Veel deelnemers op prachtig, maar glibberig parcours Bosloop Dames Meervogels'60 winnen van Baarn Het nieuwe jaar ook begonnen bij Oppositie Nieuwjaarstoespraak voorzitter De Foresters Jort Min en Koen Kramer snelschaakkampioenen SPORT Jeugd stralend over de finish en prachtige voorbereiding op de halve marathon Duidelijke tekening in klassement jeugdcups Wind en gladde plekken braken menig loper op UITKIJKPOST VJ IX I 10 JANUARI 2007 HARDLOPEN CASTRICUM - Een prachtig, maar wat glibberig parcours en een stevige wind wachtten de vele lopers die waren afgeko men op de 'Rabobank Bosloop van AV Castricum. De omstan digheden waren ondanks een beetje miezerige regen mooi om te lopen en daarbij kwamen ook de 'Edamse Meeuwen' mas saal overvliegen. Een prachtige voorbereiding voor al die lopers die zondag de Egmond halve marathon lopen, met een 10,7 kilometer als prestatieloop en tien Engelse mijl als officiële wedstrijd. De jeugd streed als eerste, ook om punten voor de jeugdcup. Velen kwamen na hun loop stralend over de finish, trots op hun prestaties. Anderen hadden juist weer 'au zo'n pijn', maar waren dat al weer snel vergeten. De winnaars by de ver schillende categorieën waren: Diane van Es bij de meisjes mini: 2,3 kilo meter in 10.52; Haas Wijn bij de jongens mini: 2,3 kilometer in 11.18, Corinda van Es by de meis jes pupillen: 2,3 km in 10.16; Ryan Clarke by de jongens pupillen: 2,3 kilometer in 9.21; Lenneke Beeldman bij de meisjes junioren: vier kilometer in 17.58; Nick Sinnige bij de jongens junioren vier kilometer in 16.03. In de tussenstand voor de jeugd- SCHAKEN HEILOO - Voor schaakvereniging Oppositie begon het nieuwe jaar al op dinsdag 2 januari. Ondanks de kerstvakantie waren veel leden gekomen voor een ronde in de interne competitie. Koploper Simon Smit wist tegen Bob Bosma een pion voor te komen. En iedereen weet dat het dan in het eindspel tegen Simon heel lastig wordt: hij won een twee de pion en toen de derde eraf dreigde te gaan gaf Bob op. De nummers twee en drie, Lourens van Veelen en Kees Jongkind, gaven elkaar niets toe en het duel VOETBAL HEILOO - Tijdens de gezellige nieuwjaarsreceptie van de hand- en voetbalvereniging SV De Foresters zaterdagavond 6 januari was de voorzitter Cor Zwart blij de naam van de nieu we trainer van het eerste elftal bekend te kunnen maken. Jos van Veelen wordt volgend sei zoen de nieuwe hoofdtrainer. Op dit moment traint hij nog de jeugd bij Volendam. cups is al duidelijk tekening in het klassement gekomen. Corinda van Es, Ryan Clarke en Nick Sinnige staan onverslaanbaar bovenaan. Lenneke Beeldman profiteerde van het uitvallen van de zieke Dionne Pierneef en nam de leiding in het klassement bij de meisjes junioren over. De vier kilometer prestatie loop werd gewonnen door Emiel Admiraal uit Egmond aan Zee en door Hanneke Haanraadts uit Amsterdam. Gezamenlijke start 10,7 en 16,1 In een grote groep gingen geza menlijk de lopers voor de 10,7 kilo meter en de 16,1 kilometer van start. Als eerste kwam, met een mooie voorsprong, Harm van Baar van AV Castricum na 38.29 minuten weer binnen en hij won daarmee de 10,7 kilometer. De tweede plaats leek een makkie voor Peter Hopman uit Egmond te worden, maar Sven Haagen van AV Edam kwam vlak voor de meet razendsnel aansprinten. Hy kwam net te kort. Zijn 'vleugels' ontleende hy aan het feit dat Peter Hopman een kilome ter voor de finish had ingehaald en dat zit niet lekker natuurlijk. Een val die gelukkig goed afliep By de vrouwen was het een afge tekende overwinning voor Truus Piels van AV Edam in 45.44. De tweede en derde plaats gingen naar Gerie Schilder, ondanks een val die gelukkig goed afliep, en Jolanda Buter. De KNAU wedstrijdafstand was de tien Engelse myl. Op de open vlaktes in het parcours waaide het stevig en er zaten flink wat glib berige plekken op het parcours. Vooral in het tweede deel van de eindigde dan ook in remise. Tiffany en Shannon Vlaar mochten elkaar bestryden. Het werd geen 'zuster moord', want ook hier werd het punt gedeeld. Harry de Jager begon het nieuwe jaar wel heel goed: zijn tegenstander moest na een kwartier al opgeven. In het Derpse onderonsje tussen Benjamin Plaggenborg en Fred Smith trok eerstgenoemde direct fel ten aanval. Fred wist zich lang staande te houden, maar beging in tydnood toch een paar onnauwkeu righeden die hem de partij kostten. Verder was nog opmerkelijk de remise van Rump tegen snel schaakkampioen Tom van Ham, In zijn toespraak bracht de voor zitter. verder naar voren dat in 2007 verder gewerkt zal worden aan het trainingsbeleid en de accommodatie van de vereniging. Het aantal beschikbare kleedka mers schiet regelmatig te kort. Drie teams die één kleedkamer moeten delen is geen uitzondering. Een situatie waar de vereniging van af wil. Zeker, omdat er steeds meer meisjes(teams) voetballen. Het bestuur ziet het verbeteren wedstrijd brak dat menig loper op. Een nieuw parcoursrecord zat er dan ook niet in. In de aanloop naar de halve marathon van Egmond leverde John Tol met zijn ruime overwinning in 58.04 minuten wel een prima prestatie. We zijn eigenlijk bij de boslopen niet anders van hem gewend. Als tweede finishte Toine Groot van SAV in 59.51 en Eelco van der Wind van Hollandia werd met 1.00.50 derde. De veteranen zaten hier vlak achter. De overwinning bij de man nen 40+ was voor de bekende Louis Dam van Trias (1.00.55), ruim voor Paul Saba (DEM) en Bart van Crasbeek (AV Castricum). Aldert Pepping was de tweede atleet van AV Castricum die de overwin ning opeiste. By de mannen 50+ won hij soe verein met een mooie 1.02.55 Hans van Urk en Jan van Ammers verdeelden de overige ereplaatsen. De vrouwenwedstrijd werd tot haar eigen grote verrassing gewonnen door Leontien Coelen. Leontien loopt nog niet zo lang en dit lijkt een mooie opstap naar nog betere prestaties. Tweede werd Mirjam Olthoff en de derde plaats was voor Rietje de Weegen. Op zondag 25 februari is al weer de vierde bos loop van AV Castricum. Voor meer informatie en alle uit slagen kunt u kijken op www.avcastricum.nl. terwijl de wedstrijdleider, Cor van Etten, in het middenspel een kwa liteit voor kwam tegen Frits van der Werff. Hij gaf vervolgens de winst niet meer uit handen. De uitslagen: Bosma - Smit 0-1 Jongkind - van Veelen remise; Jonkheer - Kracht remise; Plaggenborg - Smith 1-0; Bouma - Folkertsma remise; van Etten - van der Werff 1-0; Tiffany Vlaar - Shannon Vlaar remise; Rump - van Ham remise; van de Wal - van de Brink 1-0; Roodbol - van de Ark remise; Huffnagel - Suurhoff 0-1; Sauer - de Jong remise; Vonk - Hoogeboom van Buggenum 1-0; de Jager - Kraaijenbrink 1-0. van deze situatie dan ook als een speerpunt voor dit jaar. Tevens werd nog even de aandacht gevestigd op de oefenwedstrijden die Foresters speelt tegen Stormvogels Telstar uit Velsen. Dinsdagavond 16 januari om 19.00 uur speelt Foresters Al tegen Stormvogels Telstar BI en precies een week later speelt Foresters BI tegen Stormvogels Telstar Cl. Het beloven leuke oefenwedstrijden te worden. HANDBAL AKERSLOOT - Het nieuwe jaar begon goed voor de handbalda mes van Meervogels'60. De eer ste wedstrijd na de kerstvakan tie werd tegenstander Baarn in een thuiswedstrijd met 20-12 verslagen. Twee seizoenen geleden nog degradeerden de dames nog ten koste van Baarn en de dames had den dus nog een appeltje met Baarn te schillen. Vanaf het begin van de wedstrijd nam de thuisploeg het initiatief. Het tempo lag aan het begin van de wedstryd bijzonder hoog. Via enkele break-outs en fraaie afstandschoten kon een 4-1 voorsprong genomen worden. Even mocht Baarn terugkomen tot 5-3, maar de dames uit Akersloot herstelden zich snel waardoor de ruststand 8-5 was. In de tweede SCHAKEN LIMMEN - Schaakvereniging Vredeburg speelde vrijdag 4 januari het snelschaakkampi oenschap. In de jeugdgroep ging het tot de laatste ronde om Karei Voorwalt en Jort Min. Zowel Karei als Jort speelden tel kens puur op tijd en letten minder op het Schaakmat zetten van de tegenstander. In de laatste ronde struikelde Karei en won Jort zodat Jort kampioen werd en de mooie beker in ontvangst mocht nemen. In de A-groep waren alle gerenom meerde snelschakers aanwezig en gebrand op de titel, zij wisten dat in vyf minuten tyd snelheid, voorzich tigheid en bluf succes of verhes kunnen betekenen. Na zes ronden begon er tekening te komen in het veld van 25 spelers en werd een kopgroep duidelijk bestaande uit helft ging Meervogels'60 verder met het goede spel uit de eerste helft. De voorsprong bleef behou den, maar leek in eerste instantie niet te kunnen worden uitgebouwd. Pas na 13-10 kon Meervogels '60 afstand nemen van Baarn. Marjolein Zoon was prima in vorm en maakte enkele fraaie doelpun ten zowel van afstand als na passe ren. Aan het eind van de wedstryd was het eenrichtingsverkeer rich ting het doel van Baarn en scoorde de thuisploeg vijf doelpunten op*» rij. De eindstand werd daarmee 20- 12. Volgende week de thuiswed strijd in sporthal 't Vennewater, om 13.45 uur tegen Nieuwegein 2. De** doelpunten werden gescoord door: Marjolein Zoon (5), Moniqüe Kerssens (4), Gitta Lute (4), Bo Schouten (2), Yoni Dekker (2), Yvonne Meyer (2) en Lieke Berkhout (1). Koen Kramer, Jos Admiraal en Bob Stolp en Dirk Aafles. Iedereen strui kelde wel een keer, alleen Koen Kramer bleef gewoon tot het einde winnen en werd hierdoor snel schaakkampioen. Hiermee mag Koen zijn naam voor de tweede keer laten bygraveren in de oude maar zeer begeerde wisselbeker. Het is in 23 jaar nog niemand gelukt om de beker definitief op zijn naam te brengen door hem drie keer achter elkaar of vijfmaal in totaal te winnen. Stand A-groep. 1. Kramer; 2. Admiraal; 3/4. Stolp en Aafjes; 5. Stolp; 6. Ebels; 7. Tebbens; 8. Rommel; 9. Termes; 10/11. Krom en Pouw. B-groep: 1. Jort Min; 2. Karei Voorwalt; 3. Ozair Dahi; 4. Remi Aatjes; 5. Allard de Vries; .6.' Tom Beentjes; 7. Joep van Zanten; 8. Mika Ehlhardt; 9. Jelle Min; 10. Sandra Hollander; 11Sander Veter. Een stralende snelschaakkampioen Jort Min.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 25