Drie muziekverenigingen slaan handen ineen Basisschool De Elckerlyc schoolschaakkampioen Witte Kerk weer te bezichtigen H E I L O O r BORDEN tel. (072) 53510 00 3 Muziek maken is leuk, maar samen is nog leuker! Succesvol toernooi volgend jaar weer gehouden VAN DER m£v- Kantoor Heiloo Kennemerstraatweg 386 |M 1851 BK Heiloo Elke woensdag is de kerk geopend UITKIJKPOST 31 MEI 2006 In krap vijf kwartier speelden de basischoolteams uit Heiloo vijf bloedstollende rondes tegen elkaar. Eigen foto HEILOO - Op dinsdag 23 mei kon basisschool Elckerlyk de vlag hijsen. Na een verwoede strijd was het schoolteam, bestaande uit Emiel De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en flöppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Maart (bord 1), Max van Gelder (bord 2), Michiel van Lunsen (bord 3) en Gigi Moers (bord 4) school schaakkampioen 2006 van Heiloo geworden. De Meander was met een minimaal verschil tweede geworden. De Zuidwester was met een teamscore van 60% een goede derde. Het toernooi, georganiseerd door jeugdleider Bouke Woudstra van schaakvereniging Oppositie, vond een warm onthaal bij gast heer De Zuidwester. De scholen die tegen elkaar stre den om de begeerde kampioenstitel waren De Benedictus, de Duif, De Elckerlyk, De Meander, De Springschans en de Zuidwester. In krap vijf kwartier speelden de teams vijf bloedstollende rondes tegen elkaar. Geniale zetten, jam merlijke vergissingen en wonder baarlijke ontsnappingen wisselden elkaar af. De schakers met de snel le hersenen en vingers wisten soms binnen één minuut een partij de beslissen. Andere, wat meer bedachtzame types benutten de volledige bedenktijd van tweemaal zeven minuten om hun kunstwerkje te voltooien. Verlies werd waardig gedragen; winst ingehouden gevierd. Het team van de Benedictusschool begon aan het toernooi met de prettige herinne ring maar ook met de loodzware last van drie achtereenvolgende overwinningen. Dat bleek een te zware last. Deze keer ging de strijd dan ook voornamelijk tussen de teams van De Elckerlyk, De Meander en De Zuidwester. In zijn slotwoord bij de prijsuitreiking complimenteerde de voorzitter van S.V Oppositie, Herman Limmen, het zeer gedisciplineerde gedrag van alle deelnemers aan het toer nooi en ook dat van de toeschou wers. Daarnaast sprak hij zijn bewon dering uit voor het niveau dat een groot deel van de jonge schakers op deze leeftijd al hebben bereikt. Nu al is duidelijk dat het toernooi volgend jaar opnieuw zal worden gehouden en wellicht zelfs met nog meer deelnemende scholen. Verheugend is dat er ook nu al veel belangstelling was voor de schaak- lessen in het komende seizoen by de plaatselijke schaakclub Oppositie. HEILOO - Met deze slogan heb ben de drie muziekverenigin gen in Heiloo (Caecilia, Eensgezindheid en FSH) de handen ineen geslagen en orga niseren zij van dinsdag 30 mei tot en met vrijdag 30 juni een muziekstage voor mensen die een blaasinstrument of slag werkinstrument bespelen, maar ook jonge mensen die de ambitie hebben om majorette te worden. Iedereen kan mee doen, ongeacht leeftijd of opleidingsniveau. De stageperiode wordt gehouden van 30 mei tot en met 30 juni, zodat mensen op een makkelijke manier kennis kunnen maken met de harmonie- en fanfaremuziek. Gedurende deze gehele periode kan men vrijblijvend by de drie ver enigingen binnenlopen en gezellig meespelen op de repetities. By alle drie verenigingen kun je samen met anderen muziek maken onder professionele begeleiding van een dirigent. Het repertoire is bij allen afgestemd op het niveau van de muzikanten en bestaat uit alle soorten muziek: van film- en musicalmuziek, modern en oud, en van bigband tot klassiek. Harmonie-orkest Caecilia repe teert op dinsdagavond, Pastoor van Muyenweg 12 (BukBuk) in Heiloo. Het Jeugdorkest repeteert van 18.30 tot 19.45 uur, en het A- orkest van 20.00 tot 22.00 uur. Stagedata zijn dinsdagen 30 mei, 6 juni en 20 juni. Secretariaat: tel. 072-5338239. Eensgezindheid heeft haar repe tities op de donderdagavond, De Oude Werf 18 in Heiloo (bedryf: HEILOO - Voor de derde achtereenvolgende keer is deze zomer de Witte Kerk, een van de bekendste monumenten van Heiloo, op woensdagmiddag te bezichtigen. Vorig jaar namen ongeveer twaalfhonderd plaats genoten en toeristen een kijkje in dit eeuwenoude gebouw. Niet alleen Heilooënaren maar ook toeristen, zowel uit eigen land als uit de buitenlanden, komen af op de weekmarkt die elke woens dag aan de voet van de kerk wordt gehouden. Dan is het letterlijk een paar stappen om de eeuwenoude kerk binnen te gaan. Dit jaar kan ook de consistorie worden bekeken. Daarin hangt het naambord met alle predikanten die door de eeu wen heen Heiloo hebben gediend. Liefhebbers kunnen boven een kijk je nemen bij het orgel, dat elke woensdag tussen 12.00 en 13.00 uur wordt bespeeld. Op de plek van de Witte Kerk zou waarschijnlijk al rond 700, in de tijd dat de bekende katholieke prediker Willibrord zich in deze streek vestigde, een kerkje zijn gebouwd. In de elfde eeuw kwam er een stuf stenen kerk voor in de plaats. Deze is later uitgebreid en vervolgens in 1573 door de benden van Sonoy grotendeels verwoest. In de tuin aan de kant van de Kennemerstraatweg zyn nog de contouren van het verwoeste deel van de middeleeuwse kerk zicht baar. In 1630 was het kerkje in pro testantse handen gekomen, kreeg het z'n huidige vorm en konden er weer kerkdiensten worden gehou den (met de laatste wekelijkse Ko Hartog achteringang). De leer lingen repeteren van 19.00 tot 19.45 uur, het groot orkest van 20.00 tot 22.15 uur. Stagedata zijn donderdagen 1 juni, 8 juni en 22 juni. Secretariaat: tel. 072- 5334851. Fanfare Showband Heiloo repe teert ook op de donderdagavond, Roosendaal 2 in Heiloo (gemeente- werf, ingang Kanaal weg). De repe tities zyn van 19.45 tot 22.00 uur. Stagedata zijn donderdagen 1 juni, 8 juni en 22 juni. Secretariaat: tel. dienst in 2001). Bij diverse restau raties is het monumentale gebouw van binnen en van buiten gemoder niseerd: de ingang kwam onder de toren, de preekstoel ging van de oostmuur naar de zuidmuur en de galerij ging richting westkant. De luidklok (vermoedelijk uit 1613) is in de oorlog tijdens het transport naar Duitsland in het IJsselmeer terechtgekomen, na de oorlog opgevist, gerestaureerd en opnieuw geplaatst. U kunt verder de kroonluchters bekijken met wapenschildjes die in de zeventiende eeuw geschonken zyn door de familie Van Cats, bewo ners van het toenmalige Huis Ter Coulster. In de kerk zyn tal van grafstenen te zien, waaronder die van de eërste predikant, ds. Curtius, die in 1636 overleed. Ook enkele pastoors zijn later in de kerk begraven. Vergeet niet een blik te werpen op het tegenover de kerk gelegen witte pand. waarin sinds 1982 de Oudheidkamer is gehuis vest. Dat was eeuwenlang de woning van de predikant. Het huis kreeg grote bekendheid door domi nee-dichter J.B Hasebroek, die er van 1836 tot 1843 woonde. Zijn huis werd een ontmoetingsplaats voor jonge dichters, de 'Kring van Heiloo', waartoe ook Nicolaas Beets, van de Camera Obscura, behoorde. En hij was weer getrouwd met een dochter van het echtpaar Van Foreest, dat op de nabijgelegen Nyenburg woonde. Deze en veel andere bijzonderheden staan in een fraai vormgegeven fol der die voor u klaarligt. Er is ook uitgebreide informatie over de beide orgels. Het front van 072-5337742. Gezamenlijke repetities zijn er georganiseerd op dinsdag 27 juni (Pastoor van Muijenweg 12) en donderdag 29 juni (Roosendaal 2) van 19.30 tot 20.30 uur. e Muziekstage wordt afgesloten op vrijdag 30 juni met een slotconcert op het Looplein (tussen Blokker en Hema). De verenigingen hebben een informatieboekje betreffende de Muziekstage gemaakt, en er lig gen inschrijfformulieren in de Muziekschool. het hoofdorgel dateert uit 1783, het binnenwerk van orgelbouwer Flentrop stamt uit 1966". Verder staat achterin een historisch 'kabi netorgel', dat omstreeks 1830 zou zijn vervaardigd. De kerk is op woensdagen - van 7 juni tot en met 30 augustus - open van 11.00 tot 16.00 uur. Enkele leden van de kerk treden op als gastheer of gastvrouw. Zij ver tellen u graag meer over dit in ker kelijk en cultureel opzicht histori sche gebouw. Verdere informatie (onder meer over activiteiten in de Witte kerk, zoals concerten en exposities) is ook te vinden op de website: www. wittekerkheiloonl ADVERTENTIE sinds 1933 nva v. Van 30 mei tot en met 30 juni kan iedereen vrijblijvend kennis komen maken met de harmonie- en fanfaremuziek. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3