Dansbare avond met Hans Dulfer en New Band Expositie glaskunst te zien bij Wildschut Groot luilakfeest in de Buk H E I L O O Center Disc :fÉÈ 9 De Rechtelozen kT#TJ DEUTEKOM Breathe in 17,95 lit® ^iÉlf beeldentuin Josyl DE RECHTELOZEN Corso Bioscoop Heiloose wint twee prestigieuze poëzieprijs Memoires of a geisha Boek van de week CD VAN DE WEEK All The Roadrunning door Mark Knopfler en Emmylou Harris CD van de week: iSiBÉÊ flf' «i; KORTOM Opening BOEK VAN DE WEEK De Rechtelozen door Ian Rankin UITKIJKPOST 31 MEI 2006 Chiyo, een negeryarig meisje uit een arm vissersdorp wordt wegge haald by haar familie om verkocht te worden als werkster aan een geishahuis in Kyoto. Haar schoon heid maakt Hatsumomo (Gong Li), een van de populaire geisha's, erg jaloers. Hatsumomo's rivaal, Mameha (Michelle Yeoh), neemt het op zich om Chiyo te maken tot de legendarische geisha Sayuri (Ziyi Zhang). De beeldschone Sayuri boeit alle machtige mannen, maar wordt achtervolgd door haar gehei me liefde voor die ene man die bui ten haar bereik ligt (Ken Watanabe). 'Memoirs of a Geisha' is gebaseerd op de internationale bestseller van Arthur Golden uit 1997. Het is de tweede speelfilm van regisseur Rob Marshall die met de musical 'Chicago' uit 2002 maar liefst zes Oscars in de wacht sleepte, waaron der die van Beste Film. Steven Spielberg had interesse om de film te regisseren, maar werd uiteinde lijk een van de producenten. Een vermoorde illegaal wordt aangetroffen in een achterbuurt van Edinburgh. Is het een racisti sche moord of iets heel anders? Inspecteur John Rebus wordt erbij betrokken, maar het moeizame onderzoek zit algauw even vast als Rebus' carrière. Ook Rebus' part ner Siobhan heeft problemen. Ze wil de ouders van een vermiste dochter helpen, waardoor ze zich ongezond dicht bij een veroordeel de verkrachter waagt. En dan dui ken er nog twee skeletten op onder de vloer van een pub. Is er verband met de zaak waar Rebus aan werkt? De rechtelozen gaat over een samenleving waarin gemeen schappelijke waarden zijn ingeruild voor hebzucht, wantrouwen, geweld en exploitatie. Ian Rankin (Fife, Schotland, 1960) is een van de beste misdaadauteurs van Groot -Brittannië. Hij won vele prijzen. Juni is de maand van het spannen de boek, by aankoop van ten min ste 12,50 aan Nederlandstalige boeken ontvangt men een geschenkboekje van Rankin. door Ian Rankin voor 18,95 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HK1 WMÊÊB naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl •Vervolg van voorpagina HEILOO - Zaterdag had de Buk weer eens een artiest van for maat op de bühne: Hans Dulfer. Tenorsaxofonist Hans Dulfer heeft een nieuwe band. Het is een kleine bezetting: Ruben van Roon doet de beats en de samples, Eric Barkman speelt elektrische contra bas en John Helder rapt en roept opruiende kreten in de microfoon. By de eerste beats kijkt het publiek wat verbaast: 'Hé dit is toch Hans Dulfer? Waar is de jazzmu ziek?' Maar verbazing gaat snel over in dansen en na een paar num mers gaat het publiek helemaal los. Jong en oud gaat compleet uit zijn dak op de opzwepende muziek. Wie dacht dat Hans Dulfer alleen jazz muziek speelt zit er echt helemaal naast. Dit is dance met een jazz jasje. Na twee sessies had het publiek er nog geen genoeg van en waren de mannen natuurlyk bereid om het nog even een toegift te geven, maar alleen als het publiek bleef dansen; dat was een vereiste. Vooral de solo's waren erg goed van alle vier, by de solo van Ruben ging het publiek zelfs helemaal Jos op het geluid van zyn beats en percussie- werk. Hans Dulfer en the New Band hebben er echt een feestje van gemaakt in Buk Buk. HEILOO - In mei mocht Inge Boulonois (midden), die is opge groeid in Heiloo, in Vlaanderen maar liefst twee poëzieprijzen ophalen. De eerste was de Ambrozijn poëzieprijs en de andere de eerste prijs van de Stichting Concept Nederland/ Vlaanderen. Op www.ingeboulonois.nl kunt u met haar poëzie kennis maken. Eigen foto Wat hebben Westlife Diana Ross, Queen David Bowie, Madonna Britney Spears en Bryan Adams Tina Turner met elkaar gemeen? Al deze artiesten zyn voorbeelden van gelegenheids duo's die recentelijk of in een ver verleden een hit hebben gescoord met een duet. Mark Knopfler Emmylou Harris zijn niet over één nacht ijs gegaan en hebben de zaken iets anders aangepakt. Onlangs heeft het duo de laatste hand gelegd aan een compleet album. Maar liefst zeven jaar heeft het tweetal in alle stilte gewerkt aan All The Roadrunning. Met suc ces: vanuit het niets belandde het album in de top 10 van de Britse albumhitlyst. Ter gelegenheid van de cd-release geven Knopfler Harris een uniek concert waarin All The Roadrunning geheel centraal staat. Beide grootheden zullen ook wat solomateriaal voor het voet licht brengen. Het eenmalig con cert in Ahoy' Rotterdam vindt plaats op 5 juni. door Lucie Silvas voor 21,95 dé cd **ak vankedo" Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl HEILOO - Wie onlangs bij Wildschut eten drinken is geweest, heeft het waarschijn lijk al gezien: het bijzondere werk van Gerard Leferink uit Haaksbergen. Ruim zes jaar houdt deze voor malige binnenhuisadviseur zich bezig met glaskunst, die bestaat uit applicatiewerk en fusen (samensmelten van verschillende kleuren glas). Steeds meer worden zyn designschalen, staande en wandobjecten gewaardeerd. Bij Wildschut bestaat de expositie vanwege de ruimte alleen uit wan dobjecten. Voor meer informatie kunt u terecht bij brasserie Wildschut of bij gh.leferink@wan- adoo.nl. Werk van Gerard Leferink, te zien bij Wildschut. HEILOO - Onder het genot van een dranlqe openen Jos en Sylvia van Onna op 4 juni om 13.00 uur hun beeldentuin Josyl. In deze beeldentuin zyn figura tieve beelden van Jos en Sylvia van Onna permanent tentoon gesteld. Naast hun eigen werk staan nog andere hedendaagse beeldhouwers met hun werk. De beeldentuin is geopend tot en met 24 september, op zater dag en zondag, van 12.00 tot en met 17.00 uur. Toegang is gratis. Het adres van beelden tuin Josyl is Rector Frederiklaan 25 in Heiloo. HEILOO -In de nacht van vrij dag op zaterdag wordt een lui lakeditie gehouden van Technique. Drie zalen zullen goed gevuld zijn met uiteenlo pende stijlen. In de grote zaal zullen de Hillywood Brothers de eerste beats laten knal len waarna ze worden opgevolgd door de Schyfryders (Techno- vision), dit dj-trio uit Haarlem is inmiddels terrein aan het winnen in de globale dansscène na hun tour door Japan. Na dit maffe trio is het de beurt aan de gebroeders Sanchez. Juan Sanchez ken je wel licht van feesten als; Free your mind festival, Integrate en Teqnology. Dit keer zonder gitaar, maar wel met hele vette platen. Daniel Sanchez is bekend van zijn eigen feest Rotzooii en speelde ver der op Going ape, Twisted, Decadance (Gent) en op festivals als Free Your Mind Festival en Rockit Open Air, hij zal een energie ke live-set gaan neerzetten. Deze zaal zal aansluitend passend wor den afgesloten door Kaufmann (Midnight Progression, Dance Valley 2003). In de kleine zaal zal het extraor dinaire gezelschap Jason The Argonauts zich met een dikke en vernieuwende live-act manifeste ren. Als residency hebben ze Magnetronik in de Poema en verder zie je ze regelmatig op Vollt, Mono, Static en hun vaste avond in Twisted onder de naam Ikwstd. Van zuigende minimal tot pompende techno en alles wat daar tussen zit. Daarna gaat het feest verder met Maurice Baas (Transphono, Bodyworx). Als creator van onder andere de Technique-avonden éen bekend gezicht in de scene rond Alkmaar. Met een opbouw van minimale techno naar het stevigere werk en een vleugje acid en eigen produkties zal het moeilijk stil te blijven staan. Detroit meets Berlin! Als afsluiter zal Pim Warnars (High Low Techno, Awakenings) zyn befaamde muzikale voorkeur ten gehore brengen. Elektro, disco en techno uit de oude en nieuwe doos. In het café staan Mr. Wiggle, R-K en Nick Nash, die van begin af aan zullen bewyzen dat Alkmaar en omgeving zijn eigen minimale hel den kent. En als speciale gast zal Daphne Darretta bekend van Project X-it en Grand Cru eens en voor altyd laten zien en horen dat er gefunkt kan worden op minimal. Toegang: 12,50 (alleen aan de deur), van 22.00 tot 05.30 uur. Meer info: www.bukbuk.nl After luilak Twister night De nacht na luilak haalt Dj Duane zyn platen uit het stof om weer eens een ouderwets avondje club en techno te draaien. Hy heeft in zyn vroegere jaren ook in Buk Buk gedraaid en het wordt hoog tyd dat hy zijn platen weer eens tevoor schijn tovert. Natuurlijk mag Dj Zusje avond niet ontbreken. Zy is in Buk Buk een van de favoriete dj's en staat garant voor zeer dansbare platen! Tevens kan er deze avond flink op los getwistert worden door diege nen die de spieren wat op willen rekken na een nacht doorhalen met Luilak. De deuren gaan open om 21.00 uur en de entree is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 9