Naturalisatiedag in Castricum Programma Limmen Cultuur Paddestoelen op de Bleek Wateroverlast Egmond aan Zee IVN natuurwandeling zaterdag 2 september www.corsobioscoop.nl Conquista Timmerdorp in Limmen Programma 31 oug t/m 6 sept 2006 "Miami Vice" "Pirates of the Caribbean II" "The Cave ofthe Yellow Dog" "K3 en het IJsprinsesje" "ZOOPin India" "Beesten bij de buren" (NL) vier tot negen jaar. Dinsdag 12 december kunt u meedoen aan de Limmertaaltest. In Boerderij Vredeburg aan de Dusseldorperweg 64 kunt u de test doen die een beroep doet op kennis, taalgevoel en creativiteit op het gebied van het Nederlands. Deelnemers kunnen zich aanmel den bij H.J. Brandsma, Vaartkant 30, 1906 WJ Limmen, tel. 072- 5052052. E-mail: tibra@hetnet.nl. Zondagmiddag 17 december is het in de NH Kerk, Zuidkerkenlaan, tijd voor het kerstconcert. Het Bamestra's Collectief ging twintig jaar door het leven aJ&) 'Poldervokaal', een koor dat al diverse malen voor Limmen Cultuur met veel succes een kerstconcert verzorgde. Het koor zingt alle stij len van Mozart tot Andrew Lloyd Webber. In het nieuwe jaar zullen ook veel evenemten plaatsvinden. Daarover wordt later bericht. U kunt kaarten voor de evene menten reserveren via e-mail lim- mencultuur@hotmail.com tel. via 072- 5052235 of via website www.limmencultuur.nl. Gereserveer de kaarten dienen uiterlijk 15 minu ten voor aanvang by de kassa in de zaal te worden afgehaald. Er zijn geen gereserveerde plaatsen. LIMMEN - Alle kinderen uit Limmen kunnen weer naar hartelust timmeren. Afgelopen maandag is is het Timmerdorp Limmen weer begonnen. Het timmerdorp wordt gehouden op het Koekoeksveld aan de Westerweg. Het thema is 'de landen van Europa'. Behalve hutten bouwen, kunnen de kinderen meedoen aan activiteiten rondom dit thema. Op de laatste dag van het timmerdorp zijn alle familiele den en vrienden welkom om het resultaat te bekijken. De meiden op deze foto zijn bezig met het bou wen van een Vlaamse frietentent. Foto: Merel Schut CASTRICUM - Op donderdag 24 augustus 2006 ontving burge meester Emmens in het gemeentehuis van Castricum twintig 'nieuwe' Nederlanders op de eerste nationale naturali satiedag. Nederlander worden is een bijzon dere gebeurtenis. Het verkrijgen van de Nederlandse nationaliteit is meer dan alleen een Nederlands paspoort. Het betekent ook dat de nieuwe Nederlander instemt met alle rech ten en plichten die bij het Nederlanderschap horen. Sinds 1 januari 2006 organiseren alle gemeenten in Nederland daarom jaarlijks een naturalisatieceremonie waarin aandacht wordt geschonken aan de betekenis van de Nederlands nationaliteit. Deze bijeenkomst vond in ieder geval plaats op 24 augustus, de dag waarop in 1815 de Grondwet in werking is getreden. Op deze dag moeten de rechten en plichten van nieuwe staatsburgers bevestiging en uiting geven aan de verbondenheid met Nederland. In de gemeente Castricum hebben ruim twintig inwoners tussen 1 janu ari en 1 augustus 2006 by Koninklijk besluit het Nederlandse staatsbur gerschap verkregen. Zij waren daar om allen uitgenodigd voor de eerste nationale naturalisatiedag die op donderdag 24 augustus plaatsvond in het gemeentehuis. In de raadzaal van het gemeente huis werden de nieuwe Nederlanders en hun familie tydens deze feeste lijke bijeenkomst om 19.30 uur ont vangen en toegesproken door burge meester Emmens. Tijdens de bijeenkomst werdt met elkaar gesproken over wat het betekent om Nederlander te zyn. Daarna was er tijdens een hapje en een drankje de gelegenheid om met elkaar kennis te maken. De bijeenkomst duurt tot circa 21.30 uur. EGMOND - Vrijdag 25 augustus is met name in Egmond aan Zee opnieuw wateroverlast ontstaan door hevige regenval. Maandag morgen 28 augustus heeft een overleg plaatsgevonden tussen leden van ondernemersvereni ging, wijkvereniging en de gemeente over de te ondernemen stappen. Met de verschillende partijen is gesproken over acties op korte termijn, structurele maatregelen en de communicatie. RES E R VE R E N0251 - 652291 Dorpsstraat 70 Castricum 'Tel.0251 - 65 22 91 donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag 16.30 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.30 uur woensdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag 16.30 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.30 uur woensdag 14.00 uur LIMMEN - Naast Barmhart biedt het programma van Limmen Cultuur ook dit seizoen nog een aantal boeiende evene menten. Limmen Cultuur opent het seizoen met Maarten van Roozendaal. Vrijdag 15 september gaat het cul turele seizoen in Limmen van start met het fonkelnieuwe theaterpro gramma Barmhart van Maarten van Roozendaal, Egon Kracht en Marcel de Groot. Barmhart is bijtend én ontroerend, ingetogen én overen thousiast, muziek en taal. Kortom: voor elk wat wils. Zondag 8 oktober bezoekt het trio Tre Donne de NH Kerk aan de Zuidkerklaan. Het trio Tre Donne bestaat uit mezzosopraan Ingrid Stijsiger, fluitiste Alice Ploeg en harpiste Klaartje Broers. Donderdag 2 november komt Henk Brandsma in Boerderij Vredeburg aan de Dusseldorperweg 64. Zijn lezing heet 'de smartlap uit de doe ken gedaan'. In zijn lezing zal Henk Brandsma stil staan bij het ontstaan, de geschiedenis, de verbreiding en de inhoud van deze schrijnende lie deren. Omdat in maart van dit jaar de zaal te klein was om alle belang stellenden te kunnen herbergen treedt Creatief Westfries op verzoek van Limmen Cultuur nogmaals op. Dit zal gebeuren op vrijdag 10 november in Boerderij Vredeburg aan de Dusseldorperweg 64. Een gezellige Westfriese avond met ver halen, liedjes en roime. Zondagmiddag 3 december is het tijd voor een spannend sinterklaas- spel. Dit zal plaatsvinden in de Burgerij aan de Dusseldorperweg 103. Het spel is voor de jeugd van ADVERTENTIE Op de nationale naturalisatiedag, die op donderdag 24 augustus plaatsvond in het gemeentehuis, wer den de nieuwe Nederlanders en him familie ontvangen door de burgemeester Foto: Mario Sacksioni CASTRICUM - Dé maandelijkse wandeling van het IVN, onder lei ding van een ervaren natuurgids door de Wimmenummer duinen, is deze maand gepland op zater dag 2 september. Speciaal op ver zoek van sommige mensen, die graag eens willen meelopen, maar op zondagochtend naar de kerk gaan. De wandeling voert door het Zeedorpenlandschap ten noorden van Egmond aan Zee. Het zal stil zijn in het duin, de vogels zijn in de rui, maar mis schien zien de deelnemers wat trekvogels voorbijgaan. Denk om een verrekijker. Daarnaast kijken de wandelaars naar de planten groei en de ontstaansgeschiede nis van dit unieke landschap. Aanvang van de wandeling is om 10.00 uur en de startplaats is bij het zwembad van Egmond aan Zee. De vrijwillige bijdrage is 1,50 per volwassene en T,- per kind. Een duinkaart is verplicht. Informatie: tel. 072-5071885.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 17