Heiloo Centraal sluit 2006 in sfeer af Muziek met dreumesen en peuters Kunst in de Hobbyfarm voor kinderen Vlinderen met het Nivon Buurtbus Ontmoetingen H E I L O O Spreekuur PvdA Reünie oud-leerlingen Vondelschool INGEZONDEN MEDEDELING Even voorstellen en een nieuwjaarswens vooralle lezers van de Uitkijkpost UITKIJKPOST 10 JANUARI 2007 HEILOO - Donderdagavond 28 december was de laatste uit zending in 2006 van het popu laire programma Heiloo Centraal. Vaste presentator Bob van Unnik en gelegenheids co-presentator (en loco-burge meester) Rob Opdam maakten er een gezellige terugblik en toekomstkijk van. Voor Rob bleek het presenteren op de radio niet nieuw te zijn, in het verre verleden was hij diskjockey bij de Radio Omroep Heiloo (ROH). In 2006 kwam er een nieuwe gemeen teraad en werd een nieuw college gevormd. Een college dat goed samenwerkt, aandacht besteed aan de relatie met de inwoners en geen kansen onbenut wil laten om de inwoners op te zoeken. Spectaculair was de gemeenteraadsverkiezing in Heiloo niet, de zetelverdeling bleef zoals hij was. Spectaculair was wel de tweede kamerverkiezing in november. Dit kwam vooral door het gebruik van het rode potlood, het werd voor de leden van de stem bureaus een behoorlijke klus en het betekende dat de uitslag van de gemeente pas diep in de nacht bekend werd. Een hoogtepunt op sportief gebied was de huldiging van Marianne Timmer. Voorafgegaan door een prachtige tocht met veel toeschouwers door het dorp werd Marianne op het gemeentehuis ont vangen. Ook het nieuwe complex van HSV en het nieuwe tenniscom- plex (TV Heiloo en HSV-tennis gin gen samen) springen in het oog. Het werk aan de Kennemer- straatweg kwam aan de orde. De rotonde bij het gemeentehuis blijkt aan de verwachting te voldoen en ook de verkeerslichten hebben een positief effect op de doorstroming van de drukke verbindingsader. De fraaie grote kerstboom is het ken merk van een 'verlicht Heiloo', aldus Bob. Het college van B&W heeft als programma 'Werk in uit voering' en daar wordt hard aan gewerkt. In de Zandzoom bijvoor beeld komen in 2007 de eerste woningen en de aansluiting op de A9 komt dichterbij. Volgens plan ning zal in 2012 de A9 worden aan gepast, waardoor de afslag kan wor den gerealiseerd. De keuze voor de muziek was gemaakt door Rob en werd door Bob gewaardeerd, hoe wel klassiek zijn voorkeur heeft. Heiloo Centraal zal in 2007 door gaan maar het zou leuk zijn als er mensen zijn die op de een of andere manier een bijdrage aan het pro gramma willen leveren. Bijvoorbeeld als programmamaker of technicus, iedereen die hiervoor belangstelling heeft kan contact opnemen met BeatFM, via email: info@beatfm.nl of via de post: Oosterzij 1, 1851 NV Heiloo. Bob en Rob wensen alle luisteraars een goed en gezond 2007. HEILOO - De PvdA-Heiloo houdt op donderdag 11 januari om 19.15 uur spreekuur. Indien u een onderwerp met de raadsleden wilt bespreken, dan bent u op dat tijdstip van harte welkom. Het spreekuur wordt gehouden in het gemeentehuis (oude ingang). Gelieve vooraf even contact op te nemen met Cees Rootjes, tel. 06-22473747, André C'zeykitel. 06-51827813 of Hil Peperkamp, tel. 072-5338172. HEILOO - Op 27 januari van 14.00 tot 18.00 urn- kunnen de oudleerlin gen van de Vondelschool (nu Springschans) elkaar ontmoeten in Theatercafé Provadja, Verdronkenoord 12, Alkmaar. Aanmelden via reunie@obsdesp- ringschans.nl. Inlichtingen via tel. 072-5330331, dagelijks van 14.00 tot 16.00 uur. HEILOO - Er komen weer span nende cursussen aan in de loka len van de Hobbyfarm voor de kinderen van 7 tot 13 jaar uit Heiloo en omstreken! Helemaal uitleven op een stukje steen en er dan ineens een beeld van maken is wel heel spannend om te doen. Of met een stuk was kneden en modelleren zoals een echte kunste naar dat doet. Als je wilt {en je ouders ook!) dan kan je deze later door een bronsgieterij in brons laten gieten. En een zelfportret op doek maken met acrylverf is een uitdaging voor ieder kind! Antoinette, Truda en Trudy staan dan ook al te popelen om deze workshopsite geven. Dit is je kans HEILOO - Op zaterdag 13 janu ari presenteert Joke Stuurman een dialezing over de wereld van dag- en nachtvlinders. Haar foto's geven een overzicht van de ontwikkeling van rups tot vlinder en zij laat voorbeelden zien van vele soorten dag- en nachtvlinderfamilies. Daarnaast geeft haar lezing een inzicht in de wereld van de waard en nectarplanten die belangrijk zijn voor respectieveüjk de rupsen en de volwassen vlinders, en van de ver- om als een echte kunstenaar aan de slag te gaan, want de volgende les sen komen er aan. Kinderworkshop beeldhouwen in speksteen of in was. Dit zijn vijf zaterdagmiddagen van 16.30 tot 18.00 uur. De work shop begint op 27 januari. Zelfportret schilderen op doek. Dit betreft drie zaterdagmiddagen van 16.30 uur tot 18.00 uur. Deze work shop begint op 10 maart. De expo sitie van het schilderen op doek van december vorig jaar werd druk bezocht. Wil je een workshop vol gen bij de Hobbyfarm? Geef je dan op bij: Truda Tervoort, tel. 072- 5336717, Antoinette Bontje, tel. 072-5338968 of Trudy Keyzer, tel. 072-5337293. Of gebruik het inschrijfformuüer in de gang van de Hobbyfarm. schillende landschappen waarin zij voorkomen. Plaats: Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo. Aanvang 20.00 uur. (Het Trefpunt ligt nabij het NS-station (westzijde) in Heiloo en is goed toegankelijk voor rolstoelers). Kosten: leden 2,-, anderen 3,-, jeugd 1,- per persoon. Voor inlich tingen/opgave: Reina Mulder, tel. 072-5333127 of Joop Koorn, tel. 072-5334001. Zoals gebruikelijk verzorgt de Openbare Bibliotheek Heiloo een collectie boeken die ter plaatse kunnen worden ingezien. HEILOO - Woensdagochtend. Larysia is met haar oma naar muziek op schoot gekomen. Ze is ruim anderhalf en zit dus in de dreumesgroep. Ze staat letterlijk te trappelen om te beginnen. Zodirekt komt de Tijgetje-hand- pop een üedje voor haar zingen en mag ze hem een handje geven. Spannend allemaal! Als Tijgetje iedereen in de kring een handje heeft gegeven komt de w juf met een geheimzinnige doos aan. Wat zou erin zitten? Nieuwsgierig komen er al een aantal kinderen kijken. Jaahhh! Voor iedereen een trommel! Er wordt muziek opgezet en getrommeld. Maar pas op, als de muziek stopt is iedereen stil. Daarna volgen er nog een heleboel spelletjes en activiteiten waarin gezongen, gedanst, gespeeld en muziek gemaakt wordt. Drie kwar tier later zit iedereen weer in de kring en deelt Tijgetje blaadjes uit met de hegjes die vandaag gedaan zijn. Larysia en alle andere kinderen met hun moeders, vaders en oma's verlaten vrolijk het lokaal. Volgende week mogen ze op de harp spelen! Wilt u ook met uw kindje muziek komen maken en zo bijdragen aan hun 'muzikale' en algemene ontwikkeling. Woensdag 17 janu ari start er weer een nieuwe dreumes- en peutergroep 'Muziek op schoot' in het Open Huis.te Heiloo. De cursus bestaat uit tien lessen en kost E61,-De lessen worden gegeven door een gediplomeerd en ervaren docente en wordt georganiseerd door Spelenderwijs Muziek. Voor informatie en opgave kunt u terecht op www.spelenderwijsmuziek.nl of belt u 06-18360486. Overigens start er ook in april nog een cursusronde De kinderen gaan bij de hobbyfarm te werk als echte kunste naars en sluiten de gevolgde workshops af met een expositie. Eigen foto Rob en Bob beleefden een gezellige jaarafsluiting bij Beat FM. Eigen foto (Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur van de Buurtbus) Op 27 november 2006 kwamen in het Open Huis bij Winkelcentrum 't Loo de chauf feurs van buurtbus Heiloo samen voor een feestelijke ver gadering, waarbij actuele onderwerpen werden bespro ken en de jaarlijks zeer gewaardeerde kerstpakketten werden uitgedeeld. Bijna iedereen was er; goed gehu meurd, mooi in de kleren en goed gekapt, kortom een mooi team, dat volgens een van onze mannen "Zo prima voor de kraam langs kan". Dit was natuurlijk een uitgelezen mogelijkheid om de chauffeurs op de foto te zetten en via de Uitkijkpost eens voor te stellen aan de bevolking van Heiloo. De vrijwil lige chauffeurs zijn allemaal sociaal bewogen mensen, die zonder gelde lijke vergoeding regelmatig passa giers vervoeren met de buurtbus tussen Heiloo en Egmond. Het korps bestaat momenteel uit 27 mannen en 6 vrouwen, die voor het merendeel afkomstig zijn uit de gemeente Heiloo. Sinds kort rijden we met een min of m'eer vast dienst rooster, wat betekent dat de chauf feurs op vaste tijden en vaste dagen rijden en u zult daardoor vaak dezelfde gezichten zien, als u op vaste dagen van de bus gebruik maakt. Voor het onderling contact en de gezelligheid kan dit een dui delijk voordeel zijn. In 2006 is de buurtbus blijkbaar bij steeds meer mensen bekend geworden en zijn er duidelijk meer passagiers vervoerd. Daar zijn alle vrijwilligers best een beetje trots op en natuurlijk zijn we er ook blij mee, want dan zijn onze inspannin gen niet voor niets geweest. Wij hopen dat in 2007 steeds meer mensen de weg naar onze buurtbus zullen weten te vinden. En vanaf deze plaats wensen alle chauffeurs u in 2007 Een voorspoedig gezond gelukkig geweldig gezellig en goed rollend buurtbusjaar. Boven v.l.n.r.: Ben vd Bult en Ruud Min. Midden: Gerrit Veer, John Daas, Harry Fiolet, Piet Zonneveld, Paul van Hove, Henny Knoop, Dick Jager, Henk vd Veer, Freek vd Zande, Piet Schouten, Kees de Wit, Piet Baltus, Joop Koorn, Maurits Smeets en Jan Haan. Vooraan: .Tim vd Lans, Ans Laarkamp, Martine Blommert, Jeannette Roël, Ans vd Hoorn en Amit Verduin. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7