Speciale middag voor kinderen van Heiloo Hoogste punt De Blinken bereikt Hondenmodesshow Any Animal Buurtbus Ontmoetingen H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELINGEN KERK DIENSTEN DIERENBESCHERMING Cursussen Nivon Heiloo Hoe een boventallige DTP-er de buurtbus verovert UITKIJKPOST 15 NOVEMBER 2006 HEILOO - Donderdag werd het hoogste punt van De Blinken in het sta tionscentrum bereikt. Deze bijzondere gebeurtenis werd, in aanwezigheid van Rotteveel M4 Vastgoedontwikkeling, wethouder Ouderkerken, namens het gemeentebestuur van Heiloo, alle kopers van de appartementen, alle winkeliers van het Stationsplein en inmiddels ook een aantal nieuwe winke liers en andere genodigden, gevierd. In zijn speech sprak Bert Rotteveel zijn waardering uit voor alle medewerkers die verantwoordelijk zijn voor de voortgang van het project. Verder zei hij: Naast het versterken van het win kelcentrum is dit project natuurlijk ook bedoeld om een aantal hele mooie appartementen toe te voegen. Uit het feit dat er inmiddels van de 29, 22 verkocht zijn blijkt ons inziens dat we daar in geslaagd zijn. Bij de ontwikke ling van De Blinken hebben wij ons laten inspireren door een rapport van professor Knook die 5 jaar geleden een rapport uitbracht wat de toekomsti ge wensen zijn voor de appartementenmarkt voor senioren. Daarnaast heb ben we nog een brainstorm gedaan met een aantal toekomstige gebruikers en deskundigen om nog meer die eisen fijn te tunen. Wat dat betreft zijn we zeer gelukkig dat hier al 22 kopers aanwezig zijn bij deze feestelijke bijeen komst die ons inziens een hele goede keuze hebben gemaakt. Het Stationscentrum ligt in het hart van Heiloo en zal ook in de toekomst als het hart van Heiloo gaan functioneren! Een hart met op dit moment circa 50 ondernemers en er komen er nog diversen bij." HEILOO - Any Animal houdt op zaterdag 18 november een unieke hon denmodeshow van 14.00 tot 17.00 uur. Daar kunt u zien wat er tegenwoor dig mogelijk is aan hondenkleding en accessoires. Het loopt uiteen van functioneel tot grappig, voor de kleine maar óók voor de grote hond. Bekende en onbekende merken zullen zich presenteren op de rode loper geshowd door diverse hondenrassen. Wanneer is het nu verstandig om een hond kleding aan te doen? Enkele voorbeelden: Bij lage temperaturen, guur- en nat weer heeft een hond zonder ondervacht en/of korte beharing het koud. Het is dan verstandig om de hond iets warms aan te doen. Veel hon den hebben een hekel aan regen en weigeren normaal mee te lopen. In dat geval kan een regenjas een simpele oplossing zijn. Bij gezondheidsproble men, bijvoorbeeld aandoeningen aan de luchtwegen, ouderdomsklachten, huidproblemen enzovoorts. Als u met uw hond samen sport, is het belangrijk dat de spieren die opge warmd zijn niette snel afkoelen. Tijdens wedstrijden, na de training of ande re momenten wanneer de hond moet wachten (koelt af) is het ideaal om de hond warm te houden met kleding. Bij het laatste uitlaatrondje is het heel fijn om de hond een regenjas aan te doen als het buiten regent. Bij thuis komst hoeft u dan alleen de kop en poten droog te maken en de hond hoeft dan niet kleddernat de nacht in! HEILOO - Op zondag 26 novem ber kunnen alle kinderen tot en met 12 jaar onder leiding van de Scoutinggroep Victory en een aantal Zwarte Pieten meedoen aan een workshop acrobatiek. Dit houdt in leren jongleren, spe len met de diabolo, borden op een stok laten balanceren, rijden op een éénwielerfiets, et cetera. De kans voor de kinderen om te kijken of zij talent hebben om later in een circus te gaan werken. Heb je zelf een dia bolo, eenwielerfiets of jongleerbal- len? Neem deze dan gerust mee. De kinderen in de leeftijd tot en met 8 jaar krijgen de kans het felbegeerde Zwarte Pietendiploma halen. De kinderen worden geschminkt als piet en moeten een parcours afleg gen waarin diverse disciplines zijn opgenomen: klimmen, daklopen en pakjeswerpen in de schoorsteen. Onder begeleiding van ervaren Pieten krijgen zij een volwaardige opleiding tot Zwarte Piet waarna zij behalve het diploma ook een verras sing krijgen aangeboden van de winkeliers van Winkelhof 't Loo. Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur:.voorganger ds EJ. van der Wind, 12 4- Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds. Jacobs uit Broek op Langedijk. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw. Witte Kerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds F.J. van der Wind, mmv Collegium Vocale Camerata. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistievie ring met De Brug, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met dames- en herenkoor (St. Caecilia), voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: eucharistie viering, 16.00 uur aanbidding. Vrijdag 08.30 uur: eucharistievie ring, 16.00 uur: aanbidding. Zaterdag 12.00 uur: eucharistievie ring, 16.00 uur: aanbidding. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering met koor Ubi Caritas, voorganger pastoor van der Linden. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: gezins-, woord en communieviering met kinderkoor, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: woord- en com munieviering met gemengd koor, voorganger pastor A. Kuin. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinde ren is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organisa tie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand bijeen komst om 09.15 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kinderopvang tijdelijk niet aanwezig Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Geen opgave ontvangen H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Geen opgave ontvangen OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Geen opgave ontvangen H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds H. Boersma. Herdenking overledenene. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger P Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Geën opgave ontvangen Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Zondag 10.00 uur: dienst in Akersloot, voorganger ds mw M. Bijl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: geen viering. Zondag 10.00 uur: communieviering met dameskoor, voorganger pastor W van Schie. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mailinfo dierenbescher mingalk- maar.nl, www.dierenbeschermingalk maar, nl. Vogel-/ egelopvang: 072-5814889 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info @vissenbeschermingnlinternet www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Bruine, gec. perzische kater, geschoren, met pluimstaart, 12 jaar, Rex: Vuurbaak, Limmen. Konijn, hangoor, grijswit, man, gec., ca. 3 jaar: Pagelaan, Limmen. Roodwit kooiker hondje, pluimstaart, bruin bandje met penning, gechipt, 1 jaar, misschien op zoek naar oude huis in Heiloo. Gevonden Voskonijn, wit met bruine vlekjes, middenslag, vrouwtje: Schuine Hondsbosschelaan, Heiloo. Lichtbruin konijn, Duitse hangoor, middenslag,: Prinses Irenelaan, Egmond aande Hoef. Poes, cypers met rode gloed, ca. 1 jaar: Kennemerstraatweg bij Bowling Heiloo Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - Het Nivon Heiloo houdt op donderdagmiddag 16 en 30 november van 13.30 tot 15.30 uur een minicursus Deens papiersnij- den. In twee lessen, speciaal gericht op de kerst, kunt u deze techniek leren. Wie in Denemarken geweest is, heeft deze traditionele snijtech- niek misschien kunnen bewonde ren. Hangend voor het raam of op kaarten en meestal in één kleur. Deze minicursus staat onder leiding van docente Joan Velthuizen. De kosten bedragen 14,- exclusief materiaal circa 5 euro, nivonleden krijgen reductie. Vandaag heb ik een bijzondere taak. Via onze website heeft zich een vrijwilliger gemeld als chauf feur en Jan Haan heeft mij gevraagd om een proefrit met hem te maken. Het gaat om Ruud Min, 42 jaar en getrouwd, met een dochtertje van 3 jaar. Hij is onlangs boventallig geworden bij HDC Media, de uitgever van het Noordhollands Dagblad. Hij was daar DTP-er (Desk Top Publisher) en zijn werk was het opmaken van advertenties. Nu wordt dat werk uitbesteed in India, omdat het daar goedkoper kan, maar of de kwaliteit ook goed zal zijn is nog maar de vraag. Ruud heeft zich vrijwillig bij de buurtbus aangemeld om te kijken of een baan in het busvervoer iets voor hem is. Chauffeur op een ambulan ce lijkt hem ook wel wat. De eerste kennismaking met de buurtbus is hem goed bevallen. Het lijkt hem zinvol en leuk werk. Op de terugweg vanuit Egmond stappen er drie dames in. Ruud houdt büjkbaar wel van gezellig heid want hij begint meteen een praatje te maken en zo ontstaat er een geanimeerd gesprek over strandwandelingen, gezellig winke len in Egmond en de leuke sfeer in de buurtbus, waar je eerder kon- takt maakt dan in een gewone bus. Ook viel het Ruud op dat de prijzen van de kaartjes laag zijn: voor 1,60 (of 1,- voor 65+) kan je een hele rondrit maken van Heiloo naar Egmond en weer terug. Je kan geen strippenkaart gebruiken, maar je kan de kaartjes gewoon bij de chauffeur kopen. De volgende rit naar Egmond mag Ruud sturen en hij verkoopt een kaartje aan een jonge vrouw die via het telefoonnummer van Openbaar Vervoer Reisinformatie 0900-9292 de buurtbus ontdekt heeft. (Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur van de Buurtbus)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 333