Heiloose Adviescommissie Wonen dringend verlegen om uitbreiding Theaterman Vok Keijsper viert jubileum Bedevaart Onze Lieve Vrouw ter Nood m. H E I L O O 3 8 september receptie voor Keijsper Vok Keijspers is erg blij met de groep vrijwilligers UITKIJKPOST 30 AUGUSTUS 2006 De Beun Vok Keijsper is helemaal op zijn plek in het culturele leven van Heiloo. Veel van het succes van het Open Huis en theater de Beun is aan hem te danken. Foto: Mario Sacksiomi •Vervolg van voorpagina Zowel de Beun als het Open Huis hebben hun vaste klanten. De stichting Vrienden van de Beun is daarvan de enige huurder die professionele gezelschappen naar Heiloo haalt. Keijsper zelf De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. doet hiervoor de voorselectie, regelt de rompslomp rond de ver huringen en onderhoudt contact met de impresariaten. Tegenwoordig heeft de stichting naast fulltimer Vok Keijsper nog drie parttimers in dienst. Daarnaast zegt hij blij te zijn met een zeer trouwe groep van acht vrijwilligers. Als hij gevraagd wordt wat de taken zijn van hem en zijn betaalde én onbetaalde krachten, antwoordt hij: Alles, echt alles. We doen de admi nistratie, regelen de financiën, we maken schoon, draaien kassa- dienst en zorgen er voor dat alles werkt. De vrijwilligers vervullen zaaldiensten, controleren de toe gangskaartjes, overhandigen het bloemetje aan de artiest en sprin gen ook bij op technisch vlak." Die vrijwilligers zijn hem goud waard, vandaar dat Connie en hij hen als dank voor hun inzet een maal per jaar trakteren op een heerlijk diner. ,,Want die vrijwilli- gers krijgen helemaal geen ver goeding voor hun werk!" Vok Keijsper heeft nog volop plannen voor de komende vijf jaren. Hij geniet van zijn werk, voorname lijk van de uitdaging: Ongeacht wat er voorafgaand aan een voor stelling allemaal gebeurt of mis gaat - en dat kan heel veel zijn, hoor! - in ieder geval zorgen wij er voor, dat om 20.15 uur dat doek opgaat. Een ijzeren theater- wet, die dus ook voor ons geldt." De werkdruk is groot, maar met de opleiding van één van de part time medewerkers tot assistent beheerder, wil hij met name het Open Huis de komende jaren nog een flinke push geven. Het is dui delijk dat Keijsper helemaal op z'n plek is in het culturele leven van Heiloo. Maar dat wil niet zeggen dat hij zelf graag in het middelpunt van de belangstelling staat. Voor zijn 25-jarig jubileum maakt hij echter een uitzondering: op vrijdag 8 september organiseert zijn werk gever, stichting Open Huis, een receptie in de Beun van 16.30 tot 18.30 uur. Iedereen die hem wil feliciteren is dan van harte wel kom. HEILOO - Woont u met plezier in de gemeente Heiloo? Dat heeft u dan deels te danken aan de inzet van een klein groepje bewoners van de gemeente. Vijf enthousiaste vrijwilligers zijn namelijk elke week een aantal dag delen druk met het doorvlooien van ontwerpen en bestektekeningen. Zij bekijken ruim vóór de daadwerke lijke bouw, hoe het ondermeer zit met bestemmingsplannen, de veilig heid en toegankelijkheid van een woonomgeving en de duurzaam heid en onderhoudsvriendelijkheid van nieuwbouwwoningen. Hun bevindingen worden opge nomen in een advies dat maar al te graag ter harte wordt genomen door zowel gemeente als opdracht gever en architect. Want als een woning, een woongebouw of een wijk eenmaal is gebouwd, is het vaak te laat en te kostbaar om nog veranderingen aan te brengen. De adviescommissie vindt zijn oorsprong vlak na de tweede wereldoorlog. Toen werden in rap tempo enorme hoeveelheden hui zen gebouwd. De betrokken opdrachtgevers, architecten en uit voerders waren veelal mannen. Die deden natuurlijk hun best om fraaie huizen te bouwen, maar voor wat betreft praktisch gebruik was de vrouwelijke inbreng onontbeerlijk. Huisvrouwen wisten tenslotte uit eigen ervaring dat het handig was om voldoende ücht op het werkblad in de keuken te hebben en een afvoerputje in de bijkeuken. Landelijk ontstonden in vele gemeenten dergelijke adviescom missies die in de loop evolueerden naar volwaardige gesprekspartners van bij bouw en ontwikkeling betrokken instanties. De advies commissie in Heiloo is bij de lande lijke overkoepeling aangesloten en onderhoudt een uitstekende werk relatie met de gemeente. Deze stuurt niet alleen alle tekeningen van nieuwbouwplannen, maar ook informatie over de bestemmings plannen ter beoordeling toe aan de commissie. Die heeft daar dan ook z'n handen vol aan. Hanna Vos, secretaris van de commissie, noemt het werk arbeidsintensief én creatief. Ze licht toe: ,,We bekijken alle toegezonden tekeningen gedetailleerd met de hele groep. We hebben een uitge breide checklist die we gebruiken om in die fase zoveel mogelijk din gen boven tafel te halen. Twee van ons gaan daarmee aan de slag. Zij overleggen vervolgens met de betrokken instanties en formuleren een eindadvies." Voorzitter Getty de Vries vult aan: „Wij kijken van licht knopje tot complete woonomgeving in een heel vroeg stadium. Voor het bestemmingsplan Maalwater heb ben we bijvoorbeeld nu al geconsta teerd dat er betere oversteekplaat sen voor voetgangers en meer fietspaden moeten worden inge pland." Gerda Gerritsen, penning meester van de Heiloose commis sie, zegt blij te zijn met het vertrouwen van de gemeente: „De gemeente voelt zich door onze com missie niet bedreigd, integendeel: ze zyn blij met ons.. Daardoor kun nen we op een professionele manier samenwerken aan kwalitatief goede woningen in de gemeente." „Het geeft veel voldoening dat architec ten echt naar ons luisteren, maar daarnaast is het ook nog eens een zeer gemotiveerde én gezellige groep vrijwilligers" vult Tiny de Haan nog aan. Er staan nog zoveel nieuwbouw plannen op stapel - ondermeer Zandzoom, Zuiderloo en Maalwater - dat de Adviescommissie Wonen van Heiloo dringend verlegen zit om versterking van het huidige enthousiaste team. Van kandidaat leden wordt verwacht dat ze het leuk vinden om zich als kritische woonconsument in te zetten voor een goede woonkwaliteit in de gemeente. Nieuwe leden volgen een vijfdaagse cursus om tekeningen te leren lezen, de wet- en regelgeving te leren kennen en te leren om een advies op te stellen. Overleg met gemeente, opdrachtgevers en archi tecten vindt overdag plaats, zodat commissieleden overdag beschik baar moeten zijn gedurende twee tot drie dagdelen per week. Vergaderingen vinden veelal plaats in het gemeentehuis en onkosten worden vergoed. Enthousiaste kan didaten - zowel mannen als vrou wen - kunnen meer informatie inwinnen of zich aanmelden via Getty de Vries (tel. 072-5334195 of getty38@quicknet.nl) of Hanna Vos (tel. 072-5334420 of janhanna.vos@quicknet.nl) Vier van de vijf leden van de Stichting Adviescomnunissie Wonen Heiloo: (v.l.n.r.): secretaris Hanna Vos, voorzitter Getty de Vries, Tiny de Haan en penningmeester Gerda Gerritsen. Foto: Machteid Wïegmans HEILOO - Herma Out- de Waard is vrijwilligster/kosteres op de bedevaartsplaats Onze Lieve Vrouw ter Nood. Er is nog plaats voor groepjes die graag een bedevaart zouden willen maken naar deze plaats. Als er een bedevaart is dan zijn het vaak de pastoors of priesters van de parochie die dat organise ren. Nu heeft Herma Out- de Waard bedacht dat het voor die priesters en pastoors fijn zou zijn wanneer er voor hen een bedevaartsdag gehou den zou worden, zonder al de zor gen van het organiseren. Mevrouw Out- de Waard besprak het met rec tor M. A. L. Wagemaker en zij von den de datum 8 september de ver jaardag van Maria, een mooie gelegenheid. Herma Out- de Waard nodigt iedereen uit om te komen op 8 September De hulpbisschop Mgr. van Burgsteden is voorganger in de Heilige Mis en de Gregoriaanse Scola uit Beverwijk komt de Gregoriaanse mis zingen. In het Oesdom is gelegenheid om een lunch te gebruiken of je eigen broodje op te eten. Om 15.00 uur is er een plechtig lof waarvoor Ubi Caritas, het eigen zangkoor van de kapel is uitgenodigd om te zingen. Tevens zullen diverse koren het lof meezingen en een grootse hulde brengen aan Maria op haar geboor tefeest. U kunt ook kennis maken met zusters die nu in het voormali ge Julianaklooster wonen. Als u de lunch van Onze Lieve Vrouw ter Nood wilt gebruiken, dan moet u even bellen met tel. 072- 5051288 of mailen naar onzelieve- vrouwternood@hetnet.nl. Een lunch is al voor 7,- te verkrijgen. Aanvang: 12.00 uur en de kerk is om 11.00 uur open. Aanvang van de Heilige Mis is 11.00 uur, slui tingslof is 15.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3