0 0 Crypto-Rebus voor jarig theater De Beun Optreden van Joop Visser Jessica van Noord Literaire ontmoeting met Naima El Bezaz in Bibliotheek Heiloo Schildersechtpaar exposeert in Egmonds dorpshuis Hanswijk OPEN HUIZEN ROUTE Center Disc H E I L O O 7 OKTOBER 2006 11 FutureS ex/ LoveSounds 15, Corso Bioscoop Popstar: The rise and fall of Duwes de Wolff BOEK VAN DE WEEK Wereldgeschiedenis - door J.M. Roberts Boek van de week Wereldgeschiedenis kfUVJ DEUTEKOM CD VAN DE WEEK JUSTINTIM I5EI Futures ex/ LoveSounds door Justin Timberlake CD van de week Ypedisco 00$ ERA www.era.nl UITKIJKPOST 27 SEPTEMBER 2006 De vooral als documentairemaker bekende David Blitz (Man-Kind) komt met Popstar: The rise and fall of Duwes de Wolff. Duwes de Wolff is de zanger van The Stagger, een stevige rock 'n roll band uit Noord Holland. Ze spelen bekende songs uit de jaren '70, '80 en '90. Blitz is er in dit rock-drama in geslaagd om de bittere bijsmaken van de hedendaagse popmuziek bloot te leggen. Parallellen met Brood, Presley en Hazes dringen zich op. De film bevat dertien videoclips, ter muzikale omlijsting van scenes 'achter de schermen'. De hoofdper soon rent de vrijheid tegemoet, is op de vlucht voor de isoleercel, dient een aanklacht in tegen het oprukkende mobiele bel-terrorisme en is onderweg om te trouwen met zijn onbereikbare üefde. Aansluitend live muziek Op donderdag 5 oktober aanslui tend live muziek van de band The Stagger3 in café Me Tante Dorpsstraat 26 Castricum. Vanaf 1 oktober in Corso Bioscoop. Let op: Deze film draait slechts een week! In zijn standaardwerk verkent J.M. Roberts de geschiedenis van de mensheid, vanaf de Homo Sapiens tot de ontwikkeling van de bescha vingen in India, keizerlijk China en Japan, en tot de wording van een nieuw Europa dat vol vertrouwen uitkijkt naar de wereld buiten het eigen continent. Een verhaal vol drama, vernieuwing, expansie, geloof, hoop en onzekerheden. Dit boek is een boeiend en vlot verhaal over de ontwikkeling van de mens heid en omvat de eerste grote epi sode van de geschiedenis en van de successen en mislukkingen in de pogingen onze waarden te zoeken, een geciviliseerde wereld te schep pen en onze toekomst te bepalen. Mede dankzij de fraaie illustraties en heldere kaarten maakt het de vroege geschiedenis van de mens voor een breed pubüek toeganke lijk. Het boek -een klassieker in Engeland- werd in 1976 voor het eerst gepubüceerd, maar is in 2002 geheel gereviseerd. door J.M. Roberts Actie van 59,95 voor €24,95 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - Ter gelegenheid van 25 jaar theater De Beun, is door een van de 'Vrienden van De Beun' een Crypto-Rebus gemaakt. De heer Jan de Wit heeft vele woorden en begrippen uit de thea terwereld op een Verborgen' wyze in beeld gebracht. In de Uitkijkpost verschijnt acht weken achter elkaar een aflevering van de puzzel die van A tot en met H is gemerkt. Elke week een combinatie van vijf genummerde plaatjes. Ieder plaatje levert een woord op. Het aantal let ters in het woord staat er boven. Dat woord noteert u op het ant woordformulier, zodat de aangege ven letter in de grijze kolom terecht komt.,De veertig letters samen vor men een toepasselijke zin. Het ant woordformulier dient u uiterlijk 18 november in de bus van theater De Beun te deponeren. Ook als u niet alle woorden heeft gevonden, kunt u meedingen naar de prijzen. Misschien wint u met 38 goede woorden wel de hoofdprijs. En de hoofdprijs is drie toegangskaarten F UTl rK 1CKE X X>X De overeenkomsten tussen Justin Timberlake en Michael Jackson zijn groot. Het verhaal gaat dat Timberlake voor zyn debuutplaat nummers opnam die door The Neptunes oorspronkelijk voor Jackson geschreven waren. Voor opname van Justified zouden die zelfde Neptunes Timberlake in een auto hebben rondgereden, met Off the Wall over de speakers. Het heeft kennelijk indruk gemaakt en de ambitie is duidelijk: Justin Timberlake is dé troonopvol ger van de King of Pop. Er is één groot verschil: bij Michael Jackson kan niemand zich een sexleven voorstellen, bij Justin timberlake gaat dat maar al te goed. Seks en liefde zijn, zoals de titel al doet ver moeden, de belangrijkste thema's op het album. In die volgorde. Op het nieuwe album is producer Timbaland verantwoordelijk voor tien van de twaalf tracks. Het resul teerde in een album met een geheel, met één geluid, waarop het donkere geluid van Timbaland goed aansluit bij het geluid van de dirty south hiphop, die op dit moment de toon zet. door Justin Timberlake van voor 21,9 Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl voor twee personen voor voorstel lingen naar keuze! Tweede prijs: twee toegangskaarten voor twee personen voor voorstellingen naar keuze. Derde prijs: één toegangs kaart voor twee personen voor een voorstelling naar keuze. Troostprijs: één toegangskaart voor één per soon. Als voorbeeld verklappen we de vierde letter: Het plaatje toont een pijl naar een hoek. Vervang de H van Hoek in een D en vul Doek (een woord van vier letters) in zodat de D in de grijze kolom van het antwoordformulier komt te staan. Aan de kassa van Theater De Beun kunt u vanaf 2 oktober het overzicht met de veertig plaatjes en het antwoord formulier ophalen. U vindt de puzzel elders in deze krant. HEILOO - Vrijdag 29 september is er weer een Ypedisco voor alle basisscholieren. Lekker dansen en meezingen, van 19.00 tot 20.30 uur in de Ypsaion aan de Hucht. Entree en consumpties: 0,50. HEILOO - Joop Visser zal samen met Jessica van Noord optreden in de Muziekschool, Het Veld 1 in Heiloo. Deze unieke gebeurtenis is moge lijk gemaakt door de culturele com missie Trefpunt Heiloo in samen werking met De Muziekschool. Joop Visser maakt al jaren zelf de teksten voor zijn bijzondere liedjes. In een eerder verschenen artikel wordt hij een emotionele trouba dour met humor genoemd. Hij zal bij dit optreden met Jessica liedjes ten gehore brengen, die hij öf zelf heeft geschreven öf samen met Jessica. Samen zingen ze tweestem mig zijn cd-repertoire en nieuwe nummers, met af en toe een mee zinger voor de liefhebber en gesproken woord ter ondersteuning of onderbreking. Samen hebben ze meteen een prijs gewonnen: de eer ste door Jan Rot ingestelde en uit gereikte Okapi Liedprijs voor het, volgens de jury, 'jaloersmakende' lied Schemering. Het optreden vindt op zondag 1 oktober plaats in de Muziekschool Heiloo, Het Veld 1. Zaal open: 15.00 uur, entree: 10,-. Reserveren kan via tel. 072- 5331297. HEILOO - In het kader van de Week van de geschiedenis, met het thema 'geloof en bijgeloof', zal schrijfster Naima El Bezaz op donderdag 12 oktober een lezing geven in Bibliotheek Heiloo. Haar eerste roman 'De weg naar het noorden' werd bekroond met de Jenny Smelik-IBBY prijs. Lezingen in binnen- en buitenland over onder andere literatuur, maatschappij en de positie van de vrouw volgen. Naima El Bezaz staat bekend om haar ongezouten mening over seks, religie en maatschappij. Op 28 sep tember verschijnt haar derde en meest controversiële roman: 'De Verstotene'. De lezing begint op 20.00 uur en toegangskaarten zijn verkrijgbaar voor 5,- (niet biblio theekleden: 7,50), verkrijgbaar bij de klantenservice van de biblio theek. Reserveren kan ook via tel. 072-5330670 of e-maü: biblio theek @bibliotheekheiloo.nl. De eerste 25 personen die een toe gangskaart voor deze avond afha len en betalen ontvangen daarbij een gratis Leesfragment (inclusief een kortingsbon) van de roman 'De verstotene'. EGMOND - Ineke Zwaan en Roderick Taylor exposeren samen in het dorpshuis Hanswijkte Egmond aan den Hoef tot begin december. In het dagelijksleven zijn zij al weer vele jaren getrouwd en heb ben een studerende dochter in Leicester (Engeland). Ineke (1958) houdt zich van jongs af aan al met tekenen bezig. In 1991 begon zij met schilderen onder lei ding van Janny Veenstra. Twee jaar later bij de 'Anders Actieven' in Egmond aan den Hoef onder André Zentveld (Andrez), waarvan zij op haar beurt in 1995 de leiding over nam om tot het voorjaar van 2004 daar de cursussen te verzorgen. Vanaf die tijd heeft zij haar eigen schildersgroep in Egmond. De natuur is haar inspiratie, en vooral de Egmondse duinen en bossen. Maar alles qua natuur - bloemen en dan vooral klaprozen, waarvan een aantal aquarellen op deze tentoon stelling te zien zijn. Roderick (1946) is gelijk met Ineke begonnen bij de 'Anders Actieven'. Later is hij ook bij Janny Veenstra gaan schilderen. In 1999 heeft hij zich aangesloten bij Tintoretto in Heiloo waar hij vier jaar de lessen gevolgd heeft. Roderick is begonnen met aquarel leren, maar kwam later in aanraking met olieverf, wat zijn voorliefde heeft. In verband met de beperkte open stelling van het dorpshuis en het gebruik van de zalen is het aan te bevelen voor de bezichtiging van de hele tentoonstelling contact op te nemen met de dorpshuisbeheerder Sander Rozemeijer: tel. 07.2- 5061492. ADVE RTENTIE Werk van Ineke Zwaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 127