Plusactiviteiten Excursie PWN: de loop Bonhoeffercollege van het water Dansen tijdens het WK Reizigersvaccinaties Feestelijk uitstapje naar Balatonfïired kijk REGIO 17 www.uitkijkpost.nl INGEZONDEN MEDEDELINGEN Echtpaar Bakkum viert briljanten bruiloft Echtpaar Oortwijn- Strijker 65 jaar getrouwd KORTOM De Soos in juni IVN wandeling op De Bleek JC Conquista Agenda eens op onze website UITKIJKPOST 31 MEI 2006 REGIO - Na Dancing With The Stars op RTL 4 is de belangstelling voor stijl dansen weer toegenomen. In de WK periode biedt Danscentrum Luut Griffioen in Castricum als enige danscentrum in de regio de mogelijkheid om dansplezier te koppelen aan voetbalplezier. Voor alle thuisblijvers, voetballiefhebbers, voet balhaters, salsaliefhebbers, dansliefhebbers, mensen met trouwplannen, gezel ligheidsliefhebbers en ga zo maar door. Salsa Intensief. Denk aan Cuba, Sigaren, Mojito en heerlijke muziek. Vanaf maandag 12 juni kun je in vier uurtjes leren hoe de Salsa en de Merengue gaan. De kosten zijn slechts 32,50 en het is van 20.00 tot 21.00 uur op maandag 12, dinsdag 13, woensdag 14 en donderdag 15 juni. Aansluitend kun je kijken naar het WK voetbal op groot scherm. Dansles stijldance intensief. In vier dagen leer je de basis van de meest leuke dansen uit het bronspakket. Voor jongeren wordt de cursus van 19.00 tot 20.00 uur gegeven op maandag 12, dinsdag 13, woensdag 14 en donderdag 15 juni inschrijven uitsluitend met partner. Vier lessen van een uur kosten slechts 32,50. Er is ook een stijldance intensief van 19 tot en met 22 juni en van 26 tot en met 29 juni. Aansluitend kun je kijken naar het WK voetbal op groot scherm. Voor volwassenen wordt de cursus van 21.00 tot 22.00 uur gegeven op maandag 12 juni, dinsdag 13 juni, woensdag 14 juni en donderdag 15 juni inschrijven uitsluitend met partner. Vier lessen van een uur slechts 32,50. De cursus wordt ook op maandag 19, dinsdag 20, donderdag 22 en vrijdag 23 juni gegeven of 26 tot en met 29 juni. Vooraf kun je kijken naar het WK voetbal op groot scherm. Danscentrum Luut Griffioen, Dorpsstraat 72 in Castricum, tel. 0251-655060 of 06-49876423. LIMMEN - Gert Bakkum (91) en Lies Bakkum-Zuurbier (89) vierden afgelopen maandag, 29 mei, him briljanten bruiloft. 65 Jaar geleden stapten zij in het huwelijksbootje. De feestelijke dag werd maandag doorgebracht met alle (achter/klein-)kinderen in de Burgerij in Limmen. Daar zorgde de harmonie, waar Gert Bakkum 50 jaar lid van geweest is, voor een muzikale verrassing. Foto: Mario Sacksioni CASTRICUM - Het nieuwe pogrammaboekje Plusactiviteiten 2006-2007 is uit en wordt op 31 mei gratis huis-aan-huis bezorgd in de gemeenten Akersloot, Beverwyk, Castricum, Egmond, Heemskerk, Heiloo, Limmen, Uitgeest, Velsen- Noord en Wjk aan Zee. Het cursusboekje 2006-2007 bevat informatie over het uitgebreide cursusaanbod op gebied van: Cultuur, Educatie, Gezondheid, Hobby en Vrye Tijd, Kunstzinnige Vorming en creativiteit, Muziek, Recreatie, Sport, Talen, Computertypen, Word, Windows en vele andere cursussen. Een greep uit het aanbod: In de cursus Architectuur wordt de bouwgeschie denis van ons woonhuis behandeld. Verder een cursus Astronomie, Enneagram, Kunstgeschiedenis, rots- en grotkerken in Ethiopië, Landschappen van Noord- Holland en het Oude Egypte. Er zijn lezingen over onder andere Financieel Rondkomen en Da Vinci Code en reisverhalen over China, India, Tibet, Mexico, Peru, Cuba. Dit jaar zijn er cursussen over de cultuur van Italië, Frankryk en lezingen over de Gouden Ring van Rusland. Veranderingen in uw huis leert u aanpakken in Wonen en interieur, stijlvol kleden in de cursus Metamorfose en er is een cursus Haarknippen. In diverse nieuwe workshops kunt u zilveren ringen en oorbellen maken, Chinees schilderen, 3-D-knippen, huisdecoraties, tuindecoraties, mozaïeken, vilten sieraden en kettingen maken of een schilderij van een foto in Picture Painting. Een Japanse docent leert u Japans papier maken en Vogels van papier. Er zijn praktische cursussen zoals Fietsonderhoud, Meubelstofferen, Snoeien, Tuinieren, Vijvers, Vaarbewijs, Techniek in en om het Huis en Digitale Fotografie. De proefavonden Port en kaas, Whisky en de cursus Wijnen zyn een leerzame en gezellige ervaring. Daarnaast is er het vertrouwde aanbod van cre atieve cursussen, zoals Tekenen, Schilderen, Beeldhouwen, Bloemschikken, Edelsmeden, Glas-in-lood, Fotografie en Videofilmen. Computercursussen (onder Windows XP, Word, Excel, Linux, Website maken), talen et cetera. Heeft u het programmaboekje niet thuis ontvangen dan kunt u het halen by de bibli otheken van bovengenoemde gemeenten, boekhandel Laan in Castricum en het Bonhoeffercollege. Of neem een kijkje op de vernieuwde website www.plusacti- viteiten.nl. Op zondag 3 september organiseert de Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege te Castricum, Pieter Kieftstraat 20 een open dag van 11.00 tot 14.00 uur. Informatie: 0251-659119 maandag tot en met vrijdag 10.00 tot 16.30 uur. REGIO - De vakantie periode staat weer voor de deur. Dat betekent dat er weer veel mensen op reis gaan. Tevens gaan ook steeds meer mensen naar verre bestemmingen. Helaas nemen ze ook meer ongewilde souvenirs mee in de zin van tropische ziektes, zoals malaria, typhus of hepatitis. De huisartsen zien dit ook steeds vaker op hun spreekuur. Ook in landen als Turkije en Egypte ligt hepatitis op de loer. Daarom is het Landelijke Coördinatiecentrum Reizigersadvisering gestart met een landelijke campagne op de TV Dit om men sen er bewust van te maken dat ze gevaccineerd moeten worden of malariapro- fylaxe moeten innemen. Het is dus verstandig om naar uw huisarts te gaan voor informatie of, want niet alle huisartsen doen aan reizigersadviezen, naar www.reizigersvaccinatie.nl te surfen voor de adviezen. Dit reizigersadviescen trum is in Limmen gevestigd. Om de drempel laag te maken heeft dit centrum onlangs een website geopend waarop ook online afspraken te maken zijn. REGIO - Op zaterdag 3 juni kunt u samen met de boswachter Dave Nanne en de waterkwali teitmeter Peter Keesman op excursie. Het thema van de excursie is de kwaliteit van het water in kwelpoelen, duinrellen en boerensloten Hoe kun je aan plantensoorten zien wat de kwaliteit van het water is. De excursie gaat door de binnen- duinrand en het poldergebied rond Bakkum. Peter Keesman meet al vele jaren de kwaliteit van het water in dit pol dergebied waar een gescheiden systeem is, tussen natuurterreinen die gevoed worden met schoon water uit de duinen en de aanvoer van boezemwater in boerensloten. Naast de waterkwaliteit komen we in de excursie natuurlijk ook weidevo gels tegen. De excursie start om 10.00 uur van de parkeerplaats Noorderstraat in Bakkum. De par keerplaats vindt u 200 meter ten noorden van de jeugdherberg StayOke in Bakkum. De excursie is geschikt voor een leeftijd boven de 12 jaar. Kosten zyn 3,50 euro. U kunt zich aanmelden bij het boe kingbureau van de PWN; www.pwn.nl. CASTRICUM - Op 21 mei 1941 was de grote dag: het echtpaar Oortwijn- Strijker gaf elkaar het ja-woord. Zondag 21 mei 2006, precies 65 jaar later, vierde het paar hun briljanten huwelijksdag met hun drie kinderen en zes kleinkinderen in Hotel Heiloo. Ook burgemeester Emmens-Knol was aanwezig om het paar hartelijk te feliciteren met deze mijlpaal. Na hun trouwen woonden zij jaren in Amsterdam, maar toen hun driekamerwoning wegens gezinsuitbreiding te klein werd, verhuisden de familie Oortwijn naar de Kastanjelaan in Castricum. Foto: Mario Sacksioni CASTRICUM - Balatonfüred bestaat dit jaar 35 jaar als stad. Ter gelegenheid hiervan staan er diverse feestelijke activiteiten op het programma. Zo werden alle stedenband partners (dit zijn er zes, Castricum meegerekend) voor een kort bezoek uitgenodigd. Dit bezoek vond plaats van 18 tot en met 21 mei. De afvaardiging moest bestaan uit gemeentelijke vertegenwoordi gers en personen uit het maat schappelijk veld. Namens de gemeente maakten Leo 't Hart, Wim Swart en Fred Weda deel uit van de delegatie. Deze werd gecompleteerd met Ray van der Kliss (sportman), Lex Hendrix (leraar) en Eva van den Berg (stu dente). Het geboden programma bestond uit een officieel program ma en een vrije tijdsprogramma. De zustergemeente heeft er alles aan gedaan om het haar gasten naar de zin te maken. De deelne mers waren achteraf dan ook zeer enthousiast. Het werd als bijzon der ervaren om eens contacten te kunnen leggen met de andere ste denbandpartners van Balaton füred. Het bezoek heeft zeker bijgedra gen tot verdere verbroedering. CASTRICUM - Op zondag 4 juni wordt een Soosmiddag voor men sen met en zonder beperking georganiseerd in Café Centraal (voorheen Sam Sam) in Castricum. Tydens De Soos is er gelegen heid te luisteren naar of te dan sen op 'hits van toen en nu' gedraaid door Dj Charles. Door spelliefhebbers kan er gedart, gesjoeld en gepoold worden ty dens de soosmiddag. Belangstellenden zyn van harte welkom vanaf 4.00 uur in Café Centraal, Dorpsstraat 75 in Castricum. Het café is toeganke lijk voor rolstoelen. Voor meer informatie: Stichting Welzijn Castricum, Irene Zijlstra, tele foon 0251-657998. EGMOND - Woensdagavond 31 mei nemen de gidsen van het PWN u mee over De Westert en De Bleek by Egmond-Binnen. De warme weken, gevolgd door overvloedige regen, hebben gezorgd voor een explosie van wilde bloemen. De Bleek ziet helemaal geel van de knolboter bloemen en de eerste bremrapen schieten de grond uit. Telefonisch aanmelden is nood zakelijk: Peter Lassooy, tel. 06- 55370787. Vertrek om 19.00 uur vanaf het PWN parkeerter rein aan de Middenweg by Egmond-Binnen. Er wordt een bydrage gevraagd van 1,50 euro. LIMMEN - Het programma voor woensdag 31 mei en zaterdag 3 juni by JC Conquista is: Conquista Kids: zaterdag 3 juni: Vuurtoren maken! Vandaag worden de kids als het ware 'meegenomen' naar de kust om voor zichzelf een prachtige vuurtoren te maken, voor op hun eigen kamer. Alle Kids van 4 tot en met 9 jaar zijn welkom. Conquista Kids is geopend van 10.30 tot 12.00 uur. De entree is één euro met een glaasje limona de erbij. Club op Woensdag: Van 14.00 tot 17.00 uur is de Club geo pend! Er staan zes spelcompu ters klaar en je mag zelf je eigen muziek draaien in de Dj-hoek. Maar je kimt ook weer darten, tafeltennissen, sjoelen, poolbil jarten, lekker internetten of knutselen. En hoe vind je het spelen met de Game-Cube op groot scherm? Het is iedere keer weer supergezellig. Maar het kan nog veel leuker! Heb jij zelf ideeën of wil je gewoon eens iets heel anders doen? Kom op woensdag binnen en vertel het de leiding! Er wordt dan samen met jou gekeken wat er kan en mogelyk is. De Club is geopend voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's: www.conquista.nl. Club X-tra: vrijdag 2 en zaterdag 3 juni: Luilak Bekijk www.conquista.nl voor meer informatie! CONQ Café is dit weekend gesloten in verband met feestweekend W Limmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 17