Expositie Erika de Jong-Meershoek Expositie Anne-Marie Nieuwveen-Kerssens Generatiemix organiseert optreden in Buk Buk Concert Vocaal Mannenkwintet La Notte *//oo i 11 De halve van Egmond 14,95 kWgJÉ DEUTEKOM Corso Bioscoop The Holiday BOEK VAN DE WEEK De halve van Egmond Bram Bakker Chicken Jazz Egg bij Jazz Session Club U ITKI j KPOST 10 JANUARI 2007 Amanda Woods (Cameron Diaz) eigenaresse van een goedlopend reclamebureau dat filmtrailers maakt, woont in Zuid-Californië. Iris Simpkins (Kate Winslet) schrijft in de Londense Daily Telegraph een veelgelezen huwe lijksrubriek en ze woont in een leuk huisje op het Engelse platteland. Amanda, die er met de feestdagen tussenuit wil, komt toevallig op een internetsite voor woningruil terecht en besluit dat het Engelse huisje van Iris de oplossing is voor haar problemen. Spontaan besluiten Amanda en Iris de halve wereld over te reizen en voor twee weken in eikaars huis te trekken. Kort na haar aankomst in Amanda's huis in Brentwood raakt ze bevriend met Arthur (Eli Wallach) een beroemde scenarioschrijver uit de gouden tijd van Hollywood, en met Miles (Jack Black) componist van filmmuziek, die samenwerkt met de ex van Amanda. In Engeland, waar het bepaald geen zacht weer is, is Amanda zich net aan het installeren in het besneeuwde Rose Hill Cottage als er aangeklopt wordt door de knappe broer van Iris, Graham (Jude Law). Het verhaal neemt een onverwachte wending. HmxtriitM In het gewone leven is Bram Bakker psychiater. Maar wat is gewoon? Zijn dagelijks leven wordt beheerst door het feit dat hij een hardloper is. Hardlopen is zijn grote passie en zijn eerste boek dat niet over de psychiatrie gaat, kon dan ook geen ander onderwerp hebben. Toch leest u in het boek meer dan de avonturen van Bakker bij de Amsterdamse en Rotterdamse marathon, of zijn favoriete wed strijd: de halve marathon van Egmond. Hij bespreekt ook de posi tieve effecten van het hardlopen op de psyche, de rol van bewegen in de strijd tegen het overgewicht en de redenen dat hardlopen nog steeds geen erkende medische behandeling is. Ook de losse veter van Gerard Nijboer, op weg naar zijn Europese titel, of.de legendarische, maar aan lager wal geraakte Henri Rono, die altijd gas gaf, als hij versnelde, komen aan bod. door Bram Bakker voor Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo fmIH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl bouwer heeft hij een internationale reputatie. By de voorbespreking met Klaase en Visser viel vooral ook op hun enthousiasme, zelfs hun passie voor het gitaarspelen. Buk Buk gaat open om 21.00 uur. Adres: Pastoor van Muyenweg. De kosten voor deze avond zijn 5,-. LIMMEN - Op zondag 14 januari vanaf 16.00 uur vindt in Vrede- burg te Limmen een Jam Session plaats. Na het buitengewoon pro fessionele optreden van de Alkmaarse BigBand nu weer een andere, zeer professionele forma tie, Chickens Jazz Egg. Deze puur Noordhollandse band komt nu voor de vijfde maal een gastoptre den verzorgen voor de Jazz Session Club 'Vredeburg' en dat is niet vreemd. De Jazzclub legt de lat steeds hoger en dat doet Chickens Jazz Egg ook. Een aan tal jaren geleden werd er geschre ven dat dit combo het beste klei ne combo van het seizoen was. En nu, na exact tien jaar musice ren, mag en kan er van deze for matie een inspirerend en spranke lend optreden verwacht worden. Dat leider Peter Kuiken in een oud verleden ooit professioneel popdrummer is geweest, is hem na tien jaar jazzmuzikant, drie cd's en vele optredens in Noordholland en daarbuiten, al lang vergeven. Chickens Jazz Egg is een fenomenale groep van gedreven musici, die naast eigen werk ook nummers speelt van Barney Kessel, Miles Davis en John Coltrane. Gebaseerd op swingende grooves geeft het alle ruimte om te improviseren op allerlei verschillende thema's. U zult genieten van: Philip Gerritsen, gitaar, Peter Kuiken, slagwerk, Frank Stolwijk sax en Dennis Babel op bas. De data van de komende sessies in dit sei zoen: 14 januari, 11 februari, 11 maart, 15 april en 6 mei. De toe gang is vrij, maar U kunt ons steunen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel./fax.: 072-5053414, e-mail: tinmier.limmen@worldonline.nl. HEILOO - Anne-Marie Nieuw veen-Kerssens exposeert tot 5 maart haar werk in Bibliotheek Heiloo. Zij is geboren in Alkmaar maar al bijna veertig jaar woonachtig in Heiloo. Vanaf haar kinderjaren is zij al bezig met knutselen, tekenen en schilderen. Dat kwam ook goed van pas bij haar opleiding tot kleu terleidster. Vanaf 1990 is Anne- Marie Nieuwveen lid van de schil dervereniging Tintoretto: 'een heel gezellige club én fijne lessen'. Momenteel volgt zij een cursus pastel: een prachtige techniek, maar niet eenvoudig. Dit geeft ech ter wel een uitdaging. Naast pastel exposeert Anne-Marie Nieuwveen- Kerssens ook acryl, aquarel en pentekeningen. HEILOO - Erika de Jong- Meershoek exposeert tot 5 maart een selectie van haar 'kleimannen' in de expositie ruimte van Bibliotheek Heiloo. Zelf zegt Erika dat ze eigenlijk beeldhouwer in steen is. Daarnaast schildert zij en maakt zij ook kleimannen. Haar kleimannen zijn eigenlijk verstilde verhalen in klei. Meestal gebruikt Erika gejut materiaal om ze helemaal vorm te geven. Hout, touw, geroest yzer, ze kan het alle maal gebruiken. De kleimannen gaan over het worstelen van de 'man' (mens) met het leven en zich zelf! Dagelijks gebeuren er dingen die Erika de Jong moeilijk kan begrijpen en dan heeft ze er behoef te aan het van zich 'af te kleien'. Maar soms kan ze het niet nalaten er grappen over te maken; die beschouwt ze dan maar als LIMMEN - Zondag 21 januari brengt het Vocaal Mannen- kwintet La Notte in de Neder lands Hervormde kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen muziek uit diverse tijden, van omstreeks 1500 tot aan de derti ger jaren van de vorige eeuw. Het programma omvat onder meer werken van Lassus, Des Prez, Dowland, Monteverdi, Schubert en de Comedian Harmonists. De vijf mannen hebben zich genoemd naar een van de belang rijkste thema's van de 19e-eeuwse romantiek: de nacht. Dichters als Goethe, Schiller en Mathison lever den teksten die door Schubert, Mendelssohn en anderen op muziek werden gezet. Veel van deze liederen staan op het repertoire van La Notte. Regelmatig kan men het kwintet aantreffen op de podia van Oude-Muziekfestivals zoals die van Utrecht, Antwerpen en Hoorn. Het vijftal verleent medewerking aan diverse concertseries en bijzondere gelegenheden. Voor de pauze wordt het vocaal ensemble op de tien-kori- ge luit begeleid door Frits Sandkuijl, die in het tweede gedeelte van het programma een authentieke, roman tische gitaar uit 1830 zal bespelen. Aanvang 15.00 uur. Toegang 9,-. Kaarten kunnen worden gereser veerd via tel. 072-5052235 of e-mail limmencultuur@hotmail. com. autobiografisch! Voor meer werk van^ Erika de Jong-Meershoek: www.enjoymyart.nl HEILOO - Zaterdag 20 januari om 01.30 uur zullen de gitaristen Sjaak Klaase en Piet Visser met hun band in het jongerencentrum Buk Buk optreden. Deze avond wordt georganiseerd door de generatiemix van het Trefpunt. Het streven van deze gene ratiemix is het contact tussen jonge ren en ouderen te stimuleren. Het voorprogramma van deze avond, wordt verzorgd door Sjaak Klaase. Hy zal verschillende muzikanten: gitaarliefhebbers verzamelen van jong tot oud en samen optreden. Hierna gaat Piet Visser met zijn band aan de slag. Visser is niet alleen als gitarist bekend, maar ook als gitaar- Mannenkwintet La Notte wordt voor de pauze begeleid door Frits Sandkuijl met zijn tien-korige luit uit 1830. Eigen foto De 'Strandman'. Eigen foto Eén van de werken van Anne-Marie Nieuwveen-Kerssens Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11