ERA Expres groot succes Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt weer royaal Unieke kerstpakketten bij Limmerlodge West Fries cabaret in Golden Tulip Heiloo! Succesvol Concert Toppers voor Polen H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Activiteiten 't Praethuys Zonder hulp van buitenaf dreigde de opvang in de wijk te verdwijnen UITKIJKPOST OKTOBER 2006 LIMMEN - Limmerlodge, de life-style zaak aan de Rijksweg in Limmen, heeft een nieuw en uniek concept bedacht: het kerstpakket zonder teleurstel ling. De eigenaressen van de Limmerlodge, Jolanda van Dam en Lia van Wichen, leggen het graag uit: „Heel vaak", begint Jolanda van Dam, „hoorde ik van mensen dat ze teleurgesteld waren over de inhoud van hun kerstpak ket. Dit heeft ons op het idee gebracht werknemers zelf hun kerstpakket te laten samenstellen. Daarmee voorkom je teleurstellingen, want de werkne mer kiest immers dat uit, wat hij of zij zelf mooi vindt. Met die gedachte kwam ik automatisch op de naam van het nieuwe kerstpakket uit: 'Kerstpakket zonder teleurstelling'. Bij ons kan men voor werkelijk alles terecht, van cadeau-artikelen van een paar euro tot een compleet bankstel. Een werkgever geeft bij ons aan wat de hoogte van het bedrag is, vervolgens kunnen de werknemers bij ons zelf het kerstpakket uit komen zoeken. Wanneer men hoger uitkomt dan het vastgestelde bedrag, kan men met een bijbetaling toch tevreden naar huis gaan." Bij Limmerlodge kan men niet alleen kerstpakketten samenstellen, maar ook heerlijk eten en drinken. Juist die combinatie maakt een bezoek aan deze unieke winkel zo aantrekkelijk. Als men ervoor kiest hier het 'eindejaarsdi- ner' te houden, kan men bijvoorbeeld tijdens de borrel de winkel in om het kerstpakket uit te zoeken, om vervolgens aan een van de lange tafels de gerechten van het koude en warme buffet te nuttigen. Hierdoor wordt een bedrijfsuitje als ongedwongen en bevrijdend ervaren. „Wij denken dat ons concept een uitkomst is voor de kleinere tot middelgrote bedrijven. We zijn geopend van woensdag tot en met zondag, maar ook op andere dagen kun nen we op verzoek de deuren openen. Bedrijven kunnen 's morgens, 's mid dags of 's avonds bij ons terecht voor hun oudejaarsborrel of -diner en hun kerstpakket zonder teleurstelling. Reserveringen in de winkel aan Rijksweg 100 te Limmen en via tel. 072-5024242. HEILOO - De klok gaat straks een uur terug, dus wordt het weer tijd om eens lekker te genieten van onvervalst West Fries Cabaret. Het zeer populaire en inmiddels van radio en TV bekende cabaret 'Gien Gehannes' gaat deze winter met hun spieksplinter nieuwe show 'Kassie Koike' de boer op. Mede na hun televisiedebuut in het program ma met Cor Bakker 'Cor achter de dijken', zit de carrière van de man nen in een aangename stroomver snelling. Hannes Knoin en Cees Oud staan garant voor een heerlijk ouderwets avondje vol West Friese humor en leuke nostalgische liedjes die uit volle borst meegezongen mogen worden. Knoin: „We hebben ons na de gedwongen breuk met 'Plat' vorig jaar keihard terugge- knokt in het circuit en een eigen plek verdiend. Het pubüek draagt ons op handen en was na onze dinershows laaiend enthousiast over het juiste concept: Puur West Fries of puur Hollands, niets daar tussen in! De rode draad in de nieuwe show 'Kassie Koike' zijn de programma's uit de beginjaren van de zwart-wit televisie. Van Dappere Dodo tot tante Hanny,ze komen allemaal voorbij Naast de dinershows brengt 'Gien gehannes' deze winter voor alle mensen die niet zó 'eterig benne', een theatershow in de gezelüge zalen van West Friesland en omstreken. Inhoudelijk is dit het zelfde programma als de dinershow ,maar daar waar normaal de soep en de toet op het menu staan,laat nu de ongekroonde mentor van de West Friese humor, de oud slager uit Twisk Piet Zee zich van zijn aller beste kant horen en zien." -Zaterdag 29 oktober, aanvang 18.00 uur. Reserveren is gewenst via tel. 072-5052244 of e-mail info@gtheiloo.nl. HEILOO - Op vrijdag 29 september van 10.30 tot 12.00 uur houdt het informatiecentrum Longkanker in 't Praethuys een bijeenkomst. Het thema van deze ochtend is: 'Als u longkanker heeft, wat betekent dat voor u en uw naasten en wat kunt u doen om ermee om te gaan'. Jessica Vrolijk medisch maat schappelijk werkster bij Erasmus Medisch Centrum, zal veel prakti sche informatie aanreiken. U kunt zich aanmelden op info@longkanker.info of bellen op onderstaand nummer. De vereni ging ouders, kinderen en kanker houdt in 't Praethuys een serie van zes bijeenkomsten die eenmaal per 14 dagen zal plaatsvinden. Deze bij eenkomsten zijn gericht op ouders, waarvan hun kind (tot ongeveer 18 jaar) aan kanker is overleden en worden begeleid door een kunst zinnig therapeute. De eerste bijeen komst wordt gehouden op maandag 2 oktober van 10.00 tot 12.00 uur. 't Praethuys kunt u vinden op Wilhelminalaan 8, Alkmaar. Voor meer informatie kunt u bellen naar telefoonnummer 072-5113644. HEILOO - Hopman ERA makelaars mag zich met recht actief noemen. Vorige week was Hopman ERA Makelaars in de wijk Ypestein bij de Cl000 aanwezig met een oude Amerikaanse schoolbus die omgebouwd is tot mobiel kantoor. Dat dit een succes was, blijkt uit de reactie van Rick Hoogervorst, één van de makelaars van het kantoor: "Veel mensen hebben vragen over onder andere de waarde en verkoopbaarheid van hun huis, maar hebben moeite met het binnenstappen van een makelaarskantoor. Door het onge dwongen karakter van de ERA Expres blijkt die drempel opeens een stuk lager." Voor de kinderen was er tekenwedstrijd georganiseerd. De kinderen die hun mooiste droomhuis tekenden konden een prijs winnen. De prijswin naars zijn geworden: Damian Kamminga, Bo Groen, Siebren Meines, Yngri, Ines Bon en Annette Kort. De volgende actie van de ERA makelaars staat alweer bijna voor de deur. Op zaterdag 7 oktober vindt voor de derde keer dit jaar de landelijke ERA Open Huizen Route plaats. Voor de deelnemende panden kan gekeken wor den op www.hopman.nu of www.era.nl. HEILOO - Na het opmaken van de periodieke balans kan de Kringloopwinkel Keer op Keer weer geld weggeven. Deze maal wordt een bedrag van E 13.150,- verdeeld onder zes begunstigden, te weten: Stichting Kartini, die ervoor zorg dat kansarme kinderen uit de kampongs van Malang, Oost-Java naar school kunnen gaan, Stichting Gambia support foundation bouwt een kleuterschool in een van de armste delen van Gambia, Stichting Sincel, dat zorgt voor een nieuw dak van een school in het dorp Sincel in Roemenië, Stichting Pim, voor noodhulp in de provincie Golom-Golom in Burkina Fhsso waar veel gezinnen dakloos zijn na hevige overstromingen. IOOF te Alkmaar dat met de gift veertig gezinnen kan trakteren met kerst en Stichting Dupla voor gehandicapte kinderen te Barsingerhorn krijgt, die bezig is met de opbouw van een nieuwe manege na een fikse brand. EHBO Heiloo kan op een gift rekenen voor de aanschaf van een oefendefribillator. Margriet: „Het is een groot genoegen om zoveel mensen te kunnen helpen. We steunen vaak schoolprojecten, want de enige manier om de armoede de wereld uit te krijgen is om mensen naar school te laten gaan. Het wintersei zoen staat weer voor de deur. De kledingafdeling hangt straks weer vol met mooie winterkleding, ski's en schaatsen. Verder is er een nieuw resultaten- boek met de laatste resultaten vanaf januari 2006. Het bedrag dat we sinds de start drie jaar geleden tot-nu toe hebben weggegeven aan goede doelen is bijna E 124.000.-. We zijn heel tevreden met dit geweldige resultaat, dat mede is bereikt door de goedgeefsheid van alle mensen die by ons hun spul len komen brengen en alle mensen die vervolgens deze spullen weer komen kopen." De openingstijden van Keer op Keer zijn: Dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00, Industrieterrein Oosterzij 17/ hoek Nijverheidsweg, Tel. 072-5325962. Tijdens de ope ningstijden bent u in de gelegenheid uw overtollige spullen in te leveren. Samen met voorzitter Tom van der Schuyt van de Stichting Een Hart voor Polen Heiloo werd door Nico Bakker van de Rotary Club Heiloo symbolisch de inventaris overhandigd aan Urszula Owoc- Kania, in de vorm van een compleet ingericht speelgoedhuis. Eigen foto HEILOO - Zondagmiddag was er een bijzonder concert in Klein Varnebroek, verzorgd door de Tribute to the Cats Band. Het concert was georga niseerd door de Rotary Club Heiloo in samenwerking met de Stichting 'Een Hart Voor Polen Heiloo' als afsluiting van een gezamenlijke project onder de naam 'Toppers voor Polen'. Bijna een jaar geleden hebben deze organisaties de handen ineen geslagen om een naschools opvang huis voor kansarme kinderen te renoveren in de wijk Lipiny van Swietochlowice in Polen, de zuster stad van Heiloo. In deze wijk biedt pastoor Bogdan Wieczorek, samen met vrijwilligers, de kinderen een plek om veilig te spelen en huis werk te maken. Bovendien krijgen zo'n 120 kinderen dagelijks een warme maaltijd. Het gebouw waarin dit allemaal gebeurt is afgekeurd door de Poolse Keuringsdienst, onder meer vanwege de slechte sanitaire voorzieningen en het niet meer voldoen aan de nieuwe eisen van de EU. Zonder hulp van buiten af dreigde de opvang in de wijk te verdwijnen, met rampzalige gevol gen voor de kinderen. Tijdens de pauze van het concert kon een zeer tevreden voorzitter Nico Bakker van de Rotary Club Heiloo een cheque van 17.500,- overhandigen aan mevrouw Urszula Owoc-Kania, door voorzitter Nico Bakker 'de moeder Teresa van Lipiny' genoemd. Samen met voor zitter Tom van der Schuyt van de Stichting Een Hart voor Polen Heiloo werd symbolisch de inventa ris overhandigd in de vorm van een compleet ingericht speelgoedhuis. Een zichtbaar geëmotioneerde mevrouw Urszula Owoc-Kania sprak namens de pastoor een toe passelijk dankwoord uit. "De kinde ren komen steeds bij mij vragen wanneer zij weer naar de kinderop vang kunnen komen. Met jullie hulp zal spoedig mogelijk zijn. De kin deropvang zal dan weer bruisen van activiteiten". Zij bedankte nogmaals allen, die zich inzetten voor de kin deren in Lipiny. Na de pauze werd het concert voortgezet voor een enthousiast pubhek, waarbij de echte liefhebbers volledig aan hun trekken kwamen. Tal van bekende songs maakten herinneringen los aan een jeugdig verleden en werden vaak spontaan meegezongen. De beide organisaties konden tevreden terugzien op een in alle opzichten geslaagd evenement.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 157