Het is weer Kinderboekenweek: De leeuw is los! Buurtbus Ontmoetingen H E I L O O Bibliotheek, Deutekom en De Schrijverij hebben volop activiteiten Bibliotheek Heiloo Boekhandel Deutekom Thuiskantoor De Schrijverij KORTOM Kettingen maken Cursus Levensloop Cursus Mandala tekenen De Buurtbus: je moet het meemaken! UITKIJKPOST 27 SEPTEMBER 2006 HEILOO - Van woensdag 4 tot zaterdag 14 oktober is het weer Kinderboekenweek. Met het thema 'De leeuw is los! Boeken over dieren' belooft ook de Kinderboekenweek in 2006 weer een waar spektakel te worden. Scholen, boekhandels en bibliotheken organiseren een uitgebreid palet aan activiteiten. Dit alles om de waarde van het boek en van het plezier in lezen nog maar weer eens extra te benadrukken. De Kinderboekenweek is ook voor Bibliotheek Heiloo één van de uitge lezen mogelijkheden om het boek en het lezen aan het kind te brengen. Daarom heeft Bibliotheek Heiloo van 4 tot 14 oktober een diervriendelijk programma opgesteld. Voorleeshalfuurtje Op de eerste dag van de Kinderboekenweek, woensdag 4 oktober (Werelddierendag!), staat het voorleeshalfuurtje in de biblio theek aan de Westerweg - hoe kan het ook anders - helemaal in het teken van prentenboeken met die renverhalen. Natuurlijk zijn hierbij alle dierenliefhebbers van 3 tot circa 6 jaar van harte welkom! Dieren knutselen Aansluitend aan het voorlezen wordt op woensdag 4 oktober van 14.00 tot 17.00 uur in Bibliotheek Heiloo geknutseld met de Hobbyfarm. Deze middag is voor alle kinderen van de basisschool. Er kun nen allerlei dierenknutsels gemaakt worden, zoals een dierenmasker en een apenboekenlegger. Voor de basisscholen Groepen 6 van de basisscholen in Heiloo spelen onder schooltijd het spel: 'Volg het dierenspoor' in Bibliotheek Heiloo. Blind date - dierenvriend - verrassingspakketten Kinderen van 8 tot 12 jaar kunnen tijdens de Kinderboekenweek verras singspakketten lenen. Uiteraard is de inhoud nog geheim.Maar let wel: op is op. Poppenkastvoorstellingen Kids for Animals Na het succes van de poppenkast voorstellingen van Kids for Animals op de Uitmarkt Heiloo, zullen zij ook tijdens de Kinderboekenweek in weer een aantal voorstellingen geven. Data en tijdstippen zullen zo snel mogelijk bekend worden gemaakt. Boekenpresentaties Uiteraard vindt u tijdens de Kinderboekenweek ook een aantal presentaties rond het thema in de bibliotheek. Evenals in voorgaande jaren worden ook weer de bekroon de kinderboeken (Griffels, Penselen en Kinderjury) tentoongesteld. 7 oktober: signeren door Suzanne Buis Binnenkort verschijnt een nieuw deel van Floortje, de titel is Floortje redt de dieren. Suzanne (bekend van Floortje in Timmerdorp en Floortje in Engeland) komt op zaterdagmid dag signeren, van 15.00 tot 16.30 uur. Actie voor dieren! is het dertien de deel in de serie over Floortje Bellefleur. Floortje bestaat inmiddels zo'n 40 jaar. Sinds vijf jaar schrijft Suzanne Buis uit Heiloo de nieuwe avonturen over het vrolijke meisje, voor lezers vanaf ongeveer 8 jaar. Dit keer wil Floortje dieren redden en dat valt nog niet mee! Maar zoals je bij Floortjeboeken mag verwachten loopt het goed af. „Een goede afloop is het leukst," knikt Suzanne Buis. „Heerlijk toch, als je een boek dicht klapt met een zucht en een glimlach! x En dan natuurlijk op zoek naar een nieuw boek." Deze week verschijnen er nóg vier boeken waar Suzanne aan heeft meegewerkt. De populaire serie over de Glitterclub herschrijft ze uit het Engels. De vijf meisjes, die gek zyn op roze en glitters, doen in dit negende deel mee aan een echte musical. En de tweede Deltora-reeks van Emily Rodda is uit! Na het suc ces van de eerste serie smeekten vele lezers Uitgeverij Kluitman Alkmaar om het vervolg. Suzanne heeft de drie boeken (die tegelijk verschijnen) weer met veel plezier vertaald. „Ze zijn zo spannend!" vertelt Suzanne. „Ook om te vertalen, met raadsels en rijmpjes. Ik werk 's avonds als mijn dochtertje slaapt, dus soms lig ik erg laat in bed. Nog een paar pagina's, denk ik dan. Maar dan moeten ze net weer een monster verslaan..." Tijdens de Kinderboekenweek komt Suzanne bij enkele scholen op visite om te vertellen over boeken schrijven en vertalen. Kijk ook eens op haar website www.suzannebuis.nl. 11 oktober: tekenen en schrijven met Marly van Otterloo Marly zal een spannend berenver- haal uit de doeken doen, maar de deelnemers vooral"- tekenend en schrijvend - toe aanzetten hun eigen dierenbeelden en belevenissen te cre ëren. Marly schreef onder andere Job, de ontsnapte gevangene ander gedoe. Dit boek werd getipt door de Kinderjury en staat genomineerd voor de Kinderboekwinkelprijs 2005, Leeftijd 7 tot en met 10 jaar, van 14.30 tot 15.15 uur. 13 oktober: workshop schrijven door auteur Beatrijs Nolet Beatrijs Nolet zal een workshop geven naar aanleiding van haar nieuwste boek: Strikt geheim, het verhaal van Ravia. In deze workshop leer je onder andere hoe je de eerste zin zo-opschrijft dat de lezer de twee de zin ook wil. lezen. Bovendien leer je een verhaallijn te maken. Boordevol inspiratie verlaat je de workshop, je hebt dan de titel, een beginzin en een achterflaptekst. Voor de workshop heb je het boek Strikt- geheim, het verhaal van Ravia, 13.95) nodig. Je kunt dit boek bij ons in de winkel kopen en natuurlijk door Beatrijs laten signeren. Leeftijd 10 jaar en ouder. Van 18.00 tot 19.30 uur. 14 oktober, voorlezen en teke nen met Nel Klaver en Berry Binnenkort verschijnt het voor leesboekje Oentje Kalkoentje. Een verhaal vertelt door Nel Klaver met illustraties van onze plaatsgenoot Berry. Uit dit boek wordt voorgele zen en daarna krijgen de kinderen een tekenopdracht die aansluit bij het verhaal. Leeftijd 5 tot en met 7 jaar. Van 10.30 tot 11.30 uur. Voor alle workshops zijn maar een beperkt aantal plaatsen beschikbaar dus geef je snel op in de winkel Het is weer kinderboekenweek. Het thema dit jaar is: 'de leeuw is los, boeken over dieren'. En boeken over dieren zijn er genoeg. Voor de jongste bijvoorbeeld het 'Dierenvoorleesboek' van Marianne Busser of 'De leeuw is los' van Annie MG Schmidt. Voor de iets oudere lezers: 'Zoo wat een dieren' van Ymkje Swart of 'Het beroemde schaap Sjrek' van Sanne de Bakker. Voor de kinderen vanaf 9 jaar is er 'Leeuwenroofvan Paul van Loon of 'Torak en de wolf' van Michelle Paver. Voor iedereen is er dus genoeg dierenplezier en bij aankoop van 10,- aan kinderboeken ont vangt u het kinderboekenweekge schenk: 'Laika' van Bibi Dumon Tak. Als speciale uitgave heeft Thuiskantoor De Schrijverij Blz- boekhandel: 'De Beste Schoolverhalen' van Jacques Vriens voor maar 6,95. HEILOO - Vanaf 2 oktober houdt het Nivon Heiloo op maandag avond een cursus kettingen maken onder leiding van Vivian Klaase. Deze cursus bestaat uit vier avonden welke plaats vindt in het Open Huis te Heiloo. In iede re les maakt u uw eigen ketting, die steeds weer anders is dan de vorige. Voor de eerste les ver zorgt de docente de materialen. De kosten zijn 5,-. De materia len voor de volgende bijeenkom sten kunt u via de docente of zelf aanschaffen. De eerste les duurt van 19.30 tot 22.00 uur en de volgende lessen van 20.00 tot 22.00 uur. Voor de cursus dient u zelf een punttangetje, een schaar en een theedoek mee te nemen. Kosten voor de cursus exclusief materialen zijn 26,-, Nivon- leden krijgen reductie. Opgave en informatie bij Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Daisy Groenland tel. 072-5330088 of tel. 072- 5334576. HEILOO - Elk leven is uniek. Daarbij lijkt de rode draad toch vaak verrassend veel op de levensloop van een ander. Tijdens de cursus Levensloop kunt u zich bewust worden van alle verande ringen in uw leven. Hierbij wordt de levensloop in fases besproken. Dit gebeurt onder andere aan de hand van een onderdeel theorie praktische mensenkennis. Door het delen met elkaar en het luiste ren naar elkaar kunnen ervarin gen eventueel een betere of ande re plek krijgen. Start woensdag 4 oktober van 14.00 tot 16.00 uur, tien lessen voor 10,-. Locatie het Trefpunt te Heiloo. Uw docen te is Nel Dekker. Voor informatie en opgave belt u 072-5331297 van Stichting Ouderenwerk Heiloo. HEILOO -Mandala tekenen is een manier van tekenen die u rust kan geven. Het is pure ontspanning. Er is geen moeten, geen specifiek doel, het is niet prestatiegericht en alleen maar bedoeld voor uzelf. Wegens succes wordt in het Trefpunt te Heiloo nogmaals een workshop gehouden op maandag 9 oktober van 14.00 tot 16.30 uur. U betaalt 10,- inclusief het gebruik van materiaal. Uw docen te is Saskia Jansen. Voor opgave belt u 072-5331297. Actie voor dieren! Suzanne Buis uit Heiloo signeert onder andere de nieuwste Floortje, op 7 oktober bij Boekhandel Deutekom. Eigen foto Om even over twaalf vertrek ik vanaf de standplaats bij GGZ en via de Ypesteinerlaan rijd ik even later, ondanks de verbodsborden, rich ting kruising Stationsweg- Kennemerstraatweg. Ineens zie ik een politie-auto voor mij rijden. Oeps! Ineens gaat hij langzamer rij den en uiteindelijk stopt hij naast een vluchtheuvel, zodat ik er niet voorbij kan. Een agent stapt uit, loopt naar me toe: 'Zegt u het maar...' 'Goedemorgen, ik wil er graag langs.' 'Oh.... zo 'Ja, agent ik heb in de krant gelezen, dat ambulance en bussen er wel door mogen.' 'En dat geldt ook voor buurtbussen?' 'Ja, dat denk ik wel, wij hebben hier tenslotte ook een lijndienst!' 'Oké, u hebt gelijk, gaat uw gang!' Hij loopt terug naar zijn auto, rijdt naar voren en geeft ruimte om te passeren. Dat is mooi, denk ik, toestemming van de sterke arm is nooit weg. Na een korte pauze en een sani taire stop bij GGZ, zie ik om even over half twee iemand bij halte Ypesteinerlaan/ Cl000 staan. Het is iemand die zit te wachten op een rollator, zie ik nu. Als de deur open zwaait, komt ze iets dichterbij en zegt: 'Vandaag wil ik een rondje meerijden, want ik heb toch niks anders te doen', ze kijkt er vragend bij alsof ik het goed moet vinden. 'Leuk mevrouw, gezellig, kom binnen, maar ik zal eerst uw rollator even achterin doen.' Mevrouw Gré Fyma, 87 jaar, is ook een vaste klant van ons vertelt ze, al vanaf het begin toch wel zo'n 4 of 5 keer per week. 'Ik ben nogal nieuwsgierig naar alles wat er in de wereld gebeurt, dus ik kijk veel tv en lees de krant, maar er gaat toch niets boven het zelf zien en meemaken. Ik heb ook altijd veel gereisd, maar dat kan ik nu niet meer. Maar zo'n ritje met de bus doet me goed.' Ze praat honderduit, maar ik kan niet alles verstaan, omdat ze af en toe zacht praat en ik moet mijn aan dacht ook bij het verkeer houden. Als ik vraag of ze het leuk vindt om in de krant te komen, zegt ze: 'Ja, want veel mensen kennen me wel. Ik woon al 53 jaar in Heiloo en ik ben lid geweest van veel verenigin gen: de gym, de klaveijasclub en de bridgeclub en vroeger de platte landsvrouwen, dat heet tegenwoor dig 'Vrouwen van Nu'. (Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur van de Buurt bus)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 123