Wie maakt de mooiste Otje Kijkdoos? Uniek transport naar Swietochlowice in Polen Vier onderscheidingen uitgereikt Êiïntratuin Zondag 7 mei naar Intratuin Heiloo H E I L O O 3 Doe mee aan de wedstrijd! Poëzie-talenten PCC dragen eigen werk voor U bent van harte welkom van 10.00 tot 17.00 uur UITKIJKPOST 3 MEI 2006 HEILOO - Ook in 2006 wordt de verjaardag van Annie M.G. Schmidt groots gevierd: van woensdag 10 mei tot en met zaterdag 20 mei. Tijdens die tien dagen staat Otje centraal, de hoofdpersoon uit het gelijk namige boek waarvoor Fiep Westendorp de tekeningen maakte. Otje en haar vader Tos (een groot kok, maar een kok-zonder-papie ren) zyn op zoek. Op zoek naar werk, naar een huis... Otjes vrien den, Kwark de Kraai, Tiet de Lijster, de muizen Lodewijk en Suzie hel pen een handje mee. En kinderen ook! Met een kijkdoosvel kan dé ideale woon- en werkplek voor Otje en Tos worden geknutseld. In een schoenendoos. De wedstrijd is bestemd voor kinderen van 6 tot 10 jaar. Het kijkdoosvel kan vanaf van daag worden afgehaald in Biblio theek Heiloo. De kijkdoos kan uiterlijk op 17 mei worden ingele verd in de bibliotheek. Op 20 mei, om 11.00 uur (de laatste dag van Annie M.G. Schmidt week) vindt de prijsuitreiking plaats. Op de eerste dag van de Annie M.G. Schmidt week - woensdag 10 mei - zal het voorleeshalfuurtje in de bibüotheek en in de uitleenpost in Ypestein in het teken staan van.Otje. HEILOO - Vrijdag een week geleden vertrokken enkele bestuursleden van de Stichting 'Een Hart voor Polen' uit Heiloo met een bijzonder transport naar onze zusterstad Swietochlowice in Polen. De twee ervaren chauffeurs Arie Dekker en Rinus Koot reden de tot de nok toe volgeladen vrachtauto zonder oponthoud naar de wijk De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.001 m 17.30 uur vrijdag 08.001m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Lipiny. Veertien elektrisch verstel bare bedden alsmede nachtkastjes bestemd voor een nieuwe afdeling van het verzorgingstehuis Dom Zlotej Jesieni namen de grootste ruimte in beslag. Daarnaast bestond de lading uit twintig com puters, merendeels beschikbaar gesteld door de basisschool 'De Windhoek' uit Egmond-Binnen. Verder 200 bananendozen met kle ding bijeengebracht door de vele goede gevers uit Heiloo en naaste omgeving. De kleding was bestemd voor de Sociale Dienst in Swietochlowice, die voor een recht vaardige verdeling zorg draagt. Ondanks dat het in Polen in het algemeen steeds beter gaat, raken bepaalde mensen steeds verder achterop. Zij zijn veelal werkeloos zonder .uitkering en leven in bittere armoede. Voor hen is de hulp nog steeds hard nodig. Tijdens het uit laden was de regionale TV aanwe zig om opnamen te maken voor de Nieuwskroniek. Doel van de reis was verder de kennismaking met de kinderen, die de komende zomer naar Heiloo komen voor een gezonde en leerzame vakantie. Mocht u kinderen in huis willen nemen deze zomer of wilt u op een andere wijze bijdragen aan het werk van de Stichting, dan kunt u contact opnemen met Hanny Kaan, tel. 072-5334829. Het bankreke ningnummer van de Stichting 'Een Hart voor Polen' is: 1205.13.900. (vlnr:) Mevrouw Veen, de heer ten Hoope, mevrouw Kloosterman, mevrouw Meulenberg, burge meester Romeijn. Foto: Irene Broekema Vervolg van voorpagina Van 1978 tot 1984 is hij als jeugd- coach bij de Terriërs in Heiloo actief geweest en heeft sponsorlopen geor ganiseerd. Vanaf 1972 was de heer Ten Hoope daarnaast circa dertig jaar bestuurslid (secretaris en voorzitter) van de HBY een zomeravondvoetbal vereniging. In 1988 richt hij in samenwerking met het IKV de werk groep Stedenband op. Dit resulteert uiteindelijk in 1990 in een jumelage met de Poolse stad Swietochlowice. In zijn periode als wethouder heeft hij diverse milieuprojecten met Polen kunnen realiseren, onder andere met financiële steun van de provincie Noord-Holland. Van 1999 tot 2005 is hij lid geweest van de Stuurgroep Trefpunt, ontmoetingscentrum voor ouderen. Tot heden is de heer Ten Hoope actief bondsscheidsrechter op zaterdag en zondag voor de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond. Hij is vanaf 1998 bestuurslid van de stichting Baduhenna voor archeologisch onderzoek. Vanaf 1999 is hij voorzitter van de Katholieke Bond voor Ouderen (nu Samen werkende Bonden voor Ouderen) en daarmee automatisch lid van het regi obestuur. Hij is in 1999 oprichter en lid van de stoepenpatrouille, en hij is sinds 2004 voorzitter van de Samen werkende Bonden van Ouderen. Mevrouw L.J. Meulenberg (73) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Ze kreeg een lintje opgespeld voor haar maatschappe lijke inzet over 45 jaar zowel in binnen- als buitenland. Ze is bijvoorbeeld afdelingshoofd geweest in het Ziekenhuis te Kiruna in Lapland (Zweden), ze heeft zij als vrij williger gewerkt m de Kibboets Hazorea in Israel, vervolgens is zij verpleegkundige geweest in het Diaconessehuis te Amsterdam. In 1992 is zij verhuisd naar het groeps- wonencomplex Alternatief' aan de Stuifbergen te Heiloo, waar zij twee invalide medebewoonsters zeer inten sief heeft begeleid, verzorgd en ver pleegd tot hun overlijden. Met een medebewoonster vormt zij in het Alternatief' een gezondheidscommis sie om zieke en/of mindervalide medebewoners bij te staan en te begeleiden. Gedurende vier jaar was zij diaken in de Gereformeerde Kerk van Heiloo. Mevrouw C.J. Kloosterman (71) is eveneens benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Naussau. Mevrouw Kloosterman is 18 jaar actief en gedreven bestuurslid geweest van de Vereniging voor Huisvrouwen afdeling Heiloo. Daarvan is zij 13 jaar lang voorzitter van het bestuur geweest. Vanaf 1 januari 2003 is zij voorzitter van de Algemene Vereniging voor Vrouwen Heiloo. Op 28 februari 2005 heeft zij daarvan officieel afscheid genomen. Na een korte periode (1977-1982) in het bestuur van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen in Heiloo, is zij in 1992 opnieuw bestuurslid van de NVvH geworden. Ook heeft mevrouw Kloosterman deelgenomen aan de werkgroep 'Vrouwen kiezen' die door de gemeente Heiloo was ingesteld met als doel vrouwen meer maatschappe lijk en politiek bewust te maken. Mevrouw C. Veen (68) ontving de onderscheiding va» Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Mevrouw Veen is een grote bekendheid als balletdanse res en actrice op nationaal en interna tionaal niveau. Sinds 1990 zet zij zich in voor jonge kunstenaars en beroepsartiesten in de kunstwereld. Zij vertolkte in Nederland 21 toneel rollen, zij was te horen in 120 hoor spelen en speelde in een half dozijn speelfilms. Bovendien was zij te zien in 45 TV stukken series. Vanwege haar slechte gezondheid is mevrouw Veen rond 1990 definitief gestopt met haar carrière als actrice. Zij organi seerde nog wel vele jaren met Jean Thomassen kunstmanifestaties en kunstmarkten onder ander in Heiloo en Alkmaar, waar jonge kunstenaars en artiesten de kans kregen om hun werk onder de aandacht van een groot publiek te brengen. Mevrouw Veen heeft ook actie gevoerd voor de terugkeer van de as van ballerina Anna Pavlova naar Rusland, waarmee zij in de internationale pers ver scheen. Hierdoor kwam er hernieuw de belangstelling voor Anna Pavlova en ballet in het algemeen. ADVERTENTIE Donderdag werd in de Openbare Bibliotheek van Heiloo het Poëzieproject van het PCC-Juniorcollege afgesloten. Onder lei ding van de Heiloose dichteres Margreet Schouwenaar droegen de jonge schrijvers zelf een bloemlezing voor van hun eigen werk. Foto: Mario Sacksioni HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727 vrijdag koopavond.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3