Nieuws uit de wereldwinkel Tuindokter houdt gratis spreekuur bij Intratuin Ciao Bella opent deuren Jaap-Wim van der Horst signeert nieuw boek'Voetbal is kicken' Buurtbus Ontmoetingen H E I L O 0 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Haesackerloan even een speelplaats - KORTOM Gratis abonnement bibliotheek tijdens WK Luilak in Ypesteiri Gezellig, een heel leuke rit en een prima service! U ITKIJ KPOST 31 MEI 2006 HEILOO - Wegens het aanstaande WK-voetbal heeft de organisatie Barbosa do Brasil een heleboel kleine gelukspoppetjes geïmporteerd uit Brazilië voor de Wereldwinkel. Het zijn hele kleine oranje voetballertjes. En als u zo'n mini-figuurtje koopt brengt dat geluk. Geluk ook voor de arbeiders in Brazilië die deze poppetjes hebben gemaakt. En misschien scoort Oranje ook wat meer als iedereen zo'n poppetje vasthoudt tijdens een wedstrijd van Oranje. De opbrengst is bestemd voor een project voor straatkinderen in Brazilië. Er zijn daar een paar scholen opgericht om straatkinderen voetbal training te geven. Ook heeft de Wereldwinkel Heiloo prachtige voetballen te koop. De voetballen komen uit Pakistan en er zijn beslist geen kinderhandjes aan te pas geweest om zo'n mooie voetbal in elkaar te naaien. Nog een paar cadeautips: een boeket gemaakt van pakken koffie, thee en lekkernijen, heer lijke dipsauzen en pittig gekruide strooiers. Espressokoffie is in de reclame. Rode en witte wijnen uit Zuid-Afrika, Chili. Ook verkoop van biologische wij nen. De maand juni 10% korting op houten en stenen beelden. HEILOO - Bij Intratuin kan zaterdag 10 juni van 09.30 tot 16.30 uur gratis de tuindokter worden geconsulteerd over zieke planten, insectenplagen en andere tuinproblemen. Nu het tuinseizoen volop in gang is kunnen diverse onprettige verschijnselen in en rondom de tuin de kop opsteken. Problemen die vaak in het vooijaar en in de zomer voorkomen, zijn schim mels en insecten die bloemen en planten aantasten, onkruid dat welig blijft tieren, het gazon dat door de zon verschraalt of groene aanslag op de bestra ting. Deze problemen kunnen worden verholpen of voorkomen en de tuin dokter kan hierbij adviseren. Tip: neem in een afgesloten zak een 'ziek' takje of blaadje mee zodat de tuindokter het probleem goed kan beoordelen. HEILOO - Ciao Bella, Madya's schoonheidsverzorging is een nieuwe sfeer volle schoonheidssalon in Heiloo. „Professionaliteit, kwaliteit, persoonlijke aandacht en ontspanning staan centraal", vertelt eigenaresse en schoon heidsspecialiste Madya Donker. „De cliënten worden behandeld met de pro ducten van Dr. Baumann. Na een grondige huidanalyse neem ik samen met de cliënt door welke behandeling en producten geschikt zijn." De bevatten uitsluitend huideigen en huidvriendelyke stoffen. Ze zijn vrij van chemische conserveringsmiddelen, parfums en kleurstoffen. Er worden geen minerale oliën of dierlijke ingrediënten gebruikt of op dieren getest. Ciao Bella heeft verschillende openingsacties die u in deze krant terug kunt vinden. Ciao Bella, Nijverheidsweg 31h, in het gebouw van de Thuiszorg. Voor informatie of een afspraak: 072-5332310 of kijk op www.madya-ciaobella.nl. .;g HEILOO - Op de Haesackerlaan wordt momenteel een nieuwe riolering aangelegd, in het kader van het project De Kroften. Zodra de werkzaamheden echter waren gestaakt doordat het weekend werd, werd de straat omgetoverd in een speelplaats voor de kinderen van de Haesackerlaan. Ook de ouders genoten van de tijdelijke rust in hun straat, onder het genote van een wijntje. foto: Bart Dalenberg HEILOO - Voor alle mensen die deze periode van voetbalgekte een uitstekend moment vinden om eens vaker een boek ter hand te nemen, heeft bibliotheek Heiloo een goede oplossing in de vorm van een gratis proefabonnement. Dit proefabon nement kan aangegaan worden vanaf 6 juni en is geldig tot en met de laatste dag van het WK-voetbal: 9 juli. Dit proefabonnement ver plicht de gebruiker tot niets. Voor het aangaan van een proefabonne ment is legitimatie verplicht en wordt een borg van 10,- voor het bibliotheekpasje gevraagd. HEILOO - Samen met de Fanfare Showband Heiloo worden alle luil akken in de wijk Ypestein weer getrakteerd op een mooi stukje muziek, begeleid door de jeugdige bewoners van Ypestein en omstre ken. Als begeleiding wordt gedacht aan fietsen die zijn uitgerust met lange slierten billeken, toeters en bellen, maar uiteraard is alles wat herrie maakt welkom. Verzamelen om 06.45 uur bij de Ypsaion aan de Hucht 4 en het vertrek is om 07.00 uur voor een uitgebreide route door de wijk. Om ongeveer 07.30 uur is de stoet weer terug by de Ypsaion. Na afloop is er voor de deelnemers een frisje en een krentenbol. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Joost de Wijs, tel. 06- 53496980. HEILOO - Kinderboeken schrijver Jaap-Wim van der Horst komt op vrijdag 2 juni vanaf 15.30 uur zijn nieuwste jeugdboek 'Voetbal is kicken!' signeren bij boekhandel Deutekom in Heiloo. Het is alweer het negende jeugdboek van de uit Heiloo afkomstige auteur. Eerder verscheen de zesdelige serie 'FC Oostwyk', die nog steeds verkrygbaar zijn. Ook het meest recente deel uit de serie 'Op zoek naar dolfynen' - 'Piraten!' - werd door Jaap-Wim van der Horst geschreven, evenals het inmiddels uitverkochte 'Alle hens aan dek'. 'Voetbal is kicken!' is een boek vol grote en kleine feiten en gebeur tenissen uit de Nederlandse voet balgeschiedenis. De eerste wedstrij den van Oranje bijvoorbeeld, en de successen (en teleurstellingen) tij dens wereld- en Europese kampi oenschappen. De carrières van beroemde spelers, bijzondere doel punten en de soms prachtige resul taten van Nederlandse clubs in de Europese toernooien. Maar ook indrukwekkende en fantastische voetbalmomenten uit allerlei andere landen. Zo heeft uitgeverij Kluitman de gloednieuwe serie waarin 'Voetbal is kicken!' verschijnt, dan ook genoemd: 'Fantastische Feiten'. Het boek van Jaap-Wim van der Horst verschijnt hierin samen met 'Daar komen de Romeinen!' van Jan Paul Schutten; beide boeken (en na de zomer volgen er nieuwe delen) zijn luchtig en komisch geïl lustreerd door Sieger Zuidersma. De lezer kan door middel van quiz zen zyn eigen kennis checken en dankzij speciale weetjes nog veel meer over voetbal te weten komen. En ondertussen leert hij ook nog even hoe hij zelf voetbalster, en als dat er niet in zit om de grootste voetbalfan van iedereen kan wor den... Achterin het boek staat een complete lyst van alle profclubs in Nederland, inclusief de websites van de clubs en hun supportersver enigingen. De signeersessie op 2 juni is van 15.30 tot ongeveer 17.30 uur bij boekhandel Deutekom aan de Heerenweg te Heiloo (naast winkel hof 't Loo). Behalve het nieuwe boek van Jaap-Wim van der Horst voor voet balfans vanaf een jaar of tien zijn ook de eerder verschenen titels ('FC Oostwijk', 'Piraten!' - beide vanaf ongeveer negen jaar) te koop. Alle jeugdboeken zijn verschenen bij kinderboekenuitgever Kluitman uit Alkmaar. Voor meer informatie over de boeken: www.kluitman.nl of www.de-gele-roos.nl (de website in wording van Jaap-Wim van der Horst). De familie Olden uit Nootdorp (ZH) reist per buurtbus van Egmond aan Zee naar Heiloo. De familie stapt in bij het bus station in Egmond aan Zee. „Omdat het regent vandaag gaan we lekker bowlen in Bowling- Centrum Heiloo. Weet u waar dat is?" Jazeker, dat is aan de Kenne- merstraatweg - ik breng u er bijna voor de deur. Vanaf de snackbar op de hoek Ypesteinerlaan is het een paar minuten lopen. En de kinderen mogen gratis mee. „O wat leuk, een retourtje voor twee volwassenen graag." Die hebben we niet, maar u kunt met twee personen wel een 4- rittenkaart 4,90) nemen en dat is eigenlijk hetzelfde als een retourtje. „Oké, doet u dat maar." Heeft u al eerder met de buurtbus gereisd? „We zijn al een paar keer met buurt bus Schagen naar Tuitjehorn en de Holle Bolle Boom geweest. Maar met deze bus is de eerste keer." Hoe heeft u deze bus leren kennen? „Via internet eigenlijk, mijn man heeft dat voor ons opgezocht." Tijdens de rit heb ik een soort rondleiding door Heiloo gegeven met allerlei toeristische informatie. Zoals het vele groen, het station, winkelcentrum 't Loo en het Witte Kerkje met Willibrordusputje. Op de terugweg heb ik een foto gemaakt bij de halte op het terrein van GGZ- Willibrordus. De kinderen vertelden honderduit over hun bowlingwed strijd en vonden het heel interessan, dat ze misschien met een foto in de krant zouden komen. Na afloop: Wat is uw mening over de buurtbus? „In één woord: geweldig. Maar ook gezellig, een heel leuke rit en een prima service!" Op de terugweg heb ik ze naar de boulevard gebracht, want ze wilden nog een strandtent bezoeken, omdat de verliezers van het bowlen nog even moesten trak teren. (Tekst en foto: Tim van der Lans, een van de vrijwillige chauffeurs van de Buurtbus)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7