Derde baarswedstrijd HSV Limmen Zonnig toernooi TV Het Vennewater Heerlijk avondje wad met DVW zeevissen Amak loop trekt veel lopers van ver SPORT 27 Verscherpte controles naar vergunning en visakte Het DVW record makreelvissen werd verbeterd De organisatie kijkt terug op een goed en geslaagd evenement De nieuwe sponsor zorgde vooreen professionele uitstraling U ITKIJ KPOST 27 SEPTEMBER 2006 TV Het Vennewater staat hoog aangeschreven bij de weergoden: de leden kregen het weer dat ze verdienden. Eigen foto TENNIS HEILOO - Als de Clubkampioenschappen het weer krijgen dat ze verdienen, dan staat TV Het Vennewater hoog aangeschreven bij de weergoden. Elke avond een vol terras, ruim voorzien van hapjes en muziek. Voor een vloeibare versnapering moest men wat doen: je melden by de bar. De feestavonden werden druk bezocht met als hoogtepunt de hoofdprys van de verloting: een navigatiesysteem. Tussen alle gezelligheid door werd er flink gestreden in de pou les, halve en hele finales. Er deden 350 leden met 480 inschrijvingen mee waarbij 450 wedstrijden wer den gespeeld. Het sportieve hoogtepunt was een daverende herendubbelfinale tussen de kanonnen Machiel van den Hoonaard en Marc van Tuin aan de ene kant en de geslepen vos sen Peter Keeman en Djerry Tervoort aan de andere kant. Het plezier spatte van de gezich ten af in deze krachtmeting. De grote winnaar was het ruim schoots aanwezige pubhek. Clubkampioenen werden dit jaar: HE: Marc van Tuin, DE: Cheryl Hemmer, GD: Margot van der Helm en Harald Taylor, DD: Miriam Kramer-Opdam en Margot van der Helm, HD: Machiel van den Hoonaard en Marc van Tuin. HENGELSPORT HEILOO - Vorige week zater dag hadden 29 zeevissers van DVW een onvergetelijke avond, 's Avonds tot 22.30 uur in t- shirt op het wad zitten en nog een lekker maaltje vis vangen ook, wat kan een mens zich nog meer wensen. By het bepalen van de stekkeuze had de schipper twee opties: makreel vangen of hooguit een paar kleine wijtinkjes. Besloten werd om voor de makreel te gaan. Vooral Joop Nieuwland ving in de eerste uren met regelmaat makreel. Zelfs de schipper kwam even kijken hoe hij dat in vredesnaam presteer de. In totaal werden er 133 makre len gevangen, goed voor een gewicht van 42 kilo, waaronder een aantal hele mooie zaten. De groot ste werd gevangen door Arjen Duinmeyer. Een makreel van 41 centimeter bij een gewicht van 650 gram. Hij verbeterde hiermee het DVW record voor makreel. Joop Nieuwland had in het begin zo veel vis gevangen, dat hij door Arjen Duinmeyer en Gerrit IJnsen niet meer kon worden ingehaald. Zij werden respectievelijk twee de en derde. De Jaap Klumper tro fee gaat dit jaar mee met Gerrit IJnsen. Hij werd eerste in het wadden klassement op de voet gevolgd door Joop Nieuwland en Arjan Duinmeijer. De volgende wedstrijd is een kantwedstryd op 7 oktober. Er wordt dan gevist 's avonds op het strand by Egmond aan Zee. Voor opgave of nadere informatie kunt u contact opnemen met E. Wyckelsma, tel. 072-5337330, e- mail: emil.wyckelsma@hccnet.nl of met R. Blok, tel. 072-5336108. HENGELSPORT LIMMEN - Op zondag 1 okto ber wordt de derde baars wedstrijd van de Limmer com petitie gevist. Het parcours is thuiswater 't Stet. De tyd van verzamelen is deze keer niet om 07.00, maar om 08.00 •uur. De dagen worden immers kor ter en by het fyne 'baarspeuteren' is elk beetje daglicht welkom. De vori ge wedstryd werd gevist in Oudorp. Jan kaandorp, een van de favorie ten, die wegens verslapen een half uur te laat aan de wedstrijd begon, ving vanaf het begin wonderbaarlijk veel vis. Ondanks zyn tekort aan vistijd wist hij een riante voor sprong op te bouwen en pakte met 45 baarzen de zege. De overige winnaars waren: 2. Ton Bolten 37 baars, 13 overig, 3. Ron Droog 37 baars, 12 overig. De leden worden eraan herinnert ty- dens het vissen altijd de benodigde paieren bij zich te hebben. Dat is dus de vergunning en de visakte. Onlangs zyn er door "regionale opsporingsambtenaren verscherpte controle-akties gestart, waarbij ah diverse hengelaars op de bon zijn geslingerd. Twijfelt u of wilt u meer informatie omtrent de vispapieren, kyk dan even op de website van HSV Limmen: www.hsvlimmen.nl of neem contact op met de ledenad ministratie: Rob Jak, tel. 072- 5053858. HARDLOPEN AKERSLOOT - Zondag 24 sep tember werd de 22ste AMAK Hacquebardloop gehouden en de organisatie kan terugkijken op een goed en geslaagd evene ment. ,Als we nu niet meer atleten aan de start krijgen, dan weet ik niet meer wat we nog meer kunnen doen om dat wel te krygen" riep organisatielid Gerda Smit door de microfoon bij de start. De speaker Cees Bakker hield vlak voor de start een kort gesprekje met Gerda en zij vertelde dat de gehele organisatie van de AMAK Hacquebardloop alles uit de kast heeft gehaald om zoveel mogelijk atleten aan de start te krij gen. Want, zoals bekend by vele lopen, worden de aanmeldingen en zeker bij de jeugd, minder. Maar niet bij de AMAK. Dit keer hadden zy het geluk een nieuwe hoofdsponsor te vinden, namelijk een drukkerij uit Heemskerk en daar vloeide uit voort dat de strooi- folder, alsmede het raambiljet er profesioneel uitzag. ,,En dat is het visitekaartje van je vereniging," memoreerde Gerda. De strooifolders werden naar diver se atleten verstuurd, alle scholen in de omgeving werden benaderd, de scholen in Akersloot zelfs persoon lijk en er werden folders bij diverse lopen in de omgeving verspreid. Ook veel atletiekverenigingen wef- den aangeschreven. En dit resulteerde in meer atleten aan de start. By de jeugd was er een nieuwe afstand, de 500 meter voor de 4 t/m 6 jarige. Dit werd een hele specta culaire loop met voor de eerste keer veel deelnemers. Eerste bij de meis jes werd de 6-jarige Hilde Krom in 2.10. en by de jongens de 6-jarige Sem van Wmgerden in 2.02. Daarna was het de beurt voor de 1 kilometer met daaraansluitend de 2 kilometer. Ook hier werd fanatiek gestreden. Bij de meisjes van de 1 kilometer was het Emma Venneker die in 4.09 over de streep kwam. Bij de jon gens 1 kilometer werd de Akersloter Daan Koomen in een mooie tyd van vier minuten rond eerste. De 2 kilometer meisjes werd gewonnen door Femke van der Pal in 8.15. Bij de jongens ging de overwinning naar Martijn Leek in 7.23. Daarna was het de beurt voor de grotere afstanden namelijk 5, 10 en 15 kilometer. Het weer was mis schien iets te warm, maar de route was prachtig, door Akersloot, via de Klaas Hoorn en Kyfpolder en een stukje langs het Alkmaardermeer. De 13 tot en met 15-jarige jongens en meisjes konden 5 kilometer lopen en eerste by de meisjes werd daar Maureen Ellsworth in 20.26 en bij de jongens Ronald Poel in 17.17. By de dames ging de overwinning op de 5 kilometer naar Amanda de Meer uit Akersloot (22.50). J im Mooij uit Spanbroek (16.42) werd eerste by de heren senioren op die afstand en by de heren vete ranen Hans Hof uit Castricum in 17.38. By de 10 kilometer dames werd Monique Andriessen uit Limmen eerste in een prachtige tijd van 39.37. Eerste by de heren seni oren 10 kilometer werd Bram van Baar in 37.14. Bij de heren veteranen 10 kilome- ter was de hoogste podiumplaats voor Edwin van Dort uit Amsterdam (34,01). Het blykt maar weer eens dat de snelste senior op de langste afstand niet meteen de snelste was by de AMAK Hacquebardloop Eerste bij de heren veteranen op de 15 kilometer werd Peter Burger uit Heiloo in een mooie tijd van 53.12, terwijl eerste bij de heren senioren 15 kilometer Harm van Baar uit Castricum werd in een tijd van 53.29. Bij de dames werd Susanne van de Hooff eerste op de langste afstand in een tyd van 1.15.16 De organisatie van de Amak Hacquebardloop had alles uit de kast getrokken om zoveel mogelijk atleten aan de start te krijgen. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 143