Biljarttoernooi in Het Vennewater Zondagmiddagconcert in de kapel van Willibrord Loretta Bart-Tulfer exposeert in bibliotheek Easy Jazz Oliver King Trio bij Oosterzij Center Disc H E I L O 0 1 Boxje t&Ek&ici Back to basics 11 Corso Bioscoop Zwartboek CD VAN DE WEEK Back to Basics door Christina Aguilera Nieuwe expositie Tine Poelsmo KORTOM Lunch-inloopconcert in GGZ Kapel Theaterconcert in De Burgerij U ITKIJ KPOST 6 SEPTEMBER 2006 Wanneer het onderduikadres van de mooie joodse zangeres Rachel Steinn per ongeluk wordt gebom bardeerd, besluit ze om met een groep joden de Biesbosch over te steken naar reeds bevrijd gebied. De boot stuit echter op een Duitse patrouille en alle vluchtelingen wor den op brute wijze afgeslacht. Alleen Rachel weet te ontkomen. Ze sluit zich aan bij het verzet, en weet als Ellis de Vries aan te pap pen met de hoge Duitse SD-officier Müntze. Deze is erg van haar gecharmeerd en biedt haar een baan aan. Het verzet heeft onder tussen het plan opgevat een groep gevangen genomen verzetslieden te bevrijden met hulp van Ellis. Dit mislukt jammerlijk omdat het verra den is. Ellis wordt zowel door het verzet als door de Duitsers als schuldige aangewezen. Met Müntze aan haar zijde duikt ze weer onder, samen het einde van de oorlog afwachtend. De bevrijding brengt Ellis geen vrijheid; zelfs niet wan neer ze de echte verrader weet te ontmaskeren. Binnenkort te zien in Corso bioscoop. IIIUSTINA XCl JU RA Back to Basics is de derde volle dig Engelstalige studio opname van Christina Aguilera en ook haar eer ste dubbel cd. De visie van Agüüera voor het album ontsproot uit een gedicht dat zij tijdens haar laatste wereldtournee schreef, waarin ze zich afvroeg: „waardoor wil ik echt zingen? Waardoor wü ik echt dan sen? Waardoor geniet ik zo van muziek?" Het antwoord bleek Soul en Blues muziek te zijn. Aguilera omschrijft haar volgende cd als een soul opname gecombineerd met elementen van blues en jazz uit de jaren twintig, dertig, veertig, met hedendaagse invloeden. Ze werkt samen met nieuwe gezichten uit de hip-hop wereld zoals producers Dj Première, Kwame en Mark Ronson. Ze werkt opnieuw samen met Linda Perry, die met Aguilera samenwerk te aan het vorige album Stripped (2002). Back To Basics is een hom mage aan de muziek die haar al van jongs af aan heeft geïnspireerd. Het album is een unieke mix geworden van oud nieuw. Center Disc heeft een gelimiteerde dubbelcd in de aanbieding, van 22,95 voor 14,95. door Christina Aguilera van 22,95 voor 14,95 HEILOO - Zaterdag 9 september zal er in sportcafé Het Vennewater een tien over rood biljarttoernooi worden gehouden ten behoeve van het Reumafonds. Het inschrijfgeld is 10,- en er zyn vier geldprijzen te verdelen. De meeropbrengst van het toernooi komt ten bate van het Reumafonds. De organisatie is in handen van Dolf de Boer en de aan vang is om 14.00 uur. Inschrijven is mogelijk vanaf 13.00 uur of via de volgende telefoonnummers: 072- 5335313, 5336548 of 5052948. HEILOO - Vanaf dinsdag 12 september tot en met eind november houdt Tine Poelsma haar nieuwe expositie. Het thema van haar expositie is 'Voortzetting'. Tine: „Met het thema 'Voortzetting' wil ik aangeven dat ik nog steeds bezig ben met lijnen en vlakken, ook al schilder ik soms andere onderwer pen zoals bijvoorbeeld portretten". Elke dinsdagmiddag van 13.00 tot 16.30 uur of op afspraak is de expositieruimte geopend. Adres: Atelier T.P., Termeijen 189, Heiloo, tel.: 072 5334596. De toegang is gratis. HEILOO - Op dinsdag 12 septem ber vindt er in de Kapel GGZ NHN van 12.00 tot 13.00 uur een lunch-inloop-concert plaats. Ook als u geen lunchpauze heeft, bent u natuurlijk ook uitgenodigd om even binnen te lopen in de kapel. De toegang is vrij. Uitvoerenden zijn: Lyselotte Rokyta - panfluit, Arie Horst - vleugel en Dub de Vries - orgel. Het repertoire zal bestaan uit klassieke - en wereld muziek. LIMMEN - Op vrijdag 15 septem ber spelen Maarten van Roozendaal, Egon Kracht en Marcel de Groot het theatercon cert Barmhart. Barmhart gaat niet alleen over het bekeren van de zondaar en het beleren van de onwetende, maar ook over het onderdak verlenen aan de vreem deling en het laven van de dorsti ge. Barmhart is bijtend én ontroe rend, ingetogen én overenthous iast, muziek en taal. Het concert vindt plaats in De Burgerij, Dusseldorperweg 103 te Limmen. Aanvang 20.15 uur, toegang 15,- Reserveren via www.limmen- cultuur.nl of tel: 072-5052235. HEILOO - Op 17 september wordt weer een gevarieerd zon dagmiddagconcert gegeven in de grote kapel van de voormali ge stichting Willibrord aan de Kennemerstraatweg. Het Gemengd koor Songs for You uit Beverwijk, onder leiding van Frans Kocx, zal een groot aantal lie deren ten gehore brengen en verde re medewerking verlenen de trom pettist Henk Jan Drost, de panfluitiste Liselotte Rokyta, de organist Dub de Vries met aan de vleugel Arthur Postma. Het concert begin om 15.00 uur. Het koor werd in 1964 opgericht en telt nu onge veer 120 leden. Al meer dan vijfen dertig jaar is Frans Kocx (1944) de inspirerende dirigent. Hij volgde de opleiding tot muziekdocent en die van dirigent vocale üchte muziek in Tilburg. Kocx is werkzaam als muziekleraar en tevens dirigeert hij een mannenkoor in Broek op Langedijk. Het koor, dat tal van con certreizen maakte en meewerkte aan radio- en tv-opnames, zal beken de en minder bekende üederen ten gehore brengen, zoals Wash me through van J.S. Bach, Pastorale van L. Nijgh en de Bohemien Rhapsody van F Mercury. Na de pauze worden de Abba medley van B. Andersson en The Rose van A.McBroom uitge voerd. Trompettist Henk-Jan Drost kreeg les van Willem van Vliet aan het Utrechtse conservatorium en vormde jarenlang met zijn vader Herman een succesvol duo. Hij voert onder andere werken uit van J. Stokkermans, van D.A. Pope en het Adagio uit Concert A dur van Mozart. Pianist Arthur Postma stu deerde af als docent en pianist aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hij begeleidt zangers en zangeressen binnen de lichte muziek, de theater- en de musical wereld en is pianodocent in Zoetermeer. Panfluitiste Liselotte Rokyta en organist Dub de Vries werkten eerder mee aan concerten in de kapel en in de Ter Coulsterkerk. Liselotte, die afstu deerde aan het Hilversumse conser vatorium, maakte concertreizen naar Canada, Oostenrijk, Duitsland, Tsjechië en Roemenië. Kaarten voor het concert kosten 7,- en kunnen telefonisch worden besteld via tel.: 072-5332703 of 072-5323241. Ze zijn uiteraard ook voor de aanvang van de uitvoering in de kapel ver krijgbaar. HEILOO - Onder het motto 'Van de kou in de warmte' exposeert Loretta Bart-Tulfer uit Heiloo tot eind oktober foto's in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo. Zij toont onder andere haar bij zondere foto's uit Groenland. In de zomer van 2005 vaarde Loretta daar 's avonds laat in de midder nachtzon tussen gigantische ijsber gen. Om middernacht veranderde het licht steeds van kleur en dat varieerde van geel en roze tot oran je. Dat veroorzaakte een bijzonder kleureffect op de ijsbergen. Afgelopen december maakten Loretta en haar man een groepsreis door Marokko, waarbij zij vele kleurrijke taferelen zagen. Die vari eerden van bonte souvenirverko pers tot mensen op straat in zonni ge, kleurrijke kleding. Op deze expositie zijn ook foto's uit Vietnam te zien. Bij een aantal van deze vormen vrolijkheid en warmte het thema. Loretta Bart- Tulfer publiceert regelmatig in tijd schriften. Al tien jaar lang expo seert zij in Heüoo, Alkmaar en Utrecht. HEILOO - Op 22 september, 27 oktober, 24 november en 22 december strijkt het Oliver King Trio neer bij Restaurant Brasserie Oosterzij in Heiloo. Bekende melodieën uit het Great American Songbook zul len ten gehore worden gebracht. En er worden heerlijke soft swing nummers gespeeld van onder ande re Glenn Miller, Benny Goodman en Duke Ellington. Het trio, bestaande uit Hans Heinhuis, piano, Rob Veenhuizen, contrabas en Erik Nap, vocals en drums, is ontstaan uit het kwartet van klarinettist Ad van Hoed. Ze bestaan sinds 1991 en begeleidde onder ander Ruud Brink, An Burton, André Vroüjk en Karei Reys. Ze hebben hun sporen al ruimschoots verdiend. Zo speelde het trio ondermeer in Frankrijk, Verenigde Staten, Canada en het Caribische gebied. Behalve Easy Jazz en soft swing spelen ze ook latin, blues en boogie woogie. Het is vermeldenswaard dat het Oliver King Trio op een heel aangenaam geluidsniveau speelt, zodat u elkaar ook nog onder het genot van een hapje of een drankje kimt verstaan. Het Oliver King Trio speelt van 16.00 tot 19.00 uur in de serre van Restaurant Brasserie Oosterzij bij golfbaan Heüoo), Lagelaan 8, Heüoo, tel. 072-5051423. Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 39