Publiek kiest juweeltje uit de collectie van Bibliotheek Heiloo Tintoretto in gerenoveerde Hofdijk HUIZEN ROUTE Bart de Vries verlaat Fanfare Showband Heiloo H E I L O O 7 OKTOBER 2006 POLITIEBERICHTEN Elke keer word ik verrast met boeken die ikzelf niet gekozen zou hebben Seizoen is weer begonnen bij de Heiloose schildersvereniging Parkeercontrole Inbraak in woning Verkeerscontrole Vernieling ruit woning ERA www.era.nl Het is het allermooiste wanneer juist dat kleine grut een beker wint' Insluiping in winkel UITKIJKPOST 2 7 SEPTEMBER 2006 Vervolg van voorpagina Het afgelopen jaar trad dé show band op bij de officiële landelijke ontvangst van sinterklaas in Alkmaar. „Daarmee waren we op de nationale tv-zenders te zien", ver duidelijkt Bart de Vries trots. Ook figureerden ze in de speel film 'Ja zuster, nee zuster'. Een geweldige ervaring volgens de fan fareman: ,,De dag van de opnames was heel bijzonder, we werden uit genodigd bij de première en daar naast leverde het ons flink wat pers aandacht op!" Daar komt nog eens bij dat de vereniging - opgericht in 1986 en dus op stoom voor het 40-jarig bestaan - ook in competitieverband behoorlijk succesvol opereert. By het begin september in Amsterdam gehouden Jordaanfestival, ging de club naar huis met wel zes prijzen! Niet alleen de wisselbeker kwam in hun bezit, daarnaast ging onder meer ook de tamboer maitre met de eerste plaats strijken en dat gold ook voor de minirettes. ,,Het is natuurlijk het allermooist wanneer juist dat kleine grut een beker wint, want voor hen is het zo spannend om mee te doen", zegt Bart nog nagenietend. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Inmiddels behoort dit voor Bart de Vries allemaal tot het verleden. Na tien jaar intensief meedraaien met de vereniging, is het mooi geweest. Hij heeft genoten van de hoogtepunten, zich opgewonden over wandelaars, fietsers en brom fietsers die dwars door de band heen reden en kijkt nu uit naar wat meer tijd en ruimte voor zichzelf en zijn gezin. En heeft hij misschien toch al wat plannetjes voor de toekomst? ,,Ja, mijn dochter helpen met haar eigen bedrijije en misschien ga ik probe ren mijn verzameling van tiendui zend steekspeldjes verder uit te breiden!" tv-- HuztéK REMif» STftiPS SCHOEHÊN LOO QlSGN. OMROEP MOLEtfS GRftMJeW. PÊftSC IfWDEA* JeCH ÉT ■KOFFIE KERKEN STERRENB. Bieren sprookjes De mappen van de FSH-administratie kunnen weg, want Bart de Vries heeft nu eindelijk tijd om zijn verzameling van tienduizend steekspeldjes verder uit te breiden! Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Deze zomer werden een aantal boeken uit de collec tie van Bibliotheek Heiloo genomineerd als 'Juweeltje'. Een Juweeltje' is een niet al te dik boek, dat niet opvalt tussen de andere romans, maar toch zeker de moeite van het lezen waard is. Reactie van een lener: ,,Ik vind het een leuk idee van de 'juweel tjes'. Elke keer, dat is helaas niet zo heel vaak, dat ik in de biep in Heiloo kom, neem ik er een mee. En iedere keer word ik verrast met boeken die ikzelf niet gevonden/ gekozen zou hebben." In de twee maanden dat de boe ken als Juweeltje genomineerd waren, zijn ze gemiddeld twee a drie keer uitgeleend. Aan de lezers is gevraagd om aan te geven of het boek ook werkelijk een Juweeltje was. De meningen waren verdeeld, maar uiteindelijk is de roman 'Aangaande Schmidt' van Louis Begley als het echte Juweeltje van deze zomer uit de bus gekomen. In zijn grote huis moet een pas weduwnaar geworden man zijn weg in het leven weer zien te vinden. Zijn enige dochter zal trouwen met de man, in wie haar vader geen ver trouwen heeft. Zij komen ook nog bij hem in huis wonen. Langzamerhand komt de lezer steeds meer van deze weduwnaar te weten. Soms is de man gewoon onsympathiek met zijn vooroorde len en racistische meningen. Op andere momenten vertedert hij door zijn onhandigheid en eenzaam heid. Als hij een veel jongere vrouw vindt en al twijfelend besluit het huis te verlaten, verandert er veel. Een toekomst, ook als oudere met de hulp van anderen, zal misschien tot een rustige levensavond leiden? De vaagheid of alles werkelijk goed zal aflopen blijft. Een uitstekend beeld van een man met al zijn zwak heden en zijn pogingen er nog iets van te maken. HEILOO - Het seizoen is weer begonnen bij de schildersvere niging Tintoretto in Heiloo. Op donderdag 14 september werd het atelier in de gerenoveerde Hofdijk geopend, in aanwezig heid van docenten en leden. Het is een traditie dat het mooie werk van leden die dit tijdens het zomerreces van drie maanden heb ben gemaakt, tijdens die opening wordt bekeken en beproken. Vervolgens startte de aquarelgroep op maandagochtend 18 september. De docente had ter inspiratie twee prachtige stillevens voorbereid. Behalve aquarel, worden er ver schillende andere schildertechnie ken beoefend bij Tintoretto in twee wekelijkse lessen van 2,5 uur. Deze zijn onderverdeeld in negen groepsactiviteiten/ cursussen onder leiding van een vakbekwame docent. Donderdagavond is de club avond. Het is een vrije inloopavond voor alle leden. Er is dan altijd een model en eenmaal per maand een naaktmodel aanwezig. Bij een aan tal groepen (maximaal vijftien per sonen) zijn nog een of twee plaat sen vrij. Voor informatie kunt u terecht bij de secretaris: Marlo Boots, De Vlei 46, Heiloo, tel. 072-5331120, e- mail: marlo/theo@quicknet.nl. Meer informatie is te vinden op www. heiloo-onlinenl/tintoretto Het atelier van Tintoretto bevindt zich in de aula van de voormalige Hofdijkschool, Mariënstein 178a te Heiloo. HEILOO - Op dinsdagmiddag 19 september werd door een inslui per uit een winkel aan de Westerweg een rugtas met inhoud weggenomen. Uit de keuken van de winkel werd de tas ontvreemd, op het moment dat de werkneem ster elders in het pand aanwezig was. De tas werd later in de omgeving teruggevonden. Alleen het geld bleek uit de portemon nee verdwenen te zijn. HEILOO - Op woensdag 20 sep tember werd rond het winkelcen trum 't Loo gecontroleerd op het gebruik van de parkeerschijf. Er werden vijf bekeuringen uitge schreven. HEILOO - Woensdagochtend 20 september werd in een woning aan de De Geestakker ingebro ken. Voor de inbraak werd een ladder gebruikt die uit de niet afgesloten schuur werd gehaald. De ladder werd tegen de achter gevel van de woning geplaatst, waarna een slaapkamerraam op de eerste verdieping werd gefor ceerd. Laden en kasten werden in de woning doorzocht. Ontvreemd werden onder andere een tweetal fotocamera's met toebehoren. HEILOO - Op donderdag 21 sep tember werd een algehele ver keerscontrole gehouden. De con troles werden gehouden bij de gesloten verklaring van de Kanaalweg/Kennemerstraatweg/ Stationsweg en bij het eenrich tingsverkeer van het Slimpad en Breedelaan. De controles vonden plaats tussen 14.00 en 22.00 uur. In totaal werden 13 processen verbaal opgemaakt tijdens de controle, gericht op de gesloten verklaring van de Kanaalweg/ Kennemerstraatweg/Stationsweg. Twee processen verbaal werden opgemaakt bij de controle op het eenrichtingsverkeer van het Slimpad en Breedelaan. HEILOO - Zaterdagavond 23 sep tember werd een ruit vernield van een woning aan de Holleweg. De vernieling werd rond 21.30 uur gepleegd, terwijl de bewoners thuis waren. De betreffende ruit van de woonkamer werd met een appel ingegooid. Restanten daar van werden in de woonkamer aangetroffen. Een bewoonster zag direct na de vernieling meer dere jongeren weglopen. Gevonden voorwerpen van 18 tot en met 23 september: Enkele sleutels, trainingsjack kleur donkerblauw/rood en grijs en een gitaar. ADVERTENTIE MAKELAAR

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 119