Zomerschool van Stichting Ouderenwerk Heiloo Muziek en zang in de ter Coulsterkerk Eenmansgezelschap Bolten speelt Kreutzersonate in kapel GGZ H E I L O O k?9Ti DEUTEKOM KERK DIENSTEN DIERENBESCHERMING BOEK VAN DE WEEK Delirium door Laura Restrepo Boek van de week: Delirium 18,95 Het wordt een spannende en boeiende avond' UITKIJKPOST 26 JULI 2006 Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds. R.J. Blaauw. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger dr. H. Koetsier uit Heemstede. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: eucharistieviering, voorganger pastor Th. de Haan. Willibrorduskerk Geen opgave ontvangen. Orgelbespeling Witte Kerk Woensdag 2 augustus 12.00 tot 13.00 uur: Jaap Haringa. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zaterdag 12.00 uur: eucharistieviering. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering; 15.00 uur: Lof H. Comeliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en com munieviering Geen Koort, voorganger pastor B. van Schie. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor, voor ganger pastor B. van Schie. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: geen viering. Zondag 10.00 uur: communieviering met samenzang. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur: echaristieviering met samenzang. Zondag 10.00 uur: gebedsdienst met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee - Zaterdag 19.00 uur: gebedsdienst. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met st. Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds H. Hummelen. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger R Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Zondag 10.00 uur: voorganger ds C.H. Cornelissen, Alkmaar. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: eucharistieviering/ samenzang, voorganger pastor N. Knol. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Jieiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar.nl, www.dierenbeschermingalk- maar.nl. Vermist Wit hangoor konijn met bruine vlekken, 5 jaar, vr., Oosterzijweg, Heiloo. Grijs cypers poesje met rode gloed, 4 jaar, Poesie: Runxputteweg bij Kapel, Heiloo. Lichtgrijs met zwart cypers katertje, rose bandje met kattenpootjes en vis graten en belletje, 4 maanden, Ratelaar Limmen. Gevonden Lapjespoes met veel wit, rood/zwart bij kop en oren, rood/zwart gevlekte rug, donkere staart: Brugstraat, Limmen. Orar\jerood, cypers katertje, 6 weken, en bruincypers katertje, 6 weken: De Boekei, Akersloot. Informatie Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - In augustus worden de volgende cursussen georga niseerd in het kader van de Zomerschool: Op woensdag 2 augustus van 10.00 tot 12.00 uur kunt u tijdens een rondleiding een kijkje nemen achter de schermen van het Noordhollands Dagblad. Tijdens de rondleiding worden hun taken uit gebreid toegelicht. De rondleiding is gratis. Fietsen. Op donderdag 10 augustus kunt u samen fietsen door de omgeving van Heiloo. De tocht start bij het Trefpunt en zal 25 a 30 kilometer lang zijn. U kunt zich inschrijven tot 8 augustus. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar donderdag 17 augustus. Een lunch- pakketje dient u zelf mee te nemen. Datum en tijd: donderdag 10 augustus van 10.00 tot 14.30 uur. De tocht is gratis. Golf: u kunt op 15 augustus deel nemen aan een kennismakingsclinic van 2x 50 minuten. Er zal aandacht worden besteed aan putten, chip pen, pitchen, full swing en bunkers. Datum en tijd: dinsdag 15 augustus van 10.00 tot 11.40 uur Plaats: Golf Countryclub Heiloo, Lagelaan 8, Heiloo. Prijs: 30,-, inclusief ballen en materiaalge bruik. Mandala tekenen is een manier van tekenen welke u rust en even wicht kunnen geven. Mandala teke nen is pure ontspanning; er is geen moeten, geen specifiek doel, het is niet prestatiegericht en alleen maar bedoeld voor uzelf. Iedereen kan het. De groep waarin gewerkt wordt bestaat uit maximaal tien deelne mers. In deze workshop leert u de basisvaardigheden met potlood en kleurpotloden. Datum en tijd: vrij dag 18 augustus van 14.00 tot 16.30 uur, docent: Saskia Janssen, plaats: Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2, Heiloo. Prijs: 10,- exclusief potloden en papier (bij opgave krijgt u een brief waarin advies wordt gegeven welk materiaal u het best mee kunt nemen). HEILOO - Zondag 30 juli krijgt de eredienst een extra muzikaal karakter. Voor velen van u nog bekend, zal Geertje de Groot met haar man Eef en Marga van de Meulen elektrische piano en dwarsfluit spelen en zingen tijdens de kerkdienst. Nummers als: 'heilig ist der heer', 'ik zal er zijn voor jou', 'abba vader' en 'als een hert dat verlangt naar water' worden door solisten en samen met de gemeente gezongen. Zondag om 10.00 uur in de ter Coulsterkerk, voorganger is dominee Robert Blaauw LAU Wanneer Aguilar na een zakenreis terugkeert in Bogota treft hij zijn vrouw Augustina in een veront rustende toestand aan. Ze is gek geworden. Aguilar staat voor een raadsel: wat is er gebeurd? Hij rea liseert zich dat hij vrijwel niets weet over het verleden van zijn vrouw. Vastbesloten om de üefde van zijn leven terug te krijgen duikt in haar familiegeschiedenis. Tijdens deze zoektocht ontdekt hij onverwachte en schokkende feiten over zijn vrouw. Deze roman, die zich afspeelt in een turbulente wereld vol criminaliteit, sociale ongelijk heid, seksualiteit, spritualiteit en drugsm geeft een oorspronkelijk en indringend beeld van het heden daagse Colombia. Delirium werd bekroond met de Premio Alfaguara. De schrijfster van dit boek, Laura Restrepo, komt zelf uit Bogota. Zij heeft wereldwijd diverse prijzen gewonnen diverse prijzen gewon nen. Ze is enorm politiek actief geweest in Zuid-Amerika. Ze was verslaggeefster en is lid geweest van een guerillabeweging. door Laura Restrepo voor J^H Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM wMÊm naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - De novelle 'Kreutzersonate' van schrijver Tolstoi boeide Herman Bolten dusdanig, dat hij het eenmans gezelschap Bolten oprichtte en er een theatermonoloog van maakte. Van 2 tot en met 5 augustus is Herman te zien als Anton in de kapel van de St. WUlibrordus in Heiloo. ,,Het wordt een spannende en boeiende avond", antwoord Herman Bolten op de vraag wat bezoekers van de voorstelling kun nen verwachten. Acteur Bolten, die in deze monoloog als Anton op de bühne staat, vertelt al in de eerste minuten dat hij zijn vrouw ver moord heeft. De reden waarom hij tot die daad gekomen is, zal hij in een klein uur duidelijk maken aan het publiek. ,,Het intrigerende aan dit verhaal vind ik dat, ondanks dat ik het niet eens ben met de daad die Anton heeft begaan, je er na het horen van zijn verhaal wel een bepaald begrip voor krijgt", aldus Bolten. De voorstelling bestaat uit twee delen en speelt zich ook op twee verschillende locaties, af. ,,Best bij zonder", vindt ook Bolten zelf. Het eerste gedeelte waarin Anton aan het woord is, wordt opgevoerd in de dagkapel van de St. Willibrordus. Na deze monoloog, waarin de acteur bijgestaan wordt door violist Casper Donker, gaat de avond ver der in de grote kapel. Hier zullen Casper Donker en Else Sterk de Kreutzersonate, de beroemde sona te voor viool en piano van Beethoven ten gehore brengen. „De locatie geeft echt een extra impuls aan de voorstelling. Het is een heel spannend verhaal, met een spannende locatie. Ik heb dit altijd een boeiende locatie gevonden en ik denk dat dit voor veel mensen geldt. Heel veel mensen kennén die kapel met het groene dak wel, maar zijn er nog nooit geweest. Dit is een mooie gelegenheid", aldus Bolten. Voor deze voorstelling richtte de acteur het eenmansgezelschap Bolten op. Hij denkt er inmiddels aan om met meer voorstellingen te komen onder die naam. „Het lijkt me bijvoorbeeld ook erg leuk om een komedie te doen", vertelt Bolten. De voorstelling Kreutzersonate is onderdeel van Festival De Karavaan. „Ik wüde dit stuk heel graag doen en toen heb ik de artistiek leider van de Karavaan benaderd en hij was meteen enthou siast", legt Herman uit. Dé Amsterdammer die tot zijn vijfen twintigste in Heüoo woonde, heeft bijzonder veel zin in de voorstellin gen. Ik heb veel ervaring, maar ik blijf een gezonde spanning voelen voor ik op het podium moet. Ik ver wacht dat de voorstellingen alle maal uitverkocht zullen raken en ik hoop zelfs op extra voorstellingen", aldus de acteur. Kreutzersonate is te zien van 2 tot en met 5 augustus, in de kapel van Sint Willibrordus in Heüoo. Aanvang 20.30 uur. Kaartjes zijn te besteüen via tel. 023-5531469. Er wordt geadviseerd om tijdig te reserveren wegens een beperkt aan tal zitplaatsen. Herman Bolten: „Ik heb dit altijd een boeiende locatie gevonden en ik denk dat dit voor veel mensen geldt." Foto: Irene Broekema

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 7