De Foresters sluit jubileum af met feest Yvonne van Dijk en Vincent Helder winnaars MTB wedstrijd de zeeleeuw m SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Oudste lid van O.K.K. weer kampioen sport 21 Van reünie, disco, familie stratentoernooi, playbackshow tot heel veel voetbal IB - -f- 4'iilf <pM 31 MEI 2006 Meervogels '31 viert 75-jarig jubileum VOETBAL AKERSLOOT - Van 25 mei tot en met 5 juni is het volop feest bij s.v. Meervogels '31 op sportcom plex Cloppenburch, want de voetbalclub bestaat 75 jaar. Met ook nog een eerste dat dit sei zoen kampioen geworden is, sup portersvereniging M-side met 200 leden, vele trouwe vrijwilli gers en vooral 500 enthousiaste leden is dit alle reden tot feesten! Op het complex is het elke dag een gezellige bedrijvigheid, de vlaggen hangen, de lelies geuren in de kantine, vloeren worden weer schoongeschrobd, de Meerhal wordt weer in gereedheid gebracht voor een volgend feestelijk evene ment en de velden liggen er pico bello by, wachtend op uiteraard de voetballers van Meervogels van jong tot oud (voor ieder lid is er wel een toernooi), maar ook Ajax, AZ en Volendam zal de Akersloter velden gaan betreden. Het jaar 1931 was blijkbaar een vruchtbaar jaar voor het ontstaan van voetbal clubs. Zeevogels, Alkmaarse Boys, WBSV en Limmen vieren dit jaar ook hun 75-jarig jubileum. Op 6 juli 1931 werd door Pastor Wils en een 20-tal sportievelingen in café Verduin de R.K.W De Meervogels Van 25 mei tot en met 5 juni is het volop feest by s.v. Meervogels '31 op sportcomplex Cloppenburch, want de voetbalclub bestaat 75 jaar. Zo gaan de jongste leden de strijd aan met de jeugd van AZ. Eigen foto opgericht met als voorzitter E Betjes, secretaris PC. Beers en penningmeester Pé Hollenberg. P de Graaff en C. Schoon waren de overige bestuursleden. Dit en vele andere wetenswaardigheden staan te lezen in de eenmalige uitgave van het jubileumboek, mede moge lijk gemaakt door een groot aantal sponsors. In de loop der tijd is de naam van de club een paar keer veranderd: in 1940 R.K.S.V Meervogels A, in 1951 R.K.S.V Meervogels'31 en in 1979 de huidi ge naam s.v. Meervogels'31. Ook de velden hebben diverse locaties gekend in Akersloot. Het startte op de Hoogegeest, in de jaren '30 zelfs verschillende locaties om uit eindelijk aan de Buurtweg te belan den. Daar is de vereniging tot 1975 gebleven en vanaf dat jaar worden de wedstrijden gespeeld op het hui dige complex Cloppenburch aan de Boschweg. De wedstrijden waren in den beginne vriendschappelijk, maar er volgden in de jaren '40 en '50 en tot slot in '86 een aantal kampioenschappen. In dit jubi- leunyaar, twintig jaar later na de laatste overwinning, is dit de Akersloters wederom gelukt en zo promoveert Meervogels dit jaar naar de vijfde klasse. De volgende stap is uiteraard terugkomen op het oude niveau van de vierde klas se. Ook de accommodatie is er klaar voor om op 3e-4e klasse niveau te gaan spelen. Deze stamt uit 1975 en is de laatste jaren volle dig opgeknapt door vrijwilligers en de gemeente. Lees verder op pagina 20 VOETBAL HEILOO - In het kader van het 60 jarige bestaan van de voet bal- en handbalvereniging de Foresters zijn er al diverse acti viteiten geweest. Het hoogte punt staat gepland in het pink sterweekend. Op vrijdag 2 juni organiseert de Foresters de Heiloo Cup voor seni oren. Er worden vanaf 18.30 uur wedstrijden gespeeld door heren en dames teams van De Foresters en HSV Het toernooi wordt in de vorm van een 7 tegen 7 toernooi gespeeld. Dit seniorentoernooi zal afgesloten worden met een gezelli ge avond voor alle spelers, suppor ters en belangstellenden. De muziek die avond zal ver zorgd worden door dj Hugo in een sfeervol omgetoverde sporthal: 'The Forest'. Op zaterdag 3 juni is er een uitgebreid programma. Overdag houden de B en C selectie teams een toernooi en start om 14.30 uur de reüniewedstrijd oud Foresters tegen oud HSV Hier zul len oudgedienden, zoals bijvoor beeld Paul Fhrenhorst van Foresters en Henk Kaandorp van HSV hun kunsten vertonen en laten zien dat ze het voetballen zeker nog niet ver leerd zijn. Vanzelfsprekend rekent de vereniging op veel publiek bij deze derby. Na deze wedstrijd, om circa 16.00 uur, start de reünie in de kantine. Veel oud-leden hebben al aangegeven naar Heiloo te komen en het bestuur hoopt dan ook dat er een enorme opkomst zal zijn waarbij de verhalen uit het verle den kunnen worden opgehaald. Alle oud-leden zijn hierbij uitgeno digd en van harte welkom. Barend Harreveld heeft weer een uitgebrei de collage gemaakt van foto's, wed strijdverslagen en anekdotes vanaf oprichting tot heden. Deze zal tentoon worden gesteld in de kantine. De 'strijd' tussen de Foresters en HSV is lang niet meer zo groot als vroeger. Maar als zij elkaar weer treffen, staat de wil om te winnen bovenaan. Gelukkig blijft het altijd een uitermate sportieve strijd. Lees verder op pagina 21 MOUNTAINBIKEN HEILOO - Vrijdag 19 mei werd voor de tweede keer de moun tainbikewedstrijd van MTB Trainingsgroep de zeeleeuw georganiseerd op het MTB-par- cours van Schoorl. Door de lange periode van droogte was het parcours erg zanderig, dus zwaar. Het beloofde een span nende strijd te worden, want er stond een sterk en fanatiek deelnemersveld aan de start. Bij de heren was het Vincent Helder die vanaf de start de kop nam en deze niet meer afstond. In het begin kon Joost van der Sande hem nog volgen, maar bij de Nok van Schoorl moest Joost passen om uit eindelijk als zevende te finishen. Martin Gouda moest vlak na de start in het mulle zand van de fiets af en liep daardoor een grote achterstand op. Maar na een geweldige inhaal race was hij de enige die het Vincent nog moeilijk kon maken. Ondanks kramp in de benen kon Vincent Martin nog 20 seconden voorblijven. Jos Kaandorp werd knap derde. Ook werd er nog een onderlinge strijd uitgevochten om de vierde plaats, die uiteindelijk gewonnen werd door Jan Bakker (de zwarte ridder) voor Arie Groot. By de dames was het spannend tot halverwege de wedstrijd, toen reed Yvonne van Dijk weg by Daphne Kraakman. Yvonne werd vorig jaar tweede en was vastbeslo ten dit jaar de eerste plaats te pak ken en had daarom allerlei strategie ën bedacht. Deze had ze echter niet nodig om Daphne van zich af te schudden. Door haar goede rijden moest zelfs Wim Rosier tot het uiter ste gaan om haar voor te blijven. Uitslagen, heren: 1. Vincent Helder, 2. Martin Gouda, 3. Jos Kaandorp. Dames: 1. Yvonne van Dijk, 2. Daphne Kraakman. Voor meer infor matie over MTB Trainingsgroep de zeeleeuw: www.mtb-dezeeleeuw.nl. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 19