Projectontwikkelaar Germefa-terrein vraagt vrijstellingsbesluit bestemmingsplan Een bijzondere verjaardag voor Tonny H E I L O O 3 INGEZONDEN BRIEF Spelregels voor ingezonden brieven Rectificatie Afgestudeerd Raadsverslag Edele dieren Willibrordschool met een lach en een traan UITKIJKPOST 26 JULI 2006 HEILOO - In de vergadering van maandag 17 juli, heeft het college van burgemeester en wethouders aangegeven haar medewerking te overwegen ter ontwikkeling van een stede bouwkundig plan van het Germefa-terrein gelegen aan de Oosterzijweg. De gebouwen op het terrein staan al enige tijd ongebruikt leeg en door de projectontwikkelaar is aan vraag gedaan om het geldende bestemmingsplan voor deze locatie In het artikel van Centrum Meander, in de Uitkijkpost van woensdag 19 juli, is een fout geslopen. In plaats van rouwver werking, had het woord rouwbe geleiding moeten staan. Onze excuses. HEILOO - Op 13 juli is oud inwoonster van Heiloo, Femke Prins, afgestudeerd voor de HBO- studie Bachelor of Economics (Vrijetijdsmangement). Femke volgde haar opleiding aan de Hogeschool te Diemen. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd! De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m. 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Regelmatig komt het voor dat de redactie van de Uitkijkpost ingezonden brieven krijgt, die helaas niet of niet geheel geplaatst kunnen worden, omdat deze brieven niet aan de zogenaamde 'spelregels' die door de Uitkijkpost zyn opge steld voldoen. Om te voorkomen dat onze lezers veel tijd steken in het schrijven van een brief, die door het beleid vervolgens niet in aanmerking komt voor plaatsing, hierbij nog wat spel regels op een rijtje: - De brief mag niet meer dan 175 woorden bevatten, niet worden opgestuurd zonder de naam en woonplaats van de inzender (even tueel alleen bekend bij de redac tie), en geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten. - Politieke partijen mogen hun standpunten kenbaar maken middels een advertentie. -Tenslotte behoudt de redactie zich immer het recht voor om brieven in te korten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. In de Uitkijkpost van 12 juli las ik het verslag van de gemeenteraads vergadering van 10 juli van de hand van ex-wethouder Roelof Bos. Bij het laatste door de heer Bos beschreven onderwerp, te weten het door raadslid John Daas geaccepteerde voorzitterschap van de vereniging Buurtbus Heiloo, gaat hij inzake de visie van de NCPN in de fout. Ik lees: 'Willem Gomes van de NCPN verklaarde zich vierkant voorstander van het aanvaarden van bestuursfuncties in het dorp door raadsleden'. Dit klopt niet. In eerdere vergaderin gen had ik al gesteld dat, hoewel de heer Daas onjuist had gehan deld door niet de gemeenteraad in de eerste instantie naar haar mening te vragen voordat hij die functie aanvaardde, de NCPN het in dit geval van het grote sociale- en maatschappelijke belang van de Buurtbus geen enkel probleem vond dat de heer Daas voorzitter is geworden. De NCPN is niet in alle gevallen voorstander van bestuurs functies door raadsleden naast hun gemeentelijke werkzaamhe den, maar maakt voor de Buurtbus een terechte uitzondering, gezien haar uisterst belangrijkse ver- voersfunctie voor jong en oud en niet rolstoel gebonden in ons dorp. Zo'n onmisbare vereniging verdient een ervaren bestuurder. Willem Gomes Heiloo Van een ruiter te paard door ons fraaie Heiloo kan ik genieten, maar deze moet zich dan liefst wel aan de daarvoor bestemde paden houden. Vlakbij de Westerzij, even ten noorden van de Zeeweg, is een wandelpad met vlak daarnaast een paardenpad. Over ongeveer 200 meter telden we 22 hopen paardenvijgen op het wandelpad. Als je goed ter been bent stap je daar nog wel overheen, maar voor hen die op een rollator of rolstoel zijn aangewezen is dat een groot probleem, vooral als door een regenbui de vijgen tot een pasteu- ze smurrie zijn verworden. Ik hoorde dat ruiters die op het onjuiste gebruik van een wandel pad of fietspad werden geatten deerd agressief werden en gingen schelden. Dat past toch niet bij een berijder van zo'n edel dier! C.WjV. van den Dool Heiloo om te buigen van bedrijfsbestem- ming, naar een combinatie-bestem ming van wonen en werken. Mede door de eerder opgedane positieve ervaringen met nieuw bouw aan de Oosterzijweg, waar tevens een combinatie van wonen/werken is ontstaan, heeft het college opdracht gegeven een nieu we stedebouwkundige invulling voor het Germefa-terrein te ontwik kelen. Van belang daarbij was de juiste verdeling tussen goedkope, middeldure en dure woningen. In de aanvankelijke plannen zag het colle ge deze verdeling echter niet terug. De ontwikkelaar heeft vervolgens aangegeven binnen de kenmerken van het terrein geen kans te zien naast de duurdere en middeldure woningen, ook goedkope woningen te realiseren. Om toch tegemoet te komen aan de wensen van het colle ge, zal de ontwikkelaar een bedrag storten in de gemeentekas. Hiermee wordt de gemeente in de gelegen heid gesteld op andere inbreiloka- ties binnen Heiloo alsnog sociale woningen te bouwen. Op korte ter- mjjn doet de projectontwikkelaar een definitief verzoek aan het colle ge ter ombuiging van het huidige, geldende bestemmingsplan Als het- college medewerking verleent aan het verzoek, zal de artikel 19 proce dure worden gestart. Via dit wetsar tikel kan de gemeente vrijstelling verlenen van het bestemmingsplan. Door middel van de procedure die is vastgesteld in artikel 19, worden burgers in de gelegenheid gesteld eventueel bezwaar te maken tegen het vrijstellingsbesluit en dus tegen de nieuwe ontwikkelingen op het Germefa-terrein HEILOO - Ook de Willibrordschool hield onlangs het slotfeest, dat dit jaar in het teken stond van een smarlappenfestival. Het werd een heel gezellige gebeurtenis met alle kinderen, vele ouders, andere familieleden en bekenden. Op vrijdag 14 juli traden alle groepen op en ook de ouderraad/medezeg- genschapraad en team lieten zich niet onbetuigd. Het thema van de optredens was het Nederlandse lied. In de pauze was een geweldige, professionele act van de Dutch Blues Brothers. Zij traden net als iedereen belangeloos op. Zo zorgde iedereen dat het feest en de opbrengst een succes werd. Nadat alle onkosten waren afgetrokken bleef er dit keer ongeveer 1500,- over voor Pater Borst, die met dit geld in Chili zijn lagere school voor kansarme kinderen kan draaien. Eigen foto HEILOO - Donderdag 20 juli was een bijzondere dag: Tonny Schrijen werd 'twee keer veer tig' jaar, zoals ze zelf zegt. En Tonny vierde dit op een niet alledaagse wijze. Nadat ze de zondag ervoor haar verjaardag 'gewoon' met haar fami lie had gevierd, was het donderdag feest in zwembad het Baafje. Want zo zegt Tonny: „Mijn verjaardag vier ik het liefste thuis en het zwembad is in de zomer mijn thuis en dit is mijn zwemfamilie, want hen zie ik iedere dag." Ze wijst dan op de ongeveer vijfendertig medezwemmers die gekomen zijn om de verjaardag van de zwem-oma te vieren. Tonny zwemt namelijk al jarenlang iedere dag zolang het buitenbad geopend is en als het weer het toelaat gaat ze twee keer per dag. De dagelijkse zwemmers van het Baafje en het per soneel hebben hun best gedaan om deze dag voor Tonny speciaal te maken. Op het schoolbord bij de ingang staat groot een felicitatie voor Tonny te lezen. Nadat ieder zijn dagelijkse baantjes had gezwommen en Tonny in het water had gefelici teerd, was er koffie met taart met daarop een foto van de vaste groep zwemmers. Tevens werden er liedjes gezongen met tekst die door een van hen voor Tonny was geschreven en er waren veel toepasselijke cadeaut jes. Het feest werd opgeluisterd door de komst van wethouder Opdam die Tonny persoonlijk kwam feliciteren en haar namens de gemeente Heiloo een prachtige bos bloemen en een boekje over de monumenten van Heiloo overhandigde. Tevens wilde de heer Obdam Jochem Bobeldijk, de oudste zwemmer van het Baafje (86 jaar) met een attentie in het zon netje zetten, maar helaas kon deze niet aanwezig zijn. Tonny Schrijen werd donderdag 'twee keer veertig jaar'. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3