Internationale feestmarkt op terrein Leerlingen Heiloo doen GGZ Noord-Holland-Noord verkeersexamen Paulusschool een winnend team! H E I L O O 3 De kreet 'samenspel doet zegevieren' was niet aan dovemans oren gezegd Enige minpuntje is daling van aantal deelnemende scholen Het was een verhaal zoals je alleen in jongensboeken leest UITKIJKPOST 24 MEI 2006 HEILOO - Op zondag 28 mei houdt GGZ Noord-Holland- Noord een internationale feest markt op het terrein aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Van 11.00 tot 17.00 uur is de markt op het middenter rein te bezoeken. De markt biedt een verscheidenheid aan artikelen en is bijzonder fee stelijke aangekleed met vele ballonnen, vlaggetjes en inter nationale feestmuziek. Op de markt treft u kramen aan met artikelen uit diverse wereldde len zoals beelden uit Tibet, divers houtsnijwerk uit Thailand, kristal uit China, boeddha's, wierook en ginseng uit India, kunstnijverheid uit Afrika, snuisterijen en kleding uit Zuid-Amerika en snacks uit Indonesië, Nederland en Suriname. Tevens zal er een kraam staan met diverse soorten sambal, verschillen de Oosterse knabbels en spekkoek. Ook wordt er een aantal kramen door GGZ NHN bemand. Hier wordt informatie over de ggz gegeven, maar ook spullen gemaakt door cliënten verkocht. De kapel, die grenst aan het midden terrein, is van 12.00 tot 16.00 uur open voor publiek. Verder is ook het museum over de geschiedenis van de psychiatrie van de voorma lig Willibrordusstichting tijdens de De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.001 m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Vervolg van voorpagina Langs de route zaten al dan niet verstopt controleurs die de verrich tingen van de kinderen beoordeel den. Het examen werd net als voor gaande jaren georganiseerd door het 3VO-Heiloo. De start van het examen was bij de parkeerplaats van het zwembad Het Baafje. Voordat de kinderen één voor één mochten vetrekken, werden de fiet sen gecontroleerd. Na iedere halve minuut startte een deelnemer aan het zes kilometer lange parcours. Het sein om te starten werd gege ven door een stoplicht dat op groen sprong. De meeste kinderen had den de route samen met hun ouders of met school, al eerder gefietst. De route was bovendien uitgezet door de gemeente aan de hand van gele bordjes met zwarte pijlen. De con troleurs langs de route keken vooral naar het goed richting aangeven door de arm uit te steken en of de deelnemers wel goed om zich heen keken. Dat laatste viel nog weieens tegen. Het is van groot belang om niet alleen een arm uit te steken, maar ook eerst goed achterom te kijken of er ander verkeer nadert. Na een half uurtje keerde de kinde ren weer terug op het startpunt en kregen ze van de sponsor een ijsje en zak chips! De verkeersorganisatie 3VO Heiloo was tevreden over het ver loop van het praktisch examen. Dat kwam niet alleen doordat de zon zich volop het zien, maar ook door de bijdrage van de vele vrijwilligers en 'uitzonderingen daar gelaten' goede rijgedrag van de examenkan didaten. Het is volgens het 3VO belangrijk dat kinderen zich bewust zijn van de regels en hun gedrag in het ver keer. Voor het behalen van het ver- keersdiploma moeten de kinderen ook een theoretische toets afleg gen. Dat wordt door de scholen zelf georganiseerd. Wat betreft het 3VO is het enige minpuntje dat in vergelijking met het vorige jaar minder scholen deel nemen aan het examen. Het 3VO zal deze zorg overbrengen aan het gemeentebestuur en de directies van de scholen, zodat volgend jaar weer alle kinderen van ahe tien basisscholen van Heiloo een kans krijgen het verkeersdiploma te halen. HEILOO - Op woensdag 17 mei vonden op de sportvelden van voetbalvereniging Zwaluwen in Hoorn de basisscholen voetbal kampioenschappen voor Noord Holland plaats. De Paulusschool uit Heiloo speel de als kampioen van de regio Heiloo, Akersloot - Limmen - Castricum en de Egmonden samen met elf andere regiokampioenen van Texel tot Zaandam op deze spannende finaledag. Na een gewel dig toernooi behaalde de voetbal lers van de groepen 7 en 8 uit Heiloo een prachtige derde plaats met bijbehorende enorme beker. Het was een verhaal zoals je dat alleen leest in jongensboeken. Eerst waren de spelers van de Paulusschool kampioen geworden van Heiloo en later na heel span nende wedstrijden ook kampioen van de regio. Dit was de Paulusschool nog nooit eerder gelukt. Tijdens het speelkwartier werd er alleen maar gepraat over de grote dag. Een vader zorgde voor een echte spelersbus met vijftig zit plaatsen en alle spelers, vaders en moeders, broertjes en zusjes en ook de meisjes uit de klas verzamelden zich op het schoolplein. Daar ver zorgden de juffen en de kinderen van de andere klassen een stadion sfeer met zang, dans en een ere haag. Het was zonnig zomers weer en iedereen was er klaar voor. Meester en hoofdcoach Wijnand Bruins benadrukte dat alle jongens het samen moesten doen en dat niet de beste voetballers maar het beste team het meest ver zou komen. De kreet 'samenspel doet zegevieren' was niet aan dovemans oren gezegd. Het team vocht er heel hard voor en won bijna alle wedstrijden met mooi voetbal en prima samenspel. In de poulewedstrijden werd alleen verloren van de Driemaster uit Alkmaar. Deze basisschool werd later de terechte kampioen van het hele toernooi. De Driemaster heeft een samenwerkingsverband met AZ en acht leerlingen spelen dan ook in het D 1 pupillenteam dat dit seizoen kampioen werd van Nederland in hun leeftijdsklasse. Van deze man nen was echt niet te winnen. De Paulusschool werd aangemoe digd door in de blauw-gele kleuren van de school geklede en gesminkte fans en cheerleaders. Vooral de vele moeders gingen helemaal uit hun dak met toeters en bellen, toen in de beslissende wedstrijd de tweede plek in de poule werd behaald. Dat gaf recht op het spelen om de derde en de vierde plaats van het toer nooi. De tegenstander was de Jules Verne school met grote jongens die erg goed konden voetballen. De Pauluschoolsterren kwamen dan ook al snel onder druk te staan en kregen vlak voor de rust een doel punt te verwerken, 0-1 achter. Toen kwamen er onverwachte krachten los. De spelers die nor maal bij hun clubs, HSV en de Foresters als tegenstander elkaar bestrijden, sloegen de handen nog sterker ineen en gooiden alles op de aanval. De 1-1 was dik verdiend en de winnende goal van Ted Amson zorg de voor een explosie van vreugde, 2-1. De derde plek werd gevierd als een waar kampioenschap en de hele terugrit in de bus was een groot feest op wielen! 'We are the cham pions' werd gezongen tot de jon gens er schor van waren. De beker gaat in de prijzenkast en de ervarin gen en het plezier nemen de speler tjes mee naar de middelbare school. (Zittend voor v.l.n.r): Lex Groefsema, Hucky de Haas, Bas de Muijnck, en Tristan Kuiper, (zittend achter v.l.n.r): Ted Amson, Faiko dé Graaf, Sam Rooker, Marcio Reingoud, Ramon van Buitenen, Kees Duivenvoorde (keeper), Job Hoek, Laurens Singeling, Steef van Diepen, Jesper de Vré en Steven Blaauboer. marktdag geopend. Uiteraard mogen activiteiten voor de jongste bezoekers niet ontbre ken, dus speciaal voor hen staan er een aantal kinderattracties klaar in de vorm van een draaimolen, een nostalgische zweefmolen, mini- bikes, een springkussen, een klim- en klauterkussen, verse popcorn en suikerspin. Op zondag 28 mei houdt GGZ Noord-Holland-Noord een internatio nale markt met kunstnijverheid, snuisterijen en kleding. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3