Struinen door de duinen Mantelzorgcafé in Castricum De eerste Grote Bramenjamwedstrijd Anna van Burenlaan leukste straat REGIO 12 De paden af en acht de hekjes langs De jury bestaat uit erkende bourgondiërs/ deskundigen Het duin leren kennen zoals niemand het kent Herinrichting De Bloemen zit er bijna op Wie maakt de lekkerste jam? Straat dingt mee naar titel Superstraat 2006 26 JULI2006 UITKIJKPOST de Egmonders hun jam inleveren bij de kraam van De Wielenmaker. De jam moet gemaakt zijn van wilde bramen uit het duin. De jam wordt voorzien van een codenum mer en op 19 augustus om 14.00 uur is de grote proeverij op het parkeerterrein van De Wielenmaker. De jury bestaat uit erkende bourgondiërs cq deskun- digen: Karin Oosterling (Eetcafe De West), Klaas van der Vliet (De Natuurwinkel Castricum) en Andrez (kunstenaar en gourmand). De makers van de lekkerste (zelf gemaakte) bramenjam kunnen een van de geweldige prijzen winnen: een diner voor twee in eetcafé De West of een mandje met lekkere biologische producten uit De Natuurwinkel. De bramenjamwedstrijd is open voor alle Egmonders die van lek ker en gezond eten en drinken houden. Voor meer informatie: e-mail: info@wielenmaker.nl. CASTRICUM - Altijd al een kijkje willen nemen achter de hekken, of heeft u misschien een onbedwingbare neiging van het pad af te gaan? Ga dan op zondag 30 juli mee met de fiets- en struintocht van de bos wachter. Aanmelden van te voren is verplicht. De excursie begint bij bezoekers centrum de Hoep en start om 11.00 uur. Op de fiets vertrekken de deel nemers aar het infiltratiegebied Kieftenvlak. In dit afgesloten gebied maken zy een wandeling van een uur. Tijdens deze wandeling volgt de groep hun neus en trekken zij zich even niets aan van paden en hekken. Zorg wel voor stevige schoenen, want het terrein is soms' ruig en er wordt een flink stuk gewandeld. De tocht duurt onge veer twee uur en is geschikt voor kinderen vanaf twaalf jaar met enige wandelervaring. Deelnemers weinig mensen het kennen. Durft u het aan om met de boswachter op expeditie te gaan? Bent u nieuws gierig naar gebieden met namen als: Russenduin, Verbrande vlak en de Duivelshoek? Meld u dan aan bij de Hoep via www.pwn.nl/activitei- ten of tel. 0800-7966288 (adminis tratiekosten). Deelname aan deze tocht kost 3,50. CASTRICUM - De maandelijk se bijeenkomst van het man- telzorgcafe Castricum vindt plaats op woensdag 2 augustus, in de tuin van Kapitein Rommel gelegen tegenover het station te Castricum. Deze avond zal in het teken staan van ontspan ning. Iedere eerste woensdag van de maand organiseren de vrijwilli gers van het steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de mantel- zorgers, in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. Als uw partner, ouder of kind langdurig ziek blijft, gaat uw leven veranderen. Het is pret tig met lotgenoten en deskundi gen ervaringen uit te wisselen. Er is altijd een consulent van het steunpunt Mantelzorg IJmond aanwezig. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest enzovoorts. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daar voor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. nemen hun eigen fiets mee. Deze struinwandeling is een exclusieve expeditie waarin tal van natuur- onderwerpen aan bod komen. De boswachter zal tijdens de wandeling uw vragen beantwoorden en u ken nis laten maken met het duin zoals EGMOND - De Anna van Burenlaan in Egmond aan den Hoef is de leukste straat van Nederland. Tenminste, dat vin den de bewoners rond het speelveld. Een van de bewo ners reageerde kort geleden op een oproep in weekblad Actueel en heeft daarmee zijn straat voorgedragen. De nog immer hangende vlagget jes en het speelveld als ontmoe tingsplaats voor jong en oud, waren bijzonder genoeg om de Anna van Burenlaan te laten binnendringen in de top vijf van leukste Nederlandse straten. Reden voor de bewoners om op zondag 16 juli. een feest te organiseren voor alle kinderen uit de buurt en zo de redactie van Actueel te laten zien dat het echt een gezellige straat is. Bovendien dingt de straat zo mee naar de titel 'Superstraat van 2006'. Actueel Vanaf 13.00 uur was het feest op het speelveld. Vrijwilligers uit de straat organiseerden allerlei acti viteiten en Oudhollandse spelletjes voor kinderen. Van koekhappen tot spijkerbroekhangen, van voetbal wedstrijden tot touwtrekken: voor jong en oud was er wel iets te^ doen. Een groot springkussen en een pannenkoeken bakkende buur vrouw maakten het feest compleet. Op het veld waren tal van zwem badjes, tentjes en zitjes geplaatst. Bewoners hadden hun huizen en tuinen extra feestelijk versierd. Een fotograaf en journalist van het weekblad kwamen poolshoogte nemen. Straatambassadeur Emiel Prins stond hen te woord en tracht te hen er van te overtuigen dat het echt de leukste straat van Nederland is. De reportage is te zien in het komende nummer van Actueel. Stem Wilt u ook dat Egmond positief in het nieuws komt en de Anna van Burenlaan wordt uitgeroepen tot leukste straat van Nederland? Stem dan op www.actueel-online.nl. De straat die de meeste stemmen krijgt, wint een geheel verzorgde barbecue en een live-optreden van zanger Alex voor alle bewoners. Het feest wordt dan op 19 augustus nog eens dunnetjes over gedaan. EGMOND - Van 18 tot en met 20 augustus is er in Heemtuin De Wielenmaker een exposi tie over eten en drinken uit het duin. Kom kennis maken met duindoornwijn of vlier- bloesemthee. Op de expositie kunt u zien wat er allemaal gemaakt word van bloemen en bessen, maar ook welke bessen u absoluut niet moet eten. Aan de expositie is een bramenjamwedstrijd gekop peld. In de maand augustus mag men in de duinen bramen pluk ken. Als de vogels hun portie hebben gehad zijn de dorpelingen aan de" beurt. Al eeuwen lang trekken hele families met emmers het duin in naar hun 'geheime' plekje waar de sappigste dauw bramen staan. Als de zomer gunstig is komen ze er weer met volle emmers uit en maken er de heerlijkste sap pen of jam van. Ook de manier waarop ze de jam maken is een goed bewaard geheim en ze roe pen allemaal dat hun jam de aller lekkerste is. Op 18 augustus op de grijze markt in Egmond-Binnen, kunnen Zondag vierden de bewoners van de Anna van Burenlaan feest. Er waren allerlei activiteiten en Oud hollandse spelletjes voor de kinderen. Eigen foto CASTRICUM - Donderdag 20 juli verrichte wethouder Hes de officiële opening van de herinrichting van De Bloemen. De weg is inmiddels opengesteld voor het verkeer. Foto: Irene Broekema

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 12