Wmo in Heiloo Nieuwe wet regelt hulp bij de huishouding Gewijzigde openingstijden 11 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De volgende bestaande wetten vallen straks onder de Wmo: - Welzijnswet - Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) - Aantal subsidieregelingen uit de AWBZ (o.a. mantelondersteuning, diensten bij wonen met zorg) - De Huishoudelijke Verzorging uit de AWBZ - De Openbare Geestelijke Gezondheidszorg (OGGZ) Heeft u op dit moment hulp bij de huishouding via een (thuis)zor- ginstelling? Of helpt u uw zieke moeder of een ander familielid bij het huishouden? Vanaf 1 januari 2007 regelt u deze zaken via de gemeente. Vanaf die datum is namelijk de nieuwe wet maat schappelijke ondersteuning van kracht; afgekort de Wmo. In deze wet word een aantal bestaande wetten gebundeld. De gemeente Heiloo wil u zo goed mogelijk informeren over de veranderingen die deze nieuwe wet met zich meebrengt. Ook willen wij samen met u praten over hoe wij de Wmo in Heiloo het beste vorm kun nen geven. Wij nodigen u van harte uit om op de inwonersavond 3 juli a.s. met ons mee te praten en te denken Wmo in het kort Zoals gezegd is de Wmo een nieu we wet waarin een aantal bestaande wetten gebundeld word. De Wmo geeft gemeenten de verantwoordelijkheid ervoor te zorgen dat elke inwoner actief mee kan doen aan de samenle ving. Het liefst op eigen kracht. Kunt u dit niet op eigen kracht, dan realiseert de gemeente, samen met de juiste instellingen en organisaties dat er voor u vol doende ondersteuning is. Ook uw eigen omgeving kan hierin een rol spelen. 'Meedoen aan de samenle ving' is dus in het kort de kern van de Wmo. De ondersteuning die onder de Wmo valt is zeer divers. Denk bij voorbeeld aan hulp bij het aanpas sen van uw woning (gaat nu ook al via de gemeente), hulp en advies bij het aanvragen van een rolstoel of scootmobiel, maar denkt u ook aan het aanvragen van hulp bij het huis houden. Ook de vraag wie de ondersteuning verleent is van belang. Dit kunnen vrijwilligers, mantelzorgers (vrien den, buren, familie) of professionele hulpverleners zijn. Stand van zaken Er wordt al lang nagedacht en gesproken over de Wmo. De wet wordt in fases ingevoerd en de invoering start per 1 januari 2007. Voor de totale invoering krijgen de gemeenten vier jaar de tijd van de rijksoverheid. De wet geeft gemeen ten ruimte om eigen keuzes te maken. In Heiloo willen wij graag over een aantal van die keuzes met u in gesprek. De wet gaat u immers direct aan! Wij willen graag recht streeks met u in gesprek op de inwonersavond op 3 juli a.s. De komende weken informeren wij u onder meer via de Uitkijkpost over de gespreksonderwerpen die op deze avond ter sprake komen. Daarnaast praten' wij met vertegen woordigers van cliëntenorganisaties die met de Wmo te maken krijgen. Met hen overleggen wij nu over het oprichten van een Wmo-platform. Inwonersavond 3 juli 2006 - noteer in uw agenda! 'Meedenken, meedoen!' Onder dit motto vragen wij u mee te denken over de Wmo in Heiloo. Wij nodigen u daarom uit om op 3 juli 2006 naar de inwonersavond te komen in de Toneelzaal van het Ontmoetings centrum van GGZ NHN (voormalig Willibrord), Kennemerstraatweg 464. U bent vanaf 19.30 uur wel kom, het programma begint om 20.00 uur. U als inwoner speelt deze avond een grote rol. U kunt luisteren naar de informatie die wij geven, maar wij vragen u ook uw mening te geven. Misschien hebt u vandaag nog niets met de nieuwe wet te maken, maar morgen kan het uw vader of moeder zijn, uw buurvrouw, een andere bekende of uzelf die een beroep op de Wmo zal doen. Of iemand kan een beroep op u doen. Meer informatie Voor meer informatie over de Wmo kunt u kijken op www.heiloo.nl/wmo-loket en op de landelijke website www.invoeringwmo.nl. Houdt u vooral de komende weken ook De Uitkijkpost in de gaten, want daarin besteden we regelmatig aandacht aan de Wmo in Heiloo. Voor vragen kunt u contact opne men met Yvette Kersten van het Stafbureau Welzijn Burgerij, telefoonnummer (072) 535 66 85, of uw vraag of mening mailen naar info@heiloo.nl. In verband met TWeede Pinkersdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op maandag 5 juni a.s. de gehele dag gesloten. Op maandag 5 juni is er ook geen avondopenstelling. De eerstvol gende avondopenstelling is op maandag 12 juni a.s. van 18.00 en 20.00 uur. Raad en -commissies Gemeenteraadsvergadering In verband met TWeede Pinksterdag vergadert de gemeenteraad op dins dag 6 juni a.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toe gankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3a. Loting volgorde van stemmen over zaken 3b. Inventarisatie sprekers over hamerstukken 4. Eventuele mondelinge mededelin gen 5a. Vaststelling notulen raadsverga dering van 8 mei 2006 5b. Vaststelling notulen besloten raadsvergadering van 8 mei 2006 6. Ingekomen stukken Behandelde en verzonden stukken 7. Instemmen met mandateren aan raadscommissie BZ van de ziens wijze van de gemeente Heiloo op de jaarrekeningen 2005 en begro tingen 2007 van gemeenschappe lijke regelingen 8Instemmen met j aarrekening 2005 en begrotingswijziging 2006 GGD Noord-Kennemerland 9. Niet instemmen met conceptjaar rekening 2005 en de conceptbeg roting 2007 van Samenwerkingsverband Noord- Kennemerland 10. Vaststellen jaarrekening 2005 met bestuurssamenvatting, de eerste begrotingswijziging 2006 en de programmabegroting 2007 van Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer 11. Benoemen voorzitter voor de wel standcommissie Heiloo 12. Benoemen afvaardiging in Algemeen Bestuur GGD Noord Kennemerland 13. Beslissing op bezwaarschrift tegen raadsbesluit van 11 juli 2005 tot vestiging van het voor keursrecht op perceel Hoogeweg 26d 14. Vaststellen van de Programmarekening 2005 Welstandscommissie Op dinsdag 6 juni a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis. Toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebben den kunnen de vergadering van de welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behan deling van bouwaanvragen openbaar. 1Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 22 mei 2006. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: - De Wildtlaan 54, vergroten woning; - E. J. Potgieterweg 30, vergroten woning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrekking hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om per soonlijke of andere gewichtige rede nen niet-openbaar zijn, op vrijdag 2 juni a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Het Beestenboetje ÏZ1^ jaar I Feest op 10 juni a.s. Kom je ook? Volgende week meer informatie in de Uitkijkpost Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. Bouwen en wonen Ontvangen aanvraag bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in (Vervolg op volgende pagina) r_;i Belangrijke nummers J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) UITKIJKPOST 31 MEI 2006 Heiloo contact J Voorlopige agenda Meer informatie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11