Samenwerken centraal in nieuwjaarsspeech Voordracht gezondheid en zelfgenezing Iederwijs zamelt geld in voor straatkinderen Peru CORSO AZTEKEN We zijn allemaal bedoeld om te stralen als de zon' B O S C O 0 P Programma 11 jon t/m 17 jan 2007 "TheHoliday" "Kruistocht in Spijkerbroek" (OV) "Casino Royale" "Happy Feet"(NL) www.corsobioscoop.nf Levensbeschouwelijke lezingen Een Lach en een Traan in de Zorg Informatie-avond bij lederwijs Castricum Merlin van lederwijs bij Taarten van Abel regio 19 ALKMAAR - Op dinsdag 16 janu ari vindt in Boekhandel Zwaan en Ter Burg een voordracht plaats in het kader van gezond heid en zelfgenezing. ADVERTENTIE RES ERVER EN 0251 - 652291 donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag 18.30 uur zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 14.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.00 uur woensdag 14.00 uur "Flushed Away"(NL) Dorpsstraat 70 Castricum •Tel.0251 - 65 22 91 De Bergense arts en filosoof Albert Jansen en zijn echtgenote en Helende Reis-therapeute Rinske Zielstra spreken dan over nieuwe inzichten in de geneeskunde en de vérstrekkende invloed van onze gedachten, emoties en gedrag op ons welzyn. Aan de hand van inspi rerende voorbeelden uit de praktijk demonstreren zij de enorme moge lijkheden wanneer de zelfgenezende vermogens in de mens bewust wor den aangesproken. Volgens hen blykt er veel meer mogelijk op dit gebied dan de meeste mensen (en artsen) geloven. „De huidige medi sche praktijk gaat -helaas- meestal voorbij aan de eigen mogelijkheden van het individu en maakt mensen afhankelijk van medicatie, protocol len en prognoses. Daardoor ont neem je mensen het geloof in hen zelf, daarmee creëer je als het ware een afhankelijke en zieke samenle ving". Albert Jansen en Rinske Zielstra zien het als him passie om mensen bewust te maken dat ze kunnen kiezen voor een andere, eigen weg, waarin rekening wordt gehouden met individuele mogelijk heden en wensen. Het goede nieuws is volgens hen dat we in staat zijn om onze werkelijkheid te verande ren, inclusief onze gezondheid, door onze ideeën en overtuigingen over onszelf en over de wereld te wijzi gen. Dat is de kracht der verbeel ding. Als we dat vol overgave en met enthousiasme toepassen, dan blijven wonderen niet uit. Voordracht Zwaan en Ter Burg, Kanaalkade 28 te Alkmaar, 16 januari om 20.00 uur. Reserveren gewenst via info@zwaa- nenterburg.nl of tel. 072-5111427, entree 2,50 inclusief koffieAhee. EGMOND - Ook dit jaar begon voor The Rangers met een duik in de Egmondse zee. Een twintigtal, bestaande uit Rangers met aanhang, trotseerde de heftige golven en namen een frisse duik in de Noordzee. Uiteraard werd deze duik weer afgesloten met een borrel en een kop erwtensoep, deze was heerlijk bereid door Erik Vis en Paul Lars van Bennekom. Eigen foto CASTRICUM - Op 6 januari richtte mevrouw Emmens-Knol, burgemeester van de gemeente Castricum in het gemeentehuis het woord tot vele belangstel lenden. Veel aandacht had de burge meester voor het thema Samenwerking. Betrokkenheid bij elkaar, de noodzaak om aandacht aan anderen te schenken, naar anderen te luisteren en zo meer samenleving tot stand te brengen kon zij niet genoeg benadrukken. ,,U kunt dus van de gemeente ver wachten dat wij ons openstellen voor u. Maar andersom hopen we dat u van zich laat horen. Onze samenwerking kan alleen een suc ces worden als we ons er allemaal voor inzetten." Bouwen en voorzieningen Ook de zorg voor de omgeving werd aangehaald. „Het afgelopen jaar is het inwonertal van onze gemeente onder de 35.000 gezakt. AKERSLOOT - Een serie levensbe schouwelijke lezingen worden geor ganiseerd door de Beweging voor eigentijds geloven. Op 14 januari wordt een lezing over bijna-dood ervaringen gehouden door Machteld Blickman in de Dorpskerk in Akersloot, Dielofslaantje. Aanvang 14.30 uur. Toegansprijs is E 7,50, inclusief koffie of thee. Contactpersonen zyn Emmy Bangert, Maarten van der Burgt en Hester Smits. Telefonisch reserveren op tel. 0251-312598. Machteld Blickman had een intensieve bijna-dood erva ring in 1975. Machteld zat vele jaren in het bestuur van de Stichting Merkawah, trad op in TV programma's, werkte mee aan documentaires, boek- en tijdschrift artikelen en geeft ondersteuning aan mensen na een bijna-dood erva ring. Zy heeft een eigen praktijk in Bodystressrelease in Den Haag. LIMMEN - Op donderdag 18 januari wordt in de Vredeburg de eerstvol gende themamiddag van de KBO (Katholieke Bond voor Ouderen) Limmen.gehouden, aanvang 14.00 uur. Spreker is ditmaal de heer Jacques Buitenhuis uit Utrecht met het onderwerp 'Een lach en een traan in de zorg'. Aan bod komen de belevenissen van een ziekenhuis predikant in Indonesië en Nederland. Ondermeer gehandicap tenzorg en vakantieprojecten krij gen aandacht. Dit is nog niet verontrustend, maar het is wel een teken dat we er aan moeten werken om passende woonruimte te bieden voor met name jongeren en ouderen", zo sprak de burgemeester. Groen behouden en bouwen binnen de bebouwde kom zyn de keuzes die gemaakt zijn. Mevrouw Emmens prees zich gelukkig dat er zoveel groepen, organisaties en individuen in de gemeente oog heb ben voor wat er in de wereld gebeurt. Zy vertelde over haar bezoek aan Burkina Paso samen met WOL. „Het is ongelooflijk wat een kleine stichting uit Limmen betekent voor een groot aantal mensen en dorpen De ontvangsten waren allerharte lijkst." Tot slot was er nog een ver rassing voor mevrouw Gehner- Stehouwer die zich als verloskundige al bijna 35 jaar inzet voor de gezondheid van zwangere vrouwen en hun baby's. Zy ontving uit handen van de burgemeester een koninklyke onderscheiding. Merlin bakte een taart voor straatkinderen in Peru. Eigen foto CASTRICUM - Op donderdag 11 januari speelt Merlin Kater (11) van basisschool Iederwijs Castricum de hoofdrol in het VPRO-kinderprogramma De Taarten van Abel. In het programma (Nederland 3, van 18.00 totl8.25 uur) is te zien hoe Merlin samen met banketbak ker Abel een taart in de vorm van een Aztekentempel maakt. Als de taart klaar is, vertrekt Merlin, samen met twee schoolgenootjes, naar winkelcentrum Geesterduin om de taart te verkopen. De opbrengsten - 132, 31 - zyn voor Mama Alice, een straatopvangpro- ject in Ayacucho, Peru. Naast Merlin kwamen ook andere kinderen in actie voor Mama Alice. Zo heeft Pim (7) samen met twee vriendjes voor ruim 90,- aan spulletjes verkocht in zijn winkeltje op school. Een col lecte onder ouders tydens het kerst feest plus een gift een bedrijf uit Limmen bracht het totaalbedrag op 410,-. Dit bedrag wordt deze week overgemaakt aan Mama Alice, een stichting met als doel om de situatie van straatkinderen in ont wikkelingslanden te verbeteren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17