Archeologie in Heiloo op nog hoger niveau 'Mijn werk is mijn hobby' Burgemeester Romeyn kijkt terug op eerste jaar H E I L O O 3 PIK 25 jaar in dienst van de gemeente en daar niet meer weg te denken Zomerfeest Overkerck Maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 16.45 uur Vrijdag van 8.00 tot 14.30 uur. Wij wensen u een fijne zomer toe! UITKIJKPOST 28 JUNI 2006 HEILOO - Op maandag 19 juni ondertekenden de heer L.W. van Ruijven (hoofd bedrijfsvoering van de Faculteit der Geestes wetenschappen van de Universiteit van Amsterdam) namens het Amsterdams Archeologisch Centrum en burgemeester Hans Romeyn namens de gemeente Heiloo een samenwerkingsoverekomst. Door de samenwerking met het AAC wordt het mogelijk efficiënter en gerichter archeologisch onder zoek te doen, waarbij de onder zoeksresultaten aan elkaar worden gekoppeld en het onderzoek zo steeds beter kan worden ingeperkt. Omdat de gemeente Heiloo, ver geleken met andere gemeenten, ver is in het archeologisch beleid, heeft het AAC de gemeente Heiloo als eerste benaderd om tot een samen werking te komen. Om die reden werd door het college in mei 2005 een ihtentieovereenkomst met het AAC afgesloten. Er is een jaar op deze manier gewerkt. In februari heeft een evaluatie plaatsgevonden, waarbij is aangegeven dat de samenwerking van beide kanten als zeer plezierig en constructief werd ervaren en dat de overeenkomst omgezet kon worden naar een samenwerkingsovereenkomst. Sinds een aantal jaren wordt, vooruitlo- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aarï-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.001/m 17.30 uur dinsdag 08.001 m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. pend op de wettelijke regelgeving die dit jaar in gaat, bij bodemingre- pen in de gemeente Heiloo archeo logisch onderzoek verricht. Dit beleid is gestart als uitvoering van de Nota Cultuurhistorische Waarden, die werd vastgesteld in juni 2001. Al jaren is een wijziging van de Monumentenwet 1988 in voorbereiding. Naar alle waarschijn lijkheid gaat deze nog dit jaar van kracht. De wet is begin april door de Tweede Kamer gefiatteerd, maar moet nog in de Eerste Kamer wor den behandeld. Het belangrijkste uitgangspunt van deze wet Malta is dat alle Europese landen hebben verklaard zorg te dragen voor het archeologisch erfgoed, daarbij uit gaand van het principe van 'de ver stoorder betaalt'. Door deze nieuwe regelgeving kan de gemeente beslissen wanneer archeologisch onderzoek nodig is en ook tijdens het onderzoek nog kan besluiten om een diepgaander onderzoek te starten of ermee te stoppen. Ook kan de gemeente gevraagd worden om de directievoering tij dens de opgravingen te regelep en om te beoordelen of de activiteiten beantwoorden aan de vastgestelde eisen. Door de samenwerking met het AAC en door de nieuwe wet zal de archeologie in Heiloo op hoger niveau komen. HEILOO - Dit jaar was er weer veel belangstelling voor het zomerfeest van Woon- en Zorgcentrum Heiloo, locatie Overkerck, dat vorige week zaterdag werd gehouden. Het zomerfeest bestaande uit onder andere handwerk- en kaartenverkoop en een rommel markt was een enorm succes. Maar ook de eethoek werd druk bezocht. De naam van de pop 'Annie' werd geraden door mevrouw Kraakman, bewoonster van De Schalm. Het rad van avontuur was een groot succes, mede door de beschikbaar gestelde prijzen van de relaties. De opbrengst van deze dag komt ten goede aan de activiteiten van de bewonders van het woon- en zorgcentrum. De bewoners gaan hiervan onder andere naar een high tea. Mede door de inzet van alle vrij willigers en medewerkers heeft is deze dag weer een groots festyn geworden. ADVERTENTIE •Vervolg van voorpagina In zijn eerste toespraak als burge meester benadrukte Romeyn het belang van gemeenschapszin in het dorp. Met de gemeenschapszin zit het in Heiloo volgens hem wel goed. „Dat is te zien bij de feesten op Koninginnedag, bij het 60-jarig bestaan van De Foresters en natuur lijk bij de huldiging van Marianne Timmer. Het is prachtig om te zien dat er een paar duizend mensen op straat staan die het mooi vinden om daar op een of andere wijze bij te horen." De gemeenschapszin van de inwoners van Heiloo komt ook op andere vlakken tot uitdrukking. Veel mensen in Heiloo maken deel uit van kerkgemeenschappen of zijn üd van sportverenigingen of culturele verenigingen. „Die gemeenschaps zin is heel belangrijk en we moeten daar aandacht aan blijven beste den." Terugkijkend op 1 jaar burge meesterschap is de functie Romeyn meegevallen. Het is volgens hem erg prettig werken in Heiloo. „De gemeente heeft een goede ambte lijke organisatie en de inwoners hebben een open en assertieve hou ding. Hierdoor kun je je ook als bur gemeester goed manifesteren." Toch is het ook voor hem niet mogelijk om iedereen tevreden te stellen. Het is voor de burgemeester een voortdurende uitdaging om ervoor te zorgen dat de dossiers vooruit komen en dat de gemeente raad zo goed mogelyk functioneert. De komende jaren liggen er een aantal grote dossiers op het college van burgemeester en wethouders te wachten. De invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) en de huisvestingsproble matiek zullen terugkerende thema's zijn, evenals de financiële situatie van de gemeente. „Het is immers voor iedere inwoner van Heiloo van belang dat de gemeente financieel gezond blijft." Het zijn allemaal zaken waar Romeyn niet voor terug deinst, want „er zijn heel veel din gen die spelen in Heiloo die het zeer de moeite waard maken om hier burgemeester te zijn." Spijt van zijn keuze voor het burgemeesterschap van Heiloo heeft hij dan ook nooit gehad. HEILOO - Wie is toch die aardige man die dagelijks de prullenbakken in de winkel centra van Heiloo leegt? Die zwerfvuil opruimt, glasscher ven opveegt rondom glasbak ken en plantenperken van onkruid ontdoet? Een energie ke man met vriendelijke bruin groene ogen, die altijd door het dorp fietst met een karretje achter zijn fiets en die ieder een in Heiloo kent? Robert van der Vlugt is al 25 jaar in dienst bij de afdeling Onderhoud van de gemeente, met veel plezier, zoals hij zelf zegt. „Ik heb het hier erg naar myn zin, mijn collega's zyn allemaal vriendelijke, spontane mensen en dat geldt zeker ook voor mijn chef." Chef Hans Bake hoort het allemaal aan en verzekert op zijn beurt dat Robert helemaal ver groeid is met de gemeente, het werk en de afdeling: „We krijgen hem hier nooit meer weg, en dat is maar goed ook, we zouden hem niet kunnen missen." Robert is zijn baan zo toegewijd, dat hij 's morgens veel vroeger begint dan hij eigenlijk zou moeten. Ruim een half uur voordat de klok zeven uur slaat, is hij al op de gemeentewerf te vinden. Want links en rechts van de entree van het terrein vraagt een aantal plan tenperken zijn aandacht. Zijn werk stijl wordt gekenmerkt door mee denken. Hij is, zoals hij het zelf omschrijft, een 'mooi-maker', dus wanneer hij by de fietsenstallingen aan het werk is en hij ziet daar een verdwaalde vuilniszak, zorgt hij er voor dat zijn collega's van de ophaaldienst die even meenemen. Zijn strenge vader, glazenwasser van beroep, heeft hem vroeger oog voor detail en rechtvaardigheidsge voel meegegeven en daardoor is hij een 'pietje precies' geworden, aldus Robert. Maar daarvan heeft hy in zyn werk alleen maar profijt: het grote geheel, daar gaat hij voor. Receptie Dat de gemeente ook erg blij is met hem, bleek vorige week toen Robert in sporthal het Vennewater een feestelijke receptie kreeg aan geboden, ter ere van zijn 25-jarig dienstverband. De burgemeester en een aantal wethouders waren daar bij aanwezig, en natuurlijk heel veel collega's en andere Heiloënaren die Robert kennen. Ook was daar een groep bewo ners uit het Blockhovenpark. In die wijk verricht Robert namelijk in zijn vrye tijd wekelijks onderhoud Robert van der Vlugt is al 25 jaar in dienst bij de afdeling Onderhoud van de gemeente. In sporthal het Vennewater kreeg Robert een feestelijke receptie aangeboden. Foto: Mario Sacksioni aan een aantal particuliere tuinen. Dat doet hij nu ook al weer ruim twintig jaar, nadat een toentertijd zeveiyarig jongetje hem vanuit zyn slaapkamerraam toeriep: 'Wilt u onze tuinier worden?" Wat toen startte met één tuin, is in de loop van de jaren uitgegroeid tot een vaste groep van vijftien tui nen. By de één maait hy wekelijks het gazon, bij de ander worden ook de ramen gelapt en bij een bejaarde dame veegt hij het tuinpad netjes aan. In de loop van de tijd heeft hy er veel kleine kinderen zien opgroeien en uitvliegen - zoals Charlotte die nu al weer twintig jaar is - en is zodoende met de wijk vergroeid geraakt. „Het zijn gewoon allemaal aardige mensen in die wijk. Ze bieden me een goed kopje koffie of een lekker broodje aan, ik krijg heerlijke sigaartjes aangeboden en ze nemen de tijd voor een praatje. Gewoon gezellig!" De tuineigenaren zijn natuurlijk byzonder bly met Robert's zorg en inzet voor hun tuinen. Vandaar dat zij hem tijdens de receptie ver rasten met een mini-cruise over de Rijn. Zaterdag vertrok hij, samen met zyn vrouw Ans. De bootreis ging naar Koblenz en weer terug, vijf hele dagen varen, een reis om nooit te vergeten. De receptie, de cadeau's, de reis en alle aandacht hebben Robert enorm geraakt. „Maar het was natuurlyk helemaal niet nodig. Myn werk is myn, hobby, ik ga er toch altijd fluitend naar toe!" En dus gaat hij komende maandag, na zijn vakantie, weer gewoon zoals altijd aan de slag.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3