Reis naar Burkina Faso geslaagd Wonderbaarlijk verhaal achter dichtbundel van Marianne Duijn Stamleden uit Afrika op kartbaan Limmen B|OSCOOP RES ERV EREN: 0251 -6522 91 Programmo 18 jan t/m 24 jan 2007 "The Holiday" "The Queen" "Kruistocht in Spijkerbroek" (OV) "Casino Royale" "Happy Feet"(NL) "Flushed Away"(NL) www.corsobioscoop.nl Delegatie Stichting WOL onder indruk van ontvangst Grote behoefte aan economische beroepsopleidingen regio ij Zij stortte enkele meters naar beneden donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 «sis- LIMMEN - Van 16 december tot 6 januari is een delegatie van tien personen van de Stichting WOL (Werkgroep Ontwik kelingssamenwerking Limmen) in het West Afrikaanse land Burkina Faso geweest om daar de ontwikkelingsprojecten van de WOL en haar partner DSF (Developpement Sans Frontière) te bezoeken. Tot de delegatie behoorden twee bestuursleden, mevrouw Emmens, burgemeester van Castricum, en enkele donateurs en familieleden. Het bezoek was zeer geslaagd. De hele delegatie was erg onder de indruk van de warme en gastvrije ontvangst. De ontvangst in de dor pen was zeer indrukwekkend. Met saluutschoten en ruiters te paard werden we als koningen ingehaald. Hele dorpen waren uitgelopen om hen te verwelkomen. Geschenken werden uitge wisseld. Trots vertelden de ver tegenwoordigers van de verschil lende groepen wat DSF voor hen gedaan heeft en-wat dit betekend heeft voor de ontwikkeling van het dorp. Na de officiële ontvangst volgde vaak een spetterend feest met de dorpsbewoners. Ook werd gevierd dat dit jaar DSF en WOL tien jaar samenwerken. Verbetering onderwijs In die tien jaar is heel veel gebeurd. DSF is van een groepje eenvoudige dorpsonderwijzers uit gegroeid tot een toonaangevende organisatie op het gebied van pro motie en kwaliteitsverbetering van het onderijs in Burkina Faso. Het werk van DSF is ook bij het Ministerie van Onderwijs en Alfabetisering niet onopgemerkt gebleven. Bij het kantoor van DSF stond een splinternieuw bord. Sinds kort heeft DSF de nationale coördinatie om het onderwijs in het hele land goed op poten te zet ten. Onderwijzers, die getraind zijn op de DSF scholen, worden overgeplaatst naar andere delen van het land om daar vanuit de DSF visie het basisonderwijs te hervormen. Basisonderwijs alleen is niet genoeg om duurzame ont wikkeling op gang te brengen. Er is grote behoefte aan beroepsop leidingen die economische ontwik keling in het gebied kunnen bevor deren. Tijdens het bezoek heeft Yvonne Zomerdijk, projectcoördinator van de WOL, de eerste steen gelegd voor de bouw van een onderwijs complex om beroepsonderwijs in de regio op te zetten. Voor de ADVERTENTIE Yvonne Zomerdijk legt de eerste steen van het nieuwe complex voor beroepsonderwijs in de provincie Yatenga. Eigen foto en uit particuliere fondsen: in vier maanden is al 48.000,- ontvan gen. Nog 10.000,- en dan is de financiering rond! Wie ook een steentje wil bijdragen aan het geweldige ontwikkelingsproces dat DSF met WOL en hun overige partners in gang hebben gezet kan financiering van dit project is de afgelopen maanden actie gevoerd. De bouw- en inrichtingskosten voor de eerste fase bedragen 116.500,-. Impulsis/ICCO heeft 58.500,- bijgedragen. Ook de stichting zelf heeft veel steun ont vangen van donateurs, bedrijven contact opnemen met Yvonne Zomerdijk, tel. 072-5052680, e-mail yvonnezomerdijk@quick- net.nl. Voor financiële bijdragen: 96.97.79.267 ten name van Stichting WOL te Limmen. Meer informatie is te vinden op www. stichtingwol. com. fietstocht maakte naar Santiago de Compostella (ook verwoord in de Uitkijkpost, red.), verbleef zij op het eiland Pathos. Het eiland waar de apostel Johannes zyn openbaring ervaarde. Datzelfde overkwam Marianne, want tijdens een nare val partij op Goede Vrijdag, stortte zij enkele meters naar beneden en met verwondingen aan rug en stuitje, de doorns aan alle kanten in haar huid prikkend, moest zij haar weg terug zien te vinden. ,,Ik heb op mijn intu ïtie weer een pad ontdekt en kwam uiteindelijk by de grot waar Johannes in verbleef, terecht. Wonderbaarlijk, hè?" vertelt Marianne die nog steeds hinder ondervindt van haar valpartij. „In oktober heb ik een tyd in stilte doorgebracht. Toen heb ik deze gedichten in twee nachten tyd geschreven met myn ogen dicht. Daarna ben ik erg ziek geweest, dacht dat ik het niet zou halen. Maar ik knapte weer op en kreeg door dat ik van de gedichten die ik geschreven had een boekje moest maken en op eerste kerstdag moest het gepresenteerd worden. Myn vader is op kerstnacht vorig jaar overleden, dus die datum was er niet voor niets." Na veel zoeken naar een drukker in de drukke peri ode voor kerst, vond zy er een in Helmond die kans zag om vijfhon derd exemplaren van haar boekje te drukken. Zoals het zich aan haar geopenbaard had, heeft Marianne haar bundel op eerste kerstdag op de Adelbertus Akker in Egmond Binnen 'het levenslicht laten zien'. De belangstelling voor haar gedich ten is al groot. Regionale dagbladen schreven over haar en ze heeft al menig telefoontje gekregen van mensen die byzonder geraakt waren door haar woorden. Marianne is overtuigd:,,Het zijn voor mij waarachtig doorleefde gedichten gesproken vanuit mijn hart." Elke dichtbundel kent zijn verhaal, maar deze is wel heel by zonder. Een leuk cadeau voor uzelf of iemand anders met Valentijnsdag. Voor meer informatie belt u naar: Vrienden van het Levens Licht, tel. 06-30773907. Marianne liet vorig jaar op eerste kerstdag haar gedichtenbundel op de Adelbertus Akker het levenslicht zien. Eigen foto een bundel met de titel 'Waar Witte Iris Bloeit Op 'T Veld'. Met de Nationale Gedichtendag op donder dag 25 januari op komst genoeg reden om deze bijzondere dichtbun del over het voetlicht te brengen. Marianne is zoals zijzelf zegt, een gewone boerendochter, maar wel een die graag de wereld op een hoger plan brengt. In de tijd dat haar partner, Rob de Wit, zyn REGIO - Haar geboorte- en woonplaats is Castricum, haar dichtbundel vond zijn oor sprong op Pathos, zag het levenslicht in Egmond en ligt nu in boekhandels in Castricum en Heiloo en bij de Abdij in Egmond. We hebben het over Marianne Duyn. Zij vatte veertig gedichten in

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 15