Geslaagde bijeenkomst WonenPlus Intemetcursussen bij Bibliotheek Heiloo H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 1 9 Begroting en tarieven voor 2007 vastgesteld Motie van GroenLinks over duurzaam inkopen POLITIEBERICHTEN Parkeercontrole Vernieling Terriërs en een middel bare school voor Heiloo Nieuw handhavings beleid en nieuw minimabeleid UITKIJKPOST 22 NOVEMBER 2006 HEILOO - Donderdag kwamen WonenPlusleden naar het Trefpunt om elkaar te ontmoe ten onder het genot van een kopje koffie of thee. De mede werkers van WonenPlus waren aanwezig om vragen te beant woorden en suggesties of idee ën van de leden te horen. Ook werd het plan ter sprake gebracht om in verschillende wijken van Heiloo ontmoetings momenten te organiseren. Diverse vrijwilligers worden gezocht om dit plan te helpen reali seren. Hierover kimt u contact opnemen met Gerrie Mencke of Ineke van Steenis van WonenPlus. Verder werd een lezing gehouden door Karin Metz. Zij is ergothera peut in de maatschap 'Thuis in Balans', tel. 072-5125502, e-mail: thuisinbalans@planet.nl) en vertel de op boeiende wijze over haar werk. Daarbij haalde zij veel voor beelden uit de praktijk aan, die zeer tot de verbeelding spraken. Zowel tijdens als na afloop van wat zij te vertellen had, was er gelegenheid om vragen te stellen. Bovendien was er ruimschoots gelegenheid de door Karin meegebrachte hulp middelen te bekijken, soms uit te proberen, te voelen en/of daarover toelichting te krijgen. Om gebruik te kunnen maken van haar diensten of voor informatie kunt u recht streeks contact opnemen met Karin of met de medewerkers van WonenPlus. Om de kosten van behandeling vergoed te krijgen is een verwijzing nodig van huisarts of specialist. Ook voor andere dien sten of informatie kunt u contact opnemen met de medewerkers van WonenPlus: Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tel. 072-5331297, e-mail: wonenplusheiloo@ ouderenwerkheiloonl. HEILOO - Ook in de maanden december en januari, februari 2007 organiseert Bibliotheek Heiloo weer een aantal Intemetcursussen. Het gaat hierbij om éénmalige work shops van 2,5 uur voor begin ners en een vervolgcursus voor hen die al wat meer ervaring met Internet hebben. De Workshop Internet voor begin ners wordt drie keer gehouden op 14 december (14.00 tot 16.30 uur), 16 januari (19.00 tot 21.30 uur) en 14 februari (9.30 tot 12.00 uur). De deelnemers aan deze workshop krij gen een korte, heldere inleiding Op Internet, gevolgd door een aantal gerichte oefeningen, waarmee de mogelijkheden en onmogelijkheden van het zoeken van informatie bloot worden gelegd. Voor het goed kun nen volgen van de workshop is enige ervaring met de computermuis en Elke maand is er een vergadering van de gemeenteraad van Heiloo. Van de vergadering van dinsdagavond 7 november en donderdagavond 9 november doet Roelof Bos hierbij verslag. Bos was tot april 2006 wethouder van Heiloo (voor de PvdA). Donderdagavond 9 november heeft de gemeenteraad van Heiloo defini tief de begroting voor 2007 vastge steld. Hoofdeüjke stemming was niet nodig. Alleen de NCPN ver klaarde zich tegen de begroting, met name tegen het 'bevriezen' van subsidies voor het jaar 2007 (er wordt dan geen prijs- compensa- tie gegeven). Wel liet de NCPN aan tekenen dat zij nieuw beleid van het college ondersteunt; hierbij gaat het om voorstellen voor meer veilig heid, de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, minimabeleid en handhavingsbeleid. Over de laatste twee onderwerpen verderop meer. Fractievoorzitter John Daas van Heiloo 2000 vroeg (en kreeg) een aantekening in de notulen dat hij geacht wilde worden niet te hebben meege- stemd bij het onderdeel sub sidies. Hij lichtte dit niet toe, maar de goede ver staander begrijpt dat dit te maken heeft met zijn voorzit terschap van de Buurtbus vereniging, die door de gemeente wordt gesubsidieerd. Van de eerder aangekon digde nade re discussie over de gedragsco de voor raadsleden is, althans in de gemeente raad, nog niets gekomen. Ook is conform het college voorstel besloten over de belastingtarieven en de zoge naamde privaatrechtelijke tarieven (zoals leges en tarie ven voor zwembad en sport hallen). Hierbij wenste Heiloo 2000 aantekening dat zij tegen de verhoging van bouw- leges is zoals voorgesteld. Deze partij kwam met een amendement hierover, toege licht door John Daas. Hij betoogde dat de voorgestelde verhoging helemaal niet nodig is omdat er in komende jaren door de bouw in Zuiderloo/Zandzoom extra inkom sten uit bouwleges naar de gemeen te zullen vloeien. Wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) betoogde hier tegenin dat Daas van 'onjuiste ver onderstellingen' uitging. Andere partijen mengden zich niet in deze discussie. By de stemming steunde de oppositie het amendement (Heiloo 2000, GroenLinks, NCPN) en bleek de coalitie (WD, CDA, PvdA) er tegen. Bij de belastingen en tarieven ver klaarde de NCPN zich tegen de hondenbelasting, lijkbezorgings- rechten, rioolheffing, leges en tarie ven gemeentelijke gymzalen. Na deze besluiten werden de inge diende moties behandeld. Hierbij was er veel aandacht voor een motie van GroenLinks over duur zaam inkopen. In de motie signa leert deze party dat de gemeente Heiloo duurzaamheid weliswaar hoog in het vaandel draagt (onder meer in haar Strategische visie), maar in een recente vergelijking van 103 gemeenten toch-nog maar op nummer 75 staat. 'Heiloo laat kansen liggen om het inkoopbeleid te verduurzamen', zo staat in de motie. Concreet wordt in de motie aan het college opgedragen om te overwegen de intentieverklaring Duurzaam Inkopen van SenterNovem te ondertekenen en dit te bespreken met de raadscom missie Bestuurlijke zaken. De motie' werd uitgebreid en met vuur verdedigd door GL-raadslid Martha Klein. Zij kwam met voor beelden uit de sfeer van de 'cate ring' en van het hardhout. Portefeuillehouder Hans Romeyn gaf aan dat de gemeente werkt aan verbetering, maar nog niet weet wat het tekenen van de intentiever klaring voor gevolgen kan hebben. Fractievoorzitter René van Splunteren van de WD zei dat hij er wel van uit wil gaan dat de gevul de eieren bij een gemeentedis afkomstig zijn van scharrelkippen, waarop Martha Klein reageerde: 'Daar moet u nou juist niet zomaar van uitgaan.' Vervolgens kwam de stemming: de motie werd met algemene stemmen Windows noodzakelijk. De Workshop Internet vervolg wordt deze winter nog twee keer gehouden op 11 december (19.00 tot 21.30 uur) en 1 februari (14.00 tot 16.30 uur). Na de beginnerscursus gaat deze workshop verder met zoeken met behulp van Internetgidsen: dochters van startpa gina en geavanceerd zoeken met de zoekmachine Google. Ook wordt aandacht besteed aan: de beste zoek machine, welke woorden moetje kie zen en hoe beoordeel je het zoekre sultaat. De meeste tijd wordt besteed aan de oefenvragen. De kosten voor deelname aan deze eenmalige work shops zijn 15,- voor leden en 17,50 voor niet-leden van Bibliotheek Heiloo. Er wordt gewerkt in groepen van maximaal acht perso nen (twee personen per computer). Opgave kan via de klantenservice van Bibliotheek Heiloo of via tel. 072-5330670, e-maü: bibhotheek@bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Op woensdagmiddag 15 november werd in het parkeer- zonegebied van de De Kreek gecontroleerd op het gebruik van de blauwe parkeerschijf. Er wer den tijdens de controle zes bekeu ringen uitgeschreven. Tijdens een parkeercontrole die donderdag 16 november werd gehouden in het parkeerzonegebied rond het win kelcentrum 't Loo werden in totaal 32 bekeuringen uitgeschreven voor verschillende overtredingen. HEILOO - Zaterdagavond 18 november rond 23.30 uur werden enkele bewoners in de Bosane- moon opgeschrikt door een harde knal. Toen men op onderzoek uit ging bleek een informatiekast staande op het plein vernield te zijn. Men behulp van vuurwerk werd de kast vernield. Aangifte van de vernieling werd gedaan door een lid van de bewonerscom missie van beheer. De politie heeft de vernieling in onderzoek. aangenomen. Minder succes had GroenLinks met een andere motie, over de kinderopvang, waarin het college werd aangespoord om op dit terrein een actievere rol te gaan spelen. Wethouder Ouderkerken gaf aan dat hij dit onderwerp zeker aan de orde wil stellen in zijn overleg met de schoolbesturen, maar dat hij zich afhankelijk weet van de infor matie van de schoolbesturen; deze informatie wil hij echter zeker aan de politiek 'doorsluizen'. Maar 'ver der zijn wij bij dit onderwerp pas sief', aldus de wethouder. De motie werd uiteindelijk alleen door GroenLinks zelf gesteund, alle andere partijen waren tegen. Ook is donderdagavond weer gesproken over de ruimteproblema- tiek van hockeyvereniging De Terriërs. Hierover heeft uw verslag gever vorige week al bericht. Donderdagavond kwam Heiloo 2000 met een motie waarin het col lege wordt opgedragen om met De Terriërs de plannen voor een derde kunstgrasveld op het huidige com plex uit te werken en de kosten daarvan door de gemeente te laten betalen. Vanuit het college werd deze motie ontraden omdat zij 'de discussie beperkt' het college wil namelijk eerst een ruimere discus sie over de sportaccommodaties in den brede, aan de hand van een nota. De fractievoorzitter van de PvdA, Cees Rootjes, zei dat hij denkt aan een initiatiefvoorstel om De Terriërs tegemoet te komen, zonder koppeling aan de nota. Eerst zou de raadscommissie Maatschappelijke zaken zich over deze benadering moeten uitspre ken. Hierop vroeg GroenLinks aan Heiloo 2000 om haar motie voor alsnog niet in stemming te brengen, maar aan te houden, hetgeen geschiedde. Zonder hierover een motie in te die nen vroeg Elly Beens, fractievoor zitter van het CDA, nog eens aan dacht voor de kansen voor een volledige middelbare school in Heiloo. Zij kondigde aan dat het CDA in de raadscommissie een voorstel zal doen om te komen tot een zogenaamde 'onderwijswens', geformuleerd vanuit de politiek van Heiloo. Van Splunteren (WD) vond het beter wat nu gebeurt, namelijk dat het college onderzoek doet naar de voors en tegens en daarbij ook de kosten niet vergeet. Waarop oud-wethouder financiën Daas uit riep: 'Wat gaat zo'n avontuur wel niet kosten?!' Tenslotte maken wij hier nog mel ding van twee besluiten die zijn genomen in een gewone raadsver gadering (dus niet gewijd aan de begroting) op dinsdagavond 7 november. Ten eerste is besloten over het zogenaamde handhavings beleid omgevingsrecht. Onderdelen van dit besluit zijn: Voor handhavingstaken omge vingsrecht wordt ten aanzien van de bestemmingsvoorschriften uitge gaan van de peildatum 1 februari 2006 Tegen overtredingen die na deze datum zijn begaan, zal worden opgetreden -- Tegen overtredingen daarvóór begaan,, wordt dit per geval bezien Bij overtredingen in het kader van de bouw- en gebruiksvergun ningen wordt zonder pardon gehandhaafd (uiteraard met inacht neming van eisen van redelijkheid en billijkheid). Heiloo 2000 wenste hierbij aange tekend te zien dat deze partij van mening is dat optreden in de open bare ruimte geboden is, maar dat voor het privé domein een 'piepsys teem' zou moeten gelden, dat wil zeggen dat er sprake moet zijn van overlast en dat die bij de gemeente gemeld zou moeten zijn. Last but not least besloot de gemeenteraad op 7 november over vernieuwingen in het minimabeleid. Onderdelen van het nieuwe beleid zijn: De inkomensnorm gaat van 100% naar 120% De regeling chronisch zieken, gehandicapten en ouderen wordt structureel. Er wordt niet getornd aan de voorwaarden (225 euro per persoon; en het vermogen in de eigen woning blijft buiten beschouwing) Door een met algemene stem men aangenomen amendement van CDA, Heiloo 2000, PvdA en NCPN blijft de aanvullende pre mie van de AZG-regeling onder de bijzondere bijstand vallen (het college wilde deze vergoeding afbouwen) en Er wordt geen Noodfonds inge steld. In voorkomende individue le gevallen wordt een oplossing op maat gezocht binnen de mogelijkheden die wet- en regel geving bieden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 365