Film over Spitsbergen van Nico Mantel Osdorp Posse keert terug naar Buk Buk Jan Giling exposeert tekeningen in bibliotheek ISI rJt 7 Hollands Vocaal Ensemble in de Witte Kerk Heiloo Center Disc H E I L O O 11 Corso Bioscoop Kruistocht in spijkerbroek BOEK VAN DE WEEK CD VAN DE WEEK Amsterdam 366 dagen door diverse auteurs Wild Romance - the soundtrack Boek van de week:|CD van de week: Amsterdam 366 dagen Wild Romance the soundtrack, speciale dubbelcd van 21,95 voor 14,95 Bach Cantate in de Witte Kerk kfUVJ DEUTEKOM UITKIJKPOST 15 NOVEMBER 2006 De 15-jarige Dolf gebruikt een pro totype van een tijdmachine en belandt tegen zijn wil in de middel eeuwen. Hij wordt neergeslagen door overvallers, maar wordt gered door de mooie en stoere Jenne. Zij maakt deel uit van een kinder kruistocht: achtduizend kinderen op weg naar Jeruzalem om de stad te bevrijden van de Arabieren. Dolf helpt de kinderen de verschrikke lijke bergen te trotseren, infectie ziekten te overwinnen en rovende ridders te bevechten. Langzaamaan begint hij zich te rea liseren dat het echte gevaar niet schuilt achter de volgènde bergtop, maar dat in de kruistocht zelf. Dolf verdenkt de charismatische leider van de kruistocht, vader Anselmus, ervan hem in te zetten als een pion in zijn verschrikkelijke plannen. Regisseur Ben Som Bogaart verdiende zijn sporen met jeugdfilms als 'Het zakmes', 'Abeltje' en 'Pluk van de Petteflet', en maakte bovendien de succesvol le boekverfilming van 'De twee ling'. HEÏLOO - Het was te verwach ten, maar ook dit jaar komt Osdorp Posse weer naar de Buk! Waarschijnlijk is een itro- ductie niet nodig, maar toch even een kort verhaaltje over deze band. Sinds '89 is Osdorp Posse een feit, op dat moment ook de enige Nederlandstalige rapgroep en daardoor de stichter van de 'Nederhop- scene'. Door hun 'schijt aan alles' teksten en -houding kreeg. OP al snel veel aanhang in de underground-scene. Na ruim 15 jaar (en bijna evenveel optredens in Wat is de beroemdste dag uit de geschiedenis van Amsterdam? Is het 25 februari 1941, de dag dat de Februaristaking uitbrak? Of 27 oktober 1275, toen graaf Floris V de naam Amsterdam voor het eerst noemde in het vermaarde tolprivile- ge? Misschien is het wel 25 april 1947, de geboortedag van Johan Cruijff. Aan de hand van foto's prenten, brieven, oorkonden en andere top stukken uit het Stadsarchief van Amsterdam verhaalt 'Amsterdam 366 dagen' over belangrijke data uit de levens van beroemde en gewone Amsterdammers. Over het tumult dat de stad in de loop der eeuwen heeft gezien, de rampen die hun littekens hebben achtergelaten, maar ook over de dagen dat de stad feestvierde en de kleine voorvallen uit het dagelijks leven. Data die de geschiedenis zijn ingegaan naast de bijzondere momenten die ten onrechte in de vergetelheid zijn geraakt, momen ten die een impressie gevan het leven van alledag in de hoofdstad. Amsterdam van dag tot dag, en geen dag hetzelfde. 'A man, simply born to be on stage', zo omschrijft een fansite Neerlands enige echte rockster, Herman Brood. Niet iedereen zal weten dat Herman Brood in de zestiger jaren begonnen is als pia nist in Moan, het latere Long Tall Ernie the Shakers, en vervolgens furore maakte in Cuby and the Blizzards. Later speelde hij nog inv The Flash and Dance Band en Vitesse. Met beide bands maakte hij één LP De opmaat naar de grote doorbraak volgde in 1977 toen Herman in Groningen Koos van Dijk ontmoette, die tot vandaag zijn manager is gebleven. Helaas, Brood is niet meer en de biografie die momenteel in de bioscopen draait, begint in 1974. De vijf jaren daarna waren het hoogtepunt van zijn rock- carriere. Op de soundtrack van de film staan de belangrijkste num mers die zijn leven illustreren. Te genieten valt er van ondermeer Saturday Night, Rock 'n Roll Junkie, I don't need You, Dope Sucks en Doreen die hij samen met zijn Wild Romance ten gehore bracht. door diverse auteurs voor 29,90 Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl de Buk) kan je niet meer om ze heen. Een eigen label, een Nationale Popprijs, negen albums en honder den optredens door heel Nederland. Hun sound en energieke optredens zorgen elke keer weer voor een uit zinnig pubhek. Op 16 december staan ze op het podium van Buk Buk. Die avond is trouwens Def P jarig en hoe kan hij dat beter vieren dan op het Bukpodium? De deuren gaan open om 21.00 uur en het voorprogramma zal verzorgd wor den door Westerwind uit Castricum. Voorverkoop begint 11 november bij Centerdisc (slimpad 36 Heiloo). Kaarten kosten in de voorverkoop 8,- en aan de deur 10,-. HEILOO - In de serie cantate diensten zal zondag 19 novem ber in de Witte Kerk aan de Heerenweg in Heiloo de bekende Bach Cantate BWV 140 'Wachet auf, ruft und die Stimme' worden uitgevoerd. Uitvoerenden zijn het Collegium Vocale Camerata onder leiding van Gerard Leegwater. Naast een aantal instrumentalisten zullen Silvia Da Silva Marthino - sopraan en Ragnar van Linden van den Heuvell - bas aan deze cantate hun medewerking verlenen. Liturg is Ds Floor van der Wind. De aanvangstijd is 19.00 uur. HEILOO - Op zaterdag 18 november toont filmer Nico Mantel een film met unieke beelden van de onbeschrijfelijk mooie natuur van het hoge noorden. Behalve met Spitsbergen maakt u kennis met enkele Noorse plaatsen, met schitterende fjorden, met de betoverende schoonheid van de Lofoten en de 307 meter hoge Noordkaap. Mantel is begonnen met filmen in de tijd van de acht milli meter film, waarbij hij met het mee doen van wedstrijden verschillende prijzen in ontvangst mocht nemen. Hij heeft zich verder ontwikkeld tot het maken van films met een profes sioneel niveau. Hij heeft diverse films vervaardigd in opdracht van reisorganisaties en bedrijven. Enkele van zijn documentaires zijn vertoond op TV Noord-Holland. De vele reizen over de hele wereld, die hij samen maakte met zijn vrouw, heeft een groot aantal unieke films opgeleverd. Lokatie: Het Open Huis (boven winkelcentrum 't Loo), aan vang 20.00 uur, entree 4,50. HEILOO - In Bibliotheek Heiloo kunnen bezoekers nu eens ken nismaken met tekeningen van de kunstschilder Jan Giling. Dit keer dus geen olieverfschilde rijen of portretten, maar zeer fijn zinnige modeltekeningen. Dit vormt een bijzonder en apart 'hoofdstuk' in het werk van Giling. Voor veel kun stenaars is de vrouw door de eeu wen heen een bron van inspiratie. Zo ook voor Jan Giling, die dit 'vak' al vele jaren beoefent. U kunt een selectie van de modeltekeningen van Jan Giling tot 7 januari volgend jaar bewonderen in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo. j V Fragment van een tekening van kunstschilder Jan Giling. HEILOO - Zondagmiddag 26 november zal in het kader van de winterconcerten in de Witte Kerk van Heiloo een optreden plaatsvinden van het Hollands Vocaal Ensemble. Het programma van deze middag heeft als titel 'Van Josquin tot Poulenc'. Het Hollands Vocaal Ensemble, opgericht in 1983, is een dynamisch kleinkoor dat kwaliteit brengt en zich richt op barokmu ziek, maar eigentijdse werken niet schuwt. Altijd op zoek naar de muziek 'achter de noten' en naar het verhaal achter de muziek. Na 17 jaar met een vaste dirigent te heb ben gewerkt, verkent het ensemble thans nieuwe mogelijkheden van de uitvoeringspraktijk aan de hand van projecten met verschillende dirigen ten. Het project, als hiervoor omschreven, staat onder leiding van Jan van Zelm. Voor de pauze wordt het programma gedomineerd door de 'Missa Pange Lingua' van de componist Josquin Desprez. Na de pauze worden wereldlijke chansons uitgevoerd, weer van componisten uit de 16de en 20ste eeuw. Hier zal dus hetzelfde stijlcontrast te horen zijn als voor de pauze. Toch vormt het programma na de pauze op zich weer een contrast met dat ervoor, omdat componisten uit beide perio den in hun wereldlijke muziek de betekenis van de woorden veel meer gedetailleerd en letterlijk weergaven. Het concert vindt plaats in de Witte Kerk van Heiloo, aan de Heerenweg en begint om 15.00 uur. De toegangsprijs is 9.- (voor CJR kinderen tot 13 jaar en 65+ 8,-). Kaarten zijn verkrijgbaar bij Kantoorboekhandel De Schrijverij te Heiloo en bij muziekhandel Spanjaard in Alkmaar of telefonisch te reserveren via tel. 072-5334804 en 072-5335852. Tevens is er de mogelijkheid om na het concert te dineren (driegan genmenu) in restaurant De Loocatie (schuin tegenover de Witte kerk) voor een gezamenlijke prijs (toe gangskaart diner) van 28,-. Opgave hiervoor uitsluitend via tel. 072-5334804. Het voltallige Hollands Vocaal Ensemble. Eigen foto JM Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo MIH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 335