Fit4lady opent in Limmen Egmondse halve marathon 35 jaar IJl SPOj^.ftiil HEILlHil De Deel kersttoernooi Succes voor Limmer IJsclub SPORT Ifey ISSl 28 INGEZONDEN MEDEDELING Fraaiste en meest extreme loopevenement P" lHf KORTOM St Adelbert MPi najaarskampioen Biljartcursus in het Trefpunt Texas Hold "em Pokertoernooi Deelnemerslimiet Wandel Marathon UITSLAGEN 3 JANUARI 200 7 UITKIJKPOST LIMMEN - Fit4Lady opent op 8 januari ook in Limmen een vestiging. Aan de Drie Linden 2, voorheen Fitcentrum De Winter, biedt Fit4Lady een nieu we fitheidsformule exclusief voor dames. Een circuittraining van dertig minuten volgens een beproefd concept uit de Verenigde Staten. Het betreft een complete training op lekkere muziek, en garandeert een verbeterde con ditie en een slank en gezond lichaam voor vrouwen van alle leeftijden. Fit4Lady is kleinschalig van opzet waarbij in gezellige sfeer onder deskundi ge begeleiding gedurende een half uur wordt getraind met speciale appara tuur op luchtweerstand. Elke 45 seconden wordt van toestel gewisseld. De apparaten zijn speciaal ontwikkeld voor deze unieke manier van trainen: door de hydraulische weerstand hoeven ze niet te worden ingesteld en is geen sprake van losse gewichten. Een absoluut veilige en leuke manier van trainen die blessures voorkomt. Centraal staat een gezellige sfeer waarin vrouwen zich snel thuis voelen. Een 'onder ons'-sfeer, en zeker geen sport schoolcultuur. Alle facetten zijn in het bewegingsprogramma verwerkt: war ming up, cardio, kracht, cool down en stretching. We het programma een aantal keer per week volgt, zal in korte tijd snel resultaat boeken: een betere ^conditie, meer weerstand, meer energie en een strakker lichaam. Kortom, een betere kwaliteit van leven. In Limmen kan na het trainen gebruik wor den gemaakt van Power Plate training en professionele zonnebanken. Fit41ady is gevestigd in voorheen Fitcentrum de Winter en houdt Open huis -op 6 en 7 januari van 09.00 tot 15.00 uur en vanaf maandag 8 januari kan er getraind worden. Meer informatie: www.fit41ady.nl. v/ Verschillende edities van de marathon werden onder barre omstandigheden gelopen. Eigen foto HARDLOPEN EGMOND - De halve marathon kent een historie van 35 jaar. In die jaren is het loopevenement uitgegroeid tot een winterklas- sieker die haar weerga niet kent. Het unieke karakter van 'Egmond' kom je nergens ter wereld tegen. Elke jaar is de belang stelling veel groter dan er inschrij vingen kunnen worden geaccep teerd. Aan de 35e editie van deze Egmond Halve Marathon op zondag 14 januari 2007 zal het maximum aantal van tienduizend deelnemers aan de halve marathon en 2.500 deelnemers aan de kwart marathon meedoen. Uiterst lyrisch is de Egmonder Halve Marathon de afgelopen 35 ^jaar in de pers beschreven. Vooral door de zeer wisselende en elk jaar weer andere weersomstandigheden was daar vaak ook wel reden voor. Barre omstandigheden bleef de deelnemer niet bespaard. Zoals reeds in 1979 toen het Noordhollands Dagblad berichtte:" Atletiekevenement 'zucht' onder slecht weer. Vyf jaar later in 1984 kregen de deelnemers te maken met een stormachtige wind én met een Belgische deelnemer van wereldni veau. En het jaar daarop was het helemaal bar en boos in Egmond. Een complete sneeuwstorm maakte de loop in 1985 tot onvergetelijk. In 1985 was er zelfs een Japanse tv- ploeg aanwezig. Het blad Loopsport berichtte hierover: "De Japanse tv- ploeg, die in Egmond opnamen kwam maken, dacht per abuis op de Antarctis te zijn afgezet. Een sneeuwstorm teisterde de 4.450 lopers en loopsters, die aan de expeditie begonnen. De 3.600 van de 21 kilometer kwamen besneeuwd, beijzeld, soms ver kleumd binnen.' In de vele jaren daarna is de pers dankbaar over de Egmond Halve Marathon blijven schrijven. Lyrisch verwoordde Hans van Wissen zijn indrukken bij voorbeeld in De Volkskrant van 1993. Afrikanen beheersen fraaiste en meest extreme der Nederlandse loopevenementen.' De halve mara thon van Egmond geldt als de fraaiste en meest extreme van de talloze loopevenementen die Nederland kent. Phillimon Hanneck uit Zimbabwe en Tegla Loroupe uit Kenia, die het snelst in Egmond terugwaren, maar ook de vele ande re Afrikanen moeten zich overwel digd hebben gevoeld door de ele menten: door de striemende tegenwind op de heenweg in het natuurreservaat, door de regenvla gen en door het ongebaande zand spoor dat ze de laatste zeven kilo meter langs de vloedlijn moesten zoeken. Nog steeds geven dergelijke impressies een goed beeld van de Egmond Halve Marathon. Meest boeiende is de onvoorspelbaarheid van datgene watje te wachten staat. Alle ervaringen zijn echter uniek. En veel lopers willen alles in Egmond een keer meemaken. Op 14 januari tijdens de 35e editie zal het vast weer geheel anders zijn dan in alle voorgaande jaren. 1 1 iffPh SaL fjn i vt: De winnaars met de welverdiende trofeeën. Eigen foto BOWLEN HEILOO - Bij de bowling aan de Kennemerstraatweg was het weer tijd voor het 15e de Deel Delicatessen kersttoernooi. Het toernooi waar de leden van de Bowlingvereniging Heiloo elk jaar weer opnieuw naar uitkijken. Na de voorronden te hebben gespeeld op de avonden van 18, 19 en 20 december, werd het toernooi afgesloten met de finale-avond op donderdag 21 december. Deze avond is altijd weer een feestelijke afronding van het bowlingjaar. Na de vier games voorronde werd, aan de hand van de scores, bepaald welke acht spelers van de A en B klasse.van zowel dames als heren gingen deelnemen aan de finale. De dame en heer met de hoogste score na de finale, kwamen uiteindelijk in aanmerking voor de twee wisseltro feeën. De eerste finale, die werd gespeeld in de dames B klasse werd een nek aan nek race tussen Gre Kerssens en Connie van West-Vlek. Met een minimaal scoreverschil van één pin werd Gre hier de klasse kampioen. De tweede finale was die van de heren B klasse. Opvallend was hier de prestatie van Martin Schuit, die met een 227 scratchsco- re zijn achtste finaleplaats kon omzetten in een derde bij de eind uitslag. In deze klasse wist Pieter Hoogland zijn eerste plaats veilig te stellen met een score van 1286 voor de als nummer twee eindigende Ron Wit. In de klasse A bij de dames behield Sandra Bakker haar voor sprong (voor de finale) van 21 pins op haar directe concurrent Yvonne Groot. Met een gemiddelde score van 214, inclusief handicap, per game wist zij met een totaalscore van 1284 eveneens beslag te leggen op de Wisseltrofee, die beschikbaar was gesteld voor de dame met hoogste totaalscore van dit toer nooi. De strijd in de A klasse bij de heren was er een van de tweehon derd games scratch. Met een pin voordeel voor Ab Bakker op Frank Hemmekam gingen beiden de finale in. De score van de eerste game ver grote het verschil ten gunste van Ab (respectievelijk 220 en 212). De tweede game voorspelde dat Frank de eindoverwinning zou gaan beha len (respectievelijk 215 en 246). Maar het pakte anders uit. Aangemoedigd door het feit dat zijn vrouw Sandra net voor deze finale de wisseltrofee had veroverd, sloot hij zijn 200 serie met een game van 207 tegen een voor Frank mindere game van 168. Ook hij wist door met de hoogste score de wisseltrofee bij de heren voor zich op te eisen. De Bakker's avond werd afgesloten met een prij zenregen aan kerstpakketten bestemd voor de 32 finalisten, die naast de sportprijzen werden uitge reikt door Jan Boerlage van de Deel. Vijf medailles en een beker voor de schaatsjeugd. Eigen foto LIMMEN - Tijdens de Super sprint Junioren B/C verschenen voor de Limmer IJsclub aan de start: Thirza Pronk Ellen de Waard, Tanneke Baltus Sjaak Oud, Rick Beers, Bas Pepping, Arne Zoon en Rob Kaptein. Door hen is twee keer een hon derd meter en twee keer een drie honderd meter gereden. Na het behalen van persoonlijke records (pr) tijdens clubwedstrijden, waren allen gemotiveerd ook op de korte afstanden een pr te rijden. Omdat de omstandigheden zeer gunstig waren is er snel geschaatst. Onder de bezielende leiding van technisch coach Dick de Waard en een paar enthousiaste moeders, heeft ieder een in de eerste omloop een pr geschaatst. De mentale coach Kees Pronk vond dat het sneller kan. Voor de tweede omloop werden de tijden zeer scherp gesteld voor een rondje gebak. Het resultaat was; geen gebak maar de schaatsjeugd van de Limmer IJsclub ging met vijf medailles en een beker naar huis. Een heel mooi resultaat waarmee Limmen weer op het ijs is gezet. EGMOND - Op 23 december 2006 is de MP1 van ST Adelbert met een punt verlies en de rest winst najaarskampioen geworden De laatste wedstrijd werd gewon nen met 27-1 tegen zeevogels. HEILOO - Biljartclub 't Treffertje verzorgt ook dit jaar weer een bil jartcursus in de maanden januari, februari en maart. Om deze cursus te kunnen volgen dient men lid te zijn of te worden van een van de ouderenbonden. De cursus bestaat uit tien lessen beginnend op woensdag 10 janu ari. De lestijden zijn van 10.00 tot 12.00 uur. De kosten zijn 30,- inclusief de kosten van het onder houd van de biljarts. Opgaven bij Th. Kaandorp, Zeeweg 2 te Heiloo, tel. 072-5332086 of C. Heijnis, Ewislaan 13 te Heiloo, tel. 072-5337791. AKERSLOOT - Zondag 7 januari is er wederom een pokertoernooi in de Vriendschap te Akersloot. Het pokeren is momenteel razend populair, mede door de vele tele visie-uitzendingen die aan dit fameuze pokerspel zijn gewyd momenteel. Op SBS6 en Veronica zijn wekelijks de pokertoernooi live te volgende en vooral het spelen op internet is razend populair geworden. Het toernooi in de Vriendschap begint om 14.30 uur en de buy-in is 10,-. Opgave bij Rick, tel. 06- 14143362 of bij de Vriendschap, tel. 0251-312866. Minimum leef tijdsgrens is 16 jaar. EGMOND - De interesse voor deelname aan de vierde Egmond Wandel Marathon is groter dan ooit. Al ruim tienduizend wande laars schreven rich in voor de wandel- en Nordic Walking twee daagse in Egmond aan Zee op zaterdag 27 en zondag 28 januari. Met dit aantal komt de limiet van 13.000 deelnemers steeds meer in zicht. De organisatie roept wandelaars en Nordic Walkers dan ook op zich zo snel mogelijk aan te melden op www.egmon- dwandelmarathon.nl. Want uiter lijk 14 januari of zelfs eerder by het bereiken van de deelnemersli- miet, sluit de inschrijving. Tijdens de Wandel Marathon staan een tien en 21 kilometer op het pro gramma, waarbij het deelnemers vrij staat om voor één of twee dagen te kiezen. Oosthonk HEILOO - De uitslag van de kerstdrive van 20 december 2006 uit het Oosthonk is als volgt: A-lijn: Beerse - de Klerk 68,33; 2- Koomen 63,33; 3- Groeneveld - Brugman 56.25. B-lijn: van Lochem - Motta 65; 2. Staphorsius - Haas 64,16; 3. Bakker - Oostermeier 56,25. LoopTeamBlok EGMOND-De uitslag van de kerstcross te Opmeer is als volgt: Dames 5 kilome ter: Inge de Jong, derde plaats, tijd: 21:31 minuten. Heren 10 kilometer: Pim Molenaar, zevende plaats, tijd 35:17 minuten, Bastiaan Gouda, 17de plaats, tijd 37:58 minuten, Heren 35+: Raymond Blok, achtste plaats, tijd 37:15 minuten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 28