiden de dames ey junioren vanaf de start nabij de betoncentrale aan de Kanaalweg in Heiloo en de heren vanaf het pontje in Akersloot naar de finish naby de Accijnstoren in Alkmaar. De snelst gevaren tyd bij de dames was 18.26 minuten door de damesclubacht van De Hertog uit Den Bosch. Bij de junioren was 19.22 minuten door de juniorenvier van de ARZV De herenclubacht van Comelis Tromp uit Hilversum waren de snelste herenploeg met een tijd van 21.36 minuten. Van de ARZV roeiden in totaal 14 ploegen mee. Hiervan behaalden, naast de juniorenvier, de dames veteranen in de acht en het herenclubvierteam The Fource in hun klasse de eerste plaats. Roeivereniging Ossa, de 'buren' uit Heerhugowaard, mocht definitief de Akerslootbeker (wissel beker) mee naar huis nemen, nadat de heren C4 voor de derde maal op rij hun race wonnen. De voorzitter van de KNRB (Koninklijke Nederlandse Roei Bond) de heer ir. J.K. Mak, woonde overdag het eve nement bij. Burgemeester Van Rossen van Alkmaar woonde de prijsuitreiking by en reikte de Alkmaarbeker uit. Ze roemde de gezellige en ongedwongen sfeer. De verschillende klassementen van skiffs (1-persoons roeiboten), tweeën, vieren en achten waren ver deeld over 2 heats, de eerste om 11.30 uur en de tweede om 15.00 uur. Hoewel het 's middag regende was het een gezellige drukte. ,,Het hele evenement is in uitstekende sfeer verlopen" zegt wedstrijdleider Bram Swart; ,,De deelnemers waren enthousiast en wij zyn heel tevreden over de dag, mede dankzij de inzet van alle vrijwilligers van de roeiver eniging en de support van een aan tal boten van onze zeil- en motor bootafdeling." Alle buitenlandse gasten vonden het een geslaagd en goed georganiseerd evenement. VISSEN REGIO - De tweede wedstrijd van de zomercompetitie werd gekenmerkt door werkelijk prachtige weersomstandighe den, nauwelijks wind en gedu rende de hele wedstrijd een lekker zonnetje. De verwach ting was de vangst van grote brasems maar vooral de kleine vis bleek deze ochtend zeer goed te azen. Normaal gesproken moet de vis ver uit de kant worden gevangen, op het zogeheten ondiepe deel aan de overzijde. Al direct na aanvang werden aan de overzyde de eerste vissen gevangen en vaak was de haak al leeg gevreten voor je het wist. Maar in de loop van de och tend het vissen met de vaste stok de meeste vis op te leveren. Op kop zat Castricummer Gert Lute lekker te vangen. In het midden van het parcours waren het Bert Jansen en Limmer Nico Schouws die nog beter zaten te vangen met de stok. Waar Bert grote brasems ving, haal de Nico de een na de andere voorn en blei eruit. Bij weging bleek dat Bert de wedstrijd en zijn vak had gewonnen met vele mooie brasems en ruim 13 kilo, Nico volgde op de tweede plek met ongeveer 75 voorns en bleien, goed voor 11 kilo. In het andere vak was het Akersloter Hendrik Delbrugge die aan de overzyde veel vis wist te vangen waaronder enkele mooie K AP 0 EIR A CASTRICUM - Kapoeiraschool Berimbau de Ouro geeft een workshop Capoeira a.s. zaterdag 6 mei. In sportcentrum De Bloemen in Castricum kan ieder een tweeënhalf uur lang kennis maken met deze bijzonder stijl volle Braziliaanse vechtkunst gegeven door mestre Marreta. Vloeiende, acrobatische bewegin gen kenmerken capoeira. In Brazilië is deze acrobatische vechtsport byna net zo populair als hun grootste sport, voetbal. Vanaf de tachtiger jaren is het ook in Europa begonnen en gegroeid. Maar pas de laatste tijd duiken de vloeiende bewegingen van capoeira steeds vaker op in de media. Zoals in een ident van BBC of in de film Ocean's Twelve. Mestre Marreta, ofwel Luiz Carlos Afonso was een van de eersten die in Europa capoeirales begon te geven, eerst in Portugal, later in Parijs en sinds 1989 heeft hij Amsterdam als standplaats. Maar hij geeft regelmatig op uitnodi- brasems, tweede werd Cor Martens die zijn vis afwisselend met de stok en feeder ving.. Dolf Rys uit Limmen wist ook veel vis te vangen maar net te kort om voor de ere plaatsen in aanmwerking te komen. Over het hele parcours was redelijk tot goed vis gevangen vooral veel stuks. Uitslag: Vak A 1Hendrik Delbrugge (Akersloot) 8475 gram, 2. Cor Martens 7675 gram en 3. Herman Otte 7250 gram. Vak B 1. Bert Jansen 13000 gram, 2. Nico Schouws (Limmen) 11000 gram en 3. Nico Out 8000 gram. Heeft u interesse om ook met de zomer competitie mee te doen bel Gert, tel. 06-10705422, de volgende wedstrijd is zondag 21 mei. LIMMEN - immen BI behaalde vorige week donderdag een over winning op Schoten en zaterdag werd door een zwaar bevochten gelykspel tegen Sporting Krommenie het laatste punt behaald. Hierdoor werd Limmen BI niet meer bereikbaar voor de naaste concurrenten en kon uit eindelijk het kampioenschap van de eerste klasse worden gevierd. ging van andere capoeiragroepen workshops in verschillende steden in bijvoorbeeld Frankrijk, Duitsland, Denemarken, Zweden, Zwitserland, Italië, Engeland en Portugal. Deze combinatie van gevecht, dans, acrobatiek, muziek en zang is bedacht Braziliaanse slaven vanaf de zestiende eeuw. Tot de jaren 30 van de 20e eeuw was capoeira zelfs ver boden. Om goed te begrijpen waar het in capoeira precies om draait moet je er aandachtig naar kijken. Het gaat om aanval en verdediging, om de ander te slim af te zyn, om schoonheid, maar ook effectiviteit van je bewegingen. Het gaat niet om het scoren ^van punten of wie er hoger of lager is in de hiërarchie. Belangrijk is de muziek, die de sfeer en het ritme van het spel bepaalt. Capoeira workshop, Sportcentrum De Bloemen, De Bloemen 71,. Castricum, zaterdag 6 mei. Tijd: 11.00 tot 13.30 uur (svp op tijd komen), kosten: 10 euro. Meer info: www.berimbau.nl Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 23