Voorlichtingsbijeenkomst WMO Êiïntratuin Intratuin Heiloo ruimt op! Broeder verlaat Heiloo Nieuwjaarsbijreceptie gemeentebestuur Kerstexpositie Tintoretto weer een groot succes Kerstartikelen tot 60% korting HEILOO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) Geliefde Wiro een man met hart op de juiste plaats U ITKI j KPOST 10 JANUARI 2007 Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om Stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Per 1 januari wordt de Wet Maatschappelijke Ondersteuning ingevoerd. Wat is het maatschappelijke doel van de WMO? Meedoen van alle burgers aan alle facetten van de samenleving, al of niet geholpen door vrienden, familie of bekenden. Dat is de onderlinge betrokkenheid tussen mensen. En als dat niet kan, is er ondersteuning van de gemeente. Met de ingang van de WMO komt er meer samenhang in de onder steuning voor de burger. Zo kan iedereen straks in Heiloo terecht bij twee loketten met vragen over en voor ondersteuning, zowel vin het gemeentehuis als bij Stichting Ouderenwerk Heiloo. De verande ringen zullen vele vragen oproepen bij de ouderen in Heiloo. Reden voor de Commissie Voorlichting van SOH om in samenwerking met Platform WMO en SBO een voor lichtingsbijeenkomst te organise ren. Deze voorlichtingsbijeenkomst wordt gehouden op: Zaterdag 20 januari van 10.00 tot 12.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 te Heiloo. De kosten voor deze voorlichtingsbijeenkomst zijn 2,00 pp, incl. koffie/thee HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727 januari en februari geen koopavond. Veel belangstelling op de nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur van Heiloo. Foto: Mario Sacksioni Vervolg voorpagina Het zijn zaken die we niet nor maal moeten vinden en waarop we elkaar zouden moeten aanspreken om dit te voorkomen." De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag - 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Romeyn riep op te proberen reke ning te houden met elkaar. Wat 2007 betreft zal springt de zorg voor veiligheid in het oog door ondermeer controles op veiligheid van scholen. De digitale dienstverle ning door de gemeente en het aan leggen van een derde kunstgrasveld bij de Terriërs, de bouw van de nieuwe scholen Springschans en Benedictus en de renovatie van de Springschans Oost werden benoemd. Tot slot haalde Romeyn een ingezonden brief in de Uitkijkpost aan waarin een moeder zich afvraagt hoe zij moet uitleggen aan haar kinderen dat er in de straat mensen wonen die zeggen dat hun papa verkeerd is 'gewoon omdat hij een ander kleurtje heeft'. ,,Ik vind dat we met elkaar die 'mensen in de straat' moeten terugfluiten. Met elkaar moeten we, ieder vanuit onze eigen verantwoordelijkheid, ervoor zorgdragen dat het fijn is en blijft om in Heiloo te wonen", waren de slotwoorden van burgemeester Romeyn. HEILOO - Op 24 december open de wethouder Jacob Ouder kerken de traditionele Kerst tentoonstelling van de schilder en tekenclub Tintoretto. De heer Ouderkerken blikte terug op de geschiedenis van Tintoretto, bovendien memoreerde hij op humorvolle wijze zijn ervaringen als portretmodel op de wekelijk se clubavond. De jaarlijks weerkerende tentoon stelling werd gehouden in het met vereende krachten tot een smaak volle tentoonstellingsruimte omge toverd atelier in de Hofdijk..Een record aantal bezoekers, zo'n 500, kwam tijdens de feestdagen de wer ken van 65 deel-nemende leden bekijken. Er waren werken geëxpo seerd in diverse technieken, zoals olieverf, acryl, aquarel, pastel en grafische technieken. Bezoekers en leden konden döor middel van een stembiljet hun voor keur uitspreken voor het mooiste werk. De winnaars van deze uitverkie zing ontvingen een prijs in de vorm van één of meer aquarelvellen en, omdat deelnemen belangrijker is dan winnen, werd onder alle deelne mers een kleine attentie verloot. De keuze van de bezoekers viel op de volgende werken. Inmiddels is het tweede deel van ons schilderseizoen al weer van start gegaan en is ieder een weer enthousiast aan het vol gende 'kunstwerk' begonnen. HEILOO - De kapel van Onze Lieve Vrouwe ter Nood in Heiloo zal het vanaf nu moeten stellen zonder de nagenoeg bij iedereen in Heiloo bekende broeder Wiro. Na ruim 37 jaar gezorgd te hebben voor de kapel en voor voldoende gemo tiveerde misdienaars, na jaren lang doopplechtigheden te heb ben gehouden is het genoeg geweest. De inmiddels 86-jarige broeder Wiro verhuist in de loop van deze maand naar het moederhuis van de congregatie van de Broeders van Onze Lieve Vrouw van Lourdes te Dongen. Broeder Wiro zal worden gemist in Heiloo, zoveel werd duidelijk op zondag 7 januari tijdens de viering in de grote kapel en de aansluiten de afscheidsreceptie. „Het is een enorm aardige en zeker ook humo ristische man" aldus Jan van Schooten, collectant in het kapel, maar tevens vader van drie oud misdienaars die in de jaren '80 onder broeder Wiro hebben 'gediend'. Hij gaat verder: „Ik heb die man nou nog nooit kwaad gezien, maar zelf zegt hij dat hij zich echt wel kon opwinden over bepaalde zaken". Dat laatste blijkt ook uit het verhaal dat zuster Humilia die de afgelopen 18 jaar met hem heeft samengewerkt, over hem vertelt: „Naar aanleiding van de eerste Golfoorlog zijn we begon nen met gebedsdiensten voor de vrede. Dat heeft later geresulteerd in wekelijkse lofvieringen waarin hij voorging en waarbij ik hem assisteerde". Ook is broeder Wiro de initiatiefnemer van de jaarlijkse dank- en communiediensten die plaatsvinden op de laatste dag van het jaar. Een man met het hart op de juiste plaats. Dat blijkt ook uit zijn grote betrokkenheid bij bij voorbeeld het woonwagenkamp in Oudorp en de gevangenis in Alkmaar, waar hij vanaf omstreeks 1970 jaren geestelijk adviseur was. Gedurende de afgelopen jaren woonde hij nog als laatste broeder aan de Kennemerstraatweg in het gebouw van GGZ NHN (voorheen St. Willibrord), maar door wat fysiek ongemak komt daar nu een eind aan. Tijdens de viering en de receptie werd broeder Wiro onder meer door vicaris de heer Geukes terecht hartelijk bedankt voor al zijn jaren lange goede zorgen. De tot grote verrassing van de broeder aanwezi ge 30 oud-misdienaars ontroerden hem zeer. En hoe gaat het nu ver der met de kapel in Heiloo? Zuster Humilia zet zijn werk voort, daarin ondersteund door de nog jonge Argentijnse zuster Montfort van de congregatie het Mensgeworden Woord. Maar na zijn vertrek naar Noord-Brabant zal broeder Wiro in Heiloo nog lang worden herinnerd. De aanwezigheid van dertig misdienaars tijdens de speciale afscheidsmis in de Grote Kapel ontroerde broeder Wiro zeer. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3