Afrikaproject met kerk en basisscholen BOLTEN Stratentoernooi bij SV Meervogels '31 Fietstocht in duinreservaat CORSO VERP6* WAND Echtpaar Bakkum vierde het briljanten bruiloft regio 1/ 1 ms& B l O SCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 1 juni t/m 7 juni 2006 "Mission Impossible Hi" "Memoirs of a Geisha" "The Da vinei Code" "March of the penguins" "leeage 2" (NL) "Nanny Mc Phee" (NL) www.corsobioscoop.nl Westerweg 259 - 1852 AG Heiloo Postbus 230 - 1850 AE Heiloo Tel. 072 532 19 90 - fax 072 532 11 09 boltenvw@xs4all.nl VERF BEHANG TAPIJT LAMINAAT GORDIJNEN ZONWERING GLAS WOON ACCESSOIRES WB i Na afloop van de Afrikaanse workshops presenteerden de kinderen hun kunsten aan elkaar. Eigen foto LIMMEN - Op 23 en 24 mei waren de groepen 6, 7 en 8 van de basis scholen in Limmen uitgenodigd in de Corneliuskerk om aan het jaar lijkse Afrikaproject deel te nemen. Pastor Oiling, de Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Limmen (WOL) en vele vrijwilli gers hadden de kerk omgetoverd tot een stukje Afrika. Met twee klassen tegelijk konden de kinde ren een 1,5 uur durend programma volgen. Bij binnenkomst werden de kinderen in de stemming gebracht met een ADVERTENTIE vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur zondag maandag 16.00 uur dinsdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 21.30 uur zondag 20.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag maandag 16.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag maandag 13.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur maandag 13.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castrïcum *Tël.0251 - 65 22 91 Afrikaans lied dat uit volle borst werd meegezongen. Daarna maakten de kinderen kennis met het leven van kinderen in Burkina Fhso, het land waar de WOL al jarenlang ontwikke lingsprojecten ondersteunt. Met behulp van foto's in een PowerPoint presentatie konden de Limmer kinde ren zien hoe de kinderen in Burkina naar school gaan, wonen, werken, eten, spelen en feestvieren. In zeven verschillende workshops konden de kinderen daarna zelf een stukje van het leven in Burkina ervaren. Ze kon den maskers maken, Afrikaanse wandkleden schilderen, een hut bou wen, Afrikaanse spelletjes spelen, een Afrikaans gerecht klaar maken, muziek maken en dansen. Na afloop van de workshops presenteerden de kinderen aan elkaar waar ze mee bezig waren geweest. Ze konden proeven van de heerlijke mangosala de, zich verbazen over de Afrikaanse touwpuzzel, die echt onoplosbaar leek, en de prachtige maskers bewonderen. De kinderen van de workshops muziek en dans bleken in staat om in 50 minuten een geweldig optreden neer te zetten. Nadat alle klassen geweest waren hing het altaar vol met prachtig beschilderde doeken en was er een compleet Afrikaans dorp verrezen. Foto's van het project zyn te zien op de website van de WOL: www.stichtingwol.com. Ook tydens de vieringen van het weekend van 27 en 28 mei was er aandacht voor het werk van de WOL. De opbrengst van de collecte wordt besteed aan onderwijsprojecten in Burkina Fhso. De viering van zondag stond ook in het teken van het 75 jarig bestaan van de voetbalvereni ging Limmen en ter gelegenheid hier van overhandigde de heer Admiraal, voorzitter van de voetbalclub, prachtig voetballen en voetbalshirts aan Yvonne Zomerdijk van de WOL. Een prachtig geschenk, dat de band tussen Limmen en Burkina nog eens bekrachtigt! Wie de projecten van de WOL nog meer wil steunen kan een gift overmaken op bankrekening 96.97.79.267 te name van Stichting WOL te Limmen. Het succesvolle schapenproject loopt ook nog steeds: voor 50,- kan men een schaap in Burkina sponsoren waarmee de ouders van een schoolgaand kind net voldoende geld kunnen verdienen om het kind naar school te laten gaan. De sponsor ontvangt een foto van het schaap en het kind. Voor informatie: Yvonne Zomerdyk, tel. 072-5052680 of kijk op de website: www. stichtingwol. com. ADVERTENTIE AKERSLOOT - Dit jaar is het de organisatie van het Pinkster- toernooi wederom gelukt om een geschikt thema te vinden voor alweer het zesde jaargang van dit evenement, namelijk: Goud van Oud. Op eerste pinksterdag zal het toer nooi om 11.00 geopend worden door burgemeester Emmens-Knol van Castricum. Dit is tevens het start schot voor de optocht die start vanaf Sporthal De Lelie naar Cloppenburch. De teams zullen fraaie uitdossingen in het kader van het thema laten zien. Streetband Caecilia uit Heiloo zal de optocht voor gaan. Volgens de orga nisatie is de belangstelling dit jaar enorm. Een record van 48 teams heeft zich ingeschreven en dat is meer dan ooit. Uiteraard is er een toernooi dat wordt gevuld met sport en spel. Nico Adrichem staat zoals altyd garant voor spektakel op de vel den. De vorige editie had het thema 'Hollywood' meegekregen, en de organisatie was verheugd om te zien hoeveel werk er door de deelnemen de teams in het prepareren van de outfits was gestoken. Deze creativiteit heeft weer mooie plaatjes opgeleverd. Wie herinnert zich van het vorig jaar niet de Godfather, Superman, Gaywatch en de vele andere fraaie vertolkingen van films. Ook dit jaar zyn er naar onze mening genoeg uit dagende uitdossingen te bedenken. Uiteraard zal er rond het toernooi weer van alles georganiseerd worden. Vier muzikale top-acts zullen acte de presence geven. The Change, Angelique en Anita en Bob en de Blueband zijn ingehuurd om het publiek in de Meerhal te boeien. Verder is er op Cloppenburch ook gedacht aan de kleintjes die zich onder meer door de draaimolen geen moment hoeven te vervelen. En natuurlijk is er de Meerhal-feesttent die geheel in Goud van Oud styl aan gekleed zal worden. Een mix van alle voorgaande thema's. Spreekstal- meester Peter Velzeboer werkt altyd sfeerverhogend en zal zich weer de blaren op de tong moeten praten om alles in goede banen te leiden. Met de hulp van al onze vrijwilligers zijn wij er zo goed als klaar voor om u te ont vangen. Ook voor de neutrale toe schouwer is er veel te zien op Sportpark Cloppenburch te Akersloot. Als u niet op de camping verblyft, schroom dan niet om een bezoekje te brengen. Het is verstan dig om dit per fiets of lopend te doen. De vorige editie had het thema 'Hollywood' meegekregen. Eigen foto EGMOND - Op zondag 4 juni kunt u met boswachter Dirk Glorie mee op een fietstocht langs een aantal mooie plekken in het Noordhollands Duin reservaat, met name door de natte duinvalleien. Het duinge bied van Nederland herbergt gelukkig nog een enorme varia tie aan plantensoorten. Dirk staat stil bij verschillende plan ten en vertelt daarbij van alles over hun eigenaardigheden. Ook legt hij uit waarom de ene plant nu juist op die plek groeit en niet ergens anders. De fietstocht begint om 10.00 uur, duurt ongeveer twee uur en start en eindpunt zijn het parkeer terrein aan de Middenweg te Egmond Binnen voorbij restaurant ANNO NU (voorheen de Boerenwagen). U meldt zich aan via www.pwn.nl/activiteiten of belt 0800-7966288 (administratiekos ten). Deelnemers zorgen zelf voor een fiets. Vooral natte duinvalleien zyn bekend om hun plantenrijkdom. Dit komt vooral door de variatie in reli ëf, grondwaterstand en de voedsel- rijkdom van de bodem. Maar het heeft ook te maken met beheer: wordt er gemaaid, loopt er vee, zyn er nog konijnen. Allemaal factoren die bepalen wat er op een bepaalde plek groeit. Het wordt genieten onderweg want de natuur is nu overal volop ontloken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 15