Mantelzorgbijeenkomst Slotconcert muziekstage drie muziekverenigingen In welke showroom begint u H E I L O O 7 .llflïïïïr; Sanitair Tegel Centrum I Alkmaar INGEZONDEN BRIEVEN Juweeltjes in Bibliotheek Heiloo Gepromoveerd Avondvierdaagse met kort lontje (1) Avondvierdaagse met kort lontje (2) Een badkamer of tegelvloer is een belangrijke aanschaf, waar u jarenlang plezier van wilt hebben. Welke mogelijkheden zijn er allemaal? Wij kunnen u de zekerheid geven van een badkamer of vloer die bij u past. Onderstaande specialisten heten u van harte welkom. ALLES op het gebied van sanitair tegels vindt u in onze gezamenlijke showroom: UITKIJKPOST 28 JUNI 2006 HEILOO - Zorgt u voor uw gehandicapte of chronisch zieke man, vrouw, kind, of ouder? Voor uw buren of voor een vriend? Dan bent u uitge nodigd voor de Mantelzorg bijeenkomst op 6 juli. Deze vindt plaats in 't Trefpunt aan de Abraham du Boishof 2, van 14.00 tot 16.00 uur. Humanitas Steunpunt Mantelzorg en Stichting Ouderenwerk Heiloo organiseren dit gezamenlijk. Het thema is: 'keuzes maken'. Als je intensief en langdurig voor iemand zorgt, kies je voortdu rend. Bijvoorbeeld: Stimuleer ik mijn partner om naar de dagopvang te gaan zodat ik adempauze heb, of doe ik dat niet omdat ik weet dat zij het daar niet zo naar haar zin heeft. Kiezen is heel anders en veel meer dan het vaststellen van wat voor jou het beste is en wat de voor- en nadelen zijn van een bepaalde keuze. Na een inleiding die geba seerd is op het boek "Mantelzorg in een ontmantelde privésfeer' van Jet Isarin, spreken de deelnemers met elkaar over hoe u komt tot de keu zes die maakt. En wat zou u hier bij ondersteunen. Een mantelzorger uit Heiloo, die heeft meegewerkt aan de totstandkoming van dit boek, komt om hierover te vertel len. Ouderenadviseur Margit Kooter is aanwezig en Susan van der Wel van Humanitas Steunpunt Mantel zorg leidt de middag. Aanmelden kan via tel. 072- 533197. Of via een e-mail naar: m.kooter@ouderenwerkheiloonl HEILOO - Op vrijdag 30 juni zal er op 't Looplein (bij winkel centrum 't Loo) een groot slot concert worden gehouden. Dit concert wordt uitgevoerd door de drie muziekverenigingen uit Heiloo, en vindt plaats van 19.30 tot 20.30 uur. De afgelopen maand hebben Fanfare Showband Heiloo, Muziek vereniging Eensgezindheid en Heilooër Harmonieorkest Caecilia een muziekstage gehad onder het thema 'Muziek maken is leuk, samen muziek maken nog veel leu- ker\ Deze stage was bedoeld om de individuele muzikant kennis te laten maken met het samen muziek maken. Zo kon men kennis maken met de diverse vormen van het samen muziek maken, bij fanfare- of harmoniemuziek. Iedereen kon meedoen, ongeacht leeftijd of oplei dingsniveau. Of het resultaat heeft gehad, zal natuurlijk blijken aan het einde van deze muziekstage, welke wordt afgesloten met het grote con cert op 't Looplein. De drie muziek verenigingen willen samen de bevolking van Heiloo trakteren op een buitengewoon concert. HEILOO - Boeken van populaire auteurs worden in de regel vaak door de bibliotheek uitgeleend. Titels van minder bekende schrij vers hebben echter meer moeite 'de bibliotheekkast uit te komen'. Dit is heel jammer omdat hiertus sen heel mooi en goed materiaal zit. Om u te verleiden deze boe ken ook eens te pakken introdu ceert Bibliotheek Heiloo ook dit jaar met ingang van 1 juli de 'Juweeltjes'. Ze zijn gemerkt met een 'juweeltjesticker' en staan apart in de themakast in de romanafdeling. Of het Juweeltje ook echt een juweeltje blijkt te zijn, bepaalt u natuurlijk helemaal zelf. Dit kunt u ook aangeven op het formulier dat in ieder Juweeltje zit. HEILOO - Op woensdag 20 juni is aan de Universiteit van Amsterdam Marloes de Graaf-Zijl gepromoveerd tot doctor in de economie. Haar proefschrift ging over de economische en sociale conse quenties van tijdelijk werk. Marloes is leerlinge geweest van de Nicolaas Beetsschool, de Hofdijkschool en het Willem Blaeu college. Na haar doctoraal studie Economie aan de V U. In Amsterdam heet ze haar studie afgerond aan de UvA. De titel van haar proefschrift was Economie and social consequences of tem porary employment door Marloes Zijl'. Met grote verbazing heb ik in de vorige editie van de Uitkijkpost het ingezonden stuk van de heer Kamp over' de avondvierdaagse gelezen. De aanleiding tot het beschreven incident heb ik gemist, wel heb ik op enige afstand gezien dat de deur van de auto van mevrouw Kamp werd opengetrokken. Tegen de tijd dat ik langs de auto hep kon ik uit het gesprek opma ken dat niet alleen de door de heer Kamp beschreven man, maar meer dere ouders nogal ontstemd waren over het rijgedrag van mevrouw Kamp. Ik hoorde onder andere een moeder klagen dat ze bijna over haar voet was gereden. Misschien dat mevrouw Kamp onbewust toch iets te enthousiast de menigte in is gereden met haar auto. En mis schien is ze wel geschrokken van de reactie hierop. Om echter ver volgens een suggestief verhaal over een grote kerel met een gemillime terd kapsel in de krant te plaatsen gaat nqj wel wat ver. In mijn ogen was de man een helemaal niet zo grote, kortgeknipte, licht kalende vader die opkwam voor zijn kinde ren en medewandelaars. Ook heb ik hem niet triomfante lijk met sleutels zien zwaaien. En trouwens, zoals door de heer Kamp al werd geconstateerd was om half negen de hele stoet voorbij. Waarom niet gewoon op de Bayershoffweg geparkeerd, dertig meter gelopen en na een half uurtje de auto opgehaald? Ik vraag me af wie er hier nu het slechte voorbeeld geeft. E. de Ruiter Heiloo Via deze weg wilde ik reageren op het ingezonden suk avondvier daagse met kort lontje'. Hij laat zich in deze brief negatief uit over het gedrag van ouders en leer krachten van de Zuidwester, die een slecht voorbeeld zouden geven. Als directeur van de Zuidwester heb ik via onze schoolinfo gevraagd of de betrokken ouder en getuigen van dit incident willen reageren en hun reacties wijken af van het verhaal: mevrouw van Kamp heeft op de bedoelde avond tientallen meters tegen de stroom ingereden. De stoet bestond uit overwegend jeugdige avondvier daagse lopertjes. Verzoeken van ouders om te stoppen of te wach ten negeerde zq. daarbij volkomen. Zij heeft daarbij over de tenen van een meelopende moeder gereden en raakte bijna de geparkeerde auto. Een van de begeleidende ouders heeft dit even aangezien en toen in het belang van de veiligheid van de lopende kinderen dit voer tuig staande gehouden door het portier te openen en de handrem aan te trekken. Zij reageerde slechts: 'Ik woon hier om de hoek.' Wie geeft hier nu het slechte voor beeld: een ouder die zich bekom mert om de veiligheid van jonge kinderen of een geïrriteerde auto mobiliste. De genoemde ouders en diverse getuigen zijn bij mij bekend en de heer Van Kamp en zijn echt genote kunnen contact met mij opnemen als zij met deze mensen van gedachten willen wisselen. Bert Westrus, Directeur O.B.S. De Zuidwester Heiloo V' Installatiebedrijf BORST-GUUS DE JONG Westerweg 198C 1852AP Heiloo tel: 072 - 533 34 81 www.borstguusdejong.nl Tegelzetbedrijf DUMONT Cruyscamplaan 24 1851XB Heiloo tel: 072 - 533 95 36, www. tegelzetbedrijfdumont. nl Tegelzetbedrijf VAN SCHOOTEN Runxputteweg 3 1851 PM Heiloo tel: 072 - 505 33 72 Loodgietersbedrijf STEENHOEK ZN Holleweg 71 1851KD Heiloo tel: 072 - 533 18 55 Tegelzetbedrijf HENKVELDT Spanjaardslaan 18, 1851 MX Heiloo tel: 072 - 533 54 33 Loodgietersbedrijf G. VAN TIL Ritsevoort 7 1811 DM ALkmaar tel: 072 - 511 30 09 Scheldestraat 8, 1823 WB Alkmaar, T 072 - 520 10 65 F 072 - 511 91 11, E info@sanitair-tegel.nl, I www.sanitair-tegel.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7